Skocz do zawartości

Xbox Series X I S - preordery, zamówienia, All Access i ogólna szajba ;)


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Apropos preorderów z odbiorem np w RTV EURO AGD czy innym Media Expert, to w przypadku lockdown najbardziej muszą się obawiać ci co zamówili w placówkach w galeriach handlowych. Podczas poprzedniego ld, elektromarkety nie w centrach oraz nie większe niż 2 tys m2 były normalnie otwarte i co ważne kręciły rekordowe obroty (laptopy, konsole, tv schodził ponoć znacznie lepiej rok do roku). Podejrzewam, że teraz będzie podobnie, aby nie zaorać totalnie handlu, konsumpcji i gospodarki.

 

Ciężkie czasy aby być graczem:obama:
  

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Do galerii nie wejdziesz, ale na tyłkach tych kolosów jest magiczne wejście. Napisane jest MAGAZYN. Są to małe drzwi, a obok brama na wjazd towaru. 

Tam będą wydawali :xboss:

A jak się zesra na amen, to będą zmieniać odbiór osobisty na wysyłkę. Jest jeden problem. Dzień po premierze mamy święto narodowców w stolicy. 

 

Ja na 10 mam wolne, liczę po cichu że kurierska firma która to ogarnia, wyśle mi SMS, że " w dniu dzisiejszym Sławek P podejmie próbę dostarczenia do Państwa przesyłki- przewidywany czas dostarczenia 12-14"  

Ziomuś z bazy nie wyjedzie, a już będę na niego czatował z telefon w ręku gdzie mam podjechać.:kaz:

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, HiS napisał:

Brak napędu, dysk 500GB a realnie na gry z 350 nie więcej. To jest wtopa 1300zl. Lepiej raz a porządnie kupić nawet jak tv starszy. Z czasem się wymieni ale konsola już będzie. 

gry na Series S będą mniej ważyć, a większość można trzymać na zewnętrznym, bo bądźmy racjonalni, gier wymagających nowego HDD będzie co kot napłakał 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, balon napisał:

Apropos preorderów z odbiorem np w RTV EURO AGD czy innym Media Expert, to w przypadku lockdown najbardziej muszą się obawiać ci co zamówili w placówkach w galeriach handlowych. Podczas poprzedniego ld, elektromarkety nie w centrach oraz nie większe niż 2 tys m2 były normalnie otwarte i co ważne kręciły rekordowe obroty (laptopy, konsole, tv schodził ponoć znacznie lepiej rok do roku). Podejrzewam, że teraz będzie podobnie, aby nie zaorać totalnie handlu, konsumpcji i gospodarki.

 

Ciężkie czasy aby być graczem:obama:
  

Nie większe niż ... to kłopot dla mnie bo mój media był zamknięty;) no ale pan z obsługi uspokoił to grzecznie czekam. Jeszcze niecałe 2 tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Lokomotywa napisał:

gry na Series S będą mniej ważyć, a większość można trzymać na zewnętrznym, bo bądźmy racjonalni, gier wymagających nowego HDD będzie co kot napłakał 

 

Ale jakiego HDD? Gry z optymalizowane pod Xbox Series X|S będą odpalane jedynie z SSD konsoli

 

31 minut temu, HiS napisał:

Hmm jak to mniej ważyć?

 

No nie będzie tekstur w rozdzielczości 4K to będą ważyć mniej 

Odnośnik do komentarza

Czy się to komuś podoba czy nie, to nadal next-gen. Next-gen, w którym sam procesor (praktycznie Ryzen 7 3700x) przekracza 1300 zł. Oprócz tego karta graficzna z pełnym sprzętowym wsparciem dla wszystkich rozwiązań architektury RDNA2, która w pecetach zadebiutuje dopiero w przyszłym miesiącu. SSD NVME pod PCI 4.0. Można wymieniać jeszcze dalej.

 

Będą ważyć mniej, skoro XSS nie potrzebuje assetów w 4K tylko 1440p czy nawet 1080p. Szczególnie będzie to widoczne w grach pisanych typowo pod SSD i nowe konsole.

 

Tak czy inaczej, dalej nie rozumiem dlaczego te 500 GB jest problemem. Albo inaczej, nie rozumiem potrzeby instalowania i trzymania na dysku masy gier, grając tylko w 2 lub 3 na raz. A dysk zewnętrzny pełniłby rolę magazynu dla gier w razie potrzeby. Koszt max 200 zł za 1 TB, o ile już ktoś takowego nie posiada od dawna.

 

I tak, 900 zł różnicy dla niektórych nie jest małą kwotą. Osobiście stać mnie na kupno X-a, ale koniec końców raczej postawię na XSS, bo raz - design i rozmiar konsoli, dwa - mam monitor 27 cali 1080p, trzy - preferuje gameplay ponad grafikę, więc nie robi mi brak ray tracingu w jakimś tytule (np. Devil May Cry 5) czy gorsze tekstury.

