Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Premiera juz za moment, preordery można składać a w żadnym sklepie nie ma wiadomości o pl, wszędzie jest eng.
Owszem zdarza się że gra dostaje napisy w patchu po jakimś tam czasie ale tutaj najmniej bym na to liczył.
Szkoda sam bym chciał napisy ale eng też przełknę.
Dałem rade 20 lat temu to i dziś ogarnę.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

No nie no tu jest lipa.
Pewne nazwy własne powinny pozostać nie zmienione.
Wiele FF ma fanowskie spolszczenia i powiem wam ze ogrywalem ff9 w pl.
Jak wyszło tłumaczenie dialogów?
Za(pipi)iscie!
Nasze swojskie z humorem no sztos, miałem frajdę jakbym poznawał grę na nowo.
No ale itemki czary skille itd to jednak lipa.
Nie ze zle nazwy ale jednak grając kilkanaście lat w ff to jednak pióro feniksa błyskawica 2 no nie pasuje i uj.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

biorac pod uwage jakosc translacji na polskim rynku i wyzwanie stojace za tlumaczeniem japonskich erpegow smiem zaryzykowac teze ze moze lepiej zeby tego wyboru nie bylo. nie da sie tego dobrze przetlumaczyc bez znajomosci tematu i dobrej interpretacji i racze zrobiliby to po taniosci na zasadzie tlumaczenia leden do jednego z kartki

 

ej dobra ten filmik z waki z bossem (abzu - potworek w kanalach, ifrit te sprawy) sprzed roku sprzedaje dla mnie ta gre. moze trwac nawet 15 godzin i monetyzowac podwiazki dla tify - mam to gdzies, chce w to grac, patrzec na to i sluchac tego

W dniu 21.02.2020 o 11:47, Pix napisał:

Na pewno ciekawym doświadczeniem byłoby zobaczyć polskie odpowiedniki niektórych haseł. Cloud puszczający Ogień, Błyskawicę albo... jakkolwiek przetłumaczyliby phoenix down. Przy fajnalach VII-IX uczyłem się angielskiego, więc dla mnie brzmi to prawie jak świętokradztwo. 

 

wskrzeszenie fenixa - w wolnym tlumaczeniu

Edytowane przez Kazub
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Uprzejmie proszę o relację młodzieży z pierwszego spotkania z Ruby Weapon, młeheheheheee. Dawać no staremu ten rimejk!!111one Chcem wywalić kontroleru przez okno po pińćdziesiątej potyczce jak za strych, przecudnych, bezkredytowych czasów!!!! :D:P

 

PS. Noż kurła, szacun dla Pereza, że zaadresował prenumeratę na Żą-Fransła Benła! Dotarło kurła!  

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.02.2020 o 11:33, estel napisał:

Po prostu rozbudują postacie poboczne, dodadzą questy, może jakieś nowe miejscówki w samym MIdgar. Jest potencjał w tej miejscówce. Oby tylko wszystkie lokacje nie wyglądały tak samo ;)

 

Wiecej cutscenek, dluzsze, rezyserowane dialogi (nie przewijanie tekstu), na pewno dluzsze walki. Wieksze lokacje po prostu. Jezeli komus sie wydaje, ze mozna taki remake/restart zrobic w skali jeden do jednego to nie, nie da sie. Inne czasy, inne zalozenia i inna technologia. Tego rodzaju produkcja za cholernie duzo pieniedzy nie moze byc wylacznie laurka dla ortodoksyjnych fanow, bo zakladajac, ze raptem czesc z nich pozada tej gry jako czegos wyjatkowego, podrozy w czasie....to zakladajac, ze tylko czesc z nich chce w to zagrac koniecznie to jak ma wygladac target ? Dwa miliony sprzedanych kopii ? Duzo za malo. Procz czaru wspomnien, kazdy moze miec inne oczekiwania wzgledem tej gry. Pewnie samo badanie rynku i marketing pochlona wiecej zasobow, niz produkcja oryginalu. Ta gra chcac nie chac, musi byc czyms w rodzaju dla kazdego cos milego. Jak rozwina model starc ? Jak rozwina scenariusz, ktory wbrew czestym przekonania nie sklada sie wylacznie z dialogow i skrotowego opisu wydarzen. Na co poloza wiekszy nacisk poswiecajac cos w zamian ?

No i kolejna sprawa - sila rzeczy ta gra musi byc setupem pod trylogie. Ktos tam wczesniej zapytal o mape swiata....realy ? To temat na kolejna gre. Nie chce przez to usprawiedliwiac jednoznacznie decyzji o podzieleniu FF7 na trylogie. Ze skok na kase ? Jezu, oczywiscie, ze tak. Pytanie powinno raczej wygladac - na ile ten skok na kase zaspokoi oczekiwania. 

 

Dla przykadu - ja zachwycilem sie ta walka z bosem, bo dla mnie to wyglada jak reinkarnacja. Nowy aranz motywu muzycznego w full orkiestra ? Animacje zrobione na nowo ale jednak z zachowaniem ducha oryginalu - bieganie i kopniaki Tify dalej przypominaja ta stara technologie sprzed lat (czyli nie sa po prostu super realistyczne tylko lekko komiksowe). Pomimo audiowizualnego przepychu czuc w tym ducha oryginalu. Bo oczekiwania wzgledem tej gry mozna podzielic na dwie podstawowe kategorie czyli cos na miare dzisiejszych czasow i cos co oddaje ducha "tamtych czasow" i to jest wedlug mnie ogromne wyzwanie. I tak, bardzo mi sie podoba to, co do tej pory zaprezentowano. Ogromnie trzymam kciuki za sukces tej gry zdajac sobie sprawe, ze bagaz oczekiwan moze przerosnac finalny produkt i nie widze za bardzo sensu na okopanie sie w jednym z obozow - entuzjasci kontra sceptycy. Jest imo tyle powodow do niezdrowego entuzjazmu co do wykalkulowanego sceptycyzmu.

 

 dzieki estel za phoenix down - moj inglisz znowu nie podolal :l

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...