Skocz do zawartości

Gran Turismo 7


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam już tyle samozaparcia. Dzis skupiłem się na kredytach i jakimś dziwnym cudem wpadło trofeum online za przejechanie z innymi graczami dystansu 5810 km, pierwszy przelot nad Atlantykiem. Mocno się zdziwiłem bo myślałem że tu chodziło oto aby nabić te kilometry w wyścigach online. A ja jeszcze ani razu nie byłem w trybie sport, nie mam nawet plusa wykupionego. I jeśli dobrze kombinuje to kolejne takie trofeum ale za przejechanie z innymi graczami dystansu niemieckich autobanów też wpadnie grając w singlu. To oznacza że jedyne trofeum online w GT7 jest tak naprawdę za uczestnictwo w 50 wyścigach w trybie sport czyli online.

 

Nic w tej grze nie jest takie jakie powinno. I nadal nie wiadomo co to za trzy auta legendarne których przeznaczeniem było zwycięstwo w LeMans. 

Odnośnik do komentarza

I jak wyglada community? Dużo serwerów? Wypełnione? Jest kultura jazdy?

 

przyznam ze głównie co mnie zachęca do spróbowania GT7 to Super GT na YouTube który regularnie wrzuca filmiki z online i widze tam pokoje wypełnione na full z dobrze jeżdżącymi ludźmi.

Odnośnik do komentarza

Gratuluję ;)

 

A ja dzisiaj straciłem godzinę z życia na wyścigu godzinnym na Tsukubie ( nowy w misjach). AI pięknie w nim oszukuje. 1 i 2 samochodu nie dało się dogonić. Każde okrążenie robił lepszy czas (nawet na gorszych oponach i na slikach już była mokra nawierzchnia po tym jak zaczął padac deszcz). W dodatku zjechał zatankować dopiero na 28 okrążeniu... a i nawet wtedy nadal miał ponad 20% paliwa (chyba 23%) gdzie nawet jadąc na max obniżonej dawce zrobiłbym max 23-25 okr a jadąc na full 15 okr. Później okazało się, że na prostych odchodził jakby miał 250-300 koni (Ta Mazda z oponami na jakich jechało AI aby zmieścić się w 600PO moglaby mieć max 210 koni).

Także ten... fajnie zbalansowane eventy.

 

@MaZZeo Na chwilę obecną online lobby niestety jest w opłakanym stanie. Możesz założyć pokój z dowolnymi ustawieniami ale później nie da się NIC zmienić. Trzeba zakładać pokój na nowo. Po prostu nie działa menu ustawień i host ma te same menu jedynie podglądu ustawień co gość. Niestety już miesiąc po premierze i nadal tego nie naprawili.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Emet napisał:

Gratuluję ;)

 

A ja dzisiaj straciłem godzinę z życia na wyścigu godzinnym na Tsukubie ( nowy w misjach). AI pięknie w nim oszukuje. 1 i 2 samochodu nie dało się dogonić. Każde okrążenie robił lepszy czas (nawet na gorszych oponach i na slikach już była mokra nawierzchnia po tym jak zaczął padac deszcz). W dodatku zjechał zatankować dopiero na 28 okrążeniu... a i nawet wtedy nadal miał ponad 20% paliwa (chyba 23%) gdzie nawet jadąc na max obniżonej dawce zrobiłbym max 23-25 okr a jadąc na full 15 okr. Później okazało się, że na prostych odchodził jakby miał 250-300 koni (Ta Mazda z oponami na jakich jechało AI aby zmieścić się w 600PO moglaby mieć max 210 koni).

Także ten... fajnie zbalansowane eventy.

 

@MaZZeo Na chwilę obecną online lobby niestety jest w opłakanym stanie. Możesz założyć pokój z dowolnymi ustawieniami ale później nie da się NIC zmienić. Trzeba zakładać pokój na nowo. Po prostu nie działa menu ustawień i host ma te same menu jedynie podglądu ustawień co gość. Niestety już miesiąc po premierze i nadal tego nie naprawili.


Ja natomiast zrobiłem tsukube za pierwszym podejściem na 1 miejscu z 15 sekundowym zapasem. Strategia? Paliwo na 1 i opony twarde i na mokry deszcz. Zmienialem je przed deszczem i później znowu je dałem kiedy zaczęło mocniej padać. Dodam ze najlepszego czasu nie udało mi się zrobić na torze, brakowało mi chyba pół sekundy. Z tego co czuje to ai za często zmienia opony i to daje szanse na wygrana 

Odnośnik do komentarza

U mnie też duży progres. Collectors Level wskoczył z 36 na 42 dzięki wydanym 9.500,000 ciężko zarobionych credytek na McLarena F1 GTR Race Car 97:pawel: Zrobiłem też kilka kolejnych tras wraz z sektorami na złoto. Do końca tygodnia mam zaplanowane wbić już 15 torów i zdobyć trofeum. Porobiłem tez trochę wyzwań za które dostaje się auta. To z paliwem w Veyronie nawet fajne. 

 

Jutro rano wjeżdża patch 1.13, pewnie zablokują zarabianie cr Tomahawkiem. I wrzucą nowe auta legendarne więc znów zacznie się farmienie cr żeby zdążyć z wykupem. 

