Jump to content

Indywidualne podsumowanie roku w grach.

Kmiot

Recommended Posts

Ja w tym roku nie skończyłem wiele gier, ale z każdej byłem bardzo zadowolony.

a) Wiedzmin 3 - prawdę mówiąc zabierałem się do tej gry, jak pies do jeża i bynajmniej nie z powodu jakości, bo tej byłem pewien. Zwlekałem, bo wiedziałem że jest mega długa i że pochłonie mi znaczne ilości czasu. Finalnie udało się w końcu do niej usiąść i ukończyć.

b) Assasins Creed: Origins - Dokładnie ta sama sytuacja, co z Wiedzminem. Do tego był to prezent po choinkę w zeszłym roku od narzeczonej, więc tym bardziej miałem potrzebę, żeby tą grę ukończyć. 

c) Gears of War 5 - Uwielbiam tą serię, ale z jakiegoś powodu nie grałem w nią w zeszłym roku, dopiero w tym się udało ukończyć. Cóż mogę powiedzieć? Dla mnie chyba najlepsze Gearsy: fabuła, grafika, akcja, postacie... Wszystko mi podpasowało i z wypiekami na twarzy czekam na ostatnią częśc drugiej trylogii.

d) Deliver us the Moon - przykład gierki, która przeszła bez echa, a jest fantastyczna. Zainteresowała mnie, bo lubię kosmiczne klimaty i nie zawiodłem się, kilka godzin wyśmienitej zabawy.

e) Ori and the will of the Wisps - Chyba najlepsze doświadczenie growe, jakie mnie w życiu spotkało. Tytuł wybitny, cudowny... Tak bym się mógł rozpływać jeszcze długo. 

f) Ryse: Son of Rome - kilka godzin fajnej zabawy. Nie jest to gra wybitna, ale przyjemnie się eliminowało zastępy wrogów.

g) Shadow of Mordor - Oj, ale mi się w to dobrze grało. Rozwijanie postaci i eliminowanie całych grup Orków sprawiało mega fun!

h) Ace Combat 6 - Ostatnia część, w jaką grałem, to było AC2 na PSX, więc minęło mnóstwo czasu. Przyjemna gra, fajnie było wrócić i polatać, ale miała momenty, w których bardzo irytowała...

Do tego sporo gier zaczętych, szczególnie ubolewam nad Resident Evil 2: Remake, bo gra świetna, ale niestety na poziomie normal doszedłem do pewnego punktu, w którym moja postać jest słaba i bez amunicji i jestem bez wyjścia i cały czas zastanawiam się, czy nie zagrać na easy :/. Na ukończenie czeka również Forza Horizon 4.

Moim największym rozczarowanie jest Dark Souls 1. Kupiłem grę, bo byłem ciekaw wszystkich ochów i achów nad tą serią, ale prawdę mówiąc pograłem 2 godziny i kompletnie nie mój klimat: niestety nie mam cierpliwości, żeby w to grać. Gry mają mi sprawiać przyjemność, a Dark Souls tego nie robiło niestety :(.

• Upvote 4
47 minut temu, devilbot napisał:

W skrócie: wymiękł na La Mulanie 2 a taki miłośnik serii był i HC gracz w la mulana 1. WSTYD.

No, tego mi najbardziej żal w mijającym roku. Nie wykluczam, że kiedyś w przypływie chęci na samookaleczenie do gry wrócę, ale raczej się nie zapowiada. To taka gra na bezludną wyspę - można błądzić długimi godzinami, więc wystarczyłaby na cały pobyt, aż do śmierci z wycieńczenia.

• Upvote 1

U mnie trochę gier udało się skończyć w tym roku (lub przejść ponownie)

https://www.giantbomb.com/profile/danteveli/lists/2020-completed/369767/

Najlepiej będę wspominał Yakuzę: Like a Dragon i mniejsze tytuły jak Part Time UFO, Monster Train czy Forager.

