Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie da się naładować dualsens przez port USB z xbox. Co za upośledzony złom. Mimo iż światełko się świeci, to po odpięciu ładownia przez 5h, jest padnięty. Pada od X normalnie ładuje tym samym kablem z tego samego gniazda.
 

No to jest kpina. Nawet kabel od PlayStation nie działa. Albo pod pleja, albo pod ładowarkę od telefonu (oneplus).

Odnośnik do komentarza
Nie da się naładować dualsens przez port USB z xbox. Co za upośledzony złom. Mimo iż światełko się świeci, to po odpięciu ładownia przez 5h, jest padnięty. Pada od X normalnie ładuje tym samym kablem z tego samego gniazda.


A czesci z bmw pasuja do audi ? Specialnie tak jest ;)

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ale to nie problem DS tylko Xboxa, bo jak sam zauważyłeś USB powinno działać wszędzie, i tak DS ładuje mi się w domu przy użyciu 3 różnych ładowarek i konsoli. 5V to nie wszystko, liczy się też ile A ma gniazdo. Może te w Xboxie ma 0.5A jak niektóre gniazda w TV i nie zaskakuje ładowanie w DS?

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, mugen napisał:

Jakby nie zalecali, to by chyba nie zrobili podstawki do stawiania jej w pionie :dunno:

Skoro ten temat został poruszony to się podepnę bo sam się zastanawiałem nad tą pozycją przez pryzmat tego ciekłego metalu na procku. Jak konsola stoi w pionie to ciekły metal powinien zbierać się w jednym miejscu więc czy nie zacznie przesiąkać przez tą uszczelkę, czy nie zacznie spływać do dołu zwiększając tym samym temperaturę z racji nierównomiernego rozłożenia?

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, PabloPSX napisał:

Skoro ten temat został poruszony to się podepnę bo sam się zastanawiałem nad tą pozycją przez pryzmat tego ciekłego metalu na procku. Jak konsola stoi w pionie to ciekły metal powinien zbierać się w jednym miejscu więc czy nie zacznie przesiąkać przez tą uszczelkę, czy nie zacznie spływać do dołu zwiększając tym samym temperaturę z racji nierównomiernego rozłożenia?

 

Dokładnie tak jest, dlatego trzymając komsolę w pionie trzeba co 15 minut nią pokręcić, żeby znów rozprowadzić ten metal po czipach.

  • Plusik 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, PabloPSX napisał:

Skoro ten temat został poruszony to się podepnę bo sam się zastanawiałem nad tą pozycją przez pryzmat tego ciekłego metalu na procku. Jak konsola stoi w pionie to ciekły metal powinien zbierać się w jednym miejscu więc czy nie zacznie przesiąkać przez tą uszczelkę, czy nie zacznie spływać do dołu zwiększając tym samym temperaturę z racji nierównomiernego rozłożenia?

W pecetach płyty główne są zazwyczaj ustawione pionowo względem podłogi i nie słyszałem przez lata, żeby komukolwiek grawitacja spłatała figla, nie bałbym się o takie rzeczy również w przypadku konsoli.

Odnośnik do komentarza
Teraz, mugen napisał:

 

Dokładnie tak jest, dlatego trzymając komsolę w pionie trzeba co 15 minut nią pokręcić, żeby znów rozprowadzić ten metal po czipach.

Jeśli masz dawać takie złote rady, to może lepiej byś nic nie pisał

 

7 minut temu, mozi napisał:

Ale wiesz ze na samym procku i super płynnym metalu jest radiator który dociska to do układu? 

Wiem tylko tu mamy do czynienia z cieczą, a nie pastą więc taka ciecz po roku stania konsoli w pionie zgodnie z fizyką powinna spływać w dół nawet jeśli będzie dociśnięta, bo to ciecz, może to robić bardzo bardzo powoli, ale co będzie po roku, dwóch czy 5 w takiej pozycji? 

 

4 minuty temu, Bzduras napisał:

W pecetach płyty główne są zazwyczaj ustawione pionowo względem podłogi i nie słyszałem przez lata, żeby komukolwiek grawitacja spłatała figla, nie bałbym się o takie rzeczy również w przypadku konsoli.

Znalazłem takie coś: https://www.pcworld.pl/news/Chlodzenie-cieklym-metalem,78321.html

Tu jest układ zamknięty z pompą i procek jest cały nim zalany, a nie posmarowany jak w konsoli

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, PabloPSX napisał:

Skoro ten temat został poruszony to się podepnę bo sam się zastanawiałem nad tą pozycją przez pryzmat tego ciekłego metalu na procku. Jak konsola stoi w pionie to ciekły metal powinien zbierać się w jednym miejscu więc czy nie zacznie przesiąkać przez tą uszczelkę, czy nie zacznie spływać do dołu zwiększając tym samym temperaturę z racji nierównomiernego 

Moim zdaniem ten post to jedna wielka ironia

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Michas333 napisał:

Moim zdaniem ten post to jedna wielka ironia

Jeśli tak to odbierasz to chyba jesteś osobą która się zna na temacie, możesz mi więc wyjaśnić technicznie czemu moje obawy są bezpodstawne? bo na razie nikt jeszcze nie udzielił konkretnej odpowiedzi za to dostałem odpowiedzi które do tematu nic nie wnoszą, więc bądź miły i wyjaśnij jeśli potrafisz

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, PabloPSX napisał:

Jeśli tak to odbierasz to chyba jesteś osobą która się zna na temacie, możesz mi więc wyjaśnić technicznie czemu moje obawy są bezpodstawne? bo na razie nikt jeszcze nie udzielił konkretnej odpowiedzi za to dostałem odpowiedzi które do tematu nic nie wnoszą, więc bądź miły i wyjaśnij jeśli potrafisz

Kolega Bzduras ładnie Ci wcześniej wyjaśnił a tymczasem proponuje trochę wyluzować pośladki :lapka:

Odnośnik do komentarza
Teraz, LiŚciu napisał:

Kolega Bzduras ładnie Ci wcześniej wyjaśnił a tymczasem proponuje trochę wyluzować pośladki :lapka:

no własnie nie wyjaśnił, bo jak czytam tutaj: https://www.pcworld.pl/news/Chlodzenie-cieklym-metalem,78321.html

to jest to układ zamknięty z pompą, nawet nie ma porównania do rozwiązania w konsoli

Dzięki temu, że płynny metal, wypełniający cały układ, jest przewodnikiem, możliwe stało się zastosowanie pomp elektromagnetycznych do wymuszenia jego obiegu.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, PabloPSX napisał:

no własnie nie wyjaśnił, bo jak czytam tutaj: https://www.pcworld.pl/news/Chlodzenie-cieklym-metalem,78321.html

to jest to układ zamknięty z pompą, nawet nie ma porównania do rozwiązania w konsoli

Dzięki temu, że płynny metal, wypełniający cały układ, jest przewodnikiem, możliwe stało się zastosowanie pomp elektromagnetycznych do wymuszenia jego obiegu.

Układ chłodzenia z ciekłym metalem a chłodzenie ciekłym metalem samego procesora to co innego. Poczytaj sobie o lepkości cieczy i spróbuj sobie wyobrazić, jak zachowuje się ciecz lepka pomiędzy dwoma ściśniętymi elementami płaskimi to może coś Ci się rozjaśni w głowie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...