Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

To niech wydadzą od razu wersje z roznymi dyskami. Tak jak telefony. 

 

500GB? Przecież jeden tera to jest śmiech na sali. 

 

Minimum 2TB to takie w chuy minimum powinno byc. Ale pewnie Sony wymyśliło jakieś SSD które ma 3000 nitów i świeci w nocy. Bo przecież wszystkim i wszystko można wmówić, tak jak ten obolały HDR :reggie:

więc tak czy srak pewnie będą sobie życzyć za opcjonalny drugi dysk. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, zdrowywariat napisał:

Co tak dziwnie 18Gb pamięci. Xbox pewnie będzie większy z zasilaczem na zewnątrz, a sprytne Japończyki wcisną zasilacz do środka PS5, a i konsola będzie mniejsza.

Ci sami "sprytni japonczycy" zrobili też Prosiaka który jest nie tylko większy, ale i głośniejszy, słabszy i gorzej wykonany niż XOX

Edytowane przez ASX
  • Plusik 2
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, ASX napisał:

Ci sami "sprytni japonczycy" zrobili Prosiaka który jest większy, głośniejszy, słabszy i gorzej wykonany niż XOX

 

Myślę, że nie bardzo się do pro przyłożyli, że bardziej to było badanie, jak rynek na to zareaguje, więc poszli po najmniejszej linii oporu. Microsoft musiał się przyłożyć, bo poszedł po najmniejszej linii oporu, przy produkcji pierwszej wersji konsoli (nie wiedziałem jak napisać, bo już mi się te ich nazwy pier...).

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

Ci sami "sprytni japonczycy" zrobili Prosiaka który jest większy, głośniejszy, słabszy i gorzej wykonany niż XOX

I tańszy. Jak podajemy to wszystkie przymiotniki. 

Nie wspomnę że wyszedł dużo wcześniej niż XOX. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
13 minut temu, II KoBik II napisał:

To niech wydadzą od razu wersje z roznymi dyskami. Tak jak telefony. 

 

500GB? Przecież jeden tera to jest śmiech na sali. 

 

Minimum 2TB to takie w chuy minimum powinno byc.

 

Zapominasz, że oni nie robią tego dla kobików gejmingu tylko dla januszy, którzy grają w 3 gry rocznie. :reggie: 

Odnośnik do komentarza

Ktoś mnie w temacie o rozkminach na temat GTA VI, naprostował że właśnie dzięki SSD gry nie będą zajmować dużo więcej na dysku, a mogą nawet mniej niż do tej pory. Chyba był to @ASX

edit

W dniu 29.01.2020 o 10:50, Figuś napisał:

Myślę że już samo SSD w next genach mocno ich do tego przybliży, pozostaje tylko kwestia ile taki potwór by zajmował miejsca na dysku. RDR2 na premierę ważył 109GB to taki potwór ile by musiał zajmować? 200-250GB? :pawel: 

 

W dniu 29.01.2020 o 11:03, ASX napisał:

dyski ssd  prawdopobnie sprawią że gry będą miały mniejszy rozmiar bo wśród danych będzie trzeba duplikować danych na taką skale jak obecnie

 

 

 

Edytowane przez Figuś
Odnośnik do komentarza

No w 360 to tylko kilka gier wymaga instalacji. A ja zapamiętałem że na PS3 to spora ilość gier wrzucała dane na HDD (kilka instalacji była opcjonalna jak np Pure) który był obligatoryjny a sam napęd był slimaczo wolny w porównaniu do dvd w 360.

 

  

32 minuty temu, McDrive napisał:

Jeżeli instalacja i pobieranie nowych "łatek" będzie trwało kilka minut, a nie czasami godzin, to dysk może mieć dla mnie tylko 250gb. Chcę szybkiej instalacji i natychmiastowego włączenia, a nie pobierania 50gb danych:reggie:

No właśnie - jeśli dysk będzie mały ale PSN wykorzysta te wszystkie łącza 300 czy 500 mbps to nie widzę problemu. Ale jeśli PSN znowu ma chodzić raz lepiej raz gorzej to wolę gry trzymać na dysku a nie czekać po kilka godzin. 

