Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

O ile mam kompletnie wywalone na nową generację w ciągu najbliższego roku (jak co generację, płacenie za bycie beta testerem nie jest dla mnie), tak te newsy o ulepszeniach do gier we wstecznej kompatybilności są jedynym póki co, które zasiały w mojej głowie jakąś ideę zakupu PS5 w 2021 (backlog wciąż mam potężny). Days Gone czeka na wbicie 100% za NG+, idealnie wpadnie to na PS5, czekam z niecierpliwością na więcej informacji o tego typu ulepszeniach w pozostałych sztosach z "past genów".

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, LukeSpidey napisał:

I proszę, mamy nowe konsole, które bez problemu miały uruchamiać gry w 60/4K, a tu się okazuje, że mogą mieć problemy z uruchomieniem w tych ustawieniach gier z obecnej generacji. 

 

Jest moc. :yao:

Tutaj akurat hype na 4k60 to sami gracze nabili, nigdy nie słyszałem żeby Sony coś takiego zapowiedziało odnośnie starych gier.

Wiadomo gry optymalizowane pod PS4 więc może to różnie działac na PS5, szczególnie że gra dostaje tylko boost mode a nie konkretną przebudowę pod nową konsolę.

Za trochę ponad tydzień okaże się jak to wszystko działa.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem w temacie :platinum: DG bardzo mi się podoba i to praktycznie pod każdym względem. Jasne, jest tu kilka rzeczy do poprawy, ale i tak według mnie, całość trzyma niezwykle wysoki poziom. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że tytuł stworzyło niezbyt doświadczone studio, to :thumbsup:
Przyznam, że o ile zwlekałem z zakupem Days Gone, tak kontynuację biorę dej łan. :lapka:

Oglądałem wczoraj materiały z wykorzystaniem trybu boost .... :banderas: Ta gra jest TAK piękna, a jak dołożą doń 60 klatek na sekundę, to już zazdroszczę nieco @giger_andrus, że ta przygoda dopiero przed nim i to w takiej jakości - sam sprawdzę, pomimo, iż 100% od jakiegoś czasu gości na moim profilu.

To może nieco zdjęć, które wykonałem podczas gry.

xA29tgw.jpg
F28gtI0.jpg
63SfeqV.jpg
8Qkpqxj.jpg
kOxUI1g.jpg
NYApp8x.jpg
5GNl8oH.jpg
zDNMKBJ.jpg
wMQeYMr.jpg
Yg8aadB.jpg
txAjIe6.jpg
JTsTux3.jpg
wtPfr61.jpg
aeJ8nAP.jpg
ZS3eLy3.jpg

 

Edytowane przez Sylvan Wielki
  • Plusik 6
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie zaczynam i tak się zastanawiam na jakim poziomie trudności polecieć. Duża jest różnica między hard a survival? A te dodatkowe poziomy z II ( hard II/survival II) to jak rozumiem najlepiej lecieć na NG+? Oczywiście chce wbić platynę i 100% a tam jak widzę trzeba przejść jeszcze grę 2 raz i skończyć właśnie na survivalu. To może teraz cyknac na hardzie a drugi run zrobić na przetrwaniu. No chyba że ten hard jest tak banalny że szkoda na niego czasu

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Patricko napisał:

Najpierw Normal, gdzie robisz spokojnie wszystko, a potem Survival II na NG+

Tylko znając Sony i ich poziom Normal to obawiam się że to będzie jakieś very casual easy gdzie będę miał wszystkiego w bród i zero jakichkolwiek wyzwań, a to jednak pierwsze przejście i nie chce żeby to się samo przeszło dlatego myślę o tym hardzie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dwóch wieloletnich dyrektorów opuszcza studio - John Garvin generalnie robi sobie dłuższą przerwę od branży, zaś Jeff Ross zmienia robotę (chodzą plotki, że przechodzi do NetherRealm).

 

Bend Studio raczej jest bezpieczne (nowa siedziba jakiś czas temu,  cały czas rekrutują). Pytanie co z potencjalny sequelem Days Gone, gdzie Garvin i Ross byli głównymi twarzami jedynki.

 

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Garvina pamiętam z wywiadów, spoko typ, widać było jego mega zaangażowanie w projekt Days Gone. Jarał się strasznie że dostali w końcu duży tytuł AAA do zrobienia.

Widać zmęczyła go ta gra albo sam hejt po premierze, bo troche go było na bugi i inne.

Garvin jak się okazuje już ponad rok temu opuścił Bend, DG wydali kwiecień 2019, w maju tego roku było ok 7mln sprzedanych kopii jak dobrze widze, gra sprzedała się dobrze.

 

Bend imo pracują nad nową grą, Days Gone 2 zobaczymy może na koniec generacji PS5.

 

edit: jeden z ich wielu wywiadów

 

 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde, ale trochę martwi mnie odejście tych dwóch gości, bo to byli praktycznie ojcowie tego projektu, a z wywiadów dało się odczuć, że także straszni zajawkowicze (co zresztą biło z samej gry - czuć było włożone w to serce i że to był tzw "passion project").
Garvin niezwykle sympatyczny grubasek - rzadko w dzisiejszych korpo-czasach można trafić na takiego sympatycznego szefa dużego projektu.
Oczywiście czekam na kontynuację, ale bez tych dwóch jegomości mam pewne obawy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...