Odnośnik do komentarza
Jednak dochodzę do wniosku że opony wyścigowe też popsuli tylko w drugą stronę - jeździ się znaczenie łatwiej, za łatwo  Tak jak opony sportowe to jakiś totalny absurd i ślizgawica gdzie auta 200KM zachowują się jakby miały 400KM i łyse opony, tak opony wyścigowe trzymają aż za bardzo. Auta serii GT500, bez TSC, opony wyścigowe twarde, jeszcze na wyjściu z ciasnego dwókowego zakrętu trzeba delikatnie uważać, ale już tak na 3 biegu można prawie bez obaw wciskać gaz do oporu. W GT5/GT6 tak zachowywały się auta GT300, GT500 wymagały znacznie więcej uwagi i spokojnego obchodzenia się z gazem. 
 
Ale nie chcę zbytnio narzekać, mimo wszystko jeździ się przyjemnie i pod online będzie jak znalazł, jak mi w końcu durnie ten online odblokują. Wogóle co to za absurd żebym nie mógł pograć split screen z dzieckiem bez zrobienia czegoś kompletnie nieokreślonego, szczerze dalej nie wiem co mam dokładnie zrobić żeby odblokować online albo split screen, mam nadzieje że wpadnie z progressem. Na ten moment kończę licencje, robię S w której w końcu było parę fajnych momentów, Formula na Laguna Seca czy Nissan na Deep Forest wymagały kilku(nastu) powtórzeń żeby zaliczyć na złoto ale była to przyjemna robota  Szczególnie Formula i pierwszy przejazd, po ślizgawkach Ferrari I Lambo na oponach sportowych trzeba było mocno zmieniać nawyki bo aż ciężko było zrozumieć jak ja mam urwać 6s na torze którego okrążenie trwa 1m7s  

Tutaj lista co i kiedy się odblokowuje:

https://www.gtplanet.net/gt7-how-to-unlock-everything-20220305/
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 hours ago, Emtebe said:

A jak farmić Tomahawkiem? Ja aktualnie robię półgodzinny wyścig na trasie Le Mans. Za czystą jazdę i pierwsze miejsce wpada 825000 kredytów.

 

Też robiłem ten wyścig, ale jest sposób aby obniżyć PP Tomahawka do 600 i robić 12 okrążeń na Tsukuba w ciagu około 17 minut więc w godzinę można spokojnie wyciągnąć 3 x 825.000 = 2.475.000 cr nawet obijając się o ściany i z karami. Przynajmniej przed patchem który właśnie wjechał. Wrócę z pracy to sprawdzę czy to nadal działa. Mam nadzieję że tak. 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, eloszki napisał:

Czytam, że patent z Tomahawkiem i obniżeniem go do 600 pp nadal działa. Sam nie testowałem, ale spróbuje dzisiaj o co tu chodzi :) 

 

Generalnie system PP źle działa w sytuacjach kiedy zbijasz osiągi super mocnych samochodów i można zbić Tomahawka do 600PP mimo, że jego faktyczne osiągi są dużo lepsze niż jakiegokolwiek normalnego samochodu w tym przedziale. Podobny glitch jest z Chaparralem 2J do wyścigu klasyków z tych nowych misji. Będą musieli to naprawić, bo teraz balans w tych przedziałach jest kompletnie popsuty.

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, spo21 said:

A jak obniżyć PO Tomahawka? 

 

  • Kup SRT Tomahawk X VGT - 1.000.000 cr
  • Kup Power Restrictor 
  • Kup Fully Customizable Racing Transmission 
  • Kup Opony Racing Hard

Wejdź w ustawienia auta i na górze wybierz Edit Settings Sheet / Add New Sheet. Teraz wejdź w ustawienia auta i w zakładce Transmission / Manual Adjustment
ustaw: Wszystkie biegi jak na zdjęciu. Gdy ustawisz biegi wciśnij trójkąt. 
A następnie przestaw Power Restrictor na 70 i następnie Output Power też na 70. I zmień opony na Racing Hard. Teraz mając PP 595.05 możesz wejść do Asia - Oceania 9/9 / Tokyo Expressway / World Touring Car 600 i tym autem pozamiatasz w 20 minut 825.000 nawet mając kary za uderzanie w inne auta i ściany. Po jakimś czasie uda ci się zejść poniżej 20 minut gdy wyczaisz że na pierwszych dwóch okrążeniach tor jest jeszcze mokry i nie możesz szaleć ale już na trzecim otwierasz zawory i tylko spoglądaj na mapę aby wiedzieć na którym okrążeniu nie szarżować gdy auta będą przed tobą, Gdy będą za tobą to gaz do dechy a gdy znów dogonisz to trochę zwalniasz żeby nie łapać kar. 

Próbowałem zmieniać opony na Intermediaty ale PP dostaje szału i cheat nie działa :/ pomimo że przed samym wyścigiem jest rozpiska które opony są dozwolone. I muszę dwa okrążenia jechać zachowawczo. Ale i tak w ciągu godziny mam 3 x 825.000 :) 

 

 

FQPi4yaXoAchaDU?format=jpg&name=4096x409

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Też miałem problem ale rozgryzłem i zdecydowanie wolę te metodę gdyż gdy już opanujesz to że w zakręty tym tworem wchodzisz na pełnej corvie. To nawet przyjemne 20 minut :pawel: Ale za tydzień chyba to zablokują więc zamierzam wydoic tyle credytkow ile tylko zdołam. Przydadzą się gdy już będzie wiadomo to, które trzy legendarne auta kupic. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...