Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Shen napisał:

Gabinet osobliwości Guillermo del Toro juz ktos oglądał? Podobno dobre.

 

Wczoraj wjechał jeden odcinek. Takie 6/10. Początek całkiem fajny, trochę zbudowali napięcie, ale zakończenie nijakie. Mam trochę vibe jak kiedyś oglądało się za dzieciaka taki serial o strasznych historiach (nie pamiętam tytułu). Z nudy może odpalę kiedyś tam kolejny odcinek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, ginn said:

 

Wczoraj wjechał jeden odcinek. Takie 6/10. Początek całkiem fajny, trochę zbudowali napięcie, ale zakończenie nijakie. Mam trochę vibe jak kiedyś oglądało się za dzieciaka taki serial o strasznych historiach (nie pamiętam tytułu). Z nudy może odpalę kiedyś tam kolejny odcinek.


Straszne to jest czy bardziej lajtowe?

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.10.2022 o 16:47, ginn napisał:

Wczoraj wjechał jeden odcinek. Takie 6/10. Początek całkiem fajny, trochę zbudowali napięcie, ale zakończenie nijakie. Mam trochę vibe jak kiedyś oglądało się za dzieciaka taki serial o strasznych historiach (nie pamiętam tytułu). Z nudy może odpalę kiedyś tam kolejny odcinek.

Po obejrzeniu dwóch pierwszych filmów/odcinków, przeskoczyłem do ostatniego pt. "Szmery" reżyserowanego przez panią od Babadooka. Wprawdzie to kolejna wariacja o nawiedzonym domu, co widzieliśmy już setki razy, ale tutaj zaangażowałem się w osobistą historię bohaterów. Ma na tyle dobry klimat, że gdzieś w połowie zdjąłem słuchawki, żeby się nieco zdystansować, bo straszy bardzo dobrze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Inside Man - miniseria, 4 odcinki, za kamerą i scenariuszem Moffat, w obsadzie m.in. Tucci i Tennant. Po pierwszym odcinku się wkręciłem, ale później już trochę zachwyt opadł (głównie przez mocne stężenie deus ex machiny). Udany, ale nie aż tak, choć dobrze się ogląda, 6.5/10.

Taki mix braci Cohen, Tarantino i trochę Sherlocka. Ciekaw jestem opinii jak ktoś też już oglądał. 

Odnośnik do komentarza

Nieznajomy, film zdecydowanie mocno się różnica od innych produkcji Netflixa. W sumie to aż dziwi, że coś takiego wyszło spod skrzydła tej platformy. Thriller kryminalny, gdzie na przód wysuwa się ciężka, mroczna atmosfera i świetna gra aktorska, dwójki, głównych bohaterów. Film jest produkcji australijskiej, więc jeżeli ktoś zna kino z tego kontynentu, to mniej więcej wie jakich klimatów może się spodziewać. Zapewne sporo osób się od niego odbije, dość powolnym, skoncentrowany na dialogach, brak tu pościgów, wymiany ognia i akcji kaskaderskich. Warto się przekonac samemu, dla mnie dobre kino i nie żałuję seansu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, YETI napisał:

Nieznajomy, film zdecydowanie mocno się różnica od innych produkcji Netflixa. W sumie to aż dziwi, że coś takiego wyszło spod skrzydła tej platformy. Thriller kryminalny, gdzie na przód wysuwa się ciężka, mroczna atmosfera i świetna gra aktorska, dwójki, głównych bohaterów. Film jest produkcji australijskiej, więc jeżeli ktoś zna kino z tego kontynentu, to mniej więcej wie jakich klimatów może się spodziewać. Zapewne sporo osób się od niego odbije, dość powolnym, skoncentrowany na dialogach, brak tu pościgów, wymiany ognia i akcji kaskaderskich. Warto się przekonac samemu, dla mnie dobre kino i nie żałuję seansu.

 

No kurwa to jedna z najlepszych produkcji netflix w tym roku, jak dla mnie mocne 8/10.
Za drugim razem wyłapuje się więcej detali, a i właczyłem nawet trzeci raz.

