Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie się to czyta z perspektywy czasu:

 

https://www.cdaction.pl/artykul-51838-1/cd-projekt-red-mocne-oskarzenia-bylych-pracownikow-cyberpunk-2077-ponoc-najwczesniej-w-2020-aktualizacja.html

 

Sęk w tym, że projekt rozwijał się chaotycznie. Wiele prototypów i szkiców fabuły zostało odrzuconych, duże trudności stwarzał developerom także Red Engine 3, szczególnie zaś implementacja wspomnianego wyżej trybu dla wielu graczy, tworzenie wysokich budynków, wehikuły czy mechanika strzelania. Zespół zaczął więc przepisywać silnik. Wielu pracowników tkwiło w bezczynności, podczas gdy koderzy brali nadgodziny.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Faka napisał:

Chce Ci się grać w to na plebejuszu i męczyć się, a przy okazji psując sobie zabawę? XD


Nie mam innego wyjścia - PC u mnie nie istnieje, a na konsole jest tylko taka wersja (wiem, można ją odpalić na next-genach, ale nie mam takiej opcji).
Gram w to jak w każdy inny tytuł od Bethesdy :teehee: 

Swoją drogą to nie wiem, skąd  to oburzenie na reseterze (tzn wiem, ale ironicznie pytam), bo patrząc na mojego V i jego zestaw z największym armorem na chwilę obecną, to już chyba bardziej nie da się wyglądać, jak z Pride Parade :yao:
(żeby nie było - w grze nie ma chyba takich stuntów, po prostu podczas zwykłego stania odpaliłem tryb foto i gra uznała, że tak to właśnie wygląda) :reggie:

 

PS_App_20201212_013526.jpeg

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Pan Microsoft zwrotu niestety nie uznał, nie mam pretensji bo jednak sporo godzin nabiłem, a i z tego systemu zwrotów korzystałem sporo więc w bazie klientów pewnie jest przy mnie już komentarz "nic mu kurwa nie dawać więcej" xd Zostaję więc skazany na cymbergaja niczym V na Johhny'ego Woodenacting (kocham kijanu, ale o kurwa jak on odstaje od reszty voice actorów), jest to w pewnym sensie poetyckie.

A właśnie, co do V - typ jest pełnoprawną postacią z krwi i kości ze specyficznymi dla niego emocjami, reakcjami, stosunkiem do npców itp, itd. Nie ogarniam więc po co ten szum z budowaniem własnego doświadczenia jakiego jeszcze w gierkach nie było, immersji, role-playingu itp o czym trąbili redzi, przecież te ścieżki życiowe i kreator postaci to jest jakiś kurwa scam. Dialogi bywają bardzo spoko, wybory tak samo, ale często czułem że mam mniej wpływu na prowadzenie rozmowy niż w W3. Najbardziej mnie rozpierdalają wybory w stylu:

- wstań
- powiedz "kurwa" (a potem i tak wstań)

Widać jak na dłoni że w ostatniej chwili powylatywały/poukrywano opcje dialogowe.

Odnośnik do komentarza

Zawsze było pewne, że ten temat będzie legendarny, ale jednak to jest cudowne zaskoczenie dla mnie, że Cyberpunk stał się na forach growych całego świata taką kopalnią beki. Cały dzień mogę oglądać kolejne nagrania kolejnych bugów - wątpię, by granie kiedykolwiek mogło dawać tyle rozrywki.

 

 

vid11ie86q461.png (1456×1821) (redd.it)

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, qraq_pk napisał:

Ogólnie widać że gra jest niedopracowana i słabo przemyślana w tyłu miejscach że szkoda mówić. Pogram jeszcze parę godzin bo mówicie że się rozkręca.
Najwyżej odłożę na półkę i wrócę jak połatają

Kolejni bogowie gejmingu upadli. Szkoda.

Redzi po jednej genialnej grze to nie była jeszcze ta liga co Rockstar i Naughty Dog, którzy robią produkty dopracowane przez ponad 20 lat i wyglada na to, że długo jeszcze nie będzie ...

