Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Figuś napisał:

I robienie misji od żółtej kropeczki do żółtej kropeczki na mimimapce, bez jakiejkolwiek swobody i możliwości pokombinowania.

Chodzi mi stricte o technikalia, oddanie żyjącego świata, dbałość o detale itd. Np. zaimplementowanie AI dla npc:) Gram, świetny klimacik, idę ze swojego apartamentu na dół, a tam policja się dobija do gościa i krzyczy, żeby otworzył, mówię o spoko akcja  zobaczę co się stanie, a stało się tyle, że jakbym nie poszedl po 3 minutach to stali by tak do końca świata i pukali i powtarzali tą samą kwestię co kilka sekund.

 

Albo te auta AI co dojeżdżają do blokady policji, nie mogą przejechać, stoją w miejscu, robi się korek, po czym obracasz się na chwilę, patrzysz spowrotem a tu nikogo nie ma :)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, rodi84 napisał:

Czy gra na ps5 wyglada i działa dobrze?

 

Wrzuciłem wczesniej parę screenow własnej produkcji, wieczorem spróbuję podzielić się jeszcze kilkoma. Imho z patchem 1.04 wygląda calkiem przyzwoicie. Porównując do podobnych gier fpp to na pewno lepiej niz Fallout 4 czy Dishonored, a to juz mi styknie. Trzyma płynność bez zawieszek.

 

No ale 4K pewnie to nie jest bo jednak jest różnica miedzy lekkim blurem widocznym blisko TV, w porownaniu z czyms natywnym pod PS5 (spiderek czy chociażby astrobot).

 

Pamiętam jak Just Cause 2 wyszło na pierwszego xboxa. Ostra grafika, woda jak żywa, teksturki pierwsza klasa na tamten czas. A port na PS2 odpuściłem z litości bo wyglądał jak na N64. Tutaj pewnie jest podobnie, ze miedzy sprzetami może być spora różnica.

Odnośnik do komentarza

Trochę dziwne te porównania do rockstar, biorąc pod uwagę, że takie gta 4 i 5 to też mocno rwały na takiej 360 a ludzie grali i dobrze się bawili, w tym ja, dopiero na ostatniej generacji rdr2 to był niemal majstersztyk. Oczywiście nie bronię tutaj tych 10 fps na xone. 

A i na xsx jest całkiem ładnie, taki podrasowany deus ex, przypomina mi Pragę ale taką mocno rozbudowaną, 60 fps robi robotę, na razie bez większych bugów ale gram krótko więc czekam na lepsze akcje. Tak i zdaje sobie sprawę, że na pc to jest next gen ale nie przeszkadza mi to. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, _Red_ napisał:

 

Wrzuciłem wczesniej parę screenow własnej produkcji, wieczorem spróbuję podzielić się jeszcze kilkoma. Imho z patchem 1.04 wygląda calkiem przyzwoicie. Porównując do podobnych gier fpp to na pewno lepiej niz Fallout 4 czy Dishonored, a to juz mi styknie. Trzyma płynność bez zawieszek.

 

No ale 4K pewnie to nie jest bo jednak jest różnica miedzy lekkim blurem widocznym blisko TV, w porownaniu z czyms natywnym pod PS5 (spiderek czy chociażby astrobot).

Wyłączyłeś te wszystkie upiekszacze typu ziarno, aberacja, blur i HDR?

duzo gra zyskuje na ostrości.

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza

HDR w grze jest zepsuty wiec od razu wyłączyłem. Na off i tak sygnal jest odbierany jako HDR przez TV, a to widać, gdyz kolory sa jaskrawe, kontrastowe, słońce bije po oczach (przy wlaczonym HDR tym z settingsow z gry nagle wszystko staje się rozmazane, wyblakle, płaskie. Może po prostu pomylili switch ON z OFF? xD)

 

Wylaczylem ziarno, aberracje, motion blur. Zostawiłem chyba tylko glebie ostrości i odblaski. Jest ładnie, gdyby nie tona postów o tym, jaka to rozmazana abominacja na ps4 to bym nawet się nie doczepił.

