Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

@MBeniek

Square-Enix podaje sell-in (shipment do sklepów + digital), Sony sell-trough (do konsumenta) - chociaż warto dodać, że w obecnej sytuacji, różnica prawdopodobnie jest bardzo mała, zważywszy na problemy związane z logistyką i dostępnością samej gry w sklepach. Dodajmy do tego prawdopodobnie wyższy wskaźnik sprzedaży cyfrowej i S-E musi być BARDZO zadowolone (na cyfrze więcej zarabiają).

Odnośnik do komentarza

Z tym 6/10 to trochę płynięcie no ale ok każdy ma swoje zdanie.
Oczywiście to już nie jest ten FF7 z psx, wiele rzeczy jest zmienionych więc odczucia są zupełnie inne.
Ale generalnie jak na jrpg to w wielu kluczowych dla tego gatunku aspektach gra prezentuje sie wybornie w innych tylko ok.
Także każdy z was ma rację dla jednego to 6/10 dla innego gierka życia?
Średnia na meta 88 wiec chyba większości podpasowalo.
Ten temat trochę mi przypomina gierki QD, dla jednych to samograj "jak dadzą w plusie to obadam" dla innych gierki życia gdzie z wypiekami na twarzy ludzie grają do samych creditsow.
Osobiście ja póki co jestem b. zadowolony zrobilem 10h w 3 dni i chce wincyj.

Na podsumowanie przyjedzie jeszcze czas.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Po co ściągać "różowe okulary nostalgii", skoro tak ładnie leżą na nosie i czuje w nich dobrze człowiek? Krzywdę sobie na własne życzenie robić i dołączać do grona narzekaczy na wszystko? Dzięki, postoję w okularkach :cool2:

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ocelot napisał:

Proponuje glebokie oddechy, zdjac rozowe okulary i objektywnie przeanalizowac jaka gra jest, a nie jaka chcielibysmy zeby byla.

 

Godzinę temu, Josh napisał:

Ktoś tu kłamie! :notsure:


Chętnie zapoznaję się z krytyką Finala bo akurat ta gra mocno mnie interesuje.
Całkiem zabawny jest fakt, że wystarczy zapoznać się z większością sensownych recenzji na krajowym podwórku oraz zagranicą jak również obadać sobie oceny jakie Final zdobywa na znanych wszystkim portalach oceniających gry i nie tylko i co się okazuje ?
Że albo prawie wszyscy noszą różowe okulary, oddychają płytko i są w k.urwę subiektywni albo prawie wszyscy kłamią.
Ale ja mam to w d.upie, ja daję 9/10.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Bzduras napisał:

Po co ściągać "różowe okulary nostalgii", skoro tak ładnie leżą na nosie i czuje w nich dobrze człowiek? Krzywdę sobie na własne życzenie robić i dołączać do grona narzekaczy na wszystko? Dzięki, postoję w okularkach :cool2:

Hmmm...:philosoraptor:

  

W dniu 10.04.2020 o 15:02, Bzduras napisał:

Na chwilę obecną mam dwa zastrzeżenia:

- rozmowy z postaciami, a w zasadzie sposób ich inicjiowania potrafi przyprawić o wylew (ustaw się, nie tu, obróć się, tak, ale nie tak, bo za mocno, o! Teraz naciśnij trójkąt);

- niektóre tekstury w ogóle chyba się nie ładują albo są w rozdzielczości 10x10 pikseli - drzwi do miejscowki do kimania choćby, jakiś dramat i żart w jednym.


:dafuq:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

dobra konsensus recenzji w necie jest.....bardzo pozytywne opinie o tej grze w mediach zarowno okologrowych i nie tylko. 8.8 na meta, 8.0 user score. w najgorszym razie pojedyncze mieszane odczucia dotyczace pojedynczych rzeczy (liniowosc, zmiany w scenariuszu i inne takie). zadne z mediow growych na ktore lubie zagladac nie ocenilo tej gry jako zlej. nawet sterlingowi sie podoba lol. oczywiscie pewne bylo jak w banku, ze nie kazdemu przypasuje ksztalt tej gry blablabla. o tym tez wiekszosc recenzji wspomina zreszta. ogolnie fakt, ze paru ziomkow z forum psx jest bardzo przeciwko....to tez normalna sprawa w przypadku duzych gier o takim znaczeniu.     

 

2 godziny temu, Josh napisał:

Bardzo fajny film z tej gry. 

