Skocz do zawartości

Co było pierwsze - Senior czy Premium?


Premium, Senior, a może Gold?  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Za czym głosujesz:

    • Grupy Premium i Senior bez zmian
      22
    • Tworzymy jedną grupę dla wszystkich wyróżniających się userów
      40

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kryteria możemy żyłować, mnie bez różnicy (mam admina, seniora nie dostanę ;)). Skąd te nieco luźniejsze wytyczne? Forumek trzyma się (ostatnie miesiące to po 17k postów, no ale tu nowa generacja robi swoje), ale bywało już, że tych postów było na miesiąc i 9-12k (styczeń-sierpień). Nowych userów raczej tłumnie nie przybywa, więc też nie chodziło o to, aby wyżyłować wyniki i docenić tylko tę hardkorową grupę, która jest od wieków, a jednak też docenić tych, którzy są nieco krócej, ale już trochę się do życia forum dołożyli. 

 

To o czym piszesz @kanabis:

  • 10 lat - na dzisiaj zmniejszy to grupę Seniorów o 25 osób, chociaż też na krótko, bo połowa z tych osób ma datę rejestracji 2011, więc zaraz warunek spełni; tak że i tak głównie nowe kryteria objęły osoby ze znacznie dłuższym stażem niż 5 lat
  • liczba postów - zakładając te minimum 5 lat na forum to przy 2k postów mamy 400 rocznie (w Twoim wariancie 480); nie rozbijałem tego już aż tak na ile tygodniowo (nawet problematyczne do wyciągnięcia z bazy dostępnymi narzędziami); aczkolwiek zakładając 5k postów to faktycznie wypadnie ponad 110 osób, no tylko jak mówię - co innego było, gdy na forum przybywało 30k postów jak w 2014/2015, a co innego, gdy przybywa ich po 9-12k jak ostatnimi czasy (bo raczej ta tendencja z ostatnich 3 miesięcy wiecznie nie potrwa, gdy skończy się szał na nową generację). Trzymając się Twojej sugestii tych 480 postów/rok, to żeby z obecnych 2k dobić do 5k trzeba... ponad 6 lat. 

@Pupcio z ciekawości sprawdziłem - osób spełniających kryterium minimum 5 lat i aktywności w tym roku, ale bez 2k postów, jest ok. 550. Kolejne 40 to te, które przestały być aktywne. 

 

I jeszcze inna ciekawostka - w tym roku zarejestrowało się 500 nowych userów, z czego 7... napisało więcej niż 100 postów (rekordzista ma 887, czyli jakieś 19/tydzień). 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Pupcio napisał:

10 lat 10k postów i 10k plusików  :kaz: A mejm nie powinien mieć seniora bo to dziwnie wygląda  :/ jeszcze może avatar niech zmieni :[

 

Czemu nie! Minimum 10 lat, minimum 10k postów i repka na +10k i mamy takie zacne towarzystwo:

 

kanabis, raven_raven, Masorz, MaZZeo, krupek

 

A zaraz za nimi: Dave Czezky, Daffy, Rozi, maciucha i... Mejm :D. 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Perez napisał:
  • pojawienie się na forum przynajmniej raz w roku (obecnie liczymy od 1 stycznia 2020)
  • napisanie na forum przynajmniej jednego posta (obecnie liczymy od 1 stycznia 2020)

Jeśli dobrze zrozumiałem te dwa warunki, to w zasadzie można je zawęzić do wyłącznie tego drugiego kryterium, bo skoro ktoś w roku napisze posta to można z automatu zakładać, że się pojawił na forum. 

 

Ogólnie kryteria są łaskawe i zaniżone. 

 

W zasadzie jedynie 2000 postów są jakąkolwiek przeszkodą do uzyskania Seniora, bo pięcioletnie konta to też żadne osiągnięcie na tym forum emerytów.

Ja wiem, że takie odznaczenie to jedynie niewiele znaczący kolorek i nikt na tym biznesu kręcił nie będzie, ale jak już coś robimy, to zróbmy to dobrze i nadajmy temu jakiś rzeczywisty PRESTIŻ godny nazwy Seniora. Albo zmieńmy nazwę odznaczenia na bardziej adekwatną.

 

Przede wszystkim kwestia aktualnej aktywności, bo kryterium 1post/rok to żadne kryterium. Pomijam już kwestię nikłego prestiżu tego dokonania i "nagradzania" kogokolwiek za to, że łaskawie raz w roku się na forum pojawi i trzaśnie jednolinijkowego posta. Nawet jeśli poza tym jest "martwym użytkownikiem". To jest forum i bez tworzonej przez użytkowników zawartości nie ma prawa istnieć. Oczekiwania co do "aktywności" powinny być większe. Niekoniecznie wyśrubowane, ale powiedzmy, że te 10 postów na miesiąc to żaden wysiłek dla kogoś, kto na forum rzeczywiście regularnie zagląda. Nikt, kto rzeczywiście tworzy tutaj zawartość i jest aktywny nie powinien ucierpieć na podniesieniu tej poprzeczki.