Ogólnie wnioskiem u mnie jest to, że Game Pass sprawdza się mega jako okazja do przetestowania mniejszych tytułów  i sprawdzenia jakichś niszowych gierek bo jest "za friko"

Później podrzucę coś konkretniejszego na temat tytułów

• Upvote 2
  • Like 1

Ja wymienię w liście:

1. Age of Empires 1 DE

2. MGS Rising Revengance

3. Resident Evil 0

4. DMCV

5. CoD WWII

6. Resident Evil 1

7. Company of Heroes 2

8. Resident Evil 6 (tylko jedną postacią, za słaba gierka żeby się męczyć)

9.  Crash Bandicoot 1 w ramach trylogii 

10. Black Mesa

11. Z 70h w Dota2

12. Age of Empires 2 DE (kilka kampanii- cała Europa, 50h gry)

13. Gears Tactics

14. Max Payne 3

15. Broforce

16. Metro Exodus

17. Divinity Orginal sin 2

18. Halo Reach (ponowne przejście)

19. Gears 5

20. Cyberpunk 2077 

21. Doom Eternal 

22. Hellblade

Plus masa gierek która mnie odrzuciła albo retro tytuły których nie warto wymieniać bo przejście to 1h. 

• Upvote 3
  • Like 1

witam serdecznie :lapka:

2leT8vA.png

U mnie jak widać rok dosyć obfity w gierki głównie dzięki pandemii. Co prawda większość to gry z poprzednich lat które gdzieś tam chciałem ograć ale trochę nowości z tego roku również się znalazło. Do tego dosyć sporo DLC w tym wymaksowane Lego DLC do Forzy Horizon 4 (planuję to samo z Fortune Island) oraz oba DLC do Control (calak wbity na Steam mimo calaka w podstawce na Xboksie). Cieszę się, że ograłem dosyć sporo indyczków w tym roku, szczególnie jestem zadowolony z Golf Story, The Touryst i Sayonara Wild Hearts. Do tego wbiłem jakieś 200h w R6: Siege, z 50h w Rocket League, ze 100h w multi MW, kilkanaście godzin w multi w różne F1 no i ze 100h spędzone w maksowaniu Forzy Horizon 4 i graniu różnych wyścigów w multi. 

Styczeń minie pewnie pod nadrabianiem małych zaległości w postaci Greedfalla, Tetris Effect (odpaliłem na chwilę i petarda), RE3, Call of the Sea, Spyro na Switchu, DLC do Metro: Exodus, Luigi's Mansion 3 i kilka innych. Pewnie jeszcze w międzyczasie coś wleci z Game Passa, a nie wykluczam drugich szans dla BotW czy Death Stranding (tym razem na PC). Planuję też zakup Oculus Questa 2 w pierwszej połowie roku, a w drugiej, prawdopodobnie pod koniec, wleci PlayStation 5. O ile oczywiście sytuacja na rynku się unormuje. No i tak jakoś się żyje na tej wsi. 

• Upvote 2
  • Like 4

2020 to był mój najbardziej produktywny rok w mojej growej karierze (hehe). Przeszedłem 31 gier (daję w spoiler):

Spoiler

1. Metal Gear Rising

2. L.A. Noire

3. Prince of Persia Zapomniane Piaski

4. Dead Space

5. Jak II

6. Jak 3

7. Uncharted 1

8. Uncharted 2

9. Uncharted 3

10. Uncharted Zaginione Dziedzictwo

11. The Last Guardian

12. The Last of Us II

13. Horizon Zero Dawn

14. God of War 3

15. Bloodborne

16. Death Stranding

17. Red Dead Redemption 2

18. Ori and The Blind Forest

19. Ori and the Will of the Wisps

20. Batman Arkham Knight

21. GTA Vice City Stories

22. Metroid Prime

23. Resident Evil 7

24. Halo 2

25. Halo 3

26. Halo Reach

27. Super Mario Galaxy

28. Inside

29. Wiedźmin 2

30. Hades (no, powiedzmy, ale pierwsza udana ucieczka po 10h, więc trochę jakbym przeszedł :kaz:)

31. BioShock (zapomniałem, a to taka świetna gra)

32. Spider-Man - jednak dałem radę 

A w wiele innych pograłem kilka godzin (jak Hollow Knight, Sunset Overdrive, Tearaway czy Yakuza Zero, a takiego Spider-Mana to lada chwila ukończę, ale dzisiaj już raczej nie dam rady), więc :obama:

Niezły rok.

