Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, piszę poważnie, nawet w instrukcji obsługi (ten taki świstek papieru do którego nigdy nikt nie zagląda do czasu, aż nie wyczerpie innych źródeł informacji na temat danego sprzętu) jest tak napisane. Listwy mają przetworniki napięć, jakieś fancy filtry na wyjściu i inne trelemorele, a konsole są na to jakoś wyczulone - dokładnych technicznych szczegółów Ci nie podam czy to kondensatory czy coś innego, ale sam MS zaleca wpinanie konsol bezpośrednio w gniazdko zamiast w listwę.
Chodzi o to, że Grzybiarz po prostu wyłącza listwę wyłącznikiem tejże i zdziwiony, że mu konsola się resetuje :) To jakieś (pipi)ondo z tymi zaleceniami. Listwa jest listwa daje stabilne napięcie. Lepiej włączyć konsole do listwy z zabezpieczeniem przeciw przepięciowym, niż do gniazdka bezpośrednio. No ale nie wyłączyć jej z prądu bo tak to nie zadziała Gryzybiarz! xD

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.03.2023 o 07:23, Bzduras napisał:

Xboxy wpina się bezpośrednio w gniazdko, nie w listwę.

Aha. Tak samo nie wolno używać akumulatorków do pada, trzeba baterii, masz to w instrukcji (a realnie dają takie same napięcie startując od 1,5 a kończąc na 1,0 lub 1,1). Używam list od zawsze i bez problemu, ale nie wolno chamsko odcinać i po co? By oszczędzić te ok.0,5 W ogromnym wysiłkiem?

23 godziny temu, Elitesse napisał:

Teraz to chyba podłączę do tego UPSa jeszcze Xboxa skoro do listwy nie można.

Tym bardziej nie wolno do UPS, ten ma jeszcze większe zabezpieczenia (a szczególnie UPS do listwy). UPS musi być też porządny - pełna sinusoida, mam używam CyberPower CP1500, bez problemu. Oczywiście to nie broni przed burzą! Ani listwa! Masz pełno tematów na elektrodzie, nawet odłączone od gniazdka mogą się spalić (kuriozum), ale generalnie maniacy zalecają wyciągać wtyczki (w tym lan), ja odpinam UPS-a. Listwa chroni przed przepięciami gdy walnie typowo np. 1 km od nas (a nie 10 m).

14 godzin temu, WisnieR napisał:

Chodzi o to, że Grzybiarz po prostu wyłącza listwę wyłącznikiem tejże i zdziwiony, że mu konsola się resetuje :) To jakieś (pipi)ondo z tymi zaleceniami. Listwa jest listwa daje stabilne napięcie.

Stabilne daje stabilizator, nawet AVR tego nie daje, choć chroni przed skokami (wtedy UPS przechodzi na pracę z aku, a ja mam często blisko 250 V, rzadko poniżej 170 V).

 

Wyłączanie na chama z gniazdka (czy listwą) jest złe dla konsoli, bo nie wiemy kiedy się wyłącza. W przypadku Xbox 360 jeszcze słychać z 0,5-1 minutę jak szumi i przesyła dane do chmury (gdy diody oraz ekran TV wyłączone). XO czy XSX są ciche, ale też po "wyłączeniu" mogą coś zapisywać na dysku i nie wolno im przerywać (bo nie wiadomo co wtedy robią, tak jak w przypadku X360 konsola udaje wyłączoną, diody gasną zbyt szybko, z pewnością sam wentylator nie potrzebuje pół minuty na zatrzymanie, czasem to może być kwestia chłodzenia, ale często operacje dyskowe związane z chmurą itp).

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Arek_ napisał:

Aha. Tak samo nie wolno używać akumulatorków do pada, trzeba baterii, masz to w instrukcji (a realnie dają takie same napięcie startując od 1,5 a kończąc na 1,0 lub 1,1). Używam list od zawsze i bez problemu, ale nie wolno chamsko odcinać i po co? By oszczędzić te ok.0,5 W ogromnym wysiłkiem?

Nie strzelaj do posłańca, ja tylko informuję o tym, co zaleca producent :notlikethis:

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.03.2023 o 14:21, Elitesse napisał:

Teraz to chyba podłączę do tego UPSa jeszcze Xboxa skoro do listwy nie można.

Godzinę temu, Arek_ napisał:

Tym bardziej nie wolno do UPS, ten ma jeszcze większe zabezpieczenia (a szczególnie UPS do listwy). UPS musi być też porządny - pełna sinusoida, mam używam CyberPower CP1500, bez problemu. Oczywiście to nie broni przed burzą! Ani listwa! Masz pełno tematów na elektrodzie, nawet odłączone od gniazdka mogą się spalić (kuriozum), ale generalnie maniacy zalecają wyciągać wtyczki (w tym lan), ja odpinam UPS-a. Listwa chroni przed przepięciami gdy walnie typowo np. 1 km od nas (a nie 10 m).

 

Czemu nie wolno do UPSa? Chodzi o burzę czy coś innego? Od czasu podłączenia PS4 do UPS przestał wyskakiwać mi błąd po uruchomieniu taki jakbym ją źle wyłączył.

Na XSX podłączonym do listwy czasem po włączeniu  kilka razy pojawia się komunikat, że dysk zewnętrzny został podłączony i resetuje się postęp Quick Resume. Listwa raczej dobrej jakości bo trochę za nią zapłaciłem ale to już było też kilka lat temu więc może mogła się zużyć. Cały czas stawiałem na problemy z lokalną siecią, bo miałem też cyrki z piecem na ekogroszek. Tam specjalnie kupiłem akumulator i przetwornicę z czystym sinusem właśnie. Nie pamiętam czy do PS4 też jest z czystym sinusem ale pamiętam, że sprzedawca podkreślał że jak chcę podłączyć coś do pieca to musi mieć czysty sinus. Przy domowym sprzęcie chyba tego nie było. 

