Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, YETI napisał:

Bo konsola którą posiadam została wydana 7 lat temu? 

nie zmienia to faktu że z jakiegoś powodu grasz w tym FullHD mimo że na rynku są obecnie sprzęty oferujące wyższe rozdzielczośći.

 

Widocznie nie przeszkadza ci granie w 1080p w 2020 r.

Teraz, Paolo de Vesir napisał:

QHD to jakiś udział, nie wiem, 1%? na rynku PC.

1,84% xd

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

nie zmienia to faktu że z jakiegoś powodu grasz w tym FullHD mimo że na rynku są obecnie sprzęty oferujące wyższe rozdzielczośći.

 

Widocznie nie przeszkadza ci granie w 1080p w 2020 r.

Po prostu nie widzę sensu wydawać kilka tys na nową konsole i tv aby grać w te same gry z tymi samymi efektami graficznymi, tylko że w 4k.

 

Brat ma Pro i tv 4k i nie jest to różnica warta wydania kilk tys. 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Tańsza wersja jest dla każuali, dzieci (bo rodzic płaci) itp., a wypasiona dla Was, cieszcie się i radujcie. Mam nadzieję, że dzięki takiemu zagraniu już na premierę nie będą kombinować w połowie trwania generacji, co najwyżej ze slimkami. Coś mnie się nie chcę wierzyć, że PS5 ma być wstecznie kompatybilne, aż po PSXa. Mnie to rybka, ale myślę, że wielu z kolekcją gier się ucieszy, po czym starsze modele konsol zaczną trafiać na ebay :).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

jaki sens wydawania 2 konsol naraz, gdzie różnica w cenie będzie do 100-150 $ czy Euro, przecież większość graczy to ludzie zarabiający w $ czy Euro i dla nich różnica w cenie będzie jak dla nas 200-500 zł. czyli żadna i to oczywiste jaki sprzęt wybrać. Ja wciąż liczę na porządny sprzęt, nie budżetowy. Mogę zapłacić 4000 zł byle mieć konsolę mocną, dopracowaną i z funkcjonalną od startu, a nie demo jak przypadku ps4

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ścierpła mi noga napisał:

gdzie różnica w cenie będzie do 100-150 $

Ano taki ze 80 procent (patrze na swoich znajomych) graczy to sa casuale grajacy w Fife, Coda, Fortnite itp (odpowiednie zaznacz) i wola ta roznice przeznaczyc na dwie gierki. A wgl przeciez lepiej ze bedzie wybor niz mialoby go nie byc. 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

To, że telefony kosztują absurdalne pieniądze a mimo to są kupowane w ilościach równie mało logicznych nie uzasadnia tego samego postępowania w przypadku konsol. Konsolą w autobusie czy gdzieś tam indziej ciężko się niektórym pochwalić a i korzystać tak często nie da rady. 
Pewnie wybrałbym wersję PRO ale czy Sony umożliwi mi zakup w pierwszym rzucie? Dadzą w stosunku 1:10 i będzie jęk bo nie starczy dla wszystkich. 
Decyzja dziwna biorąc pod uwagę, ze jakiś Sonowski Japończyk mówił że PS4 Pro było badaniem rynku i nie zamierzają tego powtarzać. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Szymek napisał:

Ano taki ze 80 procent (patrze na swoich znajomych) graczy to sa casuale grajacy w Fife, Coda, Fortnite itp (odpowiednie zaznacz) i wola ta roznice przeznaczyc na dwie gierki. A wgl przeciez lepiej ze bedzie wybor niz mialoby go nie byc. 

taka różnica ma sens w przypadku  różnicy w cenie powyżej 300 euro

Edytowane przez ścierpła mi noga
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ścierpła mi noga napisał:

taka różnica ma sens w przypadku  różnicy w cenie powyżej 300 euro

Nie wiem, nie znam inna szkole konczylem. Wgl bezsensu gadanie bo nawet nie wiemy nic o cenie, o tym ze beda dwie rozne wersje konsol a jak juz beda to czym sie roznia. Wieksozsc tematu to zwykle pyer.dololo xD Historia pokazala ze wiekszosc i tak kupi tansza wersje konsoli ;) 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

Pomijając fakt, że osobiście nie podoba mi się taka dywersyfikacja już na starcie, to Sunny takim ruchem może zrobić kilka dobrych dla siebie myków. Większość ludzi ma w głowie zakodowaną psychologiczną graniczną cenę komsoli na poziomie 499$, więcej to drogo, nawet równe 500$ wygląda już niezbyt zachęcająco, Sunny wypuszczając jeden model musi dać jak największą moc, ale i starać się zmieścić we wspomnianej cenie, obcina sobie tym zyski. Ale wypuszczając dwa modele, jeden do 499$, może nawet 449$ i drugi o stówę czy dwie droższy może promować ten słabszy jako podstawowy, główny, a ten drugi jako premium. Sporo ludzi będzie brać podstawkę, sporo pójdzie w moc bez względu na cenę, ale i część będzie łatwiej wydać większą kasę za model premium bo ze względu na istnienie słabszej wersji czują, że jest premium. W opcji z jedną komsolą ceną i moc miałyby korzystniejszy dla konsumenta stosunek, a tak Sunny zwiększa sobie zyski na obu modelach, może się chwalić i niższą ceną i większą mocą (choć nie na raz). Potem można kombinować z podażą, niska wersji base, braki w sklepach, więc ludzie biorą premium nawet jeśli boli cena, no ale to premium, lepsze, może to nawet dobrze, że tych base'ów w sklepach nie ma, będzie zakup na przyszłość. To oczywiście w oderwaniu od tego co zrobi M$, idealne dla Sunny byłoby gdyby konkurencja miała jedną wersję, droższą niż PS5 base i słabszą niż PS5 premium, ale może się skończyć tak, że strategie obu firm w tej materii będą takie same i chodzi o to, żeby nie mieś tego nieszczęsnego średniaka otoczonego przez komsole konkurencji. Jakby co to proszę się ze mną nie kłócić, nie uważam żebym miał racje, tak sobie tylko dywaguję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...