 

zayebisty bym powiedzial. co ? nie o takiego fajnala walczyles ? no to pzdr walcz dalej  :dynia: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kazub napisał:

zayebisty bym powiedzial. co ? nie o takiego fajnala walczyles ? no to pzdr walcz dalej  :dynia: 

 

W ogóle nie walczyłem o tego Fajnala i jakby się nie ukazał to nawet by mi nie było smutno. Całe szczęście nie jestem też fanem oryginału, bo inaczej dopiero miałbym powód do płaczu. Niemniej jako filmowy prequel do Advent Children broni się całkiem nieźle :rayos:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Schranz1985 napisał:

21, mój czas nadchodzi, fotelik herbatka i FF7R.
Juz samo menu wita mnie taka nuta że ciary przechodzą.
Klikam continue, wita mnie Cloud Barret i Tifa.
Jest dobrze fhuj, to coś więcej niż gierka.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

I wlasnie stad biora sie oceny 8-10/10. Muzyka i postacie i od razu jest 'wiecej niz gierka'. Wyjac element nostalgii z metacritic i bysmy mieli 70'tki jak nie mniej. Gameplayowo, ta gra, nie oferuje zbyt wiele. Slaba walka z tragicznym elementem upgrade'owania bylaby normalnie gwozdziem do trumny. Ale ze to jest cloud, tifa i barret, to ludzie doszukuja sie na sile ukrytej glebii, ktorej 'naysejerzy' nie zrozumieli po prostu, ze walka jest na tyle glebkoa ze potrzeba czasu zeby ja zrozumiec...

 

Ciarki mnie osobiscie przechodza jak mysle ze musialbym jeszcze pare 'przesmykow' przechodzic tempem zolwia. 9/10 jak w morde strzelil.

Odnośnik do komentarza

Jestem w 11 chapterze i z 1 albo 2 udało się przyzwać poza bossem. Fakt jest to trochę nie zrozumiałe. Ale w porównaniu do 15 i tak jest o niebo lepiej. I jest ich jak widziałem listę dosyć dużo. A nie jak w 13 i 15 dosłownie 5-6. 

 

Jasne gra ma wady. Nierówna grafika (zrobią kiedyś patch czy myślą że drzwi nie muszą mieć tekstury?), trochę dziwny system, który nie każdemu się spodoba.

 

I ciężko oceniać i mówić, że oj ale oceniaj bez nostalgii. No jak mam to zrobić? Oryginalna 7 to nawet nie był mój pierwszy final (8 była) czy ulubiony. Ale dla mnie to jak zrobiono muzykę w Wall Market (ta sama ale zmienia się w zależności gdzie jestes), postacie (wyglad, glos, zachowanie), efekciarstwo, rozbudowa tego co było wcześniej, czasem grafika to coś pięknego.

 

Przyznam, że liczyłem na więcej i miała to być dla mnie goty. A chyba nie jest. Ale to nie zmienia faktu, że gra jest dla mnie rewelacyjna. 

Odnośnik do komentarza

Te wszystkie przesmyki o które jest takie halo to ograniczenia sprzętowe i brak SSD w konsolach (o które taka walka jest w niektórych tematach). Prawie każdą czynność trzeba potwierdzać poprzez przytrzymanie klawisza albo przejść przez kilka drzwi w żółwim tempie aby lokacja się najzwyczajniej w świecie doczytała (np. posiadłość Don Corneo). Nawet są momenty że postać nam zwyczajnie idzie albo bardzo wolno biegnie - a po co? No po to żeby ukryć loadingi.  To też pewnie nieumiejętność twórców i nie mam zamiaru tego bronić. I dlatego czytając o nowych konsolach mam nadzieje że się skończą drzwi, przesmyki, drabiny czy łańcuchy po których trzeba się wspinać aby dysk nadążył. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, bebbop napisał:

Summon materie nie sa w tej grze spierdzielone? Niby 16h na liczniku, a Ifrita to ze 3-4 razy przyzwalem, Shiva ani razu sie nie pojawila (wstawiona w Aeris). WTF?

No przecież można decydować którego summona się chce przywołać. Jak Ifrit jest przypisany pod Clouda to wchodzisz w commands menu Clouda i wybierasz jego summona, jak Shiva jest przypisana pod inną postać, to wchodzisz w jej commands menu i wybierasz ją.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Sep napisał:

No przecież można decydować którego summona się chce przywołać. Jak Ifrit jest przypisany pod Clouda to wchodzisz w commands menu Clouda i wybierasz jego summona, jak Shiva jest przypisana pod inną postać, to wchodzisz w jej commands menu i wybierasz ją.

Wlasnie o to chodzi, ze ani razu mi sie nie pojawilo bym mogl ja przywolac, a latam pomiedzy postaciami jak pojepany, wiec nie ma mozliwosci bym to przeoczyl. Zamienie materie, u postaci, moze to cos pomoze. 

 

Ps. Wczoraj walczylem z bossem w Markecie  z 25 min, bo bylem slabo przygotowany. Limity wskoczyly pare razy u obu postaci, Ifrit sie pojawil, a Shiva ni hu hu. Pojepane troche. 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...