  

42 minuty temu, Figuś napisał:

Ktoś mnie w temacie o rozkminach na temat GTA VI, naprostował że właśnie dzięki SSD gry nie będą zajmować dużo więcej na dysku, a mogą nawet mniej niż do tej pory. Chyba był to @ASX

 

Cytat

 

Każde „poszukiwanie”, jak wiadomo, może wiązać się z niewielką garstką milisekund, ale poszukiwanie się sumuje. Aby je zminimalizować, programiści często duplikują określone zasoby gry, tworząc ciągłe bloki danych, które dysk może szybciej odczytać. Mówimy tutaj o zwykłych rzeczach: latarniach, anonimowych przechodniach.

Ale dane też się sumują. „Jeśli spojrzysz na grę taką jak Spider-Man Marvela ”, mówi Cerny, „na dysku twardym są dane zduplikowane 400 razy”. Dysk SSD eliminuje potrzebę kopiowania – więc nie tylko jego szybkość odczytu jest znacznie większa niż w przypadku dysku twardego, ale także oszczędza niezbędną przestrzeń. To, jak deweloperzy wykorzystają tę przestrzeń, prawdopodobnie będzie się różnić; niektórzy mogą zdecydować się na zbudowanie większego lub bardziej szczegółowego świata gry, inni mogą zadowolić się zmniejszeniem rozmiaru gier lub łatek.

 

No faktycznie 

 

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Kyo napisał:

I tańszy. Jak podajemy to wszystkie przymiotniki. 

Nie wspomnę że wyszedł dużo wcześniej niż XOX. 

To prawda, ale o ile tą wcześniejszą premierą i niższą ceną można tłumaczyć jeszcze znacznie słabszymi podzespołami.

To nie powiesz mi chyba, że tańsza i kilkanaście miesięcy starsza konsola musi być od razu większa, głośniejsza i gorzej wykonana od innych produktów na rynku? 

 

Zresztą nieważne, bo robi się offtop, a chciałem tylko pokazać wariatowi że japończycy to nie tacy spryciarze jak mu siŕ wydaje. Ci japończycy też powinni być swoją drogą w cudzysłowie, bo nad ps5 pracuje miedzynarodowy zespół pod przewodnictwem amerykanina Marka Cernego

Odnośnik do komentarza

To skoro nieważne to po co zaczynasz? :D Wymieniając fakty wymieniasz tylko ich część a to już mój drogi panie podchodzi pod manipulacje. Tak samo mógł bym zapytać dlaczego słabszy XOne z zasilaczem na zewnątrz był większy i droższy od PS4. Przez kamerę? I niczego nie będę tłumaczyć ani tym bardziej bronić bo i jedni i drudzy to korpo nastawione na zysk.

Nie mając danych przed sobą można tylko gdybać dlaczego tak a siak. Poszli taką a nie inną drogą i tyle. A tak? Dyskusja prowadząca donikąd.

 

7 godzin temu, balon napisał:

Opcja z różnymi dyskami oraz drugim slotem na start byłaby dobra.

Pytanko tylko czy ten "drugi slot" to będzie rozwiązanie dostępne na rynku czy patent Sony (na ruchanko graczy).

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Kyo napisał:

Tak samo mógł bym zapytać dlaczego słabszy XOne z zasilaczem na zewnątrz był większy i droższy od PS4.

To akurat proste, oryginalny Xbox One to po prostu wyjątkowo słabo zaprojektowana konsola. Droga, wielka, brzydka i słaba, w każdym elemencie gorsza niż PS4, przykład nieudolności Microsoftu

Edytowane przez ASX
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...