Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

https://subiektywnieofinansach.pl/kredyt-z-doplata-konto-mieszkaniowe-rzadu-pomysl-na-mieszkanie/

 

polecam jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do pomysłu pisdzielców. Nie ma co, nie dość że sam będę płacił hipotekę na prawie 10% to jeszcze będę dopłacał z własnej kieszeni innym którzy się na program załapali.

 

Polecam też książkę "Pokolenie 89" gdzie autor dokonuje dobrej analizy fundamentalnego, wręcz egzystencjalnego problemu na polskim rynku mieszkaniowym.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z jednej strony rozumiem ludzi, którzy upatrują szansy w tego typu zapowiedziach na zakup mieszkania, a nie tylko być skazanym na najem.

Ale z drugiej strony następował prawdziwy boom na emigrację ludzi z mniejszych miast, do tych największych. Może dzięki temu, widząc, że nie można sobie pozwolić, to mniejsze miasta trochę odżyją?

Odnośnik do komentarza

Cebulowi bracia, kolejna w sumie niezła opcja dla ciułaczy (nie na ogromne kwoty, ale zawsze coś). Otworzyłem sobie konto w Credit Agricole, bo na fejsie znalazłem ciekawą ofertę:

- konto darmowe z keszbekiem 3% za dowolne zakupy kartą (niewielkie zwroty, ale zawsze coś - przez 20 miesięcy)

- w appce mobilnej wyskakują różne kupony rabatowe dla klientów tego banku, do wykorzystania w Empikach, RTVkach i innych znanych sklepach

- danie główne: lokata półroczna 10% do 50.000 zł

Formalności było na 10 minut, bank akurat u mnie po drodze do domu, więc wygodnie jak coś trzeba będzie załatwić. No i z tego co widzę, to nawet zwykłe lokaty mają nienajgorsze, także jest szansa, że za pół roku zostanę z nimi jako kontem alternatywnym do głównego.

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@_Red_ likwidujesz te konta po końcu 'promocji'? Mam już osobiste (domowe), firmowe, do tego firmowego podpięte oszczędnościowe, walutowe, revolut i jeszcze na obligacjach skarbowych leży pieniądz. Chciałem założyć w toyocie, bo firmowe-oszczędnościowe właśnie w credit agricole ma niecałe 3% xd Tylko jak pomyślę, że zaraz będę miał 10 kont, do tego hasła/loginy i potem pierdzielenie z zamykaniem kont to machnąłem ręką.

Odnośnik do komentarza

Też miałem podobnie, że nie chciało mi się babrać w to, ale jak już się przełamałem i założyłem Toyo to później poszło z górki i od razu wleciał mbank na promocji, a teraz się rozglądam za kolejnym, bo promocja w m się kończy powoli. :D Pekao chyba wjedzie tym razem. Odkąd te konta są darmowe to w sumie nie jest to aż taki problem chyba, nawet jakby miało być puste i nieużywane. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.12.2022 o 13:57, _Red_ napisał:

Cebulowi bracia, kolejna w sumie niezła opcja dla ciułaczy (nie na ogromne kwoty, ale zawsze coś). Otworzyłem sobie konto w Credit Agricole, bo na fejsie znalazłem ciekawą ofertę:

- konto darmowe z keszbekiem 3% za dowolne zakupy kartą (niewielkie zwroty, ale zawsze coś - przez 20 miesięcy)

- w appce mobilnej wyskakują różne kupony rabatowe dla klientów tego banku, do wykorzystania w Empikach, RTVkach i innych znanych sklepach

- danie główne: lokata półroczna 10% do 50.000 zł

Formalności było na 10 minut, bank akurat u mnie po drodze do domu, więc wygodnie jak coś trzeba będzie załatwić. No i z tego co widzę, to nawet zwykłe lokaty mają nienajgorsze, także jest szansa, że za pół roku zostanę z nimi jako kontem alternatywnym do głównego.

 

No i ze skarpety trzeba było wyjąć trochę drobnych... 

Odnośnik do komentarza

Pisałem o Credit Agricole stronę wcześniej :)

 

@Mejm

No coś źle liczysz, 5k od 50k jest w skali roku, wiec przez dwa podziel. Mało by Ci było nawet 5k od 50k wkładu, bez ryzyka i żadnego wysilku? oO

 

A co lepszego zrobisz z wolnymi 50k by wpadło pewne 2025 zł na czysto po podatku od tak małej kwoty? Lokaty niedawno były na 3%, a teraz śmiech wywołują 10%, w żopach się poprzewracalo -_-

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...