Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Sweet Home - no kolejna dobra drama koreańska. Epidemia zamieniająca ludzi w potwory i mieszkańcy budynku wielorodzinnego którzy próbują przetrwać. Różnorodność i wygląd potworów niczym z Silent Hill czy ostatnich części Resident Evil. Fakt efekty specjalne potrafią razić ale w końcu to serial. Wciągnąłem 10 odcinków bez żadnego znużenia.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W tym miesiącu oglądamy z żoną reality show Terrace house, dziejący się w Japonii. Do domu trafia 6 osób, 3 dziewczyny i 3 chłopaków. Mogą opuścić program kiedy chcą bez żadnych konsekwencji. Można zapoznać się z zachowaniem i kulturą Japończyków, jak żyją itp. O dziwo nie ma tam typowej patologii a la Warsaw shore, czy inne Gordie coś tam. Fajna muzyczka w intrze. Przyjemny lekki program. Program jest na tyle fajny że działa na nas antydepresyjnie i zawsze po obejrzeniu tak jakoś nam lżej jest. Jak na razie oglądamy sezon, który jest poniżej. Program jest z polskimi napisami. W każdym odcinku jest jak gdyby przerwa gdzie grupa różnych aktorów czy komików przez kilka minut komentuje wydarzenia przedstawione w odcinku. Najlepszy jest taki komik w okularach co siedzi na podłodze. Zawsze jakiś śmieszny uszczypliwy komentarz puści. Jak ktoś chce się wyluzować i lubi japońskie klimaty to polecamy. Wrzucam zapowiedź sezonu, który ogladamy.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wygląda całkiem ok. Dobrze, że nie poszli w całkowite unowocześnienie wizualne.

 

Na Netflix wjeżdża dużo starego kina.

 

Spoiler
+ Angel (2008) [+ napisy]
+ BlackJack (1990) [+ napisy]
+ Co robią dorośli (1999) [+ napisy]
+ Dziewczęta z Norrtull (1923) [+ napisy]
+ Ekipa ze Skatan jedzie do Laholm (2012) [+ napisy]
+ Erotikon (1920) [+ napisy]
+ Hanna na salonach (1940) [+ napisy]
+ IRL (2013) [+ napisy]
+ Ingeborg Holm (1913) [+ napisy]
+ Jaja! Historia ugotowana na twardo (1974) [+ napisy]
+ Jeszcze cztery lata (2010) [+ napisy]
+ Komisarz Späck (2010) [+ napisy]
+ Konstruktor Svensson (1929) [+ napisy]
+ Krakel Spektakel (2014) [+ napisy]
+ Nadejdzie świt (1944) [+ napisy]
+ Najsilniejszy (1929) [+ napisy]
+ Napad (1969) [+ napisy]
+ Pan z ekranu (2001) [+ napisy]
+ Pielgrzymka do Kevlaar (1920) [+ napisy]
+ Piraci z jeziora Melar (1923) [+ napisy]
+ Rządy Karla Fredrika (1934) [+ napisy]
+ Silny jak lew (2003) [+ napisy]
+ Skarb rodu Arne (1919) [+ napisy]
+ Terje Vigen (1917) [+ napisy]
+ Trzy lilie (1961) [+ napisy]
+ W roli głównej... Maja (2008) [+ napisy]
+ Wdowa po pastorze (1920) [+ napisy]
+ Wielka przygoda (1953) [+ napisy]
+ Wszystko dla kariery (1938) [+ napisy]
+ Wymarzony dom (1993) [+ napisy]
+ Śpiewająca nauczycielka (1959) [+ napisy]
+ Życie w 8 bitach (2002) [+ napisy]

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krupek napisał:

Wygląda całkiem ok. Dobrze, że nie poszli w całkowite unowocześnienie wizualne.

 

Na Netflix wjeżdża dużo starego kina.

 

  Ukryj zawartość
+ Angel (2008) [+ napisy]
+ BlackJack (1990) [+ napisy]
+ Co robią dorośli (1999) [+ napisy]
+ Dziewczęta z Norrtull (1923) [+ napisy]
+ Ekipa ze Skatan jedzie do Laholm (2012) [+ napisy]
+ Erotikon (1920) [+ napisy]
+ Hanna na salonach (1940) [+ napisy]
+ IRL (2013) [+ napisy]
+ Ingeborg Holm (1913) [+ napisy]
+ Jaja! Historia ugotowana na twardo (1974) [+ napisy]
+ Jeszcze cztery lata (2010) [+ napisy]
+ Komisarz Späck (2010) [+ napisy]
+ Konstruktor Svensson (1929) [+ napisy]
+ Krakel Spektakel (2014) [+ napisy]
+ Nadejdzie świt (1944) [+ napisy]
+ Najsilniejszy (1929) [+ napisy]
+ Napad (1969) [+ napisy]
+ Pan z ekranu (2001) [+ napisy]
+ Pielgrzymka do Kevlaar (1920) [+ napisy]
+ Piraci z jeziora Melar (1923) [+ napisy]
+ Rządy Karla Fredrika (1934) [+ napisy]
+ Silny jak lew (2003) [+ napisy]
+ Skarb rodu Arne (1919) [+ napisy]
+ Terje Vigen (1917) [+ napisy]
+ Trzy lilie (1961) [+ napisy]
+ W roli głównej... Maja (2008) [+ napisy]
+ Wdowa po pastorze (1920) [+ napisy]
+ Wielka przygoda (1953) [+ napisy]
+ Wszystko dla kariery (1938) [+ napisy]
+ Wymarzony dom (1993) [+ napisy]
+ Śpiewająca nauczycielka (1959) [+ napisy]
+ Życie w 8 bitach (2002) [+ napisy]

 

czy któryś z tych filmów jest szczególnie godny uwagi ? po tytule nie kojarzę ani jednego

Odnośnik do komentarza

Malcolm i Marie- szczerze mówić wymeczyl mnie ten film tylko nie jestem pewien czy w złym tego słowa znaczeniu. 1.5h kłótnia parki wyciagajaca na siebie brudy, istna sinusoida emocji i rewelacyjna gra aktorska zwłaszcza młodego Washingtona. No chyba polecam.