Odnośnik do komentarza

Po 22 godzinach poza kwestiami technicznymi najbardziej się zawiodłem na braku systemu frakcji. Pamiętam video od Redów pokazujące różne ekipy w Night City, zastanawiałem się wtedy czy będę mógł np. trzymać się z Animalsami i zmodyfikować swoje ciało tak jak oni, albo pójść po bandzie i być cyborgiem w Maelstromie. Niestety wszystko jest predefiniowane i pewnie skończymy robiąc zadania dla wszystkich. Chciałbym systemu w którym pomagając jednym, narażam się tym drugim. Pomagając jednej frakcji dostaje jakieś związane z nimi opcje chociażby ich tatuaże które możemy wrzucić na skóre, ubrania albo coś. Nic z tych rzeczy, wydaje się, że mamy bardzo mały wpływ na świat gry.

 

Mało interaktywny świat i drewniane kukły zamiast NPC nie pomagają w immersji. Już w GTA San Andreas jadąc sportowym autem, kwadratowy NPeC potrafił rzucić komentarz, że masz dobrą furę. Tutaj nieważne czy jedziesz śmietnikiem na kółkach czy jakimś odpowiednikiem ferrari to wszyscy milczą.

Kolejna sprawa. Gość się szarpie z automatem który nie chce mu wydać puszki. Zhackowałem automat, wysypało się wszystko a gość stoi w bezruchu i nic nie robi.

 

Mega słabo jak na grę nazywaną przez twórców eRPeGiem.

Edytowane przez UberAdi
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, _Red_ napisał:

HDR w grze jest zepsuty wiec od razu wyłączyłem. Na off i tak sygnal jest odbierany jako HDR przez TV, a to widać, gdyz kolory sa jaskrawe, kontrastowe, słońce bije po oczach (przy wlaczonym HDR tym z settingsow z gry nagle wszystko staje się rozmazane, wyblakle, płaskie. Może po prostu pomylili switch ON z OFF? xD)

 

Wylaczylem ziarno, aberracje, motion blur. Zostawiłem chyba tylko glebie ostrości i odblaski. Jest ładnie, gdyby nie tona postów o tym, jaka to rozmazana abominacja na ps4 to bym nawet się nie doczepił.

 

Nie chcę tu bronić tego hdr z cp2077, bo napewno idealny nie jest, ale wg mnie najbardziej wizualia dostają przez brak ostrości, musieli by się pozbyć tego lekkiego bluru z konsol (chyba że to już się stało, na xsx nie na jeszcze tego nowego pacza).

 

Ogólnie hdr tak właśnie działa, bo to nie chodzi o to, że w sdr nie może być kolorowo czy jasno, chodzi o to ze hdr ma oddawać jak najbliżej to co widzi ludzkie oko, a my nie widzimy tak kontrastowo jak to jest w grach, jak się pójdzie na miasto nocą to oko nie widzi czarnych plam kontrastujących z oślepiająca bielą, widzi kontrast ale z umiarem, z zachowaniem detali i w czerni i bieli. I to właśnie robi hdr w grach, ma powodować żeby przy bardzo dużym podświetleniu wszystko nie było przekontrastowane, żeby kolory były naturalne, a nie oczoje.bne, żeby kontrast między ciemnym i jasnym byl subtelny i z zachowaniem detali, a nie tu mam cień to jest czarno jak w dup.ie i nic nie widzę, a tu jasno to ma mnie je.bać po oczach tak, że np. Patrząc na słońce w grze widzimy tylko wielką podświetlona plamę, zamiast wciąż dostrzegać obrysy słońca i chmur. 

Odnośnik do komentarza

Pogralem kilka godzin na Ps5. Niby spoko ale czuć i widać że to nie jest wersja docelowa na tą konsole. Ale jak zobaczyłem u braciszka wersję na ps4 to była to jakaś masakra. Jak można robić grę przez całą generację (chyba pierwsze info o CP było przed ps4) i wypuścić coś takiego??  wydaje się  ze gra robiona pod PC, a później myśleli o szybkim porciku na konsolki i coś nie pyklo :p 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...