Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MEVEK napisał:

Wytrzeźwiałem, po świętach i tak o to przyszła i kolej na mnie. 

 

EqQVnGYWMAIwq1c?format=jpg&name=4096x409

 

Nie będę sie rozpisywał, bo dopiero zacząłem, ale to wystarczyło żebym sie wciągnął. Wszystko mi tutaj pasuje, a zwłaszcza jazda motorem. 

Czuje ze świetnie sie będę tutaj bawił :lapka:

 

Graj i głoś dalej dobrą nowinę :lapka:

Odnośnik do komentarza

Masa radości z eksplorowania świata. Crafting, skile, walka w zwarciu, jak i stealth wygląda bardzo dobrze mimo faktu, ze to juz było wszędzie. I w żadnym razie nie doskwiera mi to uczucie, ze przeciąż niedawno podobną mechaniką bawiłem sie w TLoU. Az dziw bierze, ze zrobiło to "Bend Studio".  Ku mojemu zdziwieniu shotgun brzmi dosłownie identycznie (zwłaszcza przeładowanie go), jak w serii "Syphon Filter". Może to celowy easter egg :nyam2:

Bez ściemy ale sie lekko podjadałem :wub: a rzadko mi sie to zdarza. Nawet przy większych premierach. 

 

Reedycja..

 

ktos podrzuci jakies porady na początek gry, zeby lepiej sie bawić i nic nie przegapić :lapka:

Odnośnik do komentarza

@MEVEK nie dalej jak parę stron wstecz było trochę porad. Generalnie ulepszaj na początek bak, bo bez tego daleko nie zajedziesz, pamiętaj, że na stacjach benzynowych i w wieży z Boozerem tankujesz za free, postaraj się poczyścić jak najwięcej obozów, bo ich progres daje wymierne korzyści (w menu zobaczysz za ile % co dostajesz), przy zbieraniu jak masz pełen ekwipunek to pamiętaj żeby tworzyć przedmioty, dzięki temu zwolnisz miejsce, z perków na początek zainwestuj w skupienie, kondycję (bez tego nie uciekniesz hordzie), zwiększenie życia a następnie w widzenie przez ściany, znacznie pomaga to w planowaniu wypadów w duże skupiska. Materiały do zbierania odnawiają się co kilka growych dni, więc warto wracać do dobrych miejscówek z dobrym lootem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Zacząłem grać i znowu początek zrobił swoje. Loadingi szybsze, ale chyba aż takiej różnicy nie widzę jak w Valhalii. Grafika, oprócz 4K i 60fps jakoś specjalnie nie lepsza. Dopiero na cutscenkach robi robotę. Za to mordki chyba wyglądają o lepiej. Przynajmniej głównych postaci. Bo wiadomo o straszących facjatach wiadomych osób :D

EqRh1KWXUA0VaBc?format=jpg&name=4096x409

EqRhy8KXAAEuX1T?format=jpg&name=4096x409

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Days Gone to pierwsza gra, którą zacząłem ogrywać na PS5. Zaznaczę od razu, że nie miałem PS4, więc nie mam porównania. Ale jak dla mnie, gra naprawdę robi ogromne wrażenie: piękna grafika, płynność działania, fabuła, klimat.

Jestem już bliżej końca gry i zamierzam ją ukończyć na 100%.

No i potem pozostanie czekanie na kolejną część :-) 

 

Odnośnik do komentarza

Eqk3pbdXYAIk7xz?format=jpg&name=4096x409

 

Mega klimat panowie - jestem ulubieńcem takiego powolnego gameplayu.  Fizyka prowadzenia motorku jest cudowna i również zasługuje na pochwale.  

Dziś bawiąc sie z zombiakami napuściłem hordę na obóz bandytów - w mik obrócili wszystko w pyl. Szkoda, ze jeszcze jestem za slaby na walke z nimi, bo czuje ze będzie konkretny rozp.indol. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z horda miałem ten problem ze jak biegnie w moim kierunku, mimo ze mnie nie widzi jak siedzę w krzakach to i tak mnie leją. 

Jedyna sytuacja żeby horda wpadla do bazy jaka mialem to jej randomowe wejście do niej. 

