Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Lacznie mam z 8 godzin i z kazda doslownie minuta gra mi sie lepiej. Nie wiem co zmienil pacz, ale dzisiejsza nocka z gra tylko na plus.

 

klimat zabija, architektura miasta tez. strzelanie zaczelo mi sie podobac. menusy dla mnie akurat spoko.

 

no nie wiem, pierwsze wrazenie takie sobie a teraz to juz odliczam minuty do wieczora zeby znow zagrac.

 

gram na ps5 wiec dziala przyzwoicie. sa jakies bledy itd, ale animacja akurat legancko plynna.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, tjery napisał:

W sensie? :) Istotą HDRu jest to, żeby czerń nie była czarnym punktem na ekranie, tylko żeby widać było jak najwięcej detali, wg mnie czerni jest wystarczająco, żeby dawać fajny kontrast i nie ma tu żadnego "mleka", o którym czytałem.

W sensie gdzie jest kolor czarny na tych screenach? Dwa ostanie to kwintesencja mleka. Nie wiem skąd ta definicje hdr wziąłeś ale nie ma ona nic wspólnego z rzeczywistością. Ok ma być dużo detali ale powinien być tez zachowany odpowiedni poziom czerni bo inaczej mamy tak jak w cp mleko.

 

HDR w tej grze nie działa, poziom iluminacji zwiększa jasność całego ekranu a nie tylko świateł/jasnych partii ekranu i efekt tego jest taki ze w grze nie ma czerni. Tak więc nie istnieje rozszerzony zakres tonalny, albo wszystko jest czarne albo wszysko jest „szarawe”. 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Ja z kolei z innej beczki powiem ze póki co gra ma jedno z gorszych wprowadzeń z jakimi mialem do czynienia. Nie wiem czy to styl REDów żeby nie prowadzić za rączkę, ale w zasadzie po tym prologu który trwa 30 min i wstajemy z łóżka to człowiek w zasadzie nie wie co robić, cały czas ktoś chce i coś dzwoni jakbym był wyrwany kompletnie z kontekstu. Mechaniki nie są wyjaśnione i ładnie wprowadzone np. podczas strzelaniny z Maelstorm nie wiedziałem o co chodzi z tym przegrzaniem netrunnera i się wkurwiałem non stop ze coś powoduje mi damage.

 

z każdą kolejną misa się oswajam ale sam początek jest mega przytłaczający i chaotyczny.

 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Chciałem dać CDP zarobić za te lata roboty, ale koniec końców zrobiłem refund na Steam...

 

Nie mam mocarnego PC, ale na ustawieniach między medium a high miałem między 30-50fps. 60fps w porywach, lub jak ustawiłem Dynamic FidelityFX CAS. Niemniej jednak miałem wrażenie, że sterowanie jest strasznie spowolnione... Jakby kamera ociągała się za ruchami myszy, choć ustawiłem czułość niemal na maks. Nie wiem, czy to kwestia sprzętu, czy tak po prostu gra ma.

 

Graficznie bardzo ładnie, ale miałem pojedyncze artefakty, których żadne ustawienia nie usuwały, a które momentami trochę irytowały i psuły klimat gry (głównie sporadyczny flickering cieni na modelach). Całość jest ładna, nawet przy zmniejszonych detalach, ale odniosłem wrażenie, że strasznie... pusta. W sensie, lokacje są ogromne, ale nic w nich nie ma. Pochodziłem po sporym kawałku miasta zwiedzając i nie znalazłem kompletnie nic ciekawego. Żadnego questa, NPC z dialogiem, nic. Czasem jakiś losowy item do podniesienia i to wszystko. Może później się to zmienia, ale nie wiem.

 

No i po kilku godzinach stwierdziłem nie tyle, że gra mi się nie podoba, tylko że NA TEN MOMENT nie będę w nią grał. Raz, że poczekam na kilka patchy, a dwa, że jednak jest to klimat, w który trzeba się wciągnąć i poświęcić więcej czasu. Dużo dialogów, pojęć, których nie znam, lore etc. Nie mam pojęcia o świecie CP2077 i prawdę mówiąc czułem się zagubiony, jakby mnie wrzucili w środek opowieści, nie początek.

 

No dobra robota CDP, ale ja poczekam na lepszy moment i może jakiś upgrade. A tymczasem ogram coś innego z licznych zaległości.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MaZZeo napisał:

Mechaniki nie są wyjaśnione i ładnie wprowadzone np. podczas strzelaniny z Maelstorm nie wiedziałem o co chodzi z tym przegrzaniem netrunnera i się wkurwiałem non stop ze coś powoduje mi damage.

 

Była o tym mowa w misji treningowej przez tą czarną dziewczynę.

 

Jak coś gry nie robili 7 lat, wtedy kupili prawa do marki.

Odnośnik do komentarza

Patrząc na to jak ta gra działa przypomina mi się sytuacja z Wiedźminem 3 jak go testowałem (w firmie zewnętrznej która też pracowała nad Cyberpunkiem). Parę miesięcy przed premierą jedyne co było w miarę dobrze działające to główny wątek, w bazie bugów duplikaty jeden na drugim bo testerzy z różnych firm nie współpracowali ze sobą (bo liczy się bugcount) a do testowania oddelegowani zostali nawet pracownicy z innych projektów którzy pierwszy raz na oczy widzieli pada (bo czas się kończy). Podejrzewam też że aby zrobić jak najlepsze wrażenie, dużo czasu grafików/programistów zostało poświęconego na nowych bajerach (ray tracing, dlss itp.) na rzecz starszych konsol/podzespołów. Za rok jak już wszystko się uspokoi to będzie całkiem inna gra i jeśli 'recenzentów' dopadnie skleroza to będzie walka o GOTY.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Suavek napisał:

 Dużo dialogów, pojęć, których nie znam, lore etc. Nie mam pojęcia o świecie CP2077 i prawdę mówiąc czułem się zagubiony, jakby mnie wrzucili w środek opowieści, nie początek.

 

No lore tej gry to trzeba czytać z poziomu bazy danych, a jest sporo tego czytania, nie mniej tam większość idzie się dowiedzieć o grze i historii postaci z którymi się spotykamy. 

Odnośnik do komentarza

A i oczywiscie te wszystkie notatki rozjebane na każdym kroku jak w grach Remedy, czy naprawdę w ten sposób mam poznawać lore w grze w 2020 roku? No nie mam ochoty w środku walki czytać notatnika bo mnie to wytrąca z rytmu, a potem już mi się nie chce.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...