Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku fat vs pro sprawa była oczywista.
Kto chciał grać w 4k i miał tv to brał pro, reszta została na fat/slim.
Tutaj już jest inaczej bo na standardowej i tak będzie wszystko w 4k może będzie kwestia klatek czy ciut lepszych efektów.
No i co z pro?
Przecież to nadal całkiem niezły sprzęt i na bank bedzie masa pozycji crossgen.
Szczerze to ja chyba wezmę zwyklaka bo nie sądzę że przez pierwsze 2 lata bedzie deficyt mocy.
Nie przeszkadza mi 30fps w singlowych gierkach.
Także jeśli chodzi o dysk to mi nawet 500gb styknie.
Nie wiem co o tym myśleć, trzeba czekać na więcej informacji.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

3TF i 500Gb więcej na dysku to chyba za mało na pro? Ale wątpię w hdd 500Gb w wersji basic i 2Tb w wersji pro. Jestem prawie pewny, że basic będzie po 399e, nie mogą przekroczyć tej kwoty, to jest górna granica dla każuali. Teraz pytanie co dołożą do wersji pro za te mniemam dodatkowe 149e, bo tu też raczej będą chcieli uniknąć 6 stów, tyle ile kosztowało PS3 na premierę. Ręki se nie dam uciąć, ale jeśli będą dwie wersje to stawiam na 399/549e.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Prawie nigdy nie kupiłem konsoli na premierę, bo nie było mnie stać, czekało się rok, a nawet dwa, ale PS3 za 600e wziąłem i Switcha. W tym roku chciałbym sobie sprawić prezent razem z OLEDem, jeśli się uda. Jednym z warunków muszą być dobre gry, mocno liczę na TLOU2 i Ghost of Tsushimę. No i Cyberpunka2077 oczywiście.

 

Innymi słowy chcę doznać szoku, tak jak dawniej, bo szczerze nie miałem okazji jeszcze pograć na 55" Oledzie z tym całym HDRem i ray tracingiem.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Uuuu kolejny cios w polskich gejmerów. Nie dość, że nowa konsola co 3-4 lata,  a nie 7-8! to jeszcze trzeba będzie wydać więcej niż 1700 polskich złotych na premierę! Skandal i koniec branży, kiedyś to było!

Pięknie się czyta te dywagacje i taktyki co do zakupu tego szlachetnego kawałku plastiku. 

  • Haha 1
  • WTF 2
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Wiedziałem, że Figaro da minusika, no byłem pewien. W sumie to z myślą o Tobie pisałem ten podkręcony post. 
Aaaa jeszcze zapomniałem dwie rewizje na start. Przecież to w głowie się nie mieści. 
Można jakiś wzór ułożyć na odpowiednią datę i wersję do zakupu, bo jest tyle danych i możliwości. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak na skrzypcach. Kto odbiera to jako agresję to:

a) nie kuna cynizmu 

b) jest głupi

c) jest figarem

d) wszystkie odpowiedzi.

 

Po porostu trochę śmiesznie się czyta wszelkie teorie jakie to korporacje złe, że 2 wersje, że za drogo, że warto kupować między 2-3 rokiem życia w specjalnej koniunkcji sfer między jedną, a drugą rewizją.  

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, zdrowywariat napisał:

Balon w tym kawałku plastiku siedzi tysiące artystów. Lepsze dwie wersje na premierę, niż druga później.

 


Oczywiście, ale ktoś tu dobrze napisał. Dwie rewizje na premierę i tak pewno nie uchronią, aby za 3 lata wydać wersję ultra. No trudne czasy aby być graczem. Z drugiej strony zawsze wolę wybór niż jego brak. Np na tej generacji są ludzie co przegrali wsio na pierwszej rewizji i żyją, co widać teraz też nie biją piany co to będzie. Bo póki nasz wybór to wg mnie nie na problemu. 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, balon napisał:

No ruszył, ale zamiast się jarać, że będzie można po kilku latach wąchać next geny to dywagacje, ile terafranków, że na start to nie warto, że kilka rewizji, że cross geny, że baterie, że zupa zasłona. Tego właśnie chyba nigdy nie zrozumiem. 

 

Nie wiem skąd masz takie dane, bo ja akurat się jaram.

