Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.01.2021 o 22:33, schabek napisał:

Lupin bardzo fajny, luzny serial

 

Ostatnio szukalem tez drugiego sezonu Manhunta, na necie znalazlem ze od lutego 2020 powinien byc na netflixie ale nie ma, podobno jest na canal+ tak samo jak Prodigal Son. Netflix i canal+ chyba jakos ze soba u nas wspolpracuja to licze ze moze wrzuca.

Właśnie oglądam Lupina. Grali w Horizon Zero Dawn na 2 pady. Polewka. 

Odnośnik do komentarza

Lupin...

obejrzałem 3 odcinki, nie dam rady więcej.

Koleś charakterystyczny jak diabli, a nikt go na ulicy nie rozpoznaje...

 

Ale z dzieciakami machnęliśmy Winx :banana:

Poza niepotrzebnymi bluzgami i masą głupotek w dwa wieczory nam zeszło.

 

Aha, bardzo przyjemnie oglądało mi się "Wędrującą Ziemię", tego jeszcze nie grali ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Ej a macie tak czasem, że włączacie lektora i napisy w jakimś goownie i obserwujecie, jak bardzo ktoś się musiał starać. żeby ANI NAPISY, ANI SŁOWA LEKTORA nie zgadzały się ze sobą, a tym bardziej z oryginałem?

 

Czasem nawet cyfra 10 sprawia ogromne problemy - lektor mówi 5 a w napisach 15

 

 

Odnośnik do komentarza

tak, poważne rzeczy też oglądam tylko oryginalnie i jak już się chwalimy to ja nawet tych napisów pl nie potrzebuję - chyba, że oglądam polską produkcję to wtedy z napisami, bo tego jąkania zagłuszanego muzyką nie da się zrozumieć za uja

 

ale bardzo mnie to dziwi jak to się dzieje, że ktoś dostaje film Netflixa lub HBO do przetłumaczenia i robi napisy chyba na ślepo i głucho, a potem jeszcze tekst dla lektora jest totalnie inny. Masz jedno zadanie = przetłumaczyć film. A to jest tak, że oryginalnie ktoś mówi swoje, napisy swoje, a lektor polski jeszcze coś innego gada xD I to jest reguła, bo w 99% filmów na tych platformach tak jest. I to jeszcze jakby się umawiali i robili wszystko, aby ten tekst lektora nie był nawet zbliżony do napisów xD Seryjnie, czasem są takie absurdy, że głowa mała. Wczoraj coś oglądałem i

-typ w oryginale powiedział, że "spotkamy się o 7

-w napisach było, że "do zobaczenia o 20:00"

-a lektor "widzimy się później" xD 

 

Czasem włączam sobie jakiś serial właśnie z lektorem i napisami, otwieram piwo i całkiem dobrze się bawię xD

  • Plusik 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Wynika to z tego, że napisy =/= lista dialogowa dla lektora. Napisy tłumaczone są najpierwsze żeby mieć gotowy materiał na premierę filmu. Lektora dogrywa się dopiero znacznie później, głównie na potrzeby emisji telewizyjnej. A lektor jakby miał czytać wszystko jak leci to by mu się język poplątał. Więc się ten tekst mocno skraca, ubiera w inne słowa, parafrazuje. Stąd takie heheszki :usmiech: Zupełnie inaczej jest jeszcze przy dubbingu, gdzie nie dość, że tekst powinien oddawać sens oryginału to jeszcze wypowiedziany powinien się zmieścić w ramach czasowych tekstu oryginalnego, żeby nie było tak, że aktor już skończył mówić a dubber jeszcze mieli ozorem. No nie ma lekko :usmiech:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Masorz napisał:

Tak i lewackie guwno po pilocie.

W rzeczy samej. Wytrzymałem 20 minut i dałem sobie siana.

 

W obronie Netflixa powiem, że oglądałem jakiś czas temu fajny koreański thriller #ALIVE, który wykorzystuje kowidowy motyw izolacji w domu w filmie o zombiakach. To jeden z tych filmów dziejących się w bardzo ograniczonej przestrzeni, ale pomysły jakimi posługują się filmowcy sprawiają, że ogląda się ze stale rozsnącą ciekawością. Główną rolę gra gość z fenomenalnych "Płomieni". Bardzo podoba mi się koreański sposób kręcenia filmów, w które często są zbiorowiskiem wszelkich emocji: od strachu, przez smutek, aż do śmiechu. To jest coś bardzo charakterystyczne dla tego kina i właściwie bardzo prawdziwe w sposobie, w jaki reagujemy na świat. W filmie zdarzają się pewne głupotki, ale jestem mu to w stanie wybaczyć, bo to rozrywkowe 1.5 godziny (ocena na Filmwebie standardowo dość niska. Wydaje mi się, że ludzie traktują zawsze z góry takie filmy, a ten jest naprawdę fajny).

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Skubancy, mi sie zdawalo ze ktos rekomendowal i obejrzalem calosc. Napisze w swojej obronie ze wytrzymalem 2.5 sezonu a pozniej mialem odpalone na TV ale zbytnio nie przykuwalem uwagi do momentu jak kot zaczal gadac, pozniej znowu nie przykuwalem uwagi do zakonczenia ktore ogladalem 2 razy zeby ogarnac koncowke bo byla dziwna a jak ja ogarnelem to stwierdzilem ze mam wyjebane na to co sie dzialo wczesniej :gayos: Do tego skasowali sezon 5 i bedzie zamiast tego chyba komiks. Poza tym w serialu jest nastoletni gej-nekromanta ktory jest murzynem xD

Odnośnik do komentarza

"The Kominsky Method" bardzo miłe zaskoczenie. Alan Arkin i Michael Douglas robią aktorsko robotę w roli dwóch seniorów. Czasami bywa naprawdę zabawnie, co w nowszych komediowych serialach nie jest takie oczywiste. Chociaż tak w  ogóle serial trochę na modłę klasyków z lat 80'-90', momentami aż podświadomie czekam na smiechy z offu.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, dee napisał:

"The Kominsky Method" bardzo miłe zaskoczenie. Alan Arkin i Michael Douglas robią aktorsko robotę w roli dwóch seniorów. Czasami bywa naprawdę zabawnie, co w nowszych komediowych serialach nie jest takie oczywiste. Chociaż tak w  ogóle serial trochę na modłę klasyków z lat 80'-90', momentami aż podświadomie czekam na smiechy z offu.

 

No ja mam wrażenie, że to taka geriatryczna odpowiedź na Curb your enthusiasm 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...