Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pupcio napisał:

Demko ograne, w oryginał nigdy nie grałem.ograne super muzyka, fajny klimacik i grafika. Gameplay? No c00rwa prawie zasnąłem :rayos: odpaliłem na normalu i w pełnej wersji chyba trzeba odpalić wyższy po przecież wystarczy tylko maszować kwadrat. No nie urwało

https://gfycat.com/hardtofindgrossicelandgull

 

Mashowanie [] kontra mashowanie X. 

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że może będzie jakiś wyższy poziom trudności, bo ta dynamiczna walka wpadła mi w gust. Używanie skilli i bardzo szybko padają przeciwnicy. A ostatni boss, którego drugi raz zabiłem padła jak ta lala, jak szybko nabijasz staggery. No dawać mi już tę premierę. 

Odnośnik do komentarza

Ogralem przed chwila. Grafika na poczatku bardzo na plus, efekty czasteczkowe w czasie walki bardzo ladne, muzyka tez ok. Fajny action rpg sie szykuje taki 8+/10 na ta chwile. Bez sentymentu bo ff7 zawsze byl u mnie za seria CC i FF8. Jedyne do czego sie moge przyczepic to przydaloby sie moc kamere troche oddalic bo czasem zbyt blisko postaci jest i w walce z bossem nie widzialem go calego. No i za latwo jest.

Edytowane przez Plugawy
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Plugawy napisał:

Jedyne do czego sie moge przyczepic to przydaloby sie moc kamere troche oddalic bo czasem zbyt blisko postaci jest i w walce z bossem nie widzialem go calego.

 

To było pierwsze co poczułem. Od razu wszedłem w opcje i o dziwo - można kamerę oddalić.

Odnośnik do komentarza

Pobrałem i ograłem demko. Ja może faktycznie jestem za bardzo wymagający od gierek i to co zobaczyłem jakoś mnie nie porwało.
System walki jakiś dziwny (blok pod R1 xd), kamera się gubi, grafika za bardzo zablurowana (pewnie 900p z TAA i brak wsparcia w demie do Pro). Jedyne co naprawę robi wrażenie to muzyka.
Jednak na premierę na bank pasuje zakupić bo to ponoć remake jednej z najlepszych gier wszech czasów.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rykłem śmiechem po zobaczeniu nawigacji na górze ekranu, kiedy to jest jeden prosty korytarzyk.

 

Ogólnie gra jest prostacka w każdym aspekcie, ale muzyka to arcydzieło, nie wiem jak to zrobili, ale na moich kolumnach każdy wybuch brzmi genialnie, postarali się z audio. Graficznie też świetnie.

 

Ponownie nie lubię UI, które Square uskutecznia od czasów FF XIII.

 

Ogółem, nie będę kupował przez długi czas.

 

Edytowane przez Figaro
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobrze, że dali to demo, w końcu hype mi odpadł i wiem czego się spodziewać na premierę.

Dupy nie urywa i raczej to gra na 10/10 to nie będzie i mówię to ja , wieloletni fan, który  FFVII przeszedł setki razy.

Ciekawi mnie bardzo opinia kogoś, kto nie miał w życiu nic wspólnego z FFVII, jak ocenia grę, bez tej całej nostalgii i zawyżania ocen. 

 

Jeszcze tak z newsów o FFVII:  Red XIII nie będzie grywalną postacią xD

Edytowane przez Sefiro
interpunkcja
Odnośnik do komentarza

Ostatnio w FF7 grałem z 15-20 lat temu i nie jestem fanem tej gry.

 

Muzyka wgniotła mnie w fotel.

System walki spoko, ale szkoda że nie ma jakiś bardziej rozbudowanych combosów. Wygląda na to, że gra jest raczej nastawiona na zmianę postaci w locie niż na kontrolowanie jednego bohatera. Widać to też po tym, że AI pomocników jest słabe. Grając Cloudem, Barret praktycznie nie mógł sam paska ATB nabić.

Grafika mi się podoba, ale drażni praktycznie zerowa interakcja z otoczeniem.

 

No i do tego jest korytarzyk, a żeby sztucznie wydłużyć grę w dalszych etapach będziemy

odwiedzać jeszcze jeden (albo więcej?) reaktorów, które różnią się od siebie kolorami, żeby je wysadzić

info z https://www.giantbomb.com/shows/final-fantasy-vii-remake-030220/2970-19970/free-video

 

Z tego samego wideo dowiedziałem się też, że customizacja broni i materii jest zadowalająco rozbudowana, więc chociaż tyle dobrego.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Sefiro napisał:

Dobrze, że dali to demo, w końcu hype mi odpadł i wiem czego się spodziewać na premierę.

Dupy nie urywa i raczej to gra na 10/10 to nie będzie i mówię to ja , wieloletni fan, który  FFVII przeszedł setki razy.

Ciekawi mnie bardzo opinia kogoś, kto nie miał w życiu nic wspólnego z FFVII, jak ocenia grę, bez tej całej nostalgii i zawyżania ocen. 

