Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Coloseum, side questy, jakos naturalnie to przychodzi. Nigdy bez celu nie chodziłem walczyć.

 

Dobra, oficjalnie wk.urwia mnie walka z

 

Rufusem

Jest ulamek sekundy zeby zadać mu krotkie kombo, inaczej cały czas kontruje i naparza spluwami. Ledwie się z podłogi podnoszę. Pomylili Finala z Yakuzą Kiwami i tą walką na dachu z żołnierzami? Przecież zrobili z tej walki pełna zręcznościówkę :(

 

edit

o jak miło, jeden limit break go wykończył xD Czyli wystarczy dostać trochę batów a potem one punch man.

 

edit 2

Ukończone. Zle sie przygotowalem do walki z

trójką whisperów

Moja główna postac lecząca na poczatku nie uczestniczyła w walce więc tracilem od cholery mega potionow.  W pewnym momencie dwie postacie mi padły a jedna miała 500HP. Poratowalem się Phoenix Downami i jakos doprowadzilem do ostatniego starcia ze znanym i lubianym. Ale wszystko już na oparach - jakby trzeba było powtarzać całość od zera to bym chyba obejrzał na YT :dafuq:

 

No dziwnie pozmieniali fabułę. Napchane nowe wątki, wszystko jakby dorzucone na ostatnią chwilę, w czym tylko fani się odnajdą (future-flashbacki, Zack etc.).

 

Na razie mam dość, ciekawe jak pociągną kontynuację, spodziewam się, że będzie to wędrówka z Midgaru, a nie jakieś same metafizyczne pierdoły, multiświaty i podróże w czasie.

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, aux napisał:

A wystarczyło pomyśleć i zamówić pre-order, od lipca 2019 była taka możliwość. Wiadomo że FFVII to kult i gracze się rzucą po swój egzemplarz. A jeszcze wirus dołożył swoje i mamy klops. Nie wiem skąd niechęć do zamówień przedpremierowych. Nawet nie trzeba płacić z góry - większość sklepów oferuje zapłatę przy odbiorze.

 

Wiesz, po fakcie łatwo pisać, z drugiej strony gdzie lipiec 2019 a gdzie marzec 2020 z pojawiającymi się z dnia na dzień problemami i nowymi obostrzeniami. Zadziałało zwyczajne prawo popytu i podaży, pudełek jest mało, więc ludzie dostają szału i ceny rosną, a łatwe do przewidzenia rzucenie się graczy nie ma tutaj nic do rzeczy, bo sytuacja jest raczej (przynajmniej jak na moją pamięć) bez precedensu. Druga sprawa, że z tego co widziałem na necie, to często nawet preorderowcy nie mieli gwarancji odbioru pudełka 10 kwietnia, ewentualnie co bardziej zawzięci mogli się pocieszyć wersją z francuską okładką... 

 

A temat sensu preorderów to osobna dyskusja, ja z zasady nie uznaję mechanizmu obdarzania wydawcy zaufaniem i pieniędzmi "w ciemno" (tak, wiem, było demo, a gra nie mogła się nie udać).

Odnośnik do komentarza

Polecam odświeżyć sobie podsumowanko tej historii z oryginału. Właśnie przeleciałem przez synopsis z https://en.m.wikipedia.org/wiki/Final_Fantasy_VII

 

Uwielbiam tę fabułę. Motyw z

kryzysem tożsamości, przypisanie sobie dokonań swojego kompana Zacka, to ze Sephiroth, którego scigamy po drodze to nie Sephiroth, tylko fragmenty Jenovy, wiekszy plan na przywolanie meteorytu, który uszkodzi planetę wylewając z niej lifestream (to w sumie nie spoiler tylko znana fabuła z 1997).

 

To jedyna gra, która mógłbym odświeżać regularnie.

Żeby tylko nie spie.rdolili w kontynuacji rimejku.

