Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.11.2019 o 17:01, sprite napisał:

2 sezon The End Of The Fucking World już można oglądać

Szkoda, że imo zrobiony na siłę. 1szy jest w pytkę i zakończenie jak dla mnie było idealne. Obejrzałem połowę 2go i jestem srogo zawiedziony. 

Edytowane przez Bjały
Odnośnik do komentarza

 

Dobry film, dobrze zagrany, Chalament jako Henryk V dał radę, nawet Pattinson zagrał bardzo ok. Brutalny, brudny i do tego ładnie nakręcony. Nie nudziłem się, a po samym filmie chętnie przestudiowałem biografie Króla. Oczywiście jak to z tego typu produkcjami historycznymi, twórcy poszli w niektórych elementach mocno na skróty. Sceny bitew mogły być nakręcone z większym rozmachem, widocznie budzet nie pozwolił na większe fajerwerki, ale źle nie jest. Fani filmów historycznych muszą obejrzec ten film, polecam.

Edytowane przez YETI
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Wiadomo coś o nowym sezonie Rick And Morty w Polskim Netflix? Przecież to jest bzdura że w USA już poleciało a u nas brak nawet wersji bez napisów. Mimo opłacania najdroższego abonamentu mój ulubiony twór znajdujący się na netflixie muszę szukać w sieci...

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.11.2019 o 20:00, Rudiok napisał:

Greatest events of WWII in color - polecam, bardzo dobrze zrealizowany dokument pełen koloryzowanych ujęć z największych wydarzeń drugiej wojny światowej. D-Day, Hiroshima, Blitzkrieg. Całkiem inaczej się to odbiera widząc wszystko w kolorze. 

Prawda to, fajne ujęcia, przyjemnie się ogląda. Nie podobają mi się za to te przerywniki i pokazywanie gadających ekspertów. Dla mnie lepiej sam obraz + lektor, zamiast taki pseudo wywiadów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Warto dodać, że ta II Wojna Światowa w kolorze to  zdecydowanie anglosaskocentryczna wizja historii. Więc kampania wrzesniowa 1939 obgadana jest w jakąś minutę, Bitwa o Anglię to hymn ku chwale brytyjskiego lotnictwa, z zastrzeżeniem że walczyli też Czesci i Polacy (co jest oczywiscie historycznie słuszne i uprawnione). Ale mimo wszystko warto, dobry historyczny serial, mimo jakas tam wpadek typu mapa Polski z 1939 roku bez Kresów i Wilna.

Odnośnik do komentarza

Crown w trzecim poziomie trzyma bardzo wysoki poziom. Jaki to jest piękny serial. Aktorstwo to nadal najwyższa półka, świetnie rozpisane dialogi tworzą bardzo ciekawe do obserwacji postaci, a do tego nie jest w żaden sposób nachalny, bo przeważnie pokazuje zamknięte historie w ramach jednego odcinka.

 

Z filmów widziałem ostatnio Króla i bardzo go polecam. Oglądałem go zupełnie na świeżo, nie znając poprzednich ekranizacji ani dzieła Szekspira i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Dramaturgia, konflikt głównego bohatera, fantastyczne sceny batalistyczne - coś pięknego. Aż musiałem się przejść na spacer po seansie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.11.2019 o 16:47, _Red_ napisał:

Czy Dom z Papieru odpala wam się w 4K? Niby w opisie jest UHD 4K, mam abonament premium, inne filmy włączają się w tryb 4k, ale ten uparcie wyswietla max 1080p (net 50mbps, kabel LAN).

Chyba dopiero trzeci sezon jest w UHD. Dlatego w "menu" serialu widać 4K Dolby Vision. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...