Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Russian Doll - zupełnie przypadkowo na to trafiłem i cholernie się cieszę, że nie ominął mnie ten serial. Kolejna odmiana Dnia Świstaka, ale jest tutaj niezły roller-coaster, mamy bekowe momenty jak i te przykre. Gra aktorska bohaterów naprawdę robi robotę, aż chce się więcej. 8 odcinków, każdy po około 30 minut, poszły w jeden wieczór. Rzadko mi się to zdarza, ale nie mogłem przestać oglądać, takie to dobre. Jedyne co mi nie pasowało, to to że główna bohaterka tak bardzo chce być sama, a na jej przyjęciu tłumy ludzi, ale to już zwykłe czepialstwo z mojej strony. Nie chcę zdradzać więcej, ale polecam każdemu, bardzo dobry serial.

Plemiona Europy - niemiaszki od Dark biorą się za kolejny serial. Pytanie czy im wyszło? Uważam, że jest naprawdę dobrze. Historia znacznie prostsza od tej w Dark, powiedziałbym, że wręcz sztampowa. Chłopak wyrusza na misję uratowania świata, jego rodzeństwo radzi sobie z trudami, itd. Co zasługuje na uznanie to efekty, otoczenie oraz różnorodność tych plemion. Nasi sąsiedzi udowadniają, że pod względem kinematografii są przed nami lata świetlne. Niestety tylko 6 odcinków, które lecą jak woda.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba
W dniu 11.01.2021 o 20:23, Sep napisał:

 

Alice in Borderland - ależ to było dobre:fsg: Momentami mocno mi przypominało Battle Royale. Dobrze że drugi sezon już zapowiedziany.

 

A'propos tego serialu, obejrzałem cały pierwszy sezon "Alice in Borderland". I jak na mnie przystało odbyło się to ... ekspresowo - co dzień po jeden, dwa odcinki, więcej nie, gdyż oglądanie seriali taśmowo psuje ich odbiór i cały wieloaspektowy wydźwięk, a dla mnie watching serialowo-filmowy jest czymś więcej niż zapychaniem czasu wolnego; to pasja wypełniająca mnie po brzegi - po ostatnią komórkę mojego jestestwa. I to, co z pierwszego strzału o tej śmiałej produkcji muszę dobitnie stwierdzić, to to, że Japończycy stworzyli w ramach tych 8-miu odcinków świetny, czytelny, płynnie rozegrany aktorsko, z odpowiednim tempem akcji i niewylewnymi efektami specjalnymi serial. Wizualizacyjnie (a może było to zrealizowane bez udziału ulepszeń komputerowych) ,,wirtualne Tokio" a'la Tokio 2.0, w "Alice in Borderland" prezentowało się wręcz przytłaczająco dobrze, rozlegle i inteligentnie, pochłaniając widza w sedno tematu cyber-post-zagłady. Apokaliptyczna wizja - choć co prawda trochę łagodna - najważniejszej metropolii Japonii, uwydatniona w tymże serialu, sprawdza się do tego stopnia, że wzmacnia ona do wysokiego pułapu napięcie i atmosferę w fabule tytułu, ba, w każdej cząstce tej produkcji - we wszystkim, co ją tworzy. Dzięki temu serial zyskuje coś z suspensu i tajemnicy; widz może odczuwać to samo zagrożenie, co bohaterowie "Alice in Borderland" z powodu ogromnego, pustego i wyludnionego miasta, które paradoksalnie może przyprawiać o klaustrofobię.

 

Polecam również "Samurai 7" - 26-odcinkowe anime z 2004 roku. Można obejrzeć na Netflixie. Świetnie ogląda się serial w wersji z polskimi napisami a angielskim dubbingiem. Przedstawia połączenie steampunku z tradycjami i historią Japonii epoki feudalnej; przeszłość w parze z wizją przyszłości, dając w efekcie coś zaściankowego i niepowtarzalnego. Kreska mocno nostalgiczna, matowa. 

Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba

Veni, vidi, vici! Jak tu się nie czuć zwycięsko, gdy kolejna porcja morza absurdu i bezwzględnie dobrej satyry w animacji powoli nadciąga! Sami zobaczcie!

 

Oto zwiastun trzeciego sezonu "Paradise PD", który wraca do naszej rzeczywistości. Premiera na Netflixie: 12 marca! anno domini 2021. A jeśli jeszcze tej pozycji nie widzieliście, to naprawdę żałujcie. Toż to kuriozum w każdej postaci - fabuła, bohaterowie, wątki, a także humor wychodzący daleko poza pojęcie ,,satyry, ironii, którą da się znosić". Jednakże to jest tak fantastyczna animacja, że "Paradise PD" zaczyna zyskiwać miano legendarnego ,,guilty pleasure", którego nie da się nie kochać!

 

zwiastun, 3 sezon "Paradise PD"

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie pierwszy sezon był mocno bezpieczny, pewnie kolejne poruszą mocniej wątki rasizmu które są właściwie tłem całej sagi. W książkach jednak fajnie się to odbierało i mam nadzieje ,że i tutaj to mocniej zagra. No ale nie żeby krasnoludy czarne biegały xd 

 

Niektórych też pewnie zaboli mocno wątek LGBT gdzie UWAGA spoiler z sagi

Spoiler

Ciri przez całą sagę przespała się tylko i wyłącznie z kobietą i to w takich sobie okolicznościach. Plus większość czarodziejek jest bi albo przynajmniej wyrażało zainteresowanie tą samą płcią. 

 

Odnośnik do komentarza

a to akurat wiem, że idiotów u nas nie brakuje

 

Wracając do samego serialu to właśnie skończyłem całość i daję mocne 8/10. Nie wiem jakby można było zrobić lepiej. 

Odnośnik do komentarza

Nie moge sie wkrecic w zaden serial ostatnio (chociaz zaczalem Killing Eve ma hbogo, zobaczymy) to sobie wieczorami szukam czegos w tym morzu filmow na netflixiarzu i niezle mnie zaskoczyli. Dodali Morke/W mroku z 2005 roku. Dunski kryminal, fani gatunku moze kojarza. Juz od paru lat chcialem go obejrzec ale byla lipa z dostepnoscia, nawet ukrasc byl problem. Niezly film szkoda tylko ze glowny bohater to taki debil :/ 

 

A chyba przedwczoraj powtorka Sierpien w hrabstwie Osage :banderas:Cudo, teraz tez szukam jakiegos dramatu z ciezszym klimatem i powaznymi aktorami bo po takim filmie to ogladanie jakis gownoprodukcji to sa tortury

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...