Edited by Ludwes
  • Upvote 4
  • Thanks 1

Ja tam nie będę robić żadnych opisówek tylko listę. Gry, które kończę chociaż w pewnym stopniu mi się podobały (oprócz majonezu), gdy coś mi nie podchodzi to porzucam. Serduszko dla mojej topki w tym roku.

1. Diablo 3 Eternal Collection (ps4 pro)
2. My Name is Mayo (ps4 pro) :dynia::platinum:
3. Ori and the will of the wisp (xos) <3
4. Far Cry New Dawn (ps4 pro)
5. Doom Eternal (ps4 pro) <3
6. Call of Duty Modern Warfare (ps4 pro)
7. Beyond Two Souls (ps4 pro)
8. Detroid Become Human (ps4 pro) <3
9. Broforce (switch)
10. Sea Of Solitiude (ps4 pro)
11. The Last of Us Part 2 (ps4 pro) <3
12. Death Stranding (ps4 pro) <3
13. Ghost Of Tsushima (ps4 pro) <3
14. Call of Duty Black Ops Cold War (xsx)
15. Spiderman Miles Morales (ps5) <3:platinum:
16. Astor's Playroom (ps5):platinum:
17. A Plague Tale: Innocence (xsx) <3
18. Watch Dogs Legion (xsx)
19. Gears of War Hivebusters (xsx) <3

Prawie skończyłem też Resident Evil 2 remake (PS4 pro), ale grałem na hardzie i na ostatnim bossie zostało mi minimalny pasek życia, brak roślinek i byłem dosłownie na hita. Po dwóch wieczorach odpuściłem i szkoda mi, że nie skończyłem bo świetna gra. Tak samo trochę szkoda mi, że w połowie zostawiłem Final Fantasy 7 remake. Trochę mnie męczył długością no i byłem zbyt zaangażowany w wbijanie karnetu w Apex Legends. Apropo apexa, tyle samo czasu co z tymi wszystkimi grami albo i więcej spędziłem właśnie w tym tytule. Na szczęście od wyjścia nowych konsol prawie nie tknąłem i może to znak aby dać sobie spokój. Za dużo czasu człowiek poświęca na multi i omija mnie wiele dobrych gier bo nie ma czasu. Kilka gier rozgrzebałem (valhalla, dead cells, Man of Maden, hades) i w najbliższej przyszłości zamierzam w nich zobaczyć napisy końcowe. Grania w przyszłym roku mam opór, dyski na Xboxie i switchu pełne, na parę gier jak i patch do cybera czekam. Myślę, że w przyszłym roku więcej gier ogram (pod warunkiem, że ograniczę multi).

Edited by creatinfreak
  • Upvote 2
  • Like 1

@Kmiot

Ogólnie lubię F1. Staram się oglądać każdy wyścig + kwalifikacje w sezonie choć nie zawsze wychodzi a pojeździć wirtualnie też lubię. Grałem w edycję 2010, 2011, 2012, 2015, 2018 i 2019. W 2020 i kolejne pewnie też zagram. 2012 jako ostatnia ma coopa mistrzostw online więc dlatego spędziłem w niej prawie 30h z kumplem. 

2 godziny temu, Pupcio napisał:

to ta słynna starość i tabelki z excela reda?:nosacz2:

No niestety, starość nie radość. :nosacz2:

@creatinfreak

To teraz bierz się za sequel. :kaz: 

Ja tez pojade lista bo moje recki i opisy sa choojowe jak chooj. Kolejnosc przypadkowa. 