 

Odnośnik do komentarza

K#rwa, to już nie można wydać konsoli raz a dobrze? Bez cudowania z dwiema wersjami, albo z jakimś późniejszym podkręconym PROsiakiem?
Nie wiem komu ma służyć ta opcja z dwiema (tzn wiem - Januszom, Fifiarzom i Fortnajtowcom), bo ta mocniejsza nigdy nie rozwinie skrzydeł, skoro będzie wymóg, by wszystkie gry chodziły dobrze na obydwu wersjach (podobnie zresztą z PRO - nadal to ta sama generacja, więc wszystko musi być optymalizowane pod jedno i drugie).

Jasne, że wezmę mocniejszą na start, ale przeraża mnie ewentualność wypuszczenia jakiegoś Ultra po 2-3 latach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Służyć ma tym, co zawsze: korporacjom, które to sprzedają. Wiem, że to truzim, ale jak widzę dorosłych chłopów będących wręcz wdzięcznymi za to, że wspaniali włodarze dają nam wybór, to zaczynam doceniać marketingowe osiągnięcia w kreowaniu potrzeb. 

 

No także wszelkiego rodzaju wersje Pro to wyciągnięcie kasy od tych parunastu procent "core'owych" graczy, chcących dopłacić za lepsze efekty wizualne. Co jest uczciwe, zresztą niech każdy sobie wydaje kasę, jak lubi. Oczywiście zawsze znajdzie się trochę bufonów kpiących z tych "oszczędnych" (w końcu to kawałek plastiku, mamy 2020 rok, zostań parę razy na nadgodzinach i cię będzie stać), ale fakty są takie, że droższe wersje zawsze były i będą mniejszą częścią rynku, bo nawet w tych potężnych Stanach, gdzie różnica w cenie między modelami, zestawiając z taką Polską, jest śmieszna (patrząc przez pryzmat siły nabywczej pieniądza) jest pełno tych śmiesznych "casuali", którzy po prostu chcą kupić taniej konsolę. 

 

No i każdy siedzący w giereczkach  wie, że i tak gry powstają pod kątem tych słabszych sprzętów, ergo mocniejsze raczej, jak pisał przedmówca, nie mają okazji rozwinąć skrzydeł. I dla mnie to jest jeden z obiektywnych argumentów "przeciw" równocześnie wydawanym różnym modelom. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem na konsolach sie nie zarabia( jeśli tak to nie wiele). Zarabia sie na grach, abonamnecie, usługach itd. Z punktu widzenia Sony trzeba dotrzeć do jak największej ilości graczy, którzy będa chętnie wydać swoje pieniądze na platformie Sony. Dlatego opcja dwóch platform, czyli tej słabszej i mocniejszej, to znakomity pomysł ( z punktu widzenia Sony i moje też). Sprzeda się wiecej konsol, a co za tym idzie będzie więcej klientów "uslug" japońskiej koropracji. Poza tym wymagania graczy z dwóch stron finansowej barykady zostaną zaspokojone. Zarówni ci zmnijeszym prtfelem, jak ci z większym będa usatysfakcjonowani. Wszyscy będa happy, a to ciężka do wypracowania w świecie biznesu sytuacja "Win to Win". Czyli każda ze stron "konfliktu" wygra. Dlatego przestł bym płakać nad ceną konsoli i już teraz zastanawiał sie zbieraniem funduszy, jeśli chodzi o tą mocniejszą wersje konsoli. Czy naprawdę te 500 zł róznicy między dwoma modelami robi róznice. Jeśli tak, to propnuję spłodzić potomka. Na pewno będzie 500+ i wersja PS5 PRO pod choinką :)

Edytowane przez walek
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Hehehe jakie emocje. Tylko bezduszne korporacje potrafią je wywołać u twardych jak stal graczach!

Wredny ale jak nie rozwiną skrzydeł? Zobacz na topowe gry z tej generacji i pomyśl, że powstawały na sprzęt o mocy 1,7 tf? Teraz pomyśl, że PS5 „bieda” ma mieć 9 tf. Myślisz, że naprawdę to zablokuje moc gierek i podetnie skrzydła?
 

Odnośnik do komentarza

Dwie wersje na start to jedyny sposób na 60fps+ we wszystkich grach na konsolach. Nie rozumiem tego płaczu. Normalnie dostalibyście tylko te niższe wersje i nie byłoby pier.do.lenia o niemożności rozwinięcia skrzydeł. Zdajecie sobie sprawę, że te dopasione będą kosztować 500eur+? Nikt nie wyceni na tyle swojej jedynej konsoli mając w pamięci poprzednie generacje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...