Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

Chciałem zakupić Wolfensteina 2 na PS4: nawet na najlepszej promocji odkąd śledzę temat cyfrówka nie zeszła jeszcze ani razu poniżej 80 zł. Rzut oka do lokalnego sklepiku z grami: 59 zł. Olx, gość z Krakowa: 40 zł

 

Tylko, że pewnie ten gość z OLXa za te 40zł wystawia używkę, która z punktu widzenia wydawcy i producenta daje przychód na poziomie 0 (słownie ZERO) dolków. Fantastyczne wspieranie branży XD

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, ASX napisał:

Ah te anedogtyczne dowody

 

Yy ale ja tu nie przeprowadzam eksperymentu naukowego, tylko wyrażam swoje zdanie na pewien temat xd. Jakie mam stosować dowody, ankietę na próbie 1000 forumowiczów? Stosując tę logikę, to jakikolwiek argument zwolenników cyfry to dowód anegdotyczny, co zresztą sam w dalszej części wypowiedzi zauważyłeś, ot bez sensu gadka, nic nie jest lepsze ani gorsze, subiektywne wrażenia są nic nie warte, centryzm rządzi. 

 

Skoro pod kątem moich potrzeb dystrybucja cyfrowa nie oferuje zadowalającej oferty, to nie będę udawał, że jest zaje.biście, bo ktoś, na innej konsoli, w usłudze abonamentowej (która jest osobną kwestią, niż zakup gry, co chyba oczywiste) dostał coś po taniości. 

 

10 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Tylko, że pewnie ten gość z OLXa za te 40zł wystawia używkę, która z punktu widzenia wydawcy i producenta daje przychód na poziomie 0 (słownie ZERO) dolków. Fantastyczne wspieranie branży XD

 

Wspieranie branży xdd. Pogratulować wydawcom wiernych rycerzy walczących o ich dolarki. To branża jest dla mnie, nie ja dla niej. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumiem beki ze wspierania branży. 

 

Możecie się ze mnie śmiać ale uważam że za dobrą prace ludziom należy się odpowiednia zapłata. Dlatego staram się wspierać swoim portfelem dobre gierki, bo wierze, być może troche naiwnie, że w ten sposób dokładam jakąś tam cegiełke do wynagrodzenia twórców za ich ciężką prace.

 

Być może to jakaś tam kolejna zaleta wersji cyfrowych gier, bo kupując taką wersje produktu więcej pieniędzy trafia ostatecznie do autorów bo nie trzeba płacić tym wszystkim dystrybutorom i pośrednikom?

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.10.2019 o 09:46, grzybiarz napisał:

Na XOne to w ogóle nie widzę sensu kupna pudełek, jak można mieć 100 gier w cenie jednej. Ciekawe, jak Sony uruchomi PlayStation Now w Polsce, czy sprzedaż pudełek spadnie.

Panie 100 gier to było rok temu :lapka:

Teraz jest 220.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, grzybiarz napisał:

tiaaa... a jak mi w piewce zalało pierwsze 16 numerów PE, to wycenili w PZU na 50 złotych, mimo, że jej mówiłem że 50 zł to czasem pierwszy numer kosztuje. 

Tyle że oni nie wyceniają jako dzieła, czy zabytki, więc pewnie typ i ułamek kwoty dostanie.


Jeżeli masz paragon / potwierdzenie przelewu / jakąkolwiek historię zakupu na kompie to nie muszą wyceniać. Dostajesz zwrot całości.
Bum !

Edytowane przez giger_andrus
Odnośnik do komentarza

P.T. można było "kupić" i jej nie móc ściągnąć(bez hakjerskich sztuczek).

Licencje to tragedia, sporo ścigałek wyparowało/wyparuje w ciągu kilku lat, już teraz są cyfrówki, które po prostu zniknęły(chciałem sprawdzić Scota Pilgrima i hurwa nie mogę). I tak, można przeoczyć jakiś tytuł i dopiero dowiedzieć się o nim wiele lat później, chociażby przez natłok innych gier/brak marketingu.

Brak muzyki/ jej zmiana  ma ogromny wpływ na  klimat produkcji(vladyvostok FM w GTA IV). Ciekawi mnie jak to się będzie miało do Mafii(plotki o remasterze), przecież tam muzyka odgrywa ogromną rolę, jeżeli takie zarobasy jak 2k nie odświeżą licencji, i będzie to wersja ze Steama, to yebać ich.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, SlimShady napisał:

P.T. można było "kupić" i jej nie móc ściągnąć(bez hakjerskich sztuczek).

Czemu zawsze jak jest dyskusja o usunięciu czegoś ze sklepu to jest przywoływane to demo? Czyżby nie było w historii cyfry pełnoprawnego tytułu, który wyparował po zakupie i trzeba szukać przykładów z dupy?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Square napisał:

Czemu zawsze jak jest dyskusja o usunięciu czegoś ze sklepu to jest przywoływane to demo? Czyżby nie było w historii cyfry pełnoprawnego tytułu, który wyparował po zakupie i trzeba szukać przykładów z dupy?

To jest po prostu przykład, że taka sytuacja może mieć miejsce, choć nie musi. To nie jest s-f.

 

MAG z ps3 do zaorania, nawet jeśli kupiłeś cyfrę na premierę. Chociaż moja płytka też się do niczego już nie przyda. Gry usługi z always online też będą nic niewarte po czasie, ale to akurat w obu przypadkach.

 

Oficjalnie nie możesz ściągnąć PT ze sklepu, zaraz dojdziemy do tematu piratów i, że wystarczy poczekać aż PS4 zostanie zhakowane.

Edytowane przez SlimShady
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Square napisał:

Czyżby nie było w historii cyfry pełnoprawnego tytułu, który wyparował po zakupie i trzeba szukać przykładów z dupy?

 

W sumie to sam jestem ciekaw, bo jeszcze o czymś takim nie słyszałem.

 

Nie mówiąc już o tym, że i tak nawet dzisiaj jest możliwość ściągnięcia PT, chociaż wymaga to pewnej akrobatyki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...