W Ostanio ogladałem pisałem o tym filmie, zakończenie jest dziwne..... ;)

Zajrzyj tam, przedostatnia strona

Skończyłem właśnie Enola Holmes 2, ale dojebali z czarnymi twarzami, skurwysyny, a mogła wyjść taka przyjemna produkcja. :facepalm:


 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Fanek napisał:

 


Skończyłem właśnie Enola Holmes 2, ale dojebali z czarnymi twarzami, skurwysyny, a mogła wyjść taka przyjemna produkcja. :facepalm:


 

 

Same here jeśli chodzi o Enolę 2. To już nawet nie jest śmieszne tylko żałosne... Dobrze, że się chociaż od LGBTQWERTY powstrzymali. 

 

The Stranger też już polecałem. Gęsty i mroczny klimat oraz niepokój przez cały seans. Good shit.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za polecenie Nieznajomego. 
 

W dniu 5.11.2022 o 13:51, YETI napisał:

W sumie to aż dziwi, że coś takiego wyszło spod skrzydła tej platformy.

Rzut okiem na sekcję "Production Companies" na Wikipedii i wszystko jasne: Netflix nie maczał palców przy produkcji, tylko przejął prawa do dystrybucji. Dlatego to wygląda jak prawdziwy film.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

The Good Nurse / Dobry opiekun - film twórców "Na rauszu", "1917", "Mindhunter" czy też "Penny Dreadful". W rolach głównych Jessica Chastain i Eddie Redmayne. Historia o tajemniczych zgonach pacjentów w szpitalach (i więcej lepiej się nie zagłębiać żeby na świeżo podejść). Jest klimacik, są dobrze zagrane role, bardzo oszczędne zdjęcia, szaro-buro, wręcz naturalistycznie. Samej historii wcześniej nie znałem, a oparta na faktach i to mrożących krew w żyłach. Spokojne 7/10 i aż dziwne, że tu akurat N maczał paluchy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Rudiok napisał:

The Good Nurse / Dobry opiekun - film twórców "Na rauszu", "1917", "Mindhunter" czy też "Penny Dreadful". W rolach głównych Jessica Chastain i Eddie Redmayne. Historia o tajemniczych zgonach pacjentów w szpitalach (i więcej lepiej się nie zagłębiać żeby na świeżo podejść). Jest klimacik, są dobrze zagrane role, bardzo oszczędne zdjęcia, szaro-buro, wręcz naturalistycznie. Samej historii wcześniej nie znałem, a oparta na faktach i to mrożących krew w żyłach. Spokojne 7/10 i aż dziwne, że tu akurat N maczał paluchy. 

 

lól, dzisiaj to z mamuśką oglądaliśmy po obiedzie. dobry film. bez wodotrysków czy udziwnień, po prostu dobrze nakręcona i przedstawiona historia. książki nie czytałem ale znam mniej więcej historię, motyw był poruszany w paru kryminalnych programach.  aktorsko super, dobre nazwiska ale role też nie przerysowane. eddie idealnie pasował do tej roli i w pełni się z niej wywiązał. ocena jak wyżej choć jak na N to +2 by się przydało :D 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rudiok napisał:

The Good Nurse / Dobry opiekun - film twórców "Na rauszu", "1917", "Mindhunter" czy też "Penny Dreadful". W rolach głównych Jessica Chastain i Eddie Redmayne. Historia o tajemniczych zgonach pacjentów w szpitalach (i więcej lepiej się nie zagłębiać żeby na świeżo podejść). Jest klimacik, są dobrze zagrane role, bardzo oszczędne zdjęcia, szaro-buro, wręcz naturalistycznie. Samej historii wcześniej nie znałem, a oparta na faktach i to mrożących krew w żyłach. Spokojne 7/10 i aż dziwne, że tu akurat N maczał paluchy. 

I to wszechobecne ziarno na ekranie. Ale dla Jessie Chastain warto i dla poznania historii, która jest na faktach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...