Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Menu Party powinno być zrobione jako oddzielna ikona/zakładka . Nic tam nie można ogarnąć, zdecydowanie do poprawy.

Lista znajomych tak samo, umieszczona na dole tak że w ogóle nie pod ręką.
Brak cutomizacji - to jest kolejności przycisków wyboru jak pobieranie i inne, strasznie mnie to denerwuje bo często tam zaglądam

 

Te menu oddzielne do gierek widać na tym się skupili, a jest to przerost formy nad treścią, bo co mnie obchodzi jak tam inne randomy jakieś grają z drugiego końca świata czy streamują. Menu z Trophy też lista pozioma teraz nieporęczna, w pionie było znacznie wygodniej - a żeby zobaczyć tak liste trzeba wejść najierw w profil i dopiero wybrać z menu - do poprawy.

 

Mają co customizować ogólnie :whistling:

Na wielki plus ofc szybkość działania, bo to jest rakieta falcon

 

U mnie póki co też zero problemów, konsola relatywnie chłodna i bardzo cicha, wentylatora nie wiem czy słyszałem.
Jedynie słychać lekko cewke z tyłu, ale to podejrzewam u wielu osób, z czasem się może wygrzeje bo na PS4 kiedyś też tak miałem i dzwiek ucichł

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Taka ciekawostka, chyba. Zainstalowanie ulepszenia z ps4 do ps5 dla AC Valhalla, powoduje że konsola grę widzi jako wersję ps5 - zaskoczenie ;) i pojawia się nowy zestaw trofeów (dla ps5). Tym samym nie można kontynuować platyny z ps4 ale o dziwo gra wczytała sejwa z rozgrywki z ps4.
Usunięcie gry z dysku i ponowna instalacja, ty razem z pominięciem upgrade ps4-->ps5, pozwala na dokończenie platyny wersji z ps4.
Jakby kogo to interesowało. A może to nikogo

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KOMARZYSKO napisał:

Taka ciekawostka, chyba. Zainstalowanie ulepszenia z ps4 do ps5 dla AC Valhalla, powoduje że konsola grę widzi jako wersję ps5 - zaskoczenie ;) i pojawia się nowy zestaw trofeów (dla ps5). Tym samym nie można kontynuować platyny z ps4 ale o dziwo gra wczytała sejwa z rozgrywki z ps4.
Usunięcie gry z dysku i ponowna instalacja, ty razem z pominięciem upgrade ps4-->ps5, pozwala na dokończenie platyny wersji z ps4.
Jakby kogo to interesowało. A może to nikogo emoji16.png

tylko wtedy grasz we wstecznej kompatybilności bez ficzerów zrobionych dla PS5

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, krzysiekp392 napisał:

 

Zastanawiałem się co tam się kryję, bo jak kończyłem grać w Astrobota to widniało tam ponad 50GB. Teraz ma to większy sens, bo naściągałem sporo gier ze wstecznej, ale i tak trochę dziwaczne rozwiązanie. Ciekawe czy przy wyłączeniu konsoli część plików się kasuje. Czas nagrywania chyba będzie trzeba skrócić, bo ustawiłem na 15 minut tak jak miałem na PS4.

 

Co do Astrobota i samego DualSense, to od pierwszego momentu jak tylko gra się uruchamiała to już zacieszałem jak dziecko. Nie miałem styczności ze Switchem, więc bardziej zaawansowane wibracje w padzie to dla mnie całkowita nowość, ale to co się dzieje w Astro przerosło moje oczekiwania. Bieganie po różnej nawierzchni, odczucie wiatru czy deszczu oraz dźwięki z pada to coś niesamowitego. Dodając jeszcze te adaptacyjne triggery to już w ogóle mózg rozjebany. Oj jestem ciekaw jak to będzie wykorzystywane w innych dużych tytułach.

 

Nagrywanie filmików ze zdobytych trofeów to spoko bajer, ale na dłuższą metę mocno niepraktyczny, bo zżera sporo miejsca na dysku. Na szczęście pobieranie działa na pełnej prędkości to z usuwaniem zbędnej zawartości nie będzie problemu ;)

Odnośnik do komentarza
 
Zastanawiałem się co tam się kryję, bo jak kończyłem grać w Astrobota to widniało tam ponad 50GB. Teraz ma to większy sens, bo naściągałem sporo gier ze wstecznej, ale i tak trochę dziwaczne rozwiązanie. Ciekawe czy przy wyłączeniu konsoli część plików się kasuje. Czas nagrywania chyba będzie trzeba skrócić, bo ustawiłem na 15 minut tak jak miałem na PS4.
 
