Skocz do zawartości

Sekiro: Shadows Die Twice


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, SlimShady napisał:

Czyli wiem, ale nie powiem. Żeby nie było, to brzmi dosyć ciekawie, ale sam się zastanawiam na jakiej podstawie tak uważasz. Spoilery do czegoś służą i można ich użyć tutaj czy w konsolowej tęczy.

Jakiś tam spoiler z Bloodborne.


Może Hendrixowi chodzi o to, że BB mimo, że inspiruje się Lovecraftem to ta historia z gry w uniwersum tego pana, by nie przeszła. 
W końcu jako gracz (zwykły ziomek zza morza) dążymy do tego, by zniszczyć pradawne i potężne postacie pochodzące z kosmosu, by na końcu ewentualnie sami taką istotą zostać. 
U Lovecrafta taka rzecz jest nie do pomyślenia, bo człowiek kiedy będzie miał do czynienia z takim bytem zawsze będzie skazany na porażkę np. zginie, albo trafi go załamanie nerwowe widząc tyle

chorych i nie do pojęcia rzeczy dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem im więcej wiemy w BB (wgląd) tym stajemy się bardziej świadomi i silniejsi.

 

Jeszcze wydaję mi się, że podejście do kultu i religii znacząco się różni w obu światach. W BB ludzkość zyskała wiele na odkryciach w podziemiach, a czczenie tych istot jest powszechne.

Z kolei u autora książek praktycznie cała wiedza jest zakazana, ewentualnie dostępna dla fanatycznych jednostek, którzy zazwyczaj są bogaci i mają duże wpływy, by po taką wiedzę sięgnąć.

 

Przeczytałem jedynie dwa zbiory opowiadań i tak to rozumiem. Fajnie byłoby przeczytać jakiś dłuższy tekst, bo to temat rzeka i Bloodborne na to zasługuję. 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o pierwszą część Twojego wywodu to coś w tym jest, dlatego poniekąd zrobienie gry akcji w uniwersum Lovecrafta jest skazane na porażkę(chyba, że będzie to luźna inspiracja, tak jak ma to miejsce w Bloodbornie).

Co do drugiej części to nie wiem, bo zgadują, że są to rzeczy z notatek, a nie ukrywam, że niezbyt zapadły mnie w pamięć.

Odnośnik do komentarza

Czy przez wgląd jesteśmy "silniejsi" trochę bym polemizował.  

W sumie gra Cthulhu Dark Corners Of The Earth również ukazała głównego bohatera, który był kimś więcej niż zwykłym śmiertelnikiem. Oczywiście pisarz nie tworzył fabuły ale uniwersum gier nie pierwszy raz już to robiło.

Odnośnik do komentarza

no masz dzieki niemu dostep do sklepiku z ognistym i elektrycznym papierem, wiec no jakby tak.

chyba ze masz na mysli mityczna sile przekraczania wymiarow, ale to tez, bo odwiedzamy koszmary zamieszkane przez najdziwniejsze istoty, a postep fabuly mozna przelozyc na zdobywanie tego wgladu, ile bys go nie zuzyl, nie da sie go nie zdobyc.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Bartolinsky napisał:

Jakiś tam spoiler z Bloodborne.


Może Hendrixowi chodzi o to, że BB mimo, że inspiruje się Lovecraftem to ta historia z gry w uniwersum tego pana, by nie przeszła. 
W końcu jako gracz (zwykły ziomek zza morza) dążymy do tego, by zniszczyć pradawne i potężne postacie pochodzące z kosmosu, by na końcu ewentualnie sami taką istotą zostać. 
U Lovecrafta taka rzecz jest nie do pomyślenia, bo człowiek kiedy będzie miał do czynienia z takim bytem zawsze będzie skazany na porażkę np. zginie, albo trafi go załamanie nerwowe widząc tyle

chorych i nie do pojęcia rzeczy dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem im więcej wiemy w BB (wgląd) tym stajemy się bardziej świadomi i silniejsi.

 

Jeszcze wydaję mi się, że podejście do kultu i religii znacząco się różni w obu światach. W BB ludzkość zyskała wiele na odkryciach w podziemiach, a czczenie tych istot jest powszechne.

Z kolei u autora książek praktycznie cała wiedza jest zakazana, ewentualnie dostępna dla fanatycznych jednostek, którzy zazwyczaj są bogaci i mają duże wpływy, by po taką wiedzę sięgnąć.

 

Przeczytałem jedynie dwa zbiory opowiadań i tak to rozumiem. Fajnie byłoby przeczytać jakiś dłuższy tekst, bo to temat rzeka i Bloodborne na to zasługuję. 

Równie dobrze możesz napisać, że u Lovecrafta akcja dzieje się w innej epoce niż w Bloodborne i problem rozwiązany. W wielu opowiadaniach jest wątek antycznych wierzeń odnoszących się do pradawnych  i potencjalnego wpływu przybyszów na naszą cywilizację. 

 

Nie ma też chyba 100% przełożenia bo jak mnie pamięć nie myli w Bloodborne akcja dzieje się we śnie łowcy. Jeśli weźmiemy to pod uwagę to  Carter w Dream  Questof Unknown Kadath też ma niezwykłe przygody i jest tam trochę akcji 

 

Wszystko nie będzie się zgadzać w 100% bo większość bohaterów u Lovecrafta to uczeni  i ogólnie ludzkość jest na skraju przepaści itp.  A i nie wiem czy w Bloodborne istoty są czczone powszechnie bo to niby są sekrety tajnych kręgów Healing Church itp.  Ogólnie trzeba by  posiedzieć dłużej nad tematem, ale moim zdaniem przy odpowiednim majstrowaniu Bloodborne  dałoby się wpisać do twórczości Lovecrafta w ramach jednej z fantastycznych krain.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, mate6 napisał:

Zamówiłem za 232zł z darmowym odbiorem osobistym. Fajnie że nie 259. Niewielka niby różnica ale czułbym się dziwnie wydając 260zł za gierkę xD

dałem 279 za Bloodborne, nie żałuje ani grosika

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.03.2019 o 14:09, Joos napisał:

A jak nie umiem parować w soulsy? :frog: Jak się odnajdę w tym najbrutalniejszym ze światów :frog:

 

potwierdzam brudnego no-skilla. typ wrzuca w temacie dark souls 3 filmy gdzie roluje na pale, atakuje na pale, obrywa co drugim atakiem i podpisuje "pokaze wam jak się walczy".

 

więc czyń swą powinność niewzruszony moderatorze usuwając heroicznie to bezecenskie konto kalające czystość tematu tego.....

.....slyszysz ? czujesz ? umazane majonezem tluste paluchy klikające zaloguj ?  

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...