Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Granie na survivor nie nastręczą wiele więcej problemów jak granie na Normal. 

 

Tym razem jednak większą uwagę poświęcam strzałom zatruwającym, koktajlom mołotowa, i gram bardziej na skradanie. Bardziej mi się to opłaca ponieważ dostaje dodatkowe EXP za ciche zabójstwa. Brak mini mapy to nie problem ponieważ i tak widać kierunek i odległość do której zmierzamy. Przeciwnicy nie są póki co jakoś specjalnie mocniejsi, a co do zbieranych surowców to też nie zauważyłem żeby było ich mniej, raczej jest tyle samo, gdzie niczego mi nie brakuje. Przed spalaniem gniazd zawsze znajdę butelki i naftę. Po spaleniu gniazd zawsze po przespaniu się w obozie, znajduję w gniazdach surowiec do zatrutych strzał. Przeciwnicy pozostawiają po sobie też wystarczającą ilość naboi, więc w sumie to nie wiem czym się objawia ten Survivor :dunno:

 

Gra się za drugim razem tak samo fajnie jak za pierwszym. 

Odnośnik do komentarza

Póki co doszedłem do pierwszej tankszteli. No fajny klimacik, ale nie umiem się wczuć w 100% głównie przez te siermiężne, ociężałe sterowanie rodem z Shadow Of The Colossus. Tak to zje*ać... :/ I te menusy, obrazki po obrazku jak w Mafii 3... też mi się to nie widzi.

Edytowane przez Popi
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Popi napisał:

Jak dzialaja savy w tej grze? Zrobilem dosc duzy progres w jednej z poczarkowych misjo, zrobilem reczny zapis po czym przy wczytaniu gra kaze mi przechodzic cala sekcje jeszcze raz od poczatku.

 

To jest najbardziej irytująca rzecz w DG. Gra zapisze się w dowolnym momencie ale tylko podczas swobodnego przemieszczania. Misje musisz ukończyć od początku do końca. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Im dłużej zwlekają tym większy bilans im wyjdzie. Horizon podali prawie po dwóch latach od premiery, że zeszło w 10 mln.

 

Im dalej gram tym większa wkrętka leci. Historia jest nawet ciekawa i chyba spodziewam się jaki fabularny twist mnie czeka. Świat jest zayebiscie wykreowany. Myślałem, że po RDR2 nic mnie nie zaskoczy. I fajnie, że mapa nie jest zawalona znacznikami. Wszystko jest przejrzyste i stonowane. 

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Nemesis napisał:

I fajnie, że mapa nie jest zawalona znacznikami. Wszystko jest przejrzyste i stonowane. 

 

No jak są trzy typy aktywności podobocznych (dwa rodzaje obozów i palenie gniazd) to co tutaj miało być zawalone? :ragus:

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Nemesis napisał:

Im dłużej zwlekają tym większy bilans im wyjdzie. Horizon podali prawie po dwóch latach od premiery, że zeszło w 10 mln.

W przypadku Horizon podali dość szybko, że zeszło tyle i tyle, nie pamiętam czy to było po miesiącu czy po iluś tam tygodniach aby newsy były.

 

Z nowymi IP akurat wyszło Sony w tej generacji, co prawda niektórzy mogą narzekać, że to wszystko Ubi gierki, ale ich przyjęcie było bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Nemesis napisał:

Im dłużej zwlekają tym większy bilans im wyjdzie. Horizon podali prawie po dwóch latach od premiery, że zeszło w 10 mln.

 

 

Serio po 2 latach?!  no chyba nie, gra sprzedała się po 2 tyg w 2.5mln kopii, po miesiącu chyba 3.5mln

tu z DG coś mi nie pasuje troche z brakiem liczb :D

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Square napisał:

Z nowymi IP akurat wyszło Sony w tej generacji, co prawda niektórzy mogą narzekać, że to wszystko Ubi gierki, ale ich przyjęcie było bardzo dobre.

Różnica między Sony a Ubisoftem jest taka, że ci pierwsi nie oczekują od Guerilli wydawania kolejnei części Horizona co rok/dwa lata metodą kopiuj/wklej. Devi mogą nad grą pracować wiele lat. Ilość włożonej pracy widać podczas rozgrywki. 

Odnośnik do komentarza

Siema, mam taki problem z pewna misja w Days Gone. A mianowicie chodzi o misje gdzie trzeba uratować

 

Manny’ego

Jest to misja już prawie pod koniec fabuły. By go uratować należy zabić wszystkich pobliskich wrogów, gdy już ich zabiłem dalej pojawia się ten sam komunikat, aby zabić wszystkich wrogów. Robiłem już wszystko. Restartowałem gre, konsole, save i nic.
Jeżeli ktoś miał również taki problem proszę o odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Rdek12 napisał:

Siema, mam taki problem z pewna misja w Days Gone. A mianowicie chodzi o misje gdzie trzeba uratować

  Pokaż ukrytą zawartość

Manny’ego

Jest to misja już prawie pod koniec fabuły. By go uratować należy zabić wszystkich pobliskich wrogów, gdy już ich zabiłem dalej pojawia się ten sam komunikat, aby zabić wszystkich wrogów. Robiłem już wszystko. Restartowałem gre, konsole, save i nic.
Jeżeli ktoś miał również taki problem proszę o odpowiedź.