1. Gears 5

2. Nier Automata 

3. A Plague Tale: Innocence

4. Darksiders Genesis

5. Hellblade: Senua’s Sacrifice

6. Ori ATBF

7. Ori ATWOTW

8. Burnout Paradise Remastered

9. Burnout Revenge

10. Far Cry 5

11. Far Cry New Dawn

12. InFamous Second Son

13. Marvel’s Spiderman :wub:

14. Days Gone

15. The Last Of Us II

16. Rise of the Kasai

17. Resident Evil 0 
18. Resident Evil I

19. Journey

20. Crash Bandicoot Trilogy

21. Shadow of the Tomb Raider

22. Spyro Trilogy

Teraz jak na to patrze to wynik zupelnie do mnie nie pasujacy. To wszystko wyzej ukonczylem rzecz jasna. Nie zaczynam gier, ktorych nie koncze.

• Upvote 2
  • Like 1

Jeśli chodzi o ukończone gry w 2020 roku to nie było ich wiele... Trochę się działo prywatnie u mnie, więc nie zawsze miałem ochotę i czas do grania. Mimo wszystko i tak przeszedłem więcej tytułów, niż w 2019. Mam nadzieję, że nowy rok będzie zdecydowanie lepszy (pod każdym względem). 

1. Far Cry 4 - 7/10

2. Wolfenstein: The New Order - 7/10

3. Wolfenstein: The Old Blood - 6/10

4. Hitman - 7/10

5. This Is The Police - 7/10

6. Tom Clancy`s Ghost Recon: Wildlands - 7/10

7. Rise of the Tomb Raider - 7/10

8. Assassin`s Creed: Syndicate + DLC - wszystko 6/10

9. Dying Light - 6/10

10. Assassin`s Creed: Origins - 8/10 + DLC (obydwa 7/10)

11. The Walking Dead: Michonne - 7/10

12. Assassin`s Creed: Odyssey - 8/10 + DLC Dziedzictwo Pierwszego Ostrza (8/10)

13. Greedfall - 6/10

14. Mafia: Edycja Ostateczna - 8/10

Jak widać, nie ma tu żadnej gry z tego roku (nie licząc odnowionej Mafii), bo starałem się nadrobić backlog. Dominują głównie siódemki, ale to czysty przypadek :D Mam jeszcze rozgrzebanego Cyberpunka, w kolejce kolejne tytuły... Inna sprawa, że dominowały u mnie głównie sandboxy, przy samych Asasynach pewnie z 200h mi zleciało, Wildlands i Far Cry też sporo zajęły czasu. 

Edited by lukas_k96
  • Upvote 2
  • Like 1

No o mnie jak co roku mocno różnorodnie zarówno pod względem gatunkowym jak i platformowym oraz trochę nowości/trochę staroci. Kolejność wg rozpoczęcia grania:

1) remake Spyro 3 (PS4)

2) Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści (PS4)

3) Until Dawn Blood Rush (PSVR)

4) Control (PS4)

5) remaster Uncharted 1 (PS4)

6) Luigi Mansion (Switch)

7) remaster God of War 3 (PS4)

8) Concrete Geni (PS4)

9) remaster Uncharted 2 (PS4)

10)Yoshi’s Crafted World (Switch)

11)The Touryst (Switch)

12)Call od Duty remaster (PS4)

13)Deponia (PS4)

14) Mutant Year Zero (PS4)

15)A Rise a Simple Story (PS4)

16) Super Mario Bross (NES)

17) The Last of US 2 (PS4)

18) NBA 2K20 (PS4)

19)Guacamalee 2 (PS4)

20)Paper Mario (Switch)

21) Horizon Frozen Wild (PS4)

22) Super Mario Sunshine (Switch)

23) remaster Uncharted 3 (PS4)

24)Assassins Creed  Valhalla (XSX)

25)Ori2 (XSX)

26) Gears 4 (XSX)

27) Man of Medan (XSX)

Co ważne to tylko ukończone gierki, bez takich co zacząłem i po 1-2 h odpuściłem, ponieważ nie zassało. Moja złota zasada - nigdy nie gram na siłę, musi się podobać od początku.

Rok growo mocno udany. Skończyłem więcej nawet niż zakładałem. Kupiłem next gena i zamówiłem drugiego. Czuje, że następny może być jeszcze lepszy (min nowy Ratchet, Kena, MFS <3).  

• Upvote 2
  • Like 1