 

Na elektorde już dawno nie wchodziłem. Teraz widzę, że się zmieniała i chyba dodano kategorie czego wcześniej nie było albo tego nie pamietam. Szukałem kiedyś rozwiązania powyższego problemu z PS4 i chyba na takie jak opisałem trafiłem w internetach.

 

Odnośnik do komentarza

Ostatnio się zastanawiałem czemu MS po Age of Empires postanowił odświeżyć akurat Age of Mythology. Ale jak sprawdziłem na Steam historię wersji Extended, to w sumie wszystko się wyjaśnia, bo po 7 latach od premiery w peaku codziennie gra 1900-2700 ludzi i przez te 7 lat liczba graczy cały czas rośnie pomimo tego, że gra nie dostaje żadnych aktualizacji jak chociażby mega popularne Age of Empires II DE.

 

Ciekaw jestem w ogóle jak popularne będą te strategie MS na konsolach.

Odnośnik do komentarza

Też macie takiego zajebistego laga dźwięku przy combo xbox z dolby atmos i soundbarem? Praktycznie nie da sie grac na tym ustawieniu.
Kupiłem se belke i ogólnie gra elegancko w netflixach itp. a i atmso dziala legancko chociazby w pierscieniach wladzy.
I tu wchodzi xbox caly na bialo - testuje wszystkie opcje dostepne 5.1,7.1 gitarka dolby digital i dolby atmos - lag jak skurwysyn juz nawet przechodzac pomiedzy kafelkami.

Da sie to jakos objesc czy pozostaje wykastrowane 7.1? Z tego co widze na necie to juz xbox one mial ten sam problem z dolby po earc.

Setup jest:
xbox do hdmi tv 4k/120fps vrr
soundbar do tv po hdmi earc

Odnośnik do komentarza

Chyba wina softu TV - jaki masz ?

U mnie było to samo na LG B9 dlatego miałem konsole wpięta pod soundbar co wiązało się z rezygnacja z trybów 120hz, chociaż vrr chyba działał. Po ostatnich aktualizacjach oprogramowania telewizora lag przy takim podłączeniu jak u Ciebie całkowicie zniknął lub jest tak znikomy, że aż niewyczuwalny. Wcześniej tak jak mówisz przy kafelkach była z sekunda opóźnienia co uniemożliwiało normalne użytkowanie.

Odnośnik do komentarza

samsung q91 i soundbar q930

Pogrzebalem troche w ustawieniach tv i przestawilem earc z auto na pass trough i jest juz chyba git, co jest w sumie glupie bo to pass trough to powinno sie ustawiac przy configu xbox->belka->tv a nie oba paeryferia do oddzielnych hdmi. Benchmarkowalem na Quake 1 gdzie jest duzo fps i ogolnie male opoznienie + wyrazny dzwiek i domyslnie byl giga delay. W RE3 tez mi sie rozjezdzal lip sync.

Ogolnie to cos chyba zjebanego jest z xboxem pod tym wzgledem, bo na redicie jest kupa tematow o tym delayu i typeczki pisza, ze na tym samym setupie ps5 legancko dziala z atmosem bez laga, a na xboxie jest lipa nawet na one x.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Soban napisał:

samsung q91 i soundbar q930

Pogrzebalem troche w ustawieniach tv i przestawilem earc z auto na pass trough i jest juz chyba git, co jest w sumie glupie bo to pass trough to powinno sie ustawiac przy configu xbox->belka->tv a nie oba paeryferia do oddzielnych hdmi. Benchmarkowalem na Quake 1 gdzie jest duzo fps i ogolnie male opoznienie + wyrazny dzwiek i domyslnie byl giga delay. W RE3 tez mi sie rozjezdzal lip sync.

Ogolnie to cos chyba zjebanego jest z xboxem pod tym wzgledem, bo na redicie jest kupa tematow o tym delayu i typeczki pisza, ze na tym samym setupie ps5 legancko dziala z atmosem bez laga, a na xboxie jest lipa nawet na one x.

Też miałem ten problem przy TV Sony i Xbox. Lag dopiero zniknął, jak podłączyłem hdmi do belki, ale ofc już bez hdmi 2.1

Odnośnik do komentarza

jezu jak ja gardzę tą konsolą xD staram się usunąć jakieś gry, no nie mogę, konsola ignoruje moje polecenia. Załączam coś do ściągania, potem nie wiem co, bo nie załącza się obrazek na kolejce ściągania. Chcę odpalić gierkę, różne komunikaty oznaczające jedno - no panie, no nie można. Internet 100 procent stabilny.

Czas się powoli ewakuować z tego yebanego xboxa, bo doświadczenie z interfejsem po jednym roku to była czysta katastrofa. Przynajmniej retroarch z interfejsem XMB przynosi jakieś sentymentalne ukojenie. 

Odnośnik do komentarza

To nie problem z konsola tylko problem z TV Samsunga które maja chujowy procesor do dekodowania dźwięku i dlatego jest ten lekki delay. U mnie na S95B i amplitunerze Denon 1500H przy konfiguracji konsola —> TV —> amplituner mam opóźnienie. Mam tak podłączone bo mój amplituner nie ma złącza hdmi 2.1 a telewizor tak.

 

przy podłączeniu konsoli bezpośrednio do amplitunera oczywiście delaya nie mam, ale tracę wtedy 120hz


Opoznienie to około 100ms wiec bez tragedii. Generalnie powinno się konsole podłączać bezpośrednio do źródła dźwięku, przynajmniej z telewizorami samsunga :dunno:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...