 

Jeszcze tak z newsów o FFVII:  Red XIII nie będzie grywalną postacią xD

Ja nie grałem. Znam tylko kilka  spoilerow ale ciężko go uniknąć.

 

Jak dla mnie grafika bardzo ładna. Cutscenki i rendery. Muzyka genialna. Podobają mi się postacie. gameplay jak na razie bez szału jednak nie ograłem całego. I nie podoba mi się zmiana postaci. Nie lubię tego w grach i i tak zawsze gram jedną. 

 

Ogram dla fabuły, ale nie wiem czy na premierę wezmę. 

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Ale to było dobre. Muzyka pierwsza klasa, grafika bardzo ładna. Urzekły mnie też dialogi w tle podczas walki. Sam system jest poprawny. Ja nie widzę jak inaczej mieli by zrobić taki system w 2020 roku. Serio myślicie, że turowe jRPG by było do przyjęcia? Ta gra jest napakowana akcją, główny bohater biega z 1.5-metrowym mieczem a jego pomocnik ma działo zamiast ręki. To musi być gra akcji. Cały setting pasuje do gry akcji. Dla mnie jest do przyjęcia. Mam nadzieję, że jednak będzie trochę trudniej i później stagerrowanie przeciwników będzie koniecznością i trzeba będzie kombinować ze skillami/czarami. Jak nie to znów zaserwują nam trzymanie kwadratu jak w 15tce. Tutaj chociaż jest fabuła ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest elegancko, jedynie kamera czasami świruje, ale nie na tyle, żeby powodować frustracje. System nie urywa, ale pewnie jak dojdzie customizacja, nowe materie, ataki, czlonkowie drużyny,  to będzie większa żonglerka i rozkmina co użyć. Tak czy siak, core systemu i tak jest bardziej złożony i wymagający niż oryginał.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przy takim FFXV to ten remake jawi się jako arcydzieło. System walki "nowoczesny" ale ja bym sobie pogral po staremu. Pewnie tylko ja i kilku innych, gawiedź ma inne oczekiwania obecnie. 
Smutek największy taki, że oni będą wydłużać na siłę ten epizod  i urwie się to wszystko w najlepszym momencie a potem czekaj chłopie na resztę przez kolejne 5 lat. Zdefraudują tą legendę.

Ps. Po skorpionie nastąpił piękny crash konsoli. 

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Dla tych co narzekają na poziom trudności to:

Po pierwsze, to nie souls like, gdzie ginie się od pierwszego napotkanego przeciwnika. 
Po drugie, to sam początek gry. W oryginale tych żołnierzy shinry zabijało się na 1 góra 2 hity. Z czasem poziom rośnie. Generalnie mobki nie stanowiły większego zagrożenia. Co innego bossowie. Gra tak czy inaczej nie była jakoś mega trudna, chyba ze ostatni boss bądź bossowie opcjonalni. 
Po trzecie, to jest tylko demo i nie jest powiedziane, ze nie będzie dodanego poziomu trudności hard w pełnej wersji. Nawet jeśli nie na premierę to później. 

Odnośnik do komentarza

Lo (pipi)a ale sztosivo.
Spodziewałem się że walka bedzie takie meh ala ff15 ale imo jest dużo lepiej.
Wszystko jest na swoim miejscu, czary itemy limity.
Stagerowanie blokowanie taktyczna pauza. Walka z bossem nawet na normalu miałem problem jadąc "na jana"
Jak juz się troche rozkmini jak co działa to poszło gładko.
Muzyka i dubb klasa, graficznie szalu nie ma na pro ale to jeszcze może się zmienić.
Generalnie te demo dla kogoś kto nie zna oryg 7 może faktycznie nie urwać ale...

Jak ktoś wie co tu się odjaniapawla i widzi po demku oczami wyobraźni jak pewne sceny mogą być wyreżyserowane jak lokacje mogą wyglądać jaki ogrom kontentu ta gra posiada to ja nie mam wątpliwości że to bedzie ścisła topka jrpg .
To tylko malutki wstępik bieda tutorial ale już widać że calak pozamiata.
Tylko właśnie znów pozostaje kwestia partow.
Gdyby to wyszło w całości już w kwietniu to myślę że 10 mogły by sie grubo posypać.
Po demku chcę więcej, po part1 będę chciał więcej....a tu trzeba będzie długo poczekać.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ja chcialem napisac tylko ze niektorym w tym temacie chyba cegła na łeb spadła.

 

10/10.

 

gameplay satysfokcjonujący, czuc zagrozenie i bez zwolnienia i leczonka dawno bym padl.

 

scenki fabularne przebiły w tym gatunku nawet te mgsowe w niektorych miejscach.

 

muzyka 11/10.

 

 

 

Na premiere nie  wiem czy wezme z przyczyn pocietego kontentu, ktory chca nam tu zaserwowac - ale bede obserwował development tej gierki bo czuć napracowanie w tym czego wlasnie doświadczyłem.

 

Ten rok bedzie potężny :banderas:  

  • Plusik 3
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...