Skocz do zawartości

Co było pierwsze - Senior czy Premium?


Premium, Senior, a może Gold?  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Za czym głosujesz:

    • Grupy Premium i Senior bez zmian
      22
    • Tworzymy jedną grupę dla wszystkich wyróżniających się userów
      40

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Blokada licznika to rzeczywiście głupi pomysł był. Co to miało na celu? 

 

Nazwa Senior jest ok i powinna zostać. Najważniejszym kryterium łączącym się z resztą z nazwą powinien być staż. Senior = dziadek. Ranga ta powinna być dla forumowych dziadków i 15 lat nie jest tu przesadą. Potem można inne kryteria rozważać, ale staż powinien być na pierwszym miejscu.

 

Nowa strona czaicie

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie dogodzisz wszystkim. Boomerzy beda krzyczec ze no ale jak to, ja tutaj dzieciństwo spędziłem i plumcie nie powinny dostać seniora, a z drugiej strony są osoby które założyły konto w tym dziesięcioleciu i tez piszą wartościowe posty o gierkach i życiu. 

 

Senior powinien zostać zmieniony na forumowicz, dac tej randze uprawnienia w/w dla seniora i jest kompromis. 

 

Lore seniora na tym forum sięga pewnie jeszcze czasow majonezu yanka i jaranka pierwszym xboxem. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tym zliczaniem postów to też śliska sprawa, bo najbardziej aktywny temat na forum CW postów nie zlicza. To samo z WKP.

 

Żeby mieć posty trzeba pisać w tematach gierkowych dla przegrywów albo kłócić się obecnie o istnienie covida w hyde parku :|

Ogólnie Senior niech zostanie, ale też niech będzie jakaś legendarna ranga dla tych co najbardziej przegrali życie na forum i mają te 10k postów i plusików

Odnośnik do komentarza

W kraju inflacja, to i inflacja rang. W sumie to wisiało w powietrzu: forum jest obecnie na tyle kameralne i ma taką specyfikę, że większość aktywnych użytkowników to stare wygi. Tyle, że to jednocześnie w pewnym sensie odbiera randze wyjątkowości. Nie, żeby mi było żal, sam stosunkowo niewiele piszę i wg czyichś kryteriów bym się nie łapał, no ale może to była właśnie ta "magia" seniora: nie do końca było na sztywno określone, kto się łapał.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

OK, czytajac Wasze opinie, wydaje sie, ze dodatkowa grupa bylaby rozwiazaniem. Czyli np. obecne kryteria 5 lat i 2k postow zostalyby dla Juniorow (co w jakis sposob wyrozni osoby aktywniejsze niz zwykly user), a dla Seniorow np. przewijajace sie 10 lat i 4k postow. 

 

Nim jednak ta ewentualna zmiana to zostaje do sprawdzenia to zliczanie postow w CW czy WKP, bo jesli to by mialo zniknac, to system moze przeliczyc obecne wartosci i wtedy te 2k czy 4k postow moze okazac sie niska wartoscia, zwazywszy ze taka Betoniarnia miesiac w miesiac jest w czolowce najpopularniejszych tematow. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, D.B. Cooper napisał:

Senior = dziadek. Ranga ta powinna być dla forumowych dziadków i 15 lat nie jest tu przesadą. Potem można inne kryteria rozważać, ale staż powinien być na pierwszym miejscu.

no dokładnie, wtedy to by oznaczało szacun - tyle lat ktoś wytrzymał na forum.

5 lat to może być co najwyżej junior.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Perez Dodatkowa grupa, czyli np. PREMIUM? :) Seniora dostajesz za aktywność, coś co przychodzi mimochodem z wiekiem, a Ci którzy wyróżnialiby się najbardziej dostaliby zielone premium, grupę zamkniętą jak chociażby Spatacusy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, grzybiarz napisał:

no dokładnie, wtedy to by oznaczało szacun - tyle lat ktoś wytrzymał na forum.

5 lat to może być co najwyżej junior.

 

Dla mnie może być i 15 lat :). Tylko pytanie o dalsze kryteria, bo takich, którzy mają konto minimum 15 lat, jest blisko 9300. Gdyby to powiązać z postami, to padały propozycje, ze np. dobrze, aby aktywni mieli 10 postów/tygodniowo. No to pytanie, ile postów powinien mieć user z minimum 15-letnim stażem - ot, załóżmy, że pisze 1 posta/dzień, czyli przez 15 lat nazbierałby ich ok. 5500. Takich osób jest teraz ok. 30 (w tym kilka już nieaktywnych). 

