Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, SlimShady napisał:

To jest po prostu przykład, że taka sytuacja może mieć miejsce, choć nie musi. To nie jest s-f.

No, ale równie dobrze płytka z grą ci się złamie za 5 lat i też nie będziesz mógł pograć, ale jakoś żaden zwolennik cyfry nie przywołuje tego argumentu.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Square napisał:

No, ale równie dobrze płytka z grą ci się złamie za 5 lat i też nie będziesz mógł pograć, ale jakoś żaden zwolennik cyfry nie przywołuje tego argumentu.

Nie znam pełnej listy takich gier(może ich nie ma), fakt jest taki, że PT pokazało, że możesz nie mieć czegoś, nawet jeśli to kupiłeś. To nie jest gdybanie, to się stało.

Wiadomo, gadki typu demo, teaser. Ground Zeroes też było demem/prologiem i jest traktowane normalnie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Proxy to nie jest hakowanie. Kiblowałeś z matmy, że tak się ta cyfra boli?

Kto powiedział, że mnie boli. Wyrażam swoje zdanie chłoptasiu z Podlasia. Powiedz dla Pani od informatyki, że gratuluję jej zdolnego ucznia.

Nie mogłeś ściągnąć z oficjalnego sklepu z PS Store, ale przeczytałeś tutorial od jakiegoś informatyczka i będziesz teraz zgrywał cwaniaka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Bo póki co to znane są przypadki zniknięcia gier ze sklepów, blokując już możliwośc zakupu. Blur czy Driveclub. Ktoś kto wcześniej zakupił, nie ma problemu. 

PT było bezpłatnym demem i jest jedynym przykładem że coś zniknęło. Ale nie była to rzecz zakupiona.

Czy jest jakiś inny przypadek? 

 

Ogólnie wydaje się że cyfra będzie rosła w siłę w kolejnej generacji. Miejmy nadzieję że będzie coraz mniej znaków zapytania

Odnośnik do komentarza

Ostatnio ze Steam zniknął też GRID2. Kto chciał ten kupił i wciąż jest jeszcze możliwość zakupienia klucza aktywującego grę, ale nie to najbardziej irytuje. Bardziej denerwują mnie licencyjne niuanse w przypadku gier, które dawno zakupiłem, przez co z gry po dłuższym czasie znika zawartość, jak w przypadku gier z serii GTA, Vice City i GTA IV, gdzie chcąc zainstalować grę, przymusowo trzeba pobrać patch usuwający część ścieżki dźwiękowej. Z płytami tego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krzychu392 napisał:

zawartość, jak w przypadku gier z serii GTA, Vice City i GTA IV, gdzie chcąc zainstalować grę, przymusowo trzeba pobrać patch usuwający część ścieżki dźwiękowej. Z płytami tego problemu nie ma.

Mafia 2 która wyładowała pierw na gogu, a potem steam, ma inna muzę niż w oryginale ://////

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dla osób lubujących się w pudełkach coś takiego jak Complete Edition powinno wychodzić dla każdej gry po wydaniu ostatniego patcha i wszystkich DLC, wtedy może na nowo rozważyłbym zbieranie pudełeczek z grami konsolowymi. Mnie się nie spieszy z przechodzeniem gier i nie muszą to być nowości (nieliczne wyjątki), więc i tak grę kupowałbym najczęściej tylko raz. Na pewno mogliby na tym dodatkowo zarobić, ale nie to nie, strata dla obu stron. Dla mnie taka płyta z premierową wersją gry, do której wyszło pierdyliard mniej lub bardziej ważnych aktualizacji i DLC jest kolekcjonersko nic nie warta, nie chcę jej posiadać.

Odnośnik do komentarza

W tej generacji było by to możliwe w następnej już nie. Gierki będą zdecydowanie większe a żadnemu z producentów konsol nie zależy już na rozwijaniu nośników optycznych bo w obecnych czasach nie mają one racji bytu. Wygrywa zwyczajnie wygoda i praktyczność. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

W tej generacji było by to możliwe w następnej już nie. Gierki będą zdecydowanie większe a żadnemu z producentów konsol nie zależy już na rozwijaniu nośników optycznych bo w obecnych czasach nie mają one racji bytu. Wygrywa zwyczajnie wygoda i praktyczność. 

Gdzieś czytałem, że na 9 generacji mają być wprowadzone BR Ultra, czyli chyba 100GB na płytę.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, SlimShady napisał:

Gdzieś czytałem, że na 9 generacji mają być wprowadzone BR Ultra, czyli chyba 100GB na płytę.

 

Pewnie tak będzie bo już dzisiaj sporo gier się rozrosło a jak dojdą lepsze tekstury czy dźwięk to i te 100GB może być za mało dla gier AAA. Zresztą widać ile zajmowały gry z poprzedniej generacji a ile zajmują obecne hity. 

Odnośnik do komentarza

Albo tylko kod w pudełku ;p Czytniki BR nigdy nie upowszechniły się na PC przez cyfrową dystrybucję. Konsole też to czeka. Podoba mi się ,że nikt tego nie wymusza tylko stosunek sprzedanych pudełek do gier cyfrowych z roku na rok zmienia się na korzyść tych drugich. Sami gracze o tym zdecydują. Pewnie PS6 nie będzie miało już napędu chyba ,że nastąpi jakiś przełom na rynku nośników optycznych. I będziemy mieli jak na początku lat 90 gdzie płyty mieściły dużo więcej danych niż dyski twarde. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...