 

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

Wow mam seniora, @Mejm sprawdź u siebie :)

3d000f7eb35e9fb0b9e9ee0aa96115cc.gif

 

48 minut temu, Perez napisał:

w tym roku zarejestrowało się 500 nowych userów, z czego 7... napisało więcej niż 100 postów (rekordzista ma 887, czyli jakieś 19/tydzień). 

Ten rekordzista to pewnie blaber a 6 pozostalych to altery ircownikow.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, D.B. Cooper napisał:

 

ja za młodu jak zaczynałem na forum to bałem się czytać posty seniorów, a co dopiero im odpisać. Teraz ta młodzież jest inna, zwróć uwagę takiemu to zaraz odpisze że matkę ci będzie ruchać

 

 

Jak mi diabeu w 2005 roku cos tam napisal zebym zamknal morde i nie spamował w temacie gierkowym bo mi zaje,bie to az hasła zapomniałem i sie chyba 3 dni nie logowałem. 

Jeszcze taki grozny avatar miał

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza

@Kmiot jeśli chodzi o te dwa warunki to tak, jeśli ktoś napisał, to wiadomo, że się pojawił, ale jest grupa, która się pojawia, ale nie pisze. Chociaż jak sprawdziłem to gdyby zawęzić z roku do pół roku to odpadnie z 10 osób. Ogólnie obecna grupa Seniorów jest aktywna, wchodzi i pisze na bieżąco, więc to kryterium jest bardziej symboliczne na zasadzie, że jak ktoś ze 2 miechy na forum nie wszedł to od razu statusu nie traci.

Odnośnik do komentarza

Po prostu zmienic nazwe i tyle. Problem jest w tym ze wiekszosc aktywnych userow zmarnowalo na tym forum okres dorastania, siedza tutaj 10-15 lat i takie rozdawanie senior membera za pol darmo jest niesmaczne. Ta nazwa jest wrecz symboliczna. Cos jak kremówka dla wadowic. Niech po prostu nazwa senior member przejdzie do historii i tyle. Wybrac pare proponowanych nazw, przeprowadzic ankiete i zatwierdzic. Bo Pereza tez rozumiem ze takie wyroznienie nie tylko dla starych wyg ale tez i dla swiezszych forumowiczow jest po prostu dla nich fajne i w jakis tam sposob moze motywuje do dalszego udzielania sie. 

Ale w sumie robta jak chceta, ja pozostalem ELITARNYM bezpartyjnym spartiatą :banderas:

Edytowane przez kanabis
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Dahaka napisał:

zawsze mozna wrocic do dwoch rang, jedna z lzejszymi wymogami i druga tylko dla prawdziwej E L I T Y

 

Wiesz, ideą tego zamieszania było właśnie uproszczenie struktury forum. Dzisiaj np. wyleciała jedna stara grupa, w której było 17 osób, z czego jedna aktywna, bo pozostałe od X lat już nie wchodziły. Jednak na przestrzeni lat, nie oszukujmy się, raczej z forum ludzie odeszli, a nie przyszli i o ile 10 lat temu było X grup i innych cudów, tak dzisiaj trochę to traci sens, bo hula tam wiatr. Wyżej pisałem o nowych osobach w skali roku - sprawdziłem na przestrzeni 5 lat: zarejestrowało się 2350 osób, z czego... 20 napisało więcej niż 500 postów (w tym już 4 są zablokowane). Chociaż z drugiej strony też jest to jakaś opcja - obecnego Seniora zamienić na Juniora, a dla Seniorów podnieść te wymogi na przewijające się np. 10 lat i 3500 postów. 

 

@Kmiot tak jeszcze zacząłem z tą aktywnością - szybko można ustalić średnią postów w zależności od stażu, czyli kto ile natrzaskał od momentu rejestracji. No to tego limitu 10 postów/miesiąc nie spełnia tylko jedna osoba :). Tylko oczywiście tu mówimy nie o średniej z ostatniego półrocza, tylko z całej aktywności. Wtedy nie patrzymy na staż, czy ktoś się loguje etc., tylko co pół roku weryfikacja, czy ktoś trzyma wymaganą średnią postów/miesiąc.

 

Ogólnie pany wybaczcie, może się za szybko wyrwałem ze zmianą tego, a trzeba było najpierw przegadać. Jak najbardziej nie chodzi o spłaszczenie rangi Seniora, ale też mimo wszystko fajnie, jakby nie stało się to jakieś hermetyczne wyróżnienie dla garstki osób, do którego inni nawet nie mają podejścia, bo na - mimo wszystko - coraz mniej aktywny forum będą do wyrobienia jakieś wyśrubowane normy.  