 

Komentowanie po raz kolejny 4 teraflopów i 900p w jednej Yakuzie, której silnik graficzny morduje najmocniejsze pecety sobie odpuszczam.

 

 

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Lokomotywa napisał:

ale co takie gry indie też będą wymuszać nowe HDD? jak dla mnie będzie to zależne od dewelopera, chyba że MS i Sony wymuszają to lipa wtedy

 

To nie jest HDD zacznijmy xD Tylko SSD i jeśli gra będzie zoptymalizowana pod kątem nowej architektury to tak będziesz musiał korzystać z dysku wewnętrznego

Edytowane przez bluber
Odnośnik do komentarza

Widzę, że dyskusja zmierza donikąd, skoro tak bardzo zależy Ci na bagatelizowaniu wydajności XSS.

Ale podpowiem, że Watch Dogs Legion i Call of Duty Black Ops Cold War mają ray tracing na tej konsoli. Wykastrowane GPU? No nie aż tak bardzo.

 

8 rdzeniowy/16 wątkowy ZEN2. Albo 3700x albo 3800x. Najbliżej na papierze do pierwszego. Innego wyboru nie ma. Choć to nie jest 1:1 przeniesione z pecetów, tylko odpowiednio dopasowana jednostka.

 

edit: Koniec offtopu, bo to nie temat do takich dyskusji.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Jeszcze btw dyskusji o dysku 

 

Gry na XS będą około 30% mniej zajmować niż te na XSX

 

Cytat

Xbox Wire: Let’s start with the size of games and how that relates to Xbox Series X|S?

Jason Ronald: A significant portion of the overall size of a game is comprised of texture data. As Xbox Series S was designed with a performance target of 1440p at 60 FPS with support for up to 120 FPS, many games will not require their highest level of 4K textures resulting in smaller game sizes overall, often up to 30% smaller on average.

 

Gry z poprzednich generacji można ogrywać prosto z externala (HDD lub SSD) 

 

Cytat

Xbox Wire: Is my existing USB-based HDD/SSD with my library of games compatible with Series X|S?

Jason Ronald: Yes! It is easy as unplugging your existing external USB 3.1 HDD or SSD from your Xbox One and connecting it to your Xbox Series X | S and all your games are instantly available. You can continue to play your favorite Xbox One games, including backward-compatible Xbox 360 and original Xbox games, directly from the external hard drive.

 

USB 3.1 HDD/SSD                  Seagate Expansion Card
Stores any Xbox game Yes Yes
Plays Xbox One, Xbox 360, and Original Xbox games Yes Yes
Plays games optimized for Xbox Series X|S No Yes
Replicates speed and performance of internal SSD No Yes

 

https://news.xbox.com/en-us/2020/09/24/xbox-series-x-and-xbox-series-s-custom-storage-solution-primer/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, HiS napisał:

@Bigby

Tylko bez faktów nie można tego równać 1:1, może mieć np inna ilość cache (ta pamięć mocno podnosi cenę takiej jednostki i wpływa na wydajność). Coś na wzór serii Ryzen 4000G (Zen2).

Natomiast o RT na dzisiejszej konfie AMD nie chciało za bardzo wspominać. Najpewniej będzie to słaba strona tego układu jako, że AMD dopiero w temat wchodzi. A mowa była o 6800-6900. W XsS RT to raczej będzie tylko na papierze lub w opcji very-low.

Tak czy inaczej każdy wybierze co uważa natomiast nie ma sensu naginać rzeczywistość.

No coś tam te AMD w RT jednak potrafi co pokazały np. nowe materiały ze spidermana, a tam u konkurencji te GPU jednak słabsze siedzi. 

Osobiście mi to wisi i wole 60 fps niż 30 z RT. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

W konsoli masz APU ciężko to porównywać do stacjonarnego procka czy GPU. Mają wspólne rozwiązanie ale to kompletnie dwa różne sprzęty. W konsoli siedzi coś bliższego do rozwiązania laptopowego gdzie TDP nie jest większe niż 200W. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Dziś ostatni dzień promocji na odroczone raty do maja w EURO. Po komentarzach o tym, że dzwonią ze sklepów i proponują ubezpieczenie zdecydowałem się na zakup aby załapać się jeszcze na te raty. Kupiłem ostatnio kilka rzeczy na odroczone raty 30 x 0% i myślałem, że spokojnie będę mógł dodać do tego zestawu jeszcze Xboxa jednak tutaj była opcja tylko 10 rat. Cóż, spłacę go szybciej. Dostawa powinna być na premierę - "zamówienie jest kompletowane", więc pewnie już mają sprzęty na magazynie. Oby tylko kurierzy dali radę, bo jak nie to...

 

Spoiler

trudno :dunno:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...