Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czyli standard w soulsach.

 

Dobra, czy ktos korzysta z colossal weapons? mam greatsworda, ale powolne to w cholere :nosacz2: Przeciez bossowie by mna wytarli podloge zanim moj ludek by zebral bron po zamachu. Corva, chyba trzeba bedzie sie trzymac claymora, a chcialem byc jak Guts ; ( Glupi miyazaki miales mi dac berserk ikspirjens

Odnośnik do komentarza

Bardzo ciekawe mechaniki

Spoiler

Otworz skrzynke ktora cie teleportuje do miejsca z ktorego nie mozesz wyjsc poki nie ubijesz bossa albo nie znajdziesz wyjscia. Szkoda, ze to drugie zrobilem jak juz stracilem 10k. Poki co mimicow nie uswiaczylem, poza tym 

I nastepna

Spoiler

Po 20h gry nadal nie wiedzialem jak uzywac tych summonow - olalem temat, w sumie na cholere mi to. Teraz patrze, ze POWINIENEM byl wiedziec jakims cudem, ze musze pogadac z baba co sie spawnuje w nocy w konkretnym miejscu i pogadac z nia, bo jak sie przeniose do stolu to ona staje sie juz missable xD daje nam dzwonek, ktory co prawda mozna kupic, ale nie wiem czy juz zawalilem jakis fabularny quest. 

 

Bron mam juz na +14 i straaasznie wolno idzie to pakowac i nie czuc za bardzo powera wiekszego. Na chuj mnie ta jazebina co 5m? Jade na kozie i co chwila trojkacik zabrac jakis badziew. Nie moge sie pozbyc wrazenia ze to Assasin bardziej, poza walka oczywiscie. Sekiro zawod, tutaj tez lekko:/

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, 20inchDT napisał:

Dobra, czy ktos korzysta z colossal weapons? mam greatsworda, ale powolne to w cholere :nosacz2: Przeciez bossowie by mna wytarli podloge zanim moj ludek by zebral bron po zamachu. 

Jeszcze nie próbowałem, ale brzmi jak broń do robienia R2 z wyskoku, R2 po bloku, finisherów i weapon arts. Ta sama prędkość ataku, co przy małych broniach, ale lepszy damage i ogłuszenie do fatality. 

R2 z wyskoku to jest nowość w serii i warto się do tego przyzwyczajać, bo jest mega mocne.

Te bronie trzymając oburącz też często otwierają przeciwników z tarczami do finishera. Dwa ataki w tarczę i przeciwnikowi stamina do zera spada. To samo dotyczy kryształowych przeciwników, których te ciężkie bronie trzymane oburącz nieźle niszczą. 

 

Generalnie gra bardzo mocno wynagradza ogłuszanie przeciwnika i stąd ludzie polecają ataki z R2 (w tym ze skoku i z bloku), a duże bronie ogłuszają często lepiej. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

Właśnie przed chwilą tam wróciłem xd Była jedna miejscówka na mapie i za cholerę nie wiedziałem jak się tam dostać, a jak się już udało to dopiero po zobaczeniu sraczkowatej chmury i jego wiedziałem gdzie się znajduje. Dostajesz parę przedmiotów i jeden z nich

  Ukryj zawartość

Summon orła ale w przedmiotach fabularnych i pisze, że odmawia przyzwania. Nie mam pojęcia do czego będzie potrzebny.

 

Spoiler

Tego orła możesz dać Nepheli, ja miałem dwie opcje do wyboru, bo robiłem questa takiego maga i dałem jej butelkę z jakimś płynem ale co się stało to nie wiem bo znikła gdzieś

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, meave napisał:

Na chuj mnie ta jazebina co 5m? Jade na kozie i co chwila trojkacik zabrac jakis badziew. Nie moge sie pozbyc wrazenia ze to Assasin bardziej, poza walka oczywiscie. 