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Perez napisał:

@Kmiot tak jeszcze zacząłem z tą aktywnością - szybko można ustalić średnią postów w zależności od stażu, czyli kto ile natrzaskał od momentu rejestracji. No to tego limitu 10 postów/miesiąc nie spełnia tylko jedna osoba :). Tylko oczywiście tu mówimy nie o średniej z ostatniego półrocza, tylko z całej aktywności. Wtedy nie patrzymy na staż, czy ktoś się loguje etc., tylko co pół roku weryfikacja, czy ktoś trzyma wymaganą średnią postów/miesiąc.

Ja kumam, ilość 10 postów/miesiąc podałem tak od czapy, bo zawsze to trochę lepiej niż 1/rok i nie chodziło mi o średnią od czasu rejestracji, raczej ostatniego czasu i bieżącej aktywności w ostatnim miesiącu. Ale to pewnie za dużo zachodu z weryfikacją, chyba że dałoby się to jakoś zautomatyzować. Po prostu jeśli kryterium ma być czysto symboliczne, to w zasadzie nie ma potrzeby go w ogóle tworzyć.

 

I pewnie, że nie chodzi, by Seniorów hermetycznie zamknąć jakby byli weteranami Powstania Warszawskiego i ich status był nieosiągalny dla świeżych użytkowników, ale trzeba się zastanowić czy obdarzenie Seniorem połowy obecnie aktywnych użytkowników to własnie efekt, który chcieliśmy osiągnąć.  Może najlepszą opcją będzie rzeczywiście po prostu zmiana nazwy wyróżnienia, żeby się nikomu nie kojarzyło z czymś kiedyś nieosiągalnym.

 

Skoro nowe zasady przyznawania wyróżnienia, to niech samo wyróżnienie będzie też nowe.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wiesz, nie da sie do konca mowic o nowych zasadach wyrozniania, bo nie bylo starych (i stad caly ten temat). Bardziej chodzi o stworzenie kryteriow, ktore zarowno zadowola weteranow (chociaz wiadomo, ze takie osoby zawsze inaczej patrza na nowych, bo chocby stazem nikt ich nie przeskoczy), ale tez beda realne dla nowych lub tez w duzej wiekszosci aktywnych userow. 

 

Pokombinuje jeszcze, najwyzej czesc userow mnie przeklnie jak Senior im zniknie, bo ogolnie widze, ze jednak uwazacie kryteria za zbyt latwe.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Boomcio napisał:

Tylko chyba lepiej 5 postów miesięcznie, ale wartościowych, bekowych, pomagających, niż 20 wpisanych dla samego nabicia cyfry.

Ludzie zaczną nabijać hurtowo, jeżeli to będzie jakimkolwiek wyznacznikiem.

 

I tak tez moze byc, ze wrzuci sie limit postow i bedzie wyscig :). No tylko z drugiej strony jakiegos kryterium liczbowego postow sie nie uniknie, bo posty = forum, wiec ich liczba tez ma znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Perez napisał:

Wiesz, nie da sie do konca mowic o nowych zasadach wyrozniania, bo nie bylo starych (i stad caly ten temat).

Pewnie tak. Określonych kryteriów dotyczących Seniorów nigdy nie było na papierze, ale te wirtualne były bardziej wyśrubowane, stąd teraz dziwne poczucie "degradacji" statusu, którego przyznawanie kiedyś odbywało się w LOŻY i każda kandydatura była rozpatrywana indywidualnie. To już relikt i niech takim pozostanie.

Wywalić Seniora (przy okazji można usunąć martwe podforum dedykowane Seniorom), dać nową rangę, nowe kryteria i bawimy się dalej.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Kmiot napisał:

Pewnie tak. Określonych kryteriów dotyczących Seniorów nigdy nie było na papierze, ale te wirtualne były bardziej wyśrubowane, stąd teraz dziwne poczucie "degradacji" statusu, którego przyznawanie kiedyś odbywało się w LOŻY i każda kandydatura była rozpatrywana indywidualnie. To już relikt i niech takim pozostanie.

Wywalić Seniora (przy okazji można usunąć martwe podforum dedykowane Seniorom), dać nową rangę, nowe kryteria i bawimy się dalej.

 

Nie widze powodu, zeby wywalac Seniora. Rozumiem, ze kiedys kryteria byly inne, waznosc rangi inna, ale to jest spoko wyroznienie dla osob, ktore na przestrzeni lat w znaczacy sposob przyczynily sie do dzialania forum. Tak jak mowie - zaproponuje dodatkowe rozwiazanie, moze uda sie pogodzic (w miare) wszystkich. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...