Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

@ASX przed wyjściem One'a MS miał jakiś pomysł na cyfrową dystrybucję na konsoli. Chodziło o pożyczanie giereczek bez udostępniania haseł itp. Masz może jakiś artykuł na ten temat? Pamiętam, że wiele z tych rzeczy wywołało oburzenie wśród graczy. Zastanawia mnie ile z ówczenych pomysłów zostało zrealizowane przez te 6 lat obecnej generacji I które z nich mają szansę pojawić się na następnej.

 

Nie chodzi mi tylko o samo przypisywanie gier z płyty do jednego konta jakby co. :P 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem nic o pożyczaniu gier cyfrowych, ale wiem że zapowiadany w momencie premiery Family Share istnieje i normalnie działa. Można dodawać konta do rodziny i dzielić się z nimi legalnie biblioteką gier.

 

Generalnie Microsoft większość swoich pomysłów z 2013 roku zrealizował, dobrym przykładem jest że zrobił w tym roku konsole bez możliwości odpalania używanych gier czyli tak jak planował w 2013 r.,  ale teraz ludzie nie mają nic przeciwko i nawet chętnie ją kupują

Odnośnik do komentarza

Ten design nic dla mnie nie znaczy. Tylko kultura pracy i gry mnie interesuja. Juz wiem, ze mimo iz PS5 bedzie mialo killer single playery to ta konsolka bedzie moja ulubiona od czasow pierwszego Xa, ktory do dzis siedzi na tronie patrzac z gory na wszystkie generacje. Cholerstwo jest nie do zdarcia. Do dzis chodzi bez zajakniecia.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

W ogóle sprawa z hejtem na design jest dość ciekawa, bo jeśłi PS5 ma zaserować podobną moc to:

 

a) stawia na kulturę pracy I dużą bryłę

b) stawia na rozmiar, a to odbije się na kulturze pracy I awaryjności

Odnośnik do komentarza

Pierwsze rano zdziwienie, łoo MS zapowiedział nowa konsole, wpadam na forum poszukać w dziale PC jaranka forumowego a tu okazuje się ze temat podpięty pod konsole.

Przeciez ten klocek to nic innego jak zwykły PC, faktem jest, ze jest ładny, na bank sprzedaż kallaxow z IKEII skoczy do góry, jak już większość zauważyła, nazwa mocno myląca, ale wydaje mi się ze jest to początek kolejnej serii, po prostu w momencie debiutu X nie będzie dostępny w sprzedaży, będą tylko różne odmiany Xbox Series, z czego X będzie najmocniejsza?

Poza tym nie ma czym się jarać, gier jak nie było tak i nie będzie, poza Forza dla której się kiedyś kupi tego klocka.

Czekamy dalej na Playststion 5

Edytowane przez eX4cT_PL
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

Dziwna ta obudowa nowego Xa. Nie wejdzie mi pod półkę, będzie stało na podłodze. Podczas gdy nowa konsola Sony elegancko wpasuje się w meble...

... i będzie wyła jak szalona.

 

Oczywiście, że Series X będzie stać na podłodze lub częściej na dywanie i będzie dostawać kopa, co da ogromną ilość uszkodzeń. Ale tu nie było wyboru, alternatywa jest taka: https://pclab.pl/art82537-7.html - to fajny laptop, o świetnym chłodzeniu, wady to że jest gruby jak diabli i że wyje jak szalony (ale nie grozi mu throttling). No i oczywiście cena, ale laptopy do gier nie są dla osób mających mózg.

 

To wszystko trzeba schłodzić albo wsadzić tam mało wydajne graty laptopowe. Przypomnę Xbox One X: CPU żałosne 1.75 GHz, GPU żałosne 853 MHz, nie dlatego że nie było ich stać na więcej. Obudowa mini-ITX to też mało miejsca i gorąco, ale pozwala na więcej niż te konsolowe.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Arek_ napisał:

 

To wszystko trzeba schłodzić albo wsadzić tam mało wydajne graty laptopowe. Przypomnę Xbox One X: CPU żałosne 1.75 GHz, GPU żałosne 853 MHz, nie dlatego że nie było ich stać na więcej. Obudowa mini-ITX to też mało miejsca i gorąco, ale pozwala na więcej niż te konsolowe.

 

Kolego, sprawdź sobie specyfikację Xbox One X i zmień te głupoty co napisałeś.

