Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem całość, mocny sezon który porusza dużo ważnych spraw i robi to mądrze. Nie próbuje być kontrowersyjny na siłę, dalej ma ten lajtowy klimat z poprzedniego sezonu, ale daje mocno do myślenia. Dla mnie przebił Euforię HBO, ukazując z czym się czasami musi mierzyć młodzież i nie tylko, bo również poruszane są wątki i problemy ich rodziców.

 

Cycków w tym sezonie nie ma i bardzo dobrze :lapka:  Jednostki mocno uprzedzone może lepiej niech nie oglądają bo są całujący się chłopcy, przez co mogą nie zrozumieć tego co ma serial do przekazania.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od 1. lutego. Lista filmów:

Spoiler

Mój sąsiad Totoro
Księżniczka Mononoke
Szopy w natarciu
Ruchomy zamek Hauru
Szept serca
Spirited away: W krainie Bogów
Tajemniczy świat Arrietty
Laputa- podniebny zamek
Nausicaä z Doliny Wiatru
Zrywa się wiatr
Podniebna poczta Kiki
Ponyo on the Cliff by the Sea

Są tu jacyś fani Ghibli? Bo słyszałem wiele dobrego, a jakoś nigdy nie miałem okazję obejrzeć. 

  • Plusik 6
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MBeniek napisał:

Od 1. lutego. Lista filmów:

  Ukryj zawartość

Mój sąsiad Totoro
Księżniczka Mononoke
Szopy w natarciu
Ruchomy zamek Hauru
Szept serca
Spirited away: W krainie Bogów
Tajemniczy świat Arrietty
Laputa- podniebny zamek
Nausicaä z Doliny Wiatru
Zrywa się wiatr
Podniebna poczta Kiki
Ponyo on the Cliff by the Sea

Są tu jacyś fani Ghibli? Bo słyszałem wiele dobrego, a jakoś nigdy nie miałem okazję obejrzeć. 

 

Ojezu aleś mi zrobił dzień :banderas:

Nie pytać tylko oglądać. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, MBeniek napisał:

Od 1. lutego. Lista filmów:

  Pokaż ukrytą zawartość

Mój sąsiad Totoro
Księżniczka Mononoke
Szopy w natarciu
Ruchomy zamek Hauru
Szept serca
Spirited away: W krainie Bogów
Tajemniczy świat Arrietty
Laputa- podniebny zamek
Nausicaä z Doliny Wiatru
Zrywa się wiatr
Podniebna poczta Kiki
Ponyo on the Cliff by the Sea

Są tu jacyś fani Ghibli? Bo słyszałem wiele dobrego, a jakoś nigdy nie miałem okazję obejrzeć. 

1a9.gif

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, MBeniek napisał:

Od 1. lutego. Lista filmów:

  Ukryj zawartość

Mój sąsiad Totoro
Księżniczka Mononoke
Szopy w natarciu
Ruchomy zamek Hauru
Szept serca
Spirited away: W krainie Bogów
Tajemniczy świat Arrietty
Laputa- podniebny zamek
Nausicaä z Doliny Wiatru
Zrywa się wiatr
Podniebna poczta Kiki
Ponyo on the Cliff by the Sea

Są tu jacyś fani Ghibli? Bo słyszałem wiele dobrego, a jakoś nigdy nie miałem okazję obejrzeć. 

Nie oglądam chińskich bajek ale ich produkcje, które obejrzałem do tej pory kocham. 

 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, schabek napisał:

Swietny ten drugi sezon Sex Education :wub:

 

tylko ten kaleka mnie wkur wial, szczegolnie w koncowce

 

Prawda, wku.rwiająca postać xd

 

Wczoraj skończyłem drugi sezon. No cóż, dla mnie również fenomenalny serial. Różnorodność postaci jest niesamowita. Niby jest główny bohater, ale mnogość bohaterów i ich problemy wprowadzają fajny element rozbudowania fabuły. Trzeba też nadmienić, bo chyba każdy z nich jest dość barwny, nie ma jałowych, niepotrzebnych ról. Ciągle coś dzieje i wszystko jest spójne, coś się uzupełnia, coś łączy. Podobało mi się, że drugi sezon poruszył jeszcze więcej problemów wśród młodzieży, czasami w formie beki, a czasami bardziej na poważnie. No to się udało. Soundtrack znów nie zawiódł i jest chyba jeszcze lepszy niż w pierwszym sezonie. Serial jest momentami trochę przerysowany, ale moim zdaniem, działa to jak najbardziej na plus, bo jest to zrobione ze smakiem.

 

Jednak to, co najbardziej mnie zaintrygowało to sceneria. No niesamowite krajobrazy, a dom Otisa i Jean to jest jakaś miazga. Sceny jak siedzą na tarasie to po prostu wow. Nie wiem, czy zauważyliście pewien niuans. Otóż, serial dzieje się w czasach współczesnych, świadczą o tym smartfony, granie na Switchu i nawiązania do aktualnych zdarzeń, czy gwiazd popkultury. Jednak wszyscy poruszają się starymi autami, a wystrój domów i sprzęty AGD wyglądają często dość archaicznie. No ciekawy pomysł.

 

Jak googlowałem sobie miejsce kręcenia serialu natrafiłem na info, że miejsce akcji znajduje się w Walii, w małym miasteczku. Polecam poobczajać, niektóre miejscówki są pokazane. Dowiedziałem się też, że w pierwszym sezonie Otis jest w polskim sklepie, gdzie widać dużo polskich produktów. Ciekawe, nie zwróciłem na to uwagi.

 

No chciałoby się więcej, a teraz rok czekania. Fajnie byłoby, jakby wypuszczali 1 odcinek tygodniowo przez dłuższy okres czasu, bo możnaby z tego zrobić luźny i odprężający tasiemiec.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...