 

 

Spoiler

To dotyczy także freakerów, jeżeli są w odpowiedniej odległości od obozu w którym jest Manny to także trzeba się ich pozbyć. Wybiłeś tą małą hordę freakerów za tą barykadą? Zresztą tam dosyć blisko również znajduje się gniazdo freakerów. Jeżeli nic nie pomyliłem to oprócz przeciwników z bronią musiałem właśnie całkiem sporo freakerów w okół powybijać a potem wejść na górę gdzie jest Manny aby uruchomiła się wstawka.

 

Odnośnik do komentarza

oto link

https://youtu.be/E3_hKhv2-M0?t=1760

Tylko w tym filmie, autor zabija tych ludzi z obozu i bez problemu podchodzi do Mannego, podczas której odpala się scenka z uwolnienia Mannego.

 

4 godziny temu, chrno-x napisał:

Wybiłeś tą małą hordę freakerów za tą barykadą?

Wybiłem, no chyba, że muszę spalić jakieś gniazdo o którym mówisz.

 

Na pewno nie jestem tam za wcześnie, bo wszystkie misje robię po kolei.

 

Edytowane przez Rdek12
Odnośnik do komentarza

Na dłuższy kometarz jeszcze przyjdzie pora, ale po 3 h stwierdzam - DAMN JAKIE TO DOBRE! Grafika, klimat, przyjemność z jazdy, eksploracji i walk jest na najwyższym możliwym poziomie. Faktycznie ta gra jest składanką Horizona, Uncharteda, The Last of US, RDR2 i jeszcze paru innych tytułów ale ma swój unikatowy styl. Ok na samym początku dostałem w ryj "trybem dedektywistycznym, przybliżeniem kamery przechodząc między ścianami i jeszcze paroma wyświechtanymi motywami a 'la ubi+sony games ale potem wsiąkłem bez reszty. Gra świateł i HDR to jakieś pier.. mistrzostwo. Gra wygląda lepiej niż RE 2 Remake pomimo, że mamy open world. Do tego mapa nie jest (pipi)a znacznikami i wszędzie można dostać się wmiarę szybko więc nie ma nudy. Na ten moment ze względu na mroczny klimat i bardziej pasującą mi fabułę grę stawiam oczko wyżej niż Horizona, na tej samej półce co Petera Parkera. Aha jeszcze dodam, że gra ma motywy znane z RDR 2 ( skórowanie zwierząt,  znoszenie trofeów do bazy itd.) ale robi to wszystko lepiej i szybciej. Samo strzelanie jest dwa levele wyżej niż w dziełach Rockstar.

 

To jakie są opinie graczy plus sprzedaż tej gry pokazuje dobitnie jak zeszmaciła się branża recenzencka, zresztą nasz szmatławiec( a raczej strona: https://www.ppe.pl/recenzje/7884/days-gone-recenzja-gry-ps4.html) nie jest lepszy. Dzięki takim Panom jak Musiolik kupiłem takie badziewie jak FFXV ( wyższa ocena niż 6 dla tej gry to jakiś żart), a o mały włos nie zagrałbym w taką perełkę..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Cześć, wybiłem całą hordę w tartaku (męczyłem się chyba z 2h) i nie wpadło mi powiadomienie, że horda wybita?
Glitch? Chyba nerwica mnie wezmie jak bede musial to od nowa powtarzac.

Czy jest mozliwe ze gdzies sie jakis zombiak zawieruszyl?

I Swoją drogą te niektóre monologi chyba tez są zglitchowane np. wypaliłem całą strefe lęgową w danym obszarze, a ten mówi "Dokoncze wypalac te gniazda pózniej".

Kto to tetował?:) Gra potrzebuje konkretnego patcha, bo ma fajny pomysl na siebie i jest spoko, ale te bledy niszcza caly fun z gry.

Edytowane przez Popi
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, izon napisał:

Aha jeszcze dodam, że gra ma motywy znane z RDR 2 ( skórowanie zwierząt,  znoszenie trofeów do bazy itd.) ale robi to wszystko lepiej i szybciej. Samo strzelanie jest dwa levele wyżej niż w dziełach Rockstar.


Szybciej - TAK, ale na pewno nie "lepiej" :reggie:
 

15 godzin temu, Andżej napisał:

ja tez musze odszczekac swoja szydere i przeprosic wrednego - gra jest b.dobra. minimum 8 na 10.

 

 

hooy mi w dupe.


Andżej? Zawsze szanowałem:hi:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...