I jakie "stać na podłodze". Przecież wysokość tej konsoli jest mniejsza niż bazowego Xbox Ona. To nie jest pudło co ma 60 cm wysokości. Dizajn który wybrali jest kontrowersyjny, owszem, ale lament co niektórych jest komiczny. Obawiam się, że część użytkowników będzie musiała nowe mieszkanie stawiać, aby zmieścić SeXiaka w swoim lokum.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, zloto napisał:

 

Kolego, sprawdź sobie specyfikację Xbox One X i zmień te głupoty co napisałeś.

I jakie "stać na podłodze". Przecież wysokość tej konsoli jest mniejsza niż bazowego Xbox Ona. To nie jest pudło co ma 60 cm wysokości. Dizajn który wybrali jest kontrowersyjny, owszem, ale lament co niektórych jest komiczny. Obawiam się, że część użytkowników będzie musiała nowe mieszkanie stawiać, aby zmieścić SeXiaka w swoim lokum.

 

Ja akurat niedawno kupowałem półkę rtv i widzę że idealnie będzie wyciąć w blacie otwór 15x15 cm, będzie wystawała na 2 cm i będzie gites. Na szczęście drewno wiec się ładnie wyszlifuje.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Vexilium napisał:

Wszystkie kontrolery z Xbox One będą działać na Series X, potwierdzone info.

 

 

Swoją drogą nowa generacja nazywa się... po prostu Xbox. "Series X" to określenie modelu.

 

 

Faktycznie, nowa generacja to samo XBOX na E3 dorzucą trochę mniejszą(?) Serie S

 

dużo osób w momencie zanurzenia do wody i głosie tego kolesia obstawiało że nowy Bioshock xD

Odnośnik do komentarza

Ty no nie wiem czego nie rozumiesz. Wysokość SeXa jest praktycznie taka sama jak wysokość postawionego pionowo One X'a. Masz to na obrazku, po prostu Seria X jest tam położona na boku. Przy okazji Seria X jest zdecydowanie szersza, ale mówimy o wysokości. 

 

Porównanie wymiarów za @resetera:

 

Scorpio Edition is 2.4" x 11.8" x 9.4"
PS4 pro is 2.2" x 11.6" x 12.9"
Est. Series X is 6" x 12" x 6"

Odnośnik do komentarza

No chyba nie bo na wysokosc to on jest 2x jak FAT. Oczywiście jeśli założymy że za podstawę robi czytnik płyt. Ciężko będzie wsadzić to w mebel zakładając że wentylacja jest z jednej strony i będzie pewnie potrzeba troszkę miejsca zostawić na ciepłe powietrze

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

XboxSeriesXHERO.jpg

 

Wszędzie na oficjalnych grafikach MS prezentuje swój sprzęt w ten sposób. Nawet znaczek na konsoli jest ulokowany w takiej pozycji, która sugeruje, że takie umieszczenie konsoli na półce ma być domyślne. I ja też rozumiem przez wysokość ścianę wzdłuż krawędzi z napędem. Oczywiście można kloca położyć na boku i wtedy jest "wyższy" niż klasyczne placki jak PS4 czy OneS. Mam nadzieje, że mamy jasność w tej kwestii Panowie :nosacz:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Arek_ napisał:

... i będzie wyła jak szalona.

 

Oczywiście, że Series X będzie stać na podłodze lub częściej na dywanie i będzie dostawać kopa, co da ogromną ilość uszkodzeń. Ale tu nie było wyboru, alternatywa jest taka: https://pclab.pl/art82537-7.html - to fajny laptop, o świetnym chłodzeniu, wady to że jest gruby jak diabli i że wyje jak szalony (ale nie grozi mu throttling). No i oczywiście cena, ale laptopy do gier nie są dla osób mających mózg.

 

To wszystko trzeba schłodzić albo wsadzić tam mało wydajne graty laptopowe. Przypomnę Xbox One X: CPU żałosne 1.75 GHz, GPU żałosne 853 MHz, nie dlatego że nie było ich stać na więcej. Obudowa mini-ITX to też mało miejsca i gorąco, ale pozwala na więcej niż te konsolowe.

Mi tego te "żałosne" podzespoły ciągną takie graficzne masakratory jak Gears 5 czy FH4. W dodatku ciągną w takiej ciszy, że słychać jak pająk łazi po ścianie. 

2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Ale też wyszła ok. 3 lata po premierowym PS4

 Która jest cicha? Bo na pewno nie moja biała PS4 slim     

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...