Skocz do zawartości

Disco Elysium


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, minął rok od kiedy ZAUM zrobił ankietę, jakie języki jeszcze chcecie (polski był trzeci, za tureckim i arabskim). I nie ma nawet śladu wieści w tej sprawie, wygląda jakby zostało to porzucone, a fani na forach na nich klną za oszustwo. Gra wydaje się też napisana w sposób, który czyni wręcz niemożliwym zrobienie moda bez narzędzi od twórców. Ogólnie to nie napalałbym się na to tłumaczenie, coraz bardziej wygląda na to, że nie będzie.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Skoczyłem wczoraj Disco Elysium: The Final Cut na PC. 

 

Ostatni raz taki poziom writingu widziałem przy Planescape: Torment. 

 

Totalne zrycie bani. Polityka, psycha, zjawiska paranormalne, wszystko to się tutaj znajduje. Genialna gra. Polecam każdemu z minimum przyzwoitym poziomem angielskiego. Nie bać się, słownik się przydaje, ale na wszystko jest czas, to nie gra akcji:). 

 

10/10.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Skoczyłem wczoraj Disco Elysium: The Final Cut na PC. 

 

Ostatni raz taki poziom writingu widziałem przy Planescape: Torment. 

 

Totalne zrycie bani. Polityka, psycha, zjawiska paranormalne, wszystko to się tutaj znajduje. Genialna gra. Polecam każdemu z minimum przyzwoitym poziomem angielskiego. Nie bać się, słownik się przydaje, ale na wszystko jest czas, to nie gra akcji:). 

 

10/10.

 

 

Z ciekawości ile czasu zajęło Ci przejście gry?

Odnośnik do komentarza

DE mi zajelo kolo 25h jak dobrze pamietam, gra jest krotka i na raz, niestety jest liniowa, nie ma zadnej motywacji do przechodzenia drugi raz. 

Te zachwyty i dawanie grze 10/10 sa troche smieszne, tak na zasadzie patrzcie na mnie ja gram w gre czytanke wiec jestem intelektualista. 

Uniwersum ma potencjal ale jezeli chodzi o fabule DE to nie bylo w tym niczego nadzwyczajnego, detali to w ogole nie pamietam bo byly przekombinowane, jak np. wywody Measureheada. Koncowka to w ogole slaba.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Il Brutto napisał:

DE mi zajelo kolo 25h jak dobrze pamietam, gra jest krotka i na raz, niestety jest liniowa, nie ma zadnej motywacji do przechodzenia drugi raz. 

Te zachwyty i dawanie grze 10/10 sa troche smieszne, tak na zasadzie patrzcie na mnie ja gram w gre czytanke wiec jestem intelektualista. 

Uniwersum ma potencjal ale jezeli chodzi o fabule DE to nie bylo w tym niczego nadzwyczajnego, detali to w ogole nie pamietam bo byly przekombinowane, jak np. wywody Measureheada. Koncowka to w ogole slaba.

No mi nawet 20h, ale nie zrobiłem każdego sidequesta, może jeszcze do niej wrócę i ogram rzeczy przed punktem bez powrotu. Dla mnie dobrze, że gra nie jest długa, idealnie to pasuje do jej conceptu i świata, nie ma dłużyzn, które mogłyby się pojawić w grze w samymi jednak bądź co bądź dialogami i to trudnymi. Ostatnio gralem w Pathfindera, zajęła 100h, co wcale nie było jej plusem... Gra ma miliony wyborów przecież, nigdzie nie widziałem, żeby gdzieś było ich więcej, a gry bez żadnego systemu walki z samymi dialogami to można że świecą szukać, po prostu ich nie ma. Endingów też jest mnóstwo, IMO każdy wpis do gazety to jest osobny ending, a zginąć można na 1001 sposobów nawet od uderzenia się w kosz na śmieci. Jestem świeżo po grze, ale dla mnie zachwyty są uzasadnione. W jakiej innej grze można zostać wuefistą i komunistą jednoczesnie:)? 

 

 

Czekam na Disco 2, czytałem gdzieś, że nie są gotowi by się pożegnać z uniwersum, więc dwojka zapewne bliżej niż dalej po takim sukcesie. 

 

 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Już za kilka dni Disco Elysium wychodzi na Switcha, i wreszcie świat będzie miał sens.

 

Według developera (za Game Rant), włożono wiele pracy w adaptację, by gra wyglądała dobrze na Switchu, na czele z mocno przerobionym interfejsem, czcionkami itd. 

 

Trochę się boję że będzie chodzić koszmarnie i wyglądać nieczytelnie, wiele w moim życiu od tego zależy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Jak na razie fajnie. Sterowanie jest całkiem wygodne, oprócz możliwości "celowania" prawą gałką mamy na Switchu też obsługę ekranu dotykowego, dość otępiałą, ale wystarczającą dla takiej gry. Czcionka faktycznie jest zadowalająca, przynajmniej w porównaniu do kilku innych gier tego typu. No i loadingi - no wiadomo że męczą, ale nie wydają się jakoś dłuższe niż np. na PS5, więc jest stosunkowo dobrze jak na Switcha. Możliwość trzymania tej gry przy sobie to oczywiście fantastyczna sprawa.

 

 

Pouczono mnie, żebym uważał na częste crashe podczas loadingów. Na razie mi się nie zdarzyły. Tyle że zabiła mnie... zwykła śmierć bohatera, w sumie nie wiem, co się stało xD. Wtf, sprawdzałem wyposażenie samochodu, miałem 2 HP, nie było specjalnie sugestii że robię coś, co może mnie nagle zabić. Serio nie wiem jaki był powód. No i ponad pół godziny gry poszło się walić. Ech, jednak pecetowe RPG-i to pecetowe RPG-i.

Odnośnik do komentarza

Znowu zginąłem, tym razem zabiło mnie upokorzenie po złym rzucie kulką. W sumie to jest zaje'biste, że grałem postacią tak słabą psychicznie, że każda życiowa porażka przyprawia go o zawał serca, ale jednak dodałem punkt do Volition, bo tracenie tak dużego progresu mnie zmęczyło.

 

Gra jest genialna, wiadomo. Trochę interaktywna książka, ale dobra książka - a elektroniczna rozrywka rzadko ma cokolwiek wspólnego z dobrymi książkami. Ta scena rzutu kulką, kiedy się uda, ("Be the bullet"), no co za mistrzostwo.

 

Cała konstrukcja rozgrywki jest fenomenalna, sposób w jaki analizowany jest cały człowiek, to, co nim kieruje. Niektóre umiejętność mają znacznie mniej oczywiste nazwy, niż "logika", "wytrzymałość" czy "empatia", ale okazuje się, że w sumie mają sens i są zręcznie zaobserwowane. Mam wrażenie, że już teraz nauczyłem się wiele o życiu od tej gry. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
W dniu 16.11.2021 o 07:54, _Red_ napisał:

Zamówiłem preorder w MM jakis czas temu kierując się data premiery z ich bannerka:

 

pack1.jpg.60b3c27000f65ee7642292c27cbefa0c.jpg

 

Spodziewałem się dziś odbioru, a tu w innych sklepach widzę daty od 19.11 do 9.12.

 

Ktoś wie, kiedy to faktycznie ma być dostępne w pudełku?

Pudełko później bo będzie PL wersja

 

https://www.gry-online.pl/newsroom/disco-elysium-otrzyma-polska-wersje-jezykowa/ze20cfc

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...