 

No to jest lekka parodia gatunku chyba, zbieramy taką masę tych liści, a nie widziałem jeszcze jednego przedmiotu do kraftowania, który byłby jakoś przydatny dla mnie.

 

Obiektywnie patrząc to strzały, groty czy różne bomby do rzucania są pewnie przydatne, no ale nigdy nie miałem w zwyczaju używać takich rzeczy, bo wydawało mi się niewarte nauki obsługiwanie czegoś, co się szybko kończy. Niby taki jest sens kraftu i zawsze można po prostu nie zbierać tych wszystkich kamyczków, czyli niby jest mądre rozszerzenie możliwości bez zabierania soulsowiści, ale no, Zelda to nie jest.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, devilbot napisał:

Uważam, że donkey kong ma lepszą fabułę niż elden ring. W donkey kong ktoś zawsze kradnie banany i trzeba je odzyskać, a tutaj po 35h nie mam jebanego pojęcia po co się szwędam po świecie.

Dobrze, że wyjaśniłeś bo grałem trochę tylko w Country Returns i nie rozumiem po co się szwędam. Jakaś rozróba w domku na początku a potem szympans leci, bije wszystko.

 

@ogqozoMówisz, że trawa na leczenie trucizny czy innych dolegliwości jest nieprzydatna? Łuk nieraz ratował dupę jak trzeba było przedrzeć się przez magów spamujących projectile.

Odnośnik do komentarza

Polecam zrobić questa tej niebieskiej Ranni, zaczyna się w wieży po pokonaniu bossa na koniu. W początkowym etapie jest największa walka w serii, ja na 60 levelu z mieczem bez magii dałem radę ledwo co więc trzeba być trochę dopakowanym. Dalej trafiłem do lokacji, o których nie miałem pojęcia i zabijałem kolejnych tajnych bossów :obama: Ten quest to kawał ukrytej gry. A jeszcze go nie skończyłem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj zdobyłem amulet zwiększający obrażenia podczas jazdy konnej. Nie piszę co prawda o ile zwiększa ale wydaje mi się że sporo.

Mój miecz półtoraręczny  ( +3) sieje prawdziwe zniszczenie z siodła mojego Konia !

Wczoraj wyczyściłem całą mapę nie ginąc przez 4h zdobywając  57 tys punktów !!! Co dało awans na 39 lvl

No to mogę iść na tego kut.... strzegącego drogi na Zamek :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, RIfuk napisał:

Wczoraj zdobyłem amulet zwiększający obrażenia podczas jazdy konnej. Nie piszę co prawda o ile zwiększa ale wydaje mi się że sporo.

Mój miecz półtoraręczny  ( +3) sieje prawdziwe zniszczenie z siodła mojego Konia !

Wczoraj wyczyściłem całą mapę nie ginąc przez 4h zdobywając  57 tys punktów !!! Co dało awans na 39 lvl

No to mogę iść na tego kut.... strzegącego drogi na Zamek :)

Pamiętasz gdzie? XD

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Kmiot napisał:

Wiadomo coś na temat tych serc smoka? Można je składać w ofierze przy ołtarzu (na wyspie), ale jeden ziomek w Limgrave twierdzi, że "ma to swoje konsekwencje".

Normalnie dawaj ofiarando, co najwyżej źrenice Ci się zmienią na smocze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, meave napisał:

Na chuj mnie ta jazebina co 5m? Jade na kozie i co chwila trojkacik zabrac jakis badziew.


Na szczęście nie ma żadnej animacji zbierania tej jarzębiny. Podobnie jak w Ghost of Tsushima, zbiera to się szybko poprzez naciśnięcia jednego przycisku bez żadnych przystanków. Niestety, Guerilla z nowym Horizonem nie poszli tą drogą i znów trzeba oglądać 100 razy tę samą animacje zbierania śmieci do craftingu.

 

Samą jarzębinę też chętnie sprzedałem, a za zyskane runy ulepszyłem broń u kowala.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...