Skocz do zawartości

Hogwarts Legacy


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Homelander napisał:

Liczę, że pomimo bycia średnią grą będę dobrze się bawił chodząc po Hogwarcie. Nie oczekuję mesjasza w żadnym wypadku

Po Hogwarcie chodzi się mega, niestety dość szybko się z niego wychodzi i co gorsza jest dużo akcji po za nim, a to mocno podcina gierkę. Ograniczyliby się do Hogwartu i błoń + Quidditch, podkręcili historię oraz bohaterów i byłoby na luzie 8/10  

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, balon said:

Po Hogwarcie chodzi się mega, niestety dość szybko się z niego wychodzi i co gorsza jest dużo akcji po za nim, a to mocno podcina gierkę. Ograniczyliby się do Hogwartu i błoń + Quidditch, podkręcili historię oraz bohaterów i byłoby na luzie 8/10  

 

Spoko. Nawiasem mówiąc to nawet zabawne, że ludzie piszą ciągle o graniu w jakieś przedziwne gry, oceniane marnie, ukryte perełki i inne takie. A tutaj kilka osób stara mi się zniechęcić tytuł tylko dlatego, że nie jest 9+/10 :)

  • WTF 3
Odnośnik do komentarza

Kilka godzin za mną. Najpierw minusy, bo ich mniej. Widać ewidentnie, że do absolutnej czołówki gier trochę HL brakuje. Animacja postaci, mimika, ogólna drętwota - no nie jest to topowy poziom giereczek. Do tego sama gra wywaliła mi się do tej pory trzy razy do tego stopnia, że musiałem resetować decka. I to nie jest tylko u mnie problem, bo inni też tak mają. Tyle narzekań. Dobra jest tu o wiele więcej. 

 

Przede wszystkim gra wywołuje niesamowity uśmiech na mojej twarzy i emocje, które towarzyszyły mi czytaniu książek i oglądaniu filmów. Jest tu ten czar, magia (nawet dosłownie). Jest niesamowity klimat. Mogę chodzić po Hogwarcie, mogę zwiedzać okolicę - po prostu spełnienie marzeń. Wszystko to wygląda absolutnie fantastycznie. No a gameplay? Nie przeszkadza. Nie zamierzam szukać znajdziek, przejmować się gamizmami i inne takie. Jako dla fana universium liczy się dla mnie zupełnie coś innego. Ale z drugiej strony wierzę, że dla nie-fana oceniającego mechaniki to gra może być co najwyżej takim średniaczkiem+ 

Odnośnik do komentarza

Ok, pisałem, że gameplay nie przeszkadza? No to zaczął. Gra jest przeraźliwie wręcz nudna. Jasne, zamek jest fantastyczny. Ale te misje, te scenki - no po prostu nuda w chuj i monotonia. Ziewam grając. Żeby jeszcze warto było te nudne misje wypełniać, bo gra nagradza nas fajną fabułą, albo scenkami właśnie. Ale nie, bo póki co jest meganieciekawie. A z tego co czytałem to prawdziwa szermięga zaczyna się po wyjściu na open world. Po 5 godzinach mam dość. 

  • Haha 2
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Dr.Czekolada said:

No wcale ci tego nie pisaliśmy :rayos:

 

Wiem :) Liczyłem jednak, że cała ta otoczka mi to wynagrodzi. Coś jak z Wiedźminem 3, gdzie taki sobie gameplay i walka jest wynagradzana przez rewelacyjną narrację i świat. Jasne, wiedziałem od początku, że to nie ten poziom, ale wiesz o co mi chodzi. Niestety w HL czegoś takiego nie ma. Scenki są drewniane, dialogi idiotyczne, a sama fabuła marna nawet jak na standardy Pottera. Może w następnej części do rewelacyjnego zamku dodadzą chociażby dobrą grę

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.02.2024 o 02:36, Homelander napisał:

Ok, pisałem, że gameplay nie przeszkadza? No to zaczął. Gra jest przeraźliwie wręcz nudna. Jasne, zamek jest fantastyczny. Ale te misje, te scenki - no po prostu nuda w chuj i monotonia. Ziewam grając. Żeby jeszcze warto było te nudne misje wypełniać, bo gra nagradza nas fajną fabułą, albo scenkami właśnie. Ale nie, bo póki co jest meganieciekawie. A z tego co czytałem to prawdziwa szermięga zaczyna się po wyjściu na open world. Po 5 godzinach mam dość. 

Mam podobne odczucia. Do momentu jak akcja nie wyszła poza zamek było spoko ( nie liczę latania, które akurat jest mega przyjemne dla mnie). A tu nagle w 30 minut gra z@jebała mnie ilością jakiś misji poza zamkiem i czar prysł. Najgorsze jest to, że chcąc odblokowywać nowe czary trzeba robić te gówienka poboczne. Oczywiście to inna skala gry ale podobnie jak w FF7 Remake mam wrażenie, że lepsze jest wrogiem dobrego. Skupiliby się na głównej fabule, wywalili tonę niepotrzebnego dodatkowego shitu, dopracowali to co jest ucinając grę o kilka zbędnych godzin i mamy dobry tytuł..

Odnośnik do komentarza

To prawda. 
Ta gra robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, a potem jest już tylko gorzej. 
 

Jestem gdzieś tam w połowie gry i fabuła kompletnie mnie nie obchodzi, postacie wyglądają jak z generatora, cutscenki są nieangażujące a dialogi sztuczne i o niczym. 
Zmęczę te grę do końca i poleci na OLX :/ 

 

Parę rzeczy jest na plus i wydaje się, że są podstawy pod kolejną część, jak poprawia to co tutaj kuleje to może być z tego dobra gra. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jestem aktualnie na 24 levelu j powoli nuży mnie ta gra. Chętnie olałbym sobie misje poboczne i skupił się tylko na fabułce, ale… co każdą misję główną muszę levelowac postać kilkoma nudnymi jak flaki z olejem misjami pobocznymi. 

Czy tak już będzie do końca gry? 

Są w tej grze jakieś sposoby na szybkie levelowanie? :facepalm:

  • This 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Zajcik napisał:

Są w tej grze jakieś sposoby na szybkie levelowanie? :facepalm:

 

Z tego co pamiętam, to jakiś specjalnych możliwości lvl nie było, tylko uzupełnianie tego przewodnika z wyzwaniami od Weasley. W miarę szybko można wbić te wyzwania dotyczące walki na Arenach Walk, bo je można było restartować.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.02.2024 o 10:36, Zajcik napisał:

Jestem aktualnie na 24 levelu j powoli nuży mnie ta gra. Chętnie olałbym sobie misje poboczne i skupił się tylko na fabułce, ale… co każdą misję główną muszę levelowac postać kilkoma nudnymi jak flaki z olejem misjami pobocznymi. 

Czy tak już będzie do końca gry? 

Są w tej grze jakieś sposoby na szybkie levelowanie? :facepalm:

Pamiętam żeby wbić level 40 to trzeba było wszystkie poboczne zrobić i sporo znajdziek znależć, ale i tak wbiłem platynę po 92h,fakt pod koniec jakieś 30 ostatnich godzin gra nuży się i dłuży.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...