Co do Astrobota i samego DualSense, to od pierwszego momentu jak tylko gra się uruchamiała to już zacieszałem jak dziecko. Nie miałem styczności ze Switchem, więc bardziej zaawansowane wibracje w padzie to dla mnie całkowita nowość, ale to co się dzieje w Astro przerosło moje oczekiwania. Bieganie po różnej nawierzchni, odczucie wiatru czy deszczu oraz dźwięki z pada to coś niesamowitego. Dodając jeszcze te adaptacyjne triggery to już w ogóle mózg roz(pipi)any. Oj jestem ciekaw jak to będzie wykorzystywane w innych dużych tytułach.
 
Nagrywanie filmików ze zdobytych trofeów to spoko bajer, ale na dłuższą metę mocno niepraktyczny, bo zżera sporo miejsca na dysku. Na szczęście pobieranie działa na pełnej prędkości to z usuwaniem zbędnej zawartości nie będzie problemu

Gdzie się ustawia te krótsze nagrania? bo standardowo nagrywa 60 min ostatniej rozgrywki a nic takiego w opcjach nie znalazłem aby to skrócić
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę w Demonsy i jestem w szoku, jak to wszystko pięknie pracuje. Ręce mi sie trzęsą, bo po raz pierwszy w życiu widzę tak krystalicznie czysty i zarazem płynny obraz. W końcu mogę powiedzieć, ze wykorzystuje moc tvika tak jak na to przystało. Brak mi słów na ta nowa generacje. Tylko wygodnie usiąść i delektować sie obrazem płynącym z ekranu - cos pięknego. Dualsense to juz zupełnie kolejny krok milowy w branży. Tylko chwile grałem w Astrobota, ale to w zupełnością mi wystarczy.  No gniecie jajka na miazgę ta nowa konsolka :hi: 

 

Lecę dalej sie delektować sprzętem, bo czas coś za szybko mi dziś leci :ohboy:

Edytowane przez MEVEK
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Mówisz o nagrywanie poprzez Share, tak? Jest to w Ustawieniach do zmienienia, zakres od chyba 15 sekund do 1 godziny.

Klikasz create i dajesz ikonkę po lewej tam jest cały klip do 60 min i tego nie da się zmienić. Chciałem aby ostatnie 15 min nagrywał ale i tak nagrywa 60. To o czym mówisz to jest do ustawienia w opcjach i wystarczy jak przytrzymasz przycisk create i zapisuje się klip o długości która ustawiles w opcjach.
Odnośnik do komentarza

No te filmiki z trofeami niepotrzebne, nie da sie ustawic zeby robilo tylko screena jak na ps4? Wczoraj jak sprawdzalem to mialem juz 2gb, przy tej pojemnosci dysku to trzeba usuwac na biezaco XD No i niech wrzuca liste trofeow a nie te kafelki bo po tylu latach ciezko sie przyzwyczaic

 

Astro zayebiste jest, dzisiaj platyna wpadla. Poza tym ze to pokaz mocy dualsensa to to jest na prawde dobra gierka. Jeszcze z 2 miesiace temu to nie wiedzialem czy nawet bym to odpalil ale te pozytywne recenzje nie wziely sie z kosmosu. No i ten festiwal nostalgii :fsg: Bardzo fajne wprowadzenie do generacji.

 

Jednak kilka rzeczy do poprawki. Dzisiaj mi dwa razy przycielo przy graniu w Demonsy, a raz tuz po wlaczeniu gra sie zawiesila na ekranie poczatkowym i trzeba bylo restartowac, nie wiem czy to wina gry czy systemu jednak ten system to taki srednio stabilny. Caly czas gry z plyty musze instalowac offline bo inaczej usuwaja sie po wysunieciu. Konsola generalnie chodzi cicho ale da sie ja uslyszec. Szczegolnie jak plyta zamieli, zwykle gram w sluchawkach ale dzisiaj odpalilem spiderka bez i w pewnym momencie naped zaczal tak nacoorwiac ze juz bylem pewny ze zaraz wyzionie ducha.

 

Ale poza tym to jeszcze zachwycony. Czuc jakosc i moc. Po prostu nie moge juz sie doczekac az w pierwszej polowie 2021 wyjdzie GT, Ratchet i Returnal, no mysle ze przy tych tytulach to bedzie juz czuc next gena pelna, albo prawie pelna geba.

