Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, stoodio napisał:

Odleciałeś całkowicie :yao:  Albo...

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 


nie znasz pojęcia "sequel"
 

 

 


Akurat jest to popularna teoria, ze ta gra to

 

sequel AC, na zasadzie, ze Sephiroth po wydarzeniach z AC jakos przetrwal i przeniosl sie w czasie zeby zmienic swoj los, wiec jest to sequel z jego perspektywy

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Ciekawa teoria, ale mimo to nie zapędzałbym się tak daleko, żeby pisać o tym jakby to było już oficjalnie potwierdzone. Enyłej, najbardziej w tym endingu cieszy mnie to, że

 

 

 


Zack przeżył (prawopodobnie?). Mogą go dać na głównego bohatera kolejnej części jak dla mnie. Tylko ciekawe jak to rozwiążą fabularnie, bo czy w oryginale to nie było tak, że po śmierci Zacka Cloud zwariował i "przejął" osobowość Zacka i myślał, że jest nim? Nie wiem czy dobrze to pamiętam
 

 

 

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza

No na tą chwilę jest to teoria na którą w grze są dziesiątki dowodów (chociażby

 

Spoiler

Aerith wiedząca rzeczy o których nie ma prawa wiedzieć na tym etapie gry, jak to że Cloud jest Soldier/Mercem, Red dzieckiem, to że ostatnia walka z Whisperami to tak na prawde walka z Kadajem, Loz i Yazoo (uzywają tych samych bronio, tych samych ataków i elementów, ich opis jasno na to wskazuje oraz soundtrack w tej walce, Sephiroth to jego wersja z AC - czarne pióra

 

Jedyne czego nie wiadomo na pewno, to JAK to się dzieje i co jest tego powodem.

 

A koleś z epilogu

 

Spoiler

nie żyje i mam nadzieję ze nie wróci.

 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, _Red_ napisał:

Polecam 4 odcinki jak ktos ma wolne 24h.

 

Tu 1/4

 

Nie za bardzo mam ochote przechodzić, grindowac i miec co chwila random encountery więc bardzo miło się OGLĄDA grę. Doskonale pamiętam pierwszą płytę, odświeżylem sobie wspomnienia z Nibelheim (przy okazji także w Crisis Core, które pokazują wydarzenia z tej prawdziwej strony).

 

W drugiej połowie części wydarzen nie pamiętałem juz dokładnie, a dodatkowo odkryłem scenkę, której w życiu nie widziałem.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

rozmowa z rodzicami Zacka w Gongaga gdy mamy w druzynie Aeris i Tife. Teraz ich reakcje nabierają kompletnie nowego zrozumienia

 

Ja właśnie gram w oryginał - nie jest tak źle z losowymi walkami, bo w miarę szybko można spitolić. Właśnie dotarłem do Nibelheim i atmosfera się zagęszcza.

Co do spoilera - dużo jest scenek, gdzie zależnie od aktualnego składu drużyny możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, kanabis napisał:

Tak patrze na trofik za 50lvl. Mam chyba 27 czy cos. 14 chapter. 

Dobije do 50? Robie wszystkie subquesty itd. Potem jest jakas ng+? 

 

Pytam bo tak farmic to raczej nie ma na czym bo respawnuja sie chyba tylko szczury wiec ciezko chyba z nabijaniem expa poza fabula i subquestami


Mam podobnie. 
Mtyślę, że będzie opcja w koloseum albo walki VR. 

Odnośnik do komentarza

Kuuuurła, chapter 11 mnie wykończy. Te walki z tymi 

Spoiler

duchami są masakryczne. Dotarłem do walki z tym duchem-rydwanem i krew mnie zalała... zostało mu 1/10 życia i zmiótł mi trzy postacie z planszy jednym atakiem. Walczyłem z nim z 30 minut.. przerwa i próbuje od nowa. 

 

Odnośnik do komentarza

albo wiecej. 3 razy wiecej. po skonczonym normalu mamy dwie opcje..