 

@Paolo de Vesir ale to jest trochę powrót do tego, co było, czyli Seniora, który rozdawany był 15 lat temu (ja jestem jakieś 9,5 roku i nie pamiętam przyznanych Seniorów, nie pamiętam zgłoszeń od Seniorów w stylu "warto rozważyć kandydaturę usera X na Seniora") i potem stał się zamkniętą grupą, a potem Premium, które jednorazowo zebrało kilkudziesięciu userów i też praktycznie stało się zamkniętą grupą.   

 

Ja doskonale rozumiem to, o czym wspominacie, że ten Senior przyznawany był kiedyś indywidualnie, że ktoś tam robił naradę itd., no ale teraz tego nie ma, raczej nikt w to się nie będzie bawił, stąd propozycja jakiegoś ramowego ujęcia tych rang, aby to nie były jakieś mityczne i niedostępne dla innych opcje, bo ktoś się zarejestrował 15 lat temu i napisał 300 postów to już tak, owszem, ale ten co się zarejestrował 9 lat temu i napisał 6000 postów, aktywnie współtworząc forum, to już sorki, ale nie, bo Seniorów to rozdawało się kiedyś, teraz już nie ma. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

15 lat stażu, 6000 postów i aktywność z ostatnich 3 lat(tu już bym nie dawał mocno wygórowanej liczby) by wyeliminować nie aktywnych userów. Wtedy można uznać, że ktoś wytrwał 15 lat na forum i trwa dalej. Grono się zawęża i takiego Seniora to ja mogę szanować, mogę chuja nie lubić, ale szanować trzeba.

 

Premium jak był lub junior dla usera z 2k postów i 5 letnim stażem.

 

Amen

 

No i odblokować licznik postów

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, 20inchDT napisał:

Jakie rozkminy o niebieski kolorek nicka xD Jak myślicie, że ktoś was "podziwia", bo macie jakiegoś tam seniora, to mam dla was złą wiadomość.

 

Jak ktoś jest w pracy tylko " liderem kas", a tu nagle SENIOR re- MEMBER wjeżdża na srebrnej tacy i Perez cały na biało ... 

W niejednym pokoju gracza wczoraj strzeliły szampany.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

No ludzie się przejmują bo kiedyś Senior Znaczył więcej, proste psychologiczne zagrywki mają sens. Ja poczułem się doceniony, wiadomo ,że w małym stopniu ale jednak. Taka mała dygresja, na szkoleniach uczyli mnie żeby ludziom nie dawać zadań tylko "odpowiedzialności". Stefan ty od dzisiaj jesteś odpowiedzialny za cysternę z naftą i już chłop na przerwie śniadaniowej chwalił się kolegom co to on nie będzie robił od teraz. Gość przygotował instrukcję TPM dla tej cysterny, wypucował, nasmarował kalamitki i pilnował żeby nikt przy niej głupot nie robił i uzupełniał listę użycia sprzętu. Gościowi nie trzeba było nawet dawać złotówki do wypłaty aby to robił bo czuł się za to odpowiedzialny.

 

Od tamtej pory pilnuje siebie żeby mnie szef tak nie podszedł :dog:

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Perez napisał:

Dla mnie może być i 15 lat :). Tylko pytanie o dalsze kryteria, bo takich, którzy mają konto minimum 15 lat, jest blisko 9300. Gdyby to powiązać z postami, to padały propozycje, ze np. dobrze, aby aktywni mieli 10 postów/tygodniowo. No to pytanie, ile postów powinien mieć user z minimum 15-letnim stażem - ot, załóżmy, że pisze 1 posta/dzień, czyli przez 15 lat nazbierałby ich ok. 5500. Takich osób jest teraz ok. 30 (w tym kilka już nieaktywnych).

 

Rangi:

 

a) >15lat - Przegryw

b) >10k postow - Napierdalacz

c) >10k plusow - Lider

 

I odpowiednio:

a + b - Przegryw Napierdalacz

a + c - Lider Przegryw

b + c - Lider Napierdalacz

a + b + c - Lider Napierdalajacych Przegrywow

 

Mam nadzieje, ze pomoglem.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...