Skocz do zawartości

The Last Of Us Part II TEMAT SPOILEROWY


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj obejrzałem ta recenzje AJ. Ogólnie typek ma najbardziej żal o to, że ukatrupili mu Joel'a. Zarzuty w stronę np. tego że Mel będąc w ciąży wdrapuje się na stopień są tak samo śmieszne jakby zarzucac pierwszej części fizyczna sprawność i siłę Joel'a w wieku prawie 50 lat i poruszanie się mniej więcej połowę czasu w półprzysiadzie. 

 

Odnośnik do komentarza

No większość osób, które nie hejtują gry z powodu LGBT, ma ból dupy o śmierć Joela i nie potrafi wyjrzeć poza czubek własnego nosa.
Teraz obejrzałem kawałek recki YongYea i on też ma o to żal, ale przynajmniej jest on na tye inteligentny i ładnie się wysławia, że nie słucha się tego, jako tępy rant.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Ale to co? Nie mozna uwazac, ze smierc Joela jest totalnie zrushowanym i biednie zrealizowanym momentem w grze? Nie ogladalem recki AJ, ale to jak napisana jest ta scena i caly ciag przyczynowo skutkowy do niej prowadzacy to jest jakis scenariuszowy dramat. Ze zdech to mnie srednio obchodzi, nie mam do niego zadnej sympatii, bo jedynka ogolnie splynela po mnie jak po kaczce fabularnie, ale no slabo to wyszlo strasznie. I widac ze w tym nie bylo zadnego celowego zabiegu, czy kojimowskiej zabawy z oczekiwaniami na miare mgs2,  tylko po prostu nieudolnosc scenarzysty. 

Odnośnik do komentarza

Tak jak śmierć Sary w jedynce miała wywołać smutek i poczucie straty, tak śmierć Joela w dwójce miała być katalizatorem nienawiści i chęci zemsty - ja tu dość wyraźnie widzę premedytację i zamysł scenarzysty, a nie żadną "nieudolność" (co do szczegółów, tego jak łatwo dali podejść itp to już można by dyskutować).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kolejny temat rzeka. Sposób jak zginął Joel. Rozumiem, że niektórzy chcieli tutaj coś w stylu "Szeregowca Ryana", pogrzeb z honorami, itd. Taki jest świat w TLoU. Albo zagryzie Cię Klikacz albo zabije człowiek. Co tutaj rozkminiać? Joel poniósł niejako konsekwencje swoich dawniejszych czynów. Gra tak naprawdę pokazuje, kto jest kim. Już pierwszy TLoU stawiał Joel'a w bardziej złym świetle i nikt się nie oburzył, że okłamał Ellie, miał gdzieś ludzkość.

Odnośnik do komentarza

Jedyne, co bym zmienił, to przerobił ten moment na gameplay w stylu walki z

Spoiler

The Boss

z MGS3, gdzie musiałeś pociągnąć za spust(chociaż po jakimś czasie chyba samo się załączało), z tą różnicą, że tutaj musiałbyś skatować Joela bez żadnej cenzury i ucieczki kamery. Nie chcesz tego robić, ale robisz, bo inaczej gra nie ruszy dalej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...