Skocz do zawartości

Senua's Saga: Hellblade 2


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Słupek napisał:

klatkarz kosztem czegoś nigdy nie jest słusznym wyborem

 

No dla mnie kandydat do forumkowej bzdury roku, gdyby tylko była taka kategoria.    Dobra źle doczytałem, xd masz rację. 

46 minut temu, Qbon napisał:

Mam nadzieję, że na PC będzie można wyłączyć te letterboxy, bo trochę lipa z tym. Ale sama oprawa to :obama:

 

Jak się nie będzie dało to będzie niezły kwik osób z monitorami UW :kekw:

 

Spoiler

W tym i mój :sapek:

 

Odnośnik do komentarza

Niestety Panowie mamy konsole za 2k i że tak powiem z gówna bata nie ukręcisz, ostatnio składałem komputer i sama grafika kosztowała mnie 1499 pln (RTX-4060) do tego 32GB Ramu i Ryzen 5 - który te procki z konsol wciąga, na takim PC gry działają 1080p/60fps lub 1440p/60fps cała buda kosztowała tyle co PS5 i  Series X razem - także wnioski nasuwają się same. 

 

Na początku jeszcze te konsole radziły sobie z 60fps ale im dalej w las tym gorzej, niech już wszyscy przygotują się na nowe GTA, które będzie tylko w 30fps o wyborze możecie zapomnieć i takie są fakty.

Prasa donosi, że w końcu next gen zawitał, przypomnę, że idzie 4 rok życia tych konsol - także są gry, które mają mieć przede wszystkim grafikę i to w jak najlepszej możliwej jakości, także rozumiem, że tu poszli w ilość pixeli na ekranie i w takim sposób powinni o tym mówić.

A nie znowu to samo gadanie, że takie doświadczenie, że filmowo więc dlatego 30fps, mi to nie przeszkadza bo nie liczyłem na 60fps w tej grze od samego początku - chce w końcu dostać w mordę nową jakością :) 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Myślę, że mocy nie zabraknie, ale przydałby się silnik który ładnie te konsole ogarnie. Nie mam wątpliwości, że Death Stranding 2 będzie wyglądał obłędnie i śmigał w 60 klatkach. To MS się usrał tego UE5, ale z perspektywy czasu i podjętych decyzji pewnie nawet i Fable śmigające na ForzaTech będzie w 30 klatkach. Tak czy inaczej, wychodzi na to, że jak człowiek chce jakości to musi iść w PC zamiast grać w jakich zwierzęcych rozdzielczościach pokroju 900p.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ins napisał:

30 klatek, letterbox? Pewnie jeszcze rozdziałka będzie około 1440p licząc z czarnymi pasami xD

1440p (a właściwie 2560x1080) to będzie przy mniej wymagających scenach albo podczas patrzenia w niebo, podczas rozgrywki to pewnie będą okolice 1920x800 bo nie wierzę że nie dali by trybu 60 FPS gdyby mieli by okolice tego 1440p przy 30 FPSach nawet kosztem rozdzielczości (jak w Alan Wake 2).

Odnośnik do komentarza

Przecież te pasy to nie są od tak wrzucone, tylko zrobili wymuszone 21:9 zamiast 16:9. Widać to po screenach i proporcjach obrazu, widać o wiele więcej po bokach postaci tak jak w UW. No ale pewnie myśl przewodnia to przyoszczędzenie na rozdzielczości. Na PC raczej oczywiste, że tych pasów nie będzie jak się gra w UW, bo po prostu obraz od razu się wyświetli w tych proporcjach bez żadnych pasów. No chyba, że są tak zjebani, że zrobią UW do kwadratu.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, tjery napisał:

Przecież te pasy to nie są od tak wrzucone, tylko zrobili wymuszone 21:9 zamiast 16:9. Widać to po screenach i proporcjach obrazu, widać o wiele więcej po bokach postaci tak jak w UW. No ale pewnie myśl przewodnia to przyoszczędzenie na rozdzielczości. Na PC raczej oczywiste, że tych pasów nie będzie jak się gra w UW, bo po prostu obraz od razu się wyświetli w tych proporcjach bez żadnych pasów. No chyba, że są tak zjebani, że zrobią UW do kwadratu.

Przetestujemy, ale rzeczywiście aspect ratio wygląda na 21:9. 

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że dali to po to jak kiedyś w The order, zeby uciąć ileś tam pikseli aby gra działała na słabszym sprzęcie przy zachowaniu ładnej grafiki ale na PC to już by sobie mogli odpuścić, bo jak komuś będzie brakowało mocy sprzętowej to sobie sam obniży rozdzielczość, detale, cienie czy wyłączy RT jeśli ta gra będzie to obsługiwać, no cokolwiek. Jeśli na PC to będzie w standardzie bez możliwości wyłączenia to :beka:

Odnośnik do komentarza

Oszczędnie już w materiały u mnie, ale jakże gry nie mogę się doczekać. Klimat już w jedynce mnie rozwalił, a tutaj będzie podkręcone do granic możliwości. Juz było trochę gier w tematach nordyckich, ale to jak porównywać kolorowe marvele do batmana.

Chyba będę musiał przejść jedynkę ponownie, choć czasu już mało, a zaraz Halibut w gamepass.

To będzie znowu niesamowite growe doświadczenie

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Technicznie rzecz biorąc to tak, tylko nie jest to pełna wartość i może być myląca.

1070p oznacza 1070 poziomych linii w progressive scan ("p" nie oznacza "poziome" jak chyba niektórzy tutaj sądzą).

To tak jak napiszesz 576p... a może to oznaczać 720x576p (4:3) lub 1024x576p (16x9), lub inne wersje zależne od aspect ratio.

Tutaj jest to 1070p w formacie 21:9.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Emet napisał:

Technicznie rzecz biorąc to tak, tylko nie jest to pełna wartość i może być myląca.

1070p oznacza 1070 poziomych linii w progressive scan ("p" nie oznacza "poziome" jak chyba niektórzy tutaj sądzą).

To tak jak napiszesz 576p... a może to oznaczać 720x576p (4:3) lub 1024x576p (16x9), lub inne wersje zależne od aspect ratio.

Tutaj jest to 1070p w formacie 21:9.

Czyli 2496x1070

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...