Skocz do zawartości

Resident Evil 4 Remake


Popi

Rekomendowane odpowiedzi

Striker przy maksymalnym ulepszeniu dawał sporo darmowego ammo jak magazynek się zwiększył z 28 na 100. Wizualnie pierwszy, klasyczny shotgun najlepszy.

Tutaj na tych filmikach mają spory zapas ammo do pistoletu, wisiorek z Deluxe będzie też je częściej dropił. Ciekawe co tam jeszcze będzie dostępne w grze.

Odnośnik do komentarza

Tak naszło mnie na przemyślenia gdy obecnie gram w remake The Last of Us. Uważam go za remake doskonały, ale też takim był remake pierwszego RE na GC, czy RE2 w poprzedniej generacji. Przewrotnie akurat to czy powinno się dużo, czy mało zmieniać w grze zależy od samego tytułu, ale i każdy z nas inaczej będzie to odbierał. Dla mnie pierwsze TLOU było grą tak wybitną, że wystarczyła mi sama poprawa oprawy aby być zachwyconym. Tym bardziej, że to dla mnie obecnie jedna z najładniejszych gier. Znowu remake RE2 musiał sporo zmienić by nie odstawać od współczesnych gier. Jednak też osobiście do dziś lubię oryginał. Więc cieszę się, że mam dwie gry w które zawsze chętnie zagram.  Zaś remake TLOU totalnie wyparł potrzebę abym znowu tytuł odpalał na PS3, czy PS4. Dlatego nawet mnie cieszy, że sporo zmieniają w RE4, bo dalej będę mógł raz do roku przejść RE4 na GC. Z jednej bym chciał dosłownie kalkę tamtej gry, ale w nowej oprawie, z drugiej może dzięki temu będę miał dwie znakomite gry dość mocno do siebie podobne. Wiem, że zdrowo namieszałem. Ale ciekaw jestem czy ktoś zrozumie o co mi chodzi? 

 

Zaś sam tytuł zakupię na PS5 nawet jeśli by była lepsza oprawa na XSX, to i tak nie wybiorę tej wersji, pomimo posiadania ten konsoli. Dla mnie XSX tylko do eksów, a że ostatnio ich niemal nic nie ma, to konsola od dawna się kurzy. By jednak nie było bez argumentów. Wolę pada do PS5, o wiele lepsze doznania. Wolę działanie systemu w PS5, szybciej, płynniej, bez każdorazowej synchronizacji z serwerem jak to jest na XSX. Nie raz się to dłuży, wywala błędy, wiele razy gra wcale nie chce się uruchomić. Ale najważniejsze - na PS5 grę dostanę na płycie, a nie jej launcher jak to z grami na Xboxa. Swoją drogą ten tytuł nie wychodzi na XOne, to może wreszcie umieszczą grę na płycie. Ktoś może obadał sprawę i wie, czy Microsoft zaczął tłoczyć gry na XSX na płytach? Bo to u mnie zaorało tą konsolę. Jestem fanem wydań fizycznych i kupując płytę, chcę mieć całą grę na płycie. 

 

Edytowane przez Mantis
  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od gry, nie w każdym namalowanym arcydziele musisz pierdolnąć kleksa, żeby było inaczej na siłę. Na tym polega remake, a Capcom robi reinterpretacje, więc to nie są zastępcze tytuły dla staroci.

Obejrzałem sobie ostatnio Scarface'a(zajebisty film jak ten rok) z 1932 i jego wybitny remake z Pacino 50 lat później tym się różni, że jest dwa razy dłuższy, tematyka zamiast alkoholu dotyczy narkotyków, ale z grubsza scenariusz i cały szkielet jest ten sam. Jest wierny, ale z oczywistymi różnicami dopasowanymi do aktualnych czasów. Z kolei jest remake kultowej Psychozy Pana Alfreda z 1960 r, i po prawie 40 lat masz dokładnie ten sam film, ten sam scenariusz, nagrany w identyczny sposób tylko w kolorze i odegrany przez nowych aktorów, a więc jak każdy remake z definicji jest to stare zrobione od nowa.

Jedno i drugie podejście może mieć tyle samo wad, co zalet, tym bardziej, że w rimejki grają też nowe osoby, a więc czasem lepiej, żeby czegoś nie zjebać, niż na siłę ulepszyć. W Part 1 nie grałem, ale myślę, że chociaż ta unifikacja względem dwójki by się przydała, bo trochę słabo jak dwa lata starsza gra daje więcej możliwości gameplayowych niż nowszy remake nawet jeśli gra się nadal zajebiście i lepiej(?) niż w oryginał.

Oczywiście gry to inna para kaloszy, tutaj nie chodzi, żeby tylko pokazać, ale żeby grywalność się zgadzała z rokiem wydania, tylko tak jak mówię, są tytuły ponadczasowe, którym grubsze zmiany mogą tylko zaszkodzić, bo nie ma za bardzo czego poprawiać.

Odnośnik do komentarza

 

1 minute ago, Pupcio said:

No zależy też jak oryginał się zestarzał. Stworzenie rimejku medievila który zmienił tylko grafike był tak idiotycznym pomysłem że nie wiem co oni mieli w głowach. Zdecydowanie jestem z obozu rimejków typu re2r Nie potrzebuje grać drugi raz w to samo z lepszą grafiką

 

W 100% się zgadzam, wszystko zależy od gry i tego jak robiący remake się spisali. Można zrobić dobry remake 1:1, można zrobić gówniany reimagine jak XIII czy Warcraft 3. Czyli jak zawsze, gry się dzielą na dobre i słabe, a nie dobre czy złe podejscie do remake

Odnośnik do komentarza

Sam sobie bardzo cenię RE 2, ale nawet on daleko ma do ideału, bo czy brak oryginalnej muzy(do kupienia jako DLC), brak faktycznych, dwóch zazębiających się scenariuszy(w oryginale z małymi detalami, w zasadzie cztery) jest dobrym podejściem?

Widzę tutaj, po pierwsze, chciwość u podstaw, a po drugie, lenistwo u podstaw, nawet jak uważam to całościowo za kozacką grę.

Dlaczego wydarzenia się w debilny sposób nakładają, tak trudno było to poskładać, żebyś miał całkowicie różne doświadczenie biorąc pod uwagę, że to nie jest kolos na 40h singla. No, ale fabryka residentów musi napierdalać pełną parą, co roku nowa gierka, więc może trzeba było się skupić na wyjebaniu 80% nemesisa z nemesisa.

Edytowane przez SlimShady
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z tym nemesisem to chyba nie do końca tak. To capcom naciskał na jak największą ilość zmian w stosunku do og, to samo było na początku z re4 - miał być remake jak trójka z ilością zmian, ale w pewnym momencie (pewnie po opiniach o re3) zmienili studio i kazali robić jak najbardziej wierny remake.

Odnośnik do komentarza
On 2/2/2023 at 9:02 AM, Pupcio said:

Będę trochę tęsknić za klasycznym laserkiem no ale wiem że takie coś by nie przeszło w tych czasach. Narazie jestem zachwycony każdym info i materiałami z gry. Obok nowej zeldy najbardziej oczekiwana gierka 

 

To mam dla ciebie dobrą informacje. Koleś na na filmiku (2:21 min) mówi, ze "laser sight will be included in the game as an upgrade". :)

 

 

 

Edytowane przez walek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...