Skocz do zawartości

Sekiro: Shadows Die Twice


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, aphromo napisał:

E, raczej na odwrot powinno być wlasnie z Sekiro.

Fajne te posty Kazuba o lore BB. Storytelling do tej pory był pieta Achillesowa BB, w Sekiro powinno być lepiej.

 

Storytelling w BB wygląda zupełnie podobnie, jak w Dark Souls. Jest bardzo niestandardowy. Wymaga sporo zaangażowania, chęci czytania (licze opisy), kojarzenia. Przede wszystkim świat przedstawiony musi cie zaciekawić, bo bez tego poczujesz się zagubiony, a zagubienie przerodzi się w brak zrozumienia a brak zrozumienia we frustrację. I to JEST OKEJ. Jeżeli ktoś nie ma ochoty na nurkowanie w cały tej bajzel - nie ma problemu. Niech wyciąga z gry to co chce i gra tak jak chce. Gry od from są bardzo mocno inspirowane. W przypadku ogólnie pojętego dark fantasy jest łatwiej, bo dla większości ludzi grających ten gatunek jest bardziej popularny. I tu na prawdę nie chodzi o durne licytowanie o ilość przeczytanych książek, obejrzanych filmów, czy zagranych gier. Pompowanie ego przez legitymowanie się znajomością prozy danego pisarza lepiej zostawić bartolinskim, rozinskim i innym inskim, którzy mentalnie nie wyszli poza pierwszą klasę liceum - czyli udowodnią, że czytali (ulala żelipapą paczcie na mnie), ale zasadniczo mają gó,wno do powiedzenia/napisania, nie rozumieją istoty sprawy, ani tego, co się do nich pisze. Strata czasu.

 

W przypadku BB sprawa jest o tyle zawiła, że zgodnie z wizerunkiem i promocją gry przed premierą, trudno było oczekiwać lovecraftowskiego cosmic horroru. Stąd masa opinii na zasadzie - gra była fajna dopóki nie zamienili wilkołaków na jakiś kosmitów. No wszędzie ci kosmici muszą być. Nie mieli pomysłu - wrzucili kosmitów. Nie chcemy kosmitów, chcemy wilkołaków ! Stąd jest większe zagubienie ludzi po zagraniu w BB. Także stwierdzenie, że storytelling jest "piętą achillesową" BB nie jest trafne. Najsłabszy punkt gry ? Nie. Słabszy od DS ? A skąd. No przynajmniej nie w zestawieniu z poszczególnymi grami, dark souls jest pojemniejsze, bo jest trylogią.

Jak będzie z Sekiro ? Nie mam fioletowego pojęcia. Będzie z pewnością inaczej. Widziałem 20 minut gameplay z dema dla prasy i dwa teasery (pierwszy i drugi po 10 razy każdy), żadnego trailera w całości. Uwielbiam Tenchu, Sengoku, Dark Souls, Bloodborne - tyle mi wystarczy. Nie zamierzam pisać o cenie gry, czy ją kupie za 5, 10, czy 15 złotych taniej, ile stoje pod drzwiami czekając na kuriera lub ile mam przecznic do pokonania w drodze do sklepu z grą. No bo serio kogo obchodzi ile zjadłem jajek na śniadanie i czy z majonezem a może z chrzanem.  

3 godziny temu, giger_andrus napisał:


Kiedy zamierzasz być w domu ?

 

właśnie ukjo przydaj sie w koncu na cos nooo

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Ryo-San napisał:

A może po prostu ludzie nie wiedzą że jest na tym forum jakiś casual który nie grał  jeszcze w BB :yao: 

 

na tym forum sa smierdzace casuale ktore nie graly jeszcze w DMC5 wiec nic mnie juz nie zdziwi.

 

takze zamknac klawiatury o BB i spieprzac do odpowiedniego tematu albo zacznie sie pogrom. "Joos" juz sobie nie popisze na forum, ktos jeszcze chce dolaczyc do tego grona?

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, messer88 napisał:

@Wredny serio BB nie ograłeś? 

21 godzin temu, giger_andrus napisał:

Wredny ograł Bloodborne. Doskonale pamiętam jego filmik walki z BSB.

 

Nie ograł, bo granie w BB zbiegło się z moim przedawkowaniem soulsów - w jednym czasie na zmianę grałem w Demon's Souls, Dark Souls II, Dark Souls II na PS4, Bloodborne oraz Salt & Sanctuary - skończyło się tym, że sprawy do końca doprowadziłem tylko w DSII na PS3 i cały gatunek mi strasznie obrzydł...
Próbowałem wrócić za pomocą Nioh - nie pykło, myślałem że udało się dzięki The Surge, w którym nawet wbiłem platynkę, ale do dziś nie tknąłem nic souls-like'owego... :frog:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...