 

1. garc na hard ktory naprawde jest hard

2. levelowac materie na jednej z aren albo w jakims dobrym miejscu podczas story (sa dwa dobre - pierwsza walka w ch17 albo pierwsza seria walk na poczatku ch16 i restart czaptera)

 

po co levelowac materie ? bo pomagaja na hardzie zwlaszcza przy niektorych bossach. HPup i Arise na przyklad. 

po co leciec z hardem od razu ? dla wyzwania. 

pamietajcie ludki ze na hard jest ban na itemy i laweczka odnawia TYLKO HP ale nie MP

 

 

jest jeszcze jedna opcja do ktorej lepiej miec 50lvl i komplet topowych materii. ostatnia walka na arenie w ch17 (mozna wybrac z chapter select na hard). ostateczne wyzwanie czyli boss rush. w nagrode dostajemy akcesory ktore.....

 

Spoiler

daje nam pelny limit na poczatek starcia i mocnego regena limit brake po odpaleniu 

    spoiler kompletnie nie zwiazany z fabula btw.

 

baaardzo ulatwia harda i przyspiesza znacznie czas przechodzenia

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.04.2020 o 21:09, _Red_ napisał:

Polecam 4 odcinki jak ktos ma wolne 24h.

 

 

Nie za bardzo mam ochote przechodzić, grindowac i miec co chwila random encountery więc bardzo miło się OGLĄDA grę.

 

 

Opcja wyłączenia randomowych walk i przyśpieszenie rozgrywki 3x bardzo usprawniają przechodzenie gry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Kuuuurła, chapter 11 mnie wykończy. Te walki z tymi 
Spoiler

duchami są masakryczne. Dotarłem do walki z tym duchem-rydwanem i krew mnie zalała... zostało mu 1/10 życia i zmiótł mi trzy postacie z planszy jednym atakiem. Walczyłem z nim z 30 minut.. przerwa i próbuje od nowa. 

 

No to poczekaj na chapter 12.
Powiem krótko ch11 genialny.
Świetny dungeon(których podobno nie ma)
z fajnymi zagadkami środowiskowymi mega wstawkami(to akurat standard) i epickim wymagającym bossem(eligor)

Chapter 12?
Mesjasz gejmingu, bomby prawdy i rozmach jakiego dawno w gierkach nie widzialem.

Ciężko opisać co tu się odpyerdala, to trzeba przeżyć.
Różowe okulary? 7/10?
Mogę wam sie zaśmiać prosto w oczy.




Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Gnojowi, który wymyślił ten szajz sprzedałbym kosę w plecy. Po godzinie męczarni udało mi się dobić do 46 podciągnięć, ale po komentarzach na YT widzę, że i tak w miarę szybko mi to poszło, bo niektórzy siedzieli nad tym nawet 4 h. Jedna z najgorszych minigierek z jakimi się zetknąłem, powodzenia życzę każdemu, kto chce mieć w tej grze platynę. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Shen napisał:

Opcja wyłączenia randomowych walk i przyśpieszenie rozgrywki 3x bardzo usprawniają przechodzenie gry.

Przyspieszanie ustawiłem sobie pod przyciskiem touchpada DS4 na emulatorze, dzięki czemu skondensowałem całą fabułę + side questy może do 30 realnych godzin.
Ale wyłączanie randomowych walk to jak? Jakimś modem? Używałem ISO z PSX + emulator ePSXe.


A podciąganie z Żulsem też mnie irytowało, ale poszło może za 10 podejściem, góra 1h zabawy. Nie ma tam wiele trudności z samymi kombinacjami - cały czas pattern leci po kształcie klepsydry i jedynie odwraca się kolejność. Trzeba mieć jedynie szczęście by przeciwnik się wyglebał w dobrym momencie, wtedy jest szansa wyprzedzić go.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, _Red_ napisał:

Przyspieszanie ustawiłem sobie pod przyciskiem touchpada DS4 na emulatorze, dzięki czemu skondensowałem całą fabułę + side questy może do 30 realnych godzin.
Ale wyłączanie randomowych walk to jak? Jakimś modem? Używałem ISO z PSX + emulator ePSXe.

