Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym dał jakiś post na pierwszej stronie.

 

Nie oglądasz telewizji? Nie grasz cały czas w jedną grę ze stałymi elementami na ekranie? Oglądasz dużo filmów i seriali? Chcesz idealnego kontrastu, a tym samym perfekcyjnej czerni?

 

Bierz OLED’a LG albo Sony.

 

Nie chcesz wypaleń? Nie zależy Ci na idealnej czerni? Oglądasz dużo telewizji, a przy okazji sporo grasz? Chcesz oczo(pipi)nego efektu HDR?

 

Bierz QLED’a Samsunga albo LED’y Sony.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, MYSZa7 napisał:

Ja bym dał jakiś post na pierwszej stronie.

 

Nie oglądasz telewizji? Nie grasz cały czas w jedną grę ze stałymi elementami na ekranie? Oglądasz dużo filmów i seriali? Chcesz idealnego kontrastu, a tym samym perfekcyjnej czerni?

 

Bierz OLED’a LG albo Sony.

 

Nie chcesz wypaleń? Nie zależy Ci na idealnej czerni? Oglądasz dużo telewizji, a przy okazji sporo grasz? Chcesz oczo(pipi)nego efektu HDR?

 

Bierz QLED’a Samsunga albo LED’y Sony.

Dzięki:)! 
Teraz pytanie b9 czy c9 - warto dopłacać? 
b9 ma vrr pod nowe konsole?

Odnośnik do komentarza

B9 i C9 mają HDMI 2.1. Jedyna różnica to procek. C9 lepiej radzi sobie z bandingiem kolorów. Niby mała rzecz, ale jak dla mnie warta dopłacenia. No i szybciej będziesz mieć w tym modelu update'y.

 

Według tego porównania C9 ma lepsza jasność i lepsze odwzorowanie kolorów bez kalibracji ale to może być tylko spowodowane loterią paneli. Każdy jest inny i nigdy nie wiesz na co trafisz. Tak czy inaczej tabelka warta obczajenia:


https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-b9-vs-lg-c9/915/802?usage=10135&threshold=0.1

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ins napisał:

Według tego porównania C9 ma lepsza jasność i lepsze odwzorowanie kolorów bez kalibracji ale to może być tylko spowodowane loterią paneli. Każdy jest inny i nigdy nie wiesz na co trafisz. Tak czy inaczej tabelka warta obczajenia:


https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-b9-vs-lg-c9/915/802?usage=10135&threshold=0.1

 

Na kilku różnych serwisach różnica w jasności mniej więcej się pokrywa i wynosi 180-260 nitów na korzyść c9, więc jest to zależne od modelu, nie matrycy.

Odnośnik do komentarza

https://hdtvpolska.com/tcl-x10-miniled-qled-test-nowa-konkurencja-dla-oled-tv-pierwszy-telewizor-w-technologii-miniled-debiutuje-w-polsce/?showfull=1

 

Czytaliście tę recenzję? 12.5k za 65" z koszmarnymi kątami widzenia, ale wszystko co najlepsze z OLEDa (czerń!) i klasycznego LEDa (jasność HDR). Jak tylko technologia się spopularyzuje i unormują się ceny to będę robił przesiadkę z OLEDa właśnie na coś w tym typie właśnie.

 

AŻ SIĘ PODJARAŁEM

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym się tak nie podniecał. To dalej LCD z milionem baboli jakie dręczą tą technologię, a o których w "recenzji" Ci nie napiszą. Z tym co Ty kupisz w sklepie może to mieć niewiele wspólnego. 

 

Ciekawe też jak to podswietlenie działa w trybie gry gdzie telewizor kastruje się prakrycznie ze wszystkich dobrodziejstw by ograniczyć laga do minimum. 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Starh napisał:

Byłem oglądać na żywo ostatnio Oledy plus Soniacze i nie wiem dlaczego, ale Sony jakoś tak nie wiem lepiej wypadł.

 

Swoja drogą polecacie jakieś soundbary? Mam Logitechy z5500, ale przydało by się je już wymienić po x latach.

Może przez oświetlenie w sklepie albo różny materiał wideo np.

A ja mam pytanie czy w TV są ekrany matowe jak w laptopach?

