Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie bijesz? bo ja czyszczenia codzienne nie robię za to robiłem porównanie obu tych TV i wiem co widziałem. 
O czyszczeniu matrycy nie do Ciebie. Używałem V910, B7, B9 i C1. B9 i C1 nawet włączyłem koło siebie z tym samym materiałem. I widziałem który jest jaśniejszy. Na tych samych ustawieniach. Każdy nowszy był jaśniejszy.

Nie wiem co Ty porównywałeś i na jakich ustawieniach.
Odnośnik do komentarza

Ja miałem B6 i B7 przez chyba tydzień jednocześnie i B6 wydawał mi się minimalnie jaśniejszy. Nie we wszystkich scenach ale jednak.

 

Dodatkowo B6 czyściłem ręcznie 2 razy w miesiącu. Teraz już wiem, że nie trzeba ;P

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

O czyszczeniu matrycy nie do Ciebie. Używałem V910, B7, B9 i C1. B9 i C1 nawet włączyłem koło siebie z tym samym materiałem. I widziałem który jest jaśniejszy. Na tych samych ustawieniach. Każdy nowszy był jaśniejszy.

Nie wiem co Ty porównywałeś i na jakich ustawieniach.

 

B6 z BX robiłem porównanie i z CX tak jak pisze INS B6 potrafił ładniej zaświecić zwłaszcza w SDR gdzie miał też bardziej żywe kolory.

Odnośnik do komentarza
Odpaliłem BF. U mnie jest podobnie. Duch za bronią. Także luz. To specjalny hiper efekt BF

Pierw bf, potem odpaliłem Kena i też widziałem ghosting, więc zacząłem dochodzenie, a tam też identyczny efekt się znalazł.



No nic, grunt, że z tv wszystko w porządku
Odnośnik do komentarza
Odpaliłem BF. U mnie jest podobnie. Duch za bronią. Także luz. To specjalny hiper efekt BF

Pierw bf, potem odpaliłem Kena i też widziałem ghosting, więc zacząłem dochodzenie, a tam też identyczny efekt się znalazł.



No nic, grunt, że z tv wszystko w porządku
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Moldar napisał:

Pierw bf, potem odpaliłem Kena i też widziałem ghosting, więc zacząłem dochodzenie, a tam też identyczny efekt się znalazł.

Wcześniej tego nie było w grach? Coś jest zwalone, u mnie od nowości w CX i w C1 jest wyraźny efekt judderu w grach w 30 fps kiedy obraca się kamerą, dziwne, że nikt przed tym nie przestrzega, bo można się porzygać od tego efektu.

Lepiej zadzwoń na infolinię, ostatnio było kilka aktualizacji i ja np. miałem cyrki z Youtube w C1, ale któraś aktualizacja wyleczyła to.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Ja wiem, że to oczywista oczywistość, ale prawilnie przypominam:

 

 

Im częściej wchodzę do tego tematu tym częściej stają mi przed oczami te żarty z forów dyskusyjnych dla biegaczy, gdzie jeżeli nie masz butów za dwa koła, to po przebiegnięciu pięciuset metrów nogi złamią się w kolanach:reggie:

Odnośnik do komentarza
Wcześniej tego nie było w grach? Coś jest zwalone, u mnie od nowości w CX i w C1 jest wyraźny efekt judderu w grach w 30 fps kiedy obraca się kamerą, dziwne, że nikt przed tym nie przestrzega, bo można się porzygać od tego efektu.
Lepiej zadzwoń na infolinię, ostatnio było kilka aktualizacji i ja np. miałem cyrki z Youtube w C1, ale któraś aktualizacja wyleczyła to.

Nie, okazało się że to gry na których to widziałem są skopane, a akurat na nich testowałem :)
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, areka napisał:

I jak ziomeczku? Wziąłeś ten TV? Bo też się czaję na kupno, a widzę, że na Allegro najtaniej - ale coś dziwnie taniej. 

Jeszcze się czaję, bo coś nie mogę się zdecydować...

Liczę troszkę, że jakaś większą sieć zapoda przecenę, ale na razie cisza. 

Sytuacja wygląda tak, że lada chwila wprowadzam się do nowego mieszkania i nie będę miał TV :frog:

 

Jest jedna aukcja, gdzie już 40 osób kupiło TV i oceny są OK, więc może nie ma się czego bać? 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Schranz1985 napisał:

Spokojnie czekać poczatek listopada się zacznie.
Co rok jest to samo.
Tylko ja bym wolał 48 a obawiam się że taniej 55 wyjdzie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

No u Ciebie faktycznie co rok jest to samo, czekanie na BF podczas którego stwierdzasz że jednak poczekasz kolejny rok z telewizorem xD

Odnośnik do komentarza

Podziwiam za kupowanie oled z allegro i liczenie na farta, że sztuka będzie okej. Jak chcecie to mam ziomeczka co ma sklep i dowozi. Ceny ma niższe. Przykładowo 77 kosztuje 15,u niego za 13. 83 cale normalnie 23500,u niego 22. Polska dystrybucja normalnie. Ma sklep RTV. Ale i tak wolałem przepłacić z Media Expert żeby móc to potem oddać, bo do niego mam 300 km.

Odnośnik do komentarza
No u Ciebie faktycznie co rok jest to samo, czekanie na BF podczas którego stwierdzasz że jednak poczekasz kolejny rok z telewizorem xD
Czasem warto.
Bo dziś bym żałował sony xh90
Czaisz brak stref wygaszania przy vrr xdede.
Mam ps5 bez vrr w sumie.
Dziś uważam że warto było się wstrzymać i # teamoled

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...