Odnośnik do komentarza

Wiadomo było, że to programistyczne patałachy i jedyne na czym się znają to graficzka, kreowanie świata, fabuła i prowadzenie questów - resztę (sprawienie, żeby to wszystko działało) powinni outsource'ować komuś, kto się zna na programowaniu.
Nie wiem, kto ich nazywał "bogami gamingu", ale nawet jeśli to bardziej za ich pro-konsumenckie zagrywki, niż za faktyczną jakość wypuszczanych produktów (i choć z W3 byłem bardzo zadowolony, nawet przed pierwszym patchem, to jestem świadom downgrade'u i bugów).
Teraz zachowali się bardzo anty-konsumencko, wypuszczając takiego technicznego babola, a na konsolach marnej jakości port, przypominający akcje z Shadow of Mordor na PS3 np.
No i karny kutas za ściemniany marketing i ukrywanie wersji konsolowych, niczym pokraka w skrzyni w Pulp Fiction.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Redzi po jednej genialnej grze to nie była jeszcze ta liga co Rockstar i Naughty Dog, którzy robią produkty dopracowane przez ponad 20 lat i wyglada na to, że długo jeszcze nie będzie ...

Tak naprawdę to chyba nie zrobili żadnej dopracowanej na premierę :) a ta swoją najlepsza grę latali 2 lata na konsolach 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, PiotrekP napisał:

@flavio PS5.

Wygląda super. Ja odpuściłem granie na Ps4 po paru godzinach. O ile w zamkniętych budynkach i w cut scenkach nie jest źle tak jazda po mieście czy strzelaniny na otwartym terenie to masakra. Mam nadzieję, że to jakoś spatchuja, a jak nie to ogram dopiero za jakiś czas na ps5. 

 

Niby to jest stary sprzęt, ale po tych zapowiedziach człowiek miał nadzieję, że będzie dobrze. A tak ogromne rozczarowanie :/

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, XM. napisał:

No właśnie te wybory to samo - po 8h to tu nie ma zadnego wyboru - dwie opcje do wyboru i za każdym razem wynik ten sam. 

W misji pobocznej z lokatorem obok mieszkania V są dwa rezultaty - negatywny i pozytywny. Tam w zależności od poprowadzonej rozmowy dostaniesz inne zakończenie więc spoko. Ale w głównej historii są w zasadzie inne metody ale wynik dalej ten sam i to jest słabe.

 

Ogólnie to jestem dosyć mocno rozczarowany Cyberpunkiem.

 

Na obecną chwilę to są moje zarzuty:

- początek jest strasznie nudny, przepełniony tutorialami jak dla dziecka, mało ciekawymi sekwencjami, dopiero po ok. 3-4h gra nabiera tempa chociaż sam główny wątek na razie dupy nie urywa

- cały świat jest zajebany rzeczami do podniesienia, dosłownie co metr potykasz się o coś, trochę to wybija z immersji bo z jednej strony wszystko się może przydać a z drugiej przecież nie będziesz spędzał 50% czasu na podnoszeniu rzeczy z podłogi/szafek/stołów itp

- misje poboczne to jak na razie dosyć mocny schemat i obok tych z Wieśka 3 to nawet nie stało

- niezbyt przyjemne strzelanie, z niektórych karabinów strzela się całkiem spoko ale używałem kilkunastu broni i ze zdecydowanej większości strzelało się kiepsko

- fatalny model jazdy, zwłaszcza na motorze który się ślizga jak pojebany na zakrętach, a raz próbując zjechać z autostrady po prostu ją przeskoczyłem i wylądowałem na samym dole xD

- po raz kolejny UI, niczego się nie nauczyli po Wieśku 

- w ogóle mnie nie ciągnie do hakowania i grania po cichu, w takim Deus Ex było to czystą przyjemnością a tutaj zero przyjemności, może po odblokowaniu konkretnych umiejętności się to zmienia

- AI, zarówno naszych towarzyszy jak i przeciwników, nie jest najlepsze i wiele razy przeciwnicy po prostu parli na mnie gęsiego, a towarzysze chodzili sobie jak gdyby nigdy nic po środku pomieszczenia kiedy do nich pruje robot z gatlinga

- policja pojawiająca się przed oczami, dosłownie pojawiło się dwóch, zabiłem jednego i kolejny się pojawił w jego miejscu na moich oczach

- ruch uliczny nie potrafiący wyminąć zaparkowanego auta, GTA 3 z 2001 roku takie rzeczy miało

- czapki, koszulki, gacie z pancerzem to jakaś totalna pomyłka i nasza postać przez to czasami wygląda jak jakiś klaun tylko dlatego że poszczególne elementy dają najwięcej pancerza

- o bugach (większość graficznych) i fatalnej optymalizacji na PC nie trzeba w sumie się rozpisywać

 

Miasto, postaci, dialogi są naprawdę super ale całościowo to jest po prostu jakiś Early Access i tyle. Wielka szkoda bo Wiedźmin 3 na premierę to było niebo a ziemia z tym co jest w CP2077. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...