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Mini led to naturalna ewolucja lcd, ja nigdy nie brałem oled pod uwagę.
Także ja na pewno też pójdę w tą stronę.
Ten tcl za(pipi)isty no i ten soundbar 2.2 :)

"W teorii oznacza to, że miniLED ma być szczytowym momentem ewolucji telewizorów LCD. Ma być pozbawiony tak zwanego efektu halo (łuny wokół jasnych obiektów na czarnym tle) a zarazem – za sprawą powłoki z nanokryształów – reprodukować 3,5-krotnie większą liczbę kolorów od wziętego przez TCL-a za przykład telewizora LG OLED C9."

:obama:

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dobry znajomy za moja namową zakupił właśnie przed świętami Sony XF9005. Pomagałem mu przy instalacji i wstępnych ustawieniach. Powiem tak, jeśli nie miałbym oleda u siebie na codzień to byłbym zachwycony obrazem. Jednak czernie + efekt halo to ogromna różnica, kąty widzenia to przepaść. Jeśli już miałeś oleda to raczej nic innego Cię nie zadowoli, powiem więcej - w każdym LCD będziesz widział jego wady od razu i nie będzie się tego dało oglądać. Jednak moim zdaniem taki soniacz to stosunkowo dobra i tania alternatywa, jeśli nad jakość stawiasz sobie praktyczność... ( w dupie masz jakieś wypalenia ).

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja w tym roku będę kupował nowy telewizor i Oleda pewnie już nie wezmę, bo chciałbym tv który wytrzyma dłużej niż te 26-30m bez wypalen. Katy widzenia mam w dupie bo siedzę zawsze na środku tv, szkoda za to że mam taki banding po 3 latach, że ekran w materiałach sportowych na pół mi dzieli. 

 

Wkurzam mnie też crash black w  niektórych grach, no niestety takiego Destiny 2 miejscami nie da się w ogóle z HDR wyregulowac. W ciemnych pomieszczeniach nie ma szczegółów do tego stopnia, że idąc gdzieś po skrzynkę nie wiem kompletnie gdzie mam skończyć, bo wszytsko jest czarne jak smoła, podbić brightnes też nie moge, bo wtedy mam słynne "mleko" na ekranie. Jedynie HDR można wyłączyć...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

Ja w tym roku będę kupował nowy telewizor i Oleda pewnie już nie wezmę, bo chciałbym tv który wytrzyma dłużej niż te 26-30m bez wypalen. Katy widzenia mam w dupie bo siedzę zawsze na środku tv, szkoda za to że mam taki banding po 3 latach, że ekran w materiałach sportowych na pół mi dzieli. 

 

Wkurzam mnie też crash black w  niektórych grach, no niestety takiego Destiny 2 miejscami nie da się w ogóle z HDR wyregulowac. W ciemnych pomieszczeniach nie ma szczegółów do tego stopnia, że idąc gdzieś po skrzynkę nie wiem kompletnie gdzie mam skończyć, bo wszytsko jest czarne jak smoła, podbić brightnes też nie moge, bo wtedy mam słynne "mleko" na ekranie. Jedynie HDR można wyłączyć...

 

Pamiętaj, że na konsolach Destiny 2 HDR ma tylko w nazwie. Imo gorzej to wygląda niż premierowy RDR2. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

Ja w tym roku będę kupował nowy telewizor i Oleda pewnie już nie wezmę, bo chciałbym tv który wytrzyma dłużej niż te 26-30m bez wypalen. Katy widzenia mam w dupie bo siedzę zawsze na środku tv, szkoda za to że mam taki banding po 3 latach, że ekran w materiałach sportowych na pół mi dzieli. 

 

Wkurzam mnie też crash black w  niektórych grach, no niestety takiego Destiny 2 miejscami nie da się w ogóle z HDR wyregulowac. W ciemnych pomieszczeniach nie ma szczegółów do tego stopnia, że idąc gdzieś po skrzynkę nie wiem kompletnie gdzie mam skończyć, bo wszytsko jest czarne jak smoła, podbić brightnes też nie moge, bo wtedy mam słynne "mleko" na ekranie. Jedynie HDR można wyłączyć...


 

Jesteś 1 który ta mocno jest na NIE jezeli chodzi o oled.

Jeszcze mam kumpla co skwitował, ze czarny nie jest naturalny, bo jest za czarny :blink:

 

Ten Oled C9 55 jest za 5200/5300. Spoko, ale nie wiem dlaczego mam dopłacać 3k do 65 cali, bo teraz chciałbym już 65 brać. 8k to już mi szkoda na TV. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...