Aaa i przypomnialem sobie, ze nigdy nie gralem w Crisis Core, a mam na emulatorze psp. Chyba warto zaglebic się w ten kawalek historii FF7?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, orion50 napisał:

Jestem w 8 rozdziale. Brakowało mi takiej gry, która byłaby.. przygoda. Trochę baśnią? Może już mi odbija od sytuacji jaka teraz mamy.. w każdym bądź razie bawię się genialnie. Na którym levelu walczyliście z 

  Pokaż ukrytą zawartość

Shiva u tego padalca w misji VR? 

 

Mój najdalszy zapis z jej materią mam na 16 poziomie - więc zgaduję, że jakiś 13-14?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cudowna gra, a tam gdzie kiedyś działała wyobraźnia (oryginał z 1997) tu mamy to podane na srebrnej tacy.

I wiecie co, moja wyobrażnia na tym nie ucierpiała, a receptory wzrokowe i słuchowe z każdą minutą chcą więcej i więcej, wiecznie nienasycone.

Heh nawet robię zadania poboczne gdzie w innych grach w większości mam wyjehane.

Zapewne nostalgia odgrywa tu dużą rolę, ale i sam FF 7 REMAKO jest naprawdę świetnie zrealizowany, że chce się po prostu w to grać i przeżywać losy bohaterów oraz odkrywać przy tym różne smaczki, tego niebanalnego świata.

 

Daje nutę na rozruszanie - na mnie działa wyśmienicie ;) 

 

 

:banana:                     :banana:                               :banana:                            :banana:                          :banana:                            :banana:

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Red_ napisał:

Aaa i przypomnialem sobie, ze nigdy nie gralem w Crisis Core, a mam na emulatorze psp. Chyba warto zaglebic się w ten kawalek historii FF7?

No raczej, ale miej na uwadze, że to gra z konsolki przenośnej (chociaż momentami można o tym zapomnieć). Nie spodziewaj się nie wiadomo jakiego mesjasza, a będzie cacy.

Odnośnik do komentarza

dobry wieczor cos sie popsulo i nie bylo mnie slychac i powtorze jeszcze raz, los Zacka to jest jakas porazka ja mysle ze ta korporacja Shinra (pipi)a glupie garnitury te (pipi)a banda inbecyli ktora rozstrzelała Zacka na rozkaz tych (pipi)ow karakanow z Shinra to jest jakies (pipi)a nieporozumienie jesli tyle dla was znaczy jesli tyle dla was znaczy ludzie takie zangaaa takie zangazowanie  jak Zacka gdzie postawil swoje marzenia, swoje zycie prywatne przyjaciół wszystko inne i dla was znaczylo to tylko tych pare godzin zaangażowania w grę to was sie powinno (pipi)ac (pipi)a tak sie powinno was (pipi)ac jak tylko was moze (pipi)ac Shinra. Genesis was tak nie wyruchala jak wyrucha was Shinra (pipi)a az was materie beda swedzialy z bolu to jest dramat (pipi)a to jest dramat ze w tym antyludzkim Midgarze w tym panstwie w ktorym media (pipi)a nie byly w stanie powiedziec ze Zacka zbezszczeszczono itd.

  • Lubię! 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, _Red_ napisał:

Czemu głupia gierka siedzi mi w głowie 20 lat i wywołuje emocje xD

Bo to dobrze napisana gierka jest. Niestety duzo osob widzi w niej tylko kanciastoporte kukielki, wielkie miecze i japonskie dziwactwa.

 

A swoja droga mam jakies dziwne uczucie kiedy widze Reda piszacego w tym temacie. Pamietam go jeszcze z czasow kiedy mial XIII w nicku i avatar z czerwonym psem. I przez te lata postrzegalem go jako wielkiego fana 7ki. A teraz, juz jako stary stary dziad, wraca za sprawa remake'u do swojej ulubionej gry i dzieciecych radosci z tamtych czasow. Dziwne uczucie, ale przyjemne. Oczywiscie no homo.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...