Odnośnik do komentarza

Space Sweepers - wizualnie naprawdę dobrze zrobiony, nie jest to poziom Obrońców Galaktyki, ale jak na koreańskie kino chyba najlepiej zrobione efekty. W przypadku fabuły dostajemy oklepany schemat, ekipa buntowników, dziecko którego nikt nie chce, a potem wielkie poświęcenie dla niego, jakiś tam czarny charakter i w sumie tyle. W połowie zacząłem przysypiać bo niestety aktorzy są tak jałowi, że ciężko skupić się tu na kimkolwiek, nawet robot nie ratuje sytuacji. Produkcja kierowana raczej do młodszych widzów, bo nawet kropli krwi nie uświadczymy, pomimo że parę trupów było. Nie spodziewałem się szału i dokładnie to dostałem. Takie 6/10.

Sweet Home - kolejna koreańska produkcja, ale tym razem znacznie lepsza. Serial odświeża tematykę zombie za sprawą naprawdę oryginalnych i ciekawych potworów. Każdy stwór bazuje na ukrytych pragnieniach swojego nosiciela, także mamy tutaj ogromnego berserka, który rzuca ciężarówkami, biegacza, który wręcz się teleportuje, pająka, jakiegoś gluta, itd. Taki mały Resident Evil można by powiedzieć. Do tego sama fabuła również w miarę sensowna, chociaż debilizmów nie brakuje. Nasz główny bohater również jest zarażony, ale walczy z tym, więcej nie będę zdradzać. Reżyser chyba musi być jakimś wielbicielem krwi, bo takich krwotoków z nosa to nie widziałem nigdzie, dosłownie jakby ktoś wodę z kranu odkręcił. W pewnym momencie aż sam miałem już tego dość. Co by nie było, serial polecam bo ogląda się to dobrze i postacie są dobrze napisane, przez co chcemy śledzić ich losy.

Alice in Borderlands - tym razem japoński serial, który przenosi nas do innego wymiaru/symulacji vr/matrixa, zwał jak zwał. Nasi bohaterowie, żeby przetrwać muszą brać udział w grach na śmierć i życie. Do połowy sezonu serial ogląda się wręcz na jednym wdechu, później wchodzi dość głupi wątek Plaży (więcej nie będę zdradzać), który ciągnie się już do samego końca. Dopiero końcówka ostatniego odcinka trochę ratuje, ale ewidentnie coś poszło nie tak przy planowaniu tempa. Najpierw lecimy z naprawdę fajnymi pomysłami, żeby zaraz po tym ziewać i liczyć, że w kolejnym odcinku będzie lepiej.

Szukam kolejnego serialu do oglądania i w oko wpadły mi Kroniki Frankensteina. Ktoś coś? Sean Bean widzę gra nawet. Warte to uwagi?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Space Sweepers - wspomniany wyżej - świetne efekty specjalne i wykonanie, ale jedna, ogromna wada:

film zrobiony chyba dla 8 letnich koreańczyków.

Gdyby to było dorosłe, dosadne kino SF z elementami przemocy, seksu to było by naprawdę coś.

A tak? Pseudośmieszne texty fekalne i kilka głupotek. Mimo, że w filmie dzieje się naprawdę dużo.

Mocno zmarnowany potencjał.

Odnośnik do komentarza

Zaczalem ogladac Stranger Things z zonka. Z lewej caly czas slysze „Co za goovno. Kiedy to sie w koncu, koorva, skonczy?”, ale caly czas twardo oglada. Ja natomiast sie nudze bezglosnie. Toothless kid jest ok, sceptyk Lucas jest ok, ale ten niby glowny bohater dzieciecy to tak wkoorviajacy gowniarz, ze az strach. Bardziej wpieniajacy niz moj starszy syn, z ktorym ogladalismy wczoraj pierwsze 3 epy. Jezu, co za meczarnia. Malutka z mocami jest w porzo. Ale dlaczego, na Lucyfera, mowia do niej Nastka??? Poyebalo?? Nie mozna po prostu „El”?
Oby sie rozkrecilo. Inaczej wracam do stand-up’ow i Jima Jefferies’a. 

Odnośnik do komentarza

No to jakim kurwa cudem wszyscy sie spuszczają nad tym serialem? Kogo nie zapytam (a pytalem wielu i przez wielu bylem pytany czy juz ogladalem) mowi „O ja pertole! X Files na koksie! Non stop na krawedzi fotela siedzisz! Zapierdalaj do domu i ogladaj!” Kolo X Files to nie stalo. Wiekszosc aktorow, procz szeryfa, mnie wkoorwia. Chyba musze wymienic znajomych. Okolo 60% ich neflixowskich rekomendacji to bol brzucha, dupy i skroni. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...