Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

44 strony, ponad 4 lata od opisania już gry przez twórców dość ogólnie, i dalej połowa postów to teksty osób, które właśnie usłyszały o tej niszowej produkcji i jadą "ale jak to tylko część gry? Okradziony zostałem?", "ale coś zmienią względem oryginału?" i tak w kółko. Mocny temat.

 

Nie kurna nic nie zmienią, jak widać i słychać z demek i materiałów. Gra wychodzi na dwóch bluryjach bo na jednym jest pierwsze CD z FF7, a na drugim emulator PSX-a.

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 heh no.  dobrze mi sie wydaje, ze FF7 jest pierwsza proba zrobienia tak duzej i "wiekowej" gry praktycznie na nowo ? bo mozna chyba powiedziec, ze potocznie stosowany termin "remake" nie wyczerpuje tematu. no przynajmniej nie, jesli zastosujemy go w odniesieniu do crash trylogy czyli jeden do jednego z naciskiem na audiowizualia albo residenta 2 czyli bardziej po liftingu, zmieniona perspektywa i sterowanie ale szkielet gry jednak ten sam.

 

btw. ogrywam dragons crown i wyobraznia wlasnie podpowiedziala mi - gdyby to przepiekne 2D wraz z odrestaurowana muzyka zastosowac do rimejka FF Tactics ? 60fps, szczegolowe animacje w high res, MOWIONE DIALOGI. i w zasadzie to wystarczajacy powod, ze sprzedac to po raz kolejny. to znaczy patrzac otwarcie na dodatkowe zmiany ale bez koniecznosci....     

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że tak. To była gierka na 35-45 h z możliwością wielu godzin dodatkowej "zabawy" (czyt. grindu), która nadal spokojnie mogła by być gierką na 35-45 h i nikt by nie płakał. SE wybrało inną drogę prawdopodobnie z powodów czysto biznesowych, no i cóż, zobaczymy, co z tego wyjdzie, ale wbrew forsowanym przez niektórych tez, to nie była jedyna możliwość zrobienia remake'u. Tyle, że takie osoby dały sobie wmówić, że inaczej by się dziś "nie dało" (czego zaprzeczeniem jest kilka innych, nawet wymienianych już tutaj, remake'ów z ostatnich lat). 

 

No ale zaraz zobaczymy pseudoironiczny komentarz w stylu "no tak, przecież mogli zrobić prerenderowane tła, wrzucić te same lokacje i sprzedać fanom, byłoby super".

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A czy nie było mówione, że ta pierwsza część to granie coś na 30 godzin? Dlatego śmieszą mnie te posty o ucinaniu i yebaniu graczy na części, gdy to jest ładnie i kompletnie zrobiona od nowa gra, która nie ma nic wspólnego ze starym finalem prócz fabuły, summonów i walki. a także bohaterów. Jak mają robić taką dobrze, porządnie zrobioną grę jakim jest rimejk tego Finala to nie mam oporu zapłacić za tę grę 259 zł, gdyż rozumiem napracowaniem się z tą grą przez twórców.

Edytowane przez Faka
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

To ja juz nie chce, zeby remakowali Chrono Crossa bo tez by jeszcze wyszedl w dwoch czesciach. Poyebane czasy. Gra i tak im sie sprzeda w milionach i to murowany hit, to jeszcze te spiewki o trudzie stworzenia calej gry w jednym rzucie jak sie ma do dyspozycji pewnie ogrom ludzi i budżetu. Przypominam, ze kiedy na PC krolowaly gry o malych ludzikach to wyszlo FF7 zrobione na sprzezonych kilku pentiumach II i pozamiatalo fabula i efekciarstwem. Nikt nie plakal, ze sie nie da bo biznes gierkowy inaczej wtedy wygladal i nie bylo tez gdzie w sieci wylewac swoich placzow.

Edytowane przez Plugawy
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

info z resetera - jest dodatkowa scena z Sephirothem na koniec jeśli dacie timer na 20min

 

podoba mi się to co zrobili w remake'u, jest śliczna grafika i voiceovery, znajome lokacje się dalej pamięta, taka trochę podróż w przeszłość ale jeszcze więcej tu nostalgii niż w takiej przeróbce typu RE2 remake ; wolałbym klasyczne ATB przy walkach ale być może w 2020r. byłoby to zbyt archaiczne, także dobrze jest jak jest, walki są bardziej dynamiczne

 

mówiłem już że grafa zaskakuje na plus, ale FMV to już w ogóle Square w najwyższej formie

 

ogólnie FF7R to dla mnie taka pozycja SE "w razie kłopotów zbij szybkę", myślę że dzięki remake'owi wrócą do panteonu devsów...i tych remake'ów będzie więcej...Crisis Core może? Capcom szybko podłapał temat to ci zrobią to samo :p 

 

day1 wiadomo

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Króciutkie demo ale jakie nostalgiczne. Wszystko, co tu się odbyło to myślami przypominasz sobie, że tak podobnie jak w starym Finalu. Imo jedynie, co do poprawy to kamera podczas walk, świruje czasami jak masz targetować pomiędzy przeciwnikami.

 

To tym razem przejdę z timerem 20 minut jak jest dodatkowa scenka.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...