 

 

W remasterze na PS4 masz możliwość wyłączenia random encounterów pykając dwa guziki na padzie. 

 

 

Cytat

A podciąganie z Żulsem też mnie irytowało, ale poszło może za 10 podejściem, góra 1h zabawy. Nie ma tam wiele trudności z samymi kombinacjami - cały czas pattern leci po kształcie klepsydry i jedynie odwraca się kolejność. Trzeba mieć jedynie szczęście by przeciwnik się wyglebał w dobrym momencie, wtedy jest szansa wyprzedzić go.

 

No właśnie, bardzo dużo zależy tu od szczęścia, u mnie gość praktycznie nigdy nie schodził poniżej 44 podciągnięć. No i jestem kiepski w gierkach rytmicznych, a tu właśnie załapanie rytmu i dostosowanie prędkości wklepywania przycisków jest kluczowe. Na początku robiłem to zdecydowanie za szybko (żeby zrobić jak najwięcej powtórzeń), dopiero po czasie załapałem że nie ma sensu się aż tak spieszyć i "wystarczy" zrobić 45 podciągnięć. Enyłej ch*jowa minigierka, a za brak możliwości szybkiego restartu komuś tam należą się srogie baty. 

 

 

 

Edytowane przez Josh
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

O no proszę, ale bym połaził po tym świecie bez randomowych walk. Ale kupować n-ty raz tym razem remaster na PS4. Na PSX miałem FF7 oryginał po niemiecku, później platinum edition po angielsku, potem normal edition, ze 2 lata temu kupiłem port na PS3 z Playstation Store a teraz jeszcze tu.

..

...
widzę, że jest aktualnie za 33 zł... Damn... resist.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Polecam mimo wszystko. Ja sobie kupiłem remaster FFVIII i co prawda random encounterów nie wyłączam, tak samo jak nie korzystam z "darmowego" ładowania HP i MP (bo jest i taka opcja), ale z przyspieszeniem 3x gra się w to o niebo lepiej (inaczej nie wiem czy w ogóle bym skończył, bo ze standardową prędkością gra się WLECZE). No i spoko odświeżyli facjaty bohaterów, już tak nie straszą pikselozą. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Josh napisał:

 

 

Gnojowi, który wymyślił ten szajz sprzedałbym kosę w plecy. Po godzinie męczarni udało mi się dobić do 46 podciągnięć, ale po komentarzach na YT widzę, że i tak w miarę szybko mi to poszło, bo niektórzy siedzieli nad tym nawet 4 h. Jedna z najgorszych minigierek z jakimi się zetknąłem, powodzenia życzę każdemu, kto chce mieć w tej grze platynę. 

Ku.rva, Joshu, platynujesz Residenty i odstawiasz tam balet z Nemesisem, a lekko rytmiczne naciskanie 4 guziczków Cię przerasta? XD

Edytowane przez Bzduras
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, _Red_ napisał:

O no proszę, ale bym połaził po tym świecie bez randomowych walk. Ale kupować n-ty raz tym razem remaster na PS4. Na PSX miałem FF7 oryginał po niemiecku, później platinum edition po angielsku, potem normal edition, ze 2 lata temu kupiłem port na PS3 z Playstation Store a teraz jeszcze tu.

..

...
widzę, że jest aktualnie za 33 zł... Damn... resist.

Polecam, z modami bardzo fajnie sie gra, jak nie mam ochoty farmic to wylaczam walki i lece z fabula. Jak trzeba przyfarmic to odpalam 3x i zaraz nadganiam z levelem.

Widze, ze u ósemka w promce, czas wziac, moze teraz bardziej mi podejdzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...