 

Dla mnie days gone to perła z bardzo dużą dawką randomowosci, która nie denerwuje

Odnośnik do komentarza

Ja z reguły bawiłem się w ucieczkę gdzieś przy wejściach do obozów albo wabikami też rzucałem. Choć wydaje mi się, że dopóki horda nas goni nie można się przed nią schować parę razy chowałem się po krzakach to zawsze mnie tam dojeżdżali. Wrócę niedługo do tej zacnej gry, a po przejściu dłużej pobawię się wyzwaniami :)

Odnośnik do komentarza

Panowie mam małe pytanko.    Wpadło mi trofeum czystko przypadkowo za jakaś mała hordę, która w ogóle nie była częścią zadania głównego, czy pobocznego.  Wydaje mi sie, ze jeszcze nie jestem na tym etapie fabularnie. Nawet gdybym chciał sie juz w to zagłębić i pobawić z zombiakami to podczas potyczek nie wyświetla mi sie żaden pasek postępu hordy. Tylko mnie atakują.  Domniemam, ze to jeszcze wczesny etap, wiec kiedy one sie aktywują oficjalnie?  Po misji z ładunkiem ? 

Odnośnik do komentarza

Te pierwsze hordy po drodze fabuły są malutkie i można je spokojnie rozwalić tym co masz pod ręką plus trochę kombinując, bo jest tam 30-40 świrusów. Też mi tak pierwszy trofik wpadł, nawet nie wiedziałem skąd :D W miarę postępu fabuły będzie się ich odkrywać więcej, dojdzie ci też licznok, warto też tak jak pisałem wcześniej czyścić obozy, bo masz tam w schronach mapy, które odkrywają znajdźki i zaznaczają hordy na mapie. Czyli - robić fabułę a w przerwach odkrywać schrony/obozy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Za pokonanie pierwszej hordy wpada trofeum. Też tak miałem, że natrafiłem na 1 moją horde dość niespodziewanie podczas pobocznej misji. A że miałem piękny widok z góry i kilka granatów pod ręką, to i trofeum wpadło :)

Nie było żadnego czerwonego paska, ten się pojawia dopiero, jak mamy do czynienia z hordami "fabularnymi", co jeszcze przede mną. 

Przy pozostałych hordach czerwony pasek życia pojawia się dopiero jakoś po skończeniu głównej fabuły. 

 

Edytowane przez Paolo1986
Odnośnik do komentarza

Ja właściwie nie używam granatów czy dynamitu jeszcze (mogę ale z wyboru tego nie robię). Przypadkowo podniosłem MG45 z jednej misji i okazało sie ze normalnie mogę do niej dokupić ammo, lub znaleźć w radiowozach policyjnych. I tak oto kosze wszystko za pomocą tego ciężkiego karabinu - miodzio :wub:

Cieszę sie ze wszystko odkrywam sam i nie przytłaczają mnie jakieś znaczniki na mapie, brawo BS :hi:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MEVEK napisał:

Ja właściwie nie używam granatów czy dynamitu jeszcze (mogę ale z wyboru tego nie robię). Przypadkowo podniosłem MG45 z jednej misji i okazało sie ze normalnie mogę do niej dokupić ammo, lub znaleźć w radiowozach policyjnych. I tak oto kosze wszystko za pomocą tego ciężkiego karabinu - miodzio :wub:

Cieszę sie ze wszystko odkrywam sam i nie przytłaczają mnie jakieś znaczniki na mapie, brawo BS :hi:

 

Broń znaleziona w świecie gry może być z tobą do końca (dopóki jej nie wymienisz na inną znalezioną, jak się jej pozbędziesz a nie była kupiona to znika). No i nie dokupisz do niej ulepszeń i nie będzie dostępna w szafie do szybkiego uzupełnienia ammo w obozach i bunkrach. Najlepsze giwery są u Żelaznego Mike'a więc warto odkładać piniondz. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Rudiok napisał:

 

Broń znaleziona w świecie gry może być z tobą do końca (dopóki jej nie wymienisz na inną znalezioną, jak się jej pozbędziesz a nie była kupiona to znika). No i nie dokupisz do niej ulepszeń i nie będzie dostępna w szafie do szybkiego uzupełnienia ammo w obozach i bunkrach. Najlepsze giwery są u Żelaznego Mike'a więc warto odkładać piniondz. 

juz wydałem na motorek :lapka:

 

EqrRAEcXYAQYNRs?format=jpg&name=4096x409

 

EqrQ-q8WMAMd02_?format=jpg&name=4096x409

 

Kiedyś miałem miałem KTM'a w rodzinnym domu, stad ten pomarańczowy kolor :wub:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Wredny napisał:


"Ulubieńcem" powiadasz... :notbad:
Aż mi się stare listy ze szmatławca przypomniały, gdzie koleś pisał "Cześć, od dawna jestem waszym idolem" :dafuq:

Ja do psx pisalem jak pobijalismy z bratem rekordy w licencjach GT3. Chyba z 6 miesiecy utrzymywalismy sie na podium. I chyba bylem raz w kaciku gracza za fotke mojego  HC kata :lapka: Gdzies pewnie leza na strychu te pamietne numery.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...