 

Sto razy lepszy poczatek generacji niz te 7 lat temu. Jak ktos pisze ze nie ma sensu teraz sie przesiadac i ogolnie jest bieda to na ps4/xone chyba do dzisiaj nie gra XD Jak mozna mowic ze to jest slaby poczatek skoro dostajemy przesolidna konsole z grami i nowoczesnym padem od sony, ms tez dojechal z wiecej niz solidna konsola i usluga na ktorej jakies nowe gry w koncu musza sie pojawic. A 7 lat temu? PS4 z nudnym killzonem i knackiem ktory zawsze bedzie knackiem a xbox? Jak sie ogarneli to juz nikt juz o nich nie pamietal :shieeet: Jest dobrze

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam kilka przemyśleń po kilku dniach użytkowania. Ten czarny element obudowy po kilku godzinach grania jest cały zakurzony. Fakt ze konsola jest cichsza od PS4 jeżeli chodzi o chłodzenie tylko słychać delikatny subtelny szum wentylatora jest ok. Ale co z tego skoro cewki są głośniejsze od chłodzenia, pod tym względem kultura pracy jest zerowa. Ale i tak jestem zadowolony bo wymienić nie wymienię bo trafi mi sie jeszcze gorszy model, a czytając opinie w internecie z całego świata, to praktycznie każda ps5 ma w mniejszym bądź większym stopniu słyszalne cewki. A xbox series x bezgłośny

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, KOMARZYSKO napisał:

Taka ciekawostka, chyba. Zainstalowanie ulepszenia z ps4 do ps5 dla AC Valhalla, powoduje że konsola grę widzi jako wersję ps5 - zaskoczenie ;) i pojawia się nowy zestaw trofeów (dla ps5). Tym samym nie można kontynuować platyny z ps4 ale o dziwo gra wczytała sejwa z rozgrywki z ps4.
Usunięcie gry z dysku i ponowna instalacja, ty razem z pominięciem upgrade ps4-->ps5, pozwala na dokończenie platyny wersji z ps4.
Jakby kogo to interesowało. A może to nikogo emoji16.png

 

W menu pod Options jest opcja wyboru wersji gier, które mają ich kilka. Nie trzeba kombinować z instalacją.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak u Was, ale przynajmniej u mnie konsola zjeżdża z podstawki przy minimalnej interakcji z nia z pozycji lezącej. Podchodzę sprawdzić, jak pracuje to tu zerknę to tam łapkę przystawię i konsola juz jest krzywo :sapek: - strasznie mnie to irytuje. Jutro spróbuje delikatnie ja podkleić taśma dwustronna do podstawki w 2 miejscach. Martwi mnie to, bo jednak konsola jest te 1.5 metra nad ziemia. U Was bez problemów siedzi ładnie? 

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj odpaliłem pierwszy raz GoW na PS5, bo nie miałem okazji jeszcze przejść i dochodzę do wniosku, że gdyby każde studio potrafiło wypuścić TAKĄ grę to nowa generacja jest niepotrzebna. Przecież to wygląda obłędnie, a gram w 1080p60p, nawet nie w 4k checkerboard. Aż się nie mogę doczekać jakie tytuły będziemy dostawać pod koniec tej generacji, gdy topowi devovie będą już obeznani z architekturą nowych konsol. Będą piękne.

Jak na razie z samej konsoli jestem bardzo zadowolony. UI płynnie działa, do game hub już się przyzwyczaiłem i się w nim poruszam płynnie.

Z minusów:
- wskaźnik naładowania pada jest dość nieprecyzyjny
- brak możliwości customizacji menu podręcznego
- konsola nie była zaprojektowana do pozycji poziomej, wygląda to jakby zostało dodane na siłę, nawet z podstawki się zsuwa w tej pozycji bo nie jest niczym przymocowana, tylko na wcisk
- dużo problemów z softem, ale to na podstawie waszych wniosków i znajomych, bo sam nie miałem jeszcze ani jednego problemu
- napęd potrafi być głośny

Najbardziej denerwuje mnie brak nowych tytułów, które pokażą co ta konsola potrafi. Dla kogoś kto nie ma ciśnienia na nową konsolę i ma PS4 Pro według mnie na chwilę obecną zakup PS5 wnosi tylko i wyłącznie szybko działający interfejs i lepszego pada.

Niby jest DS ale mam mały przesyt demonami i na pewno nie w tej cenie. Tak więc ogrywam zaległości z 4ki i to w najlepszej jakości, bo nigdy nie miałem prosiaka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...