Skocz do zawartości

Indywidualne podsumowanie roku w grach.


Kmiot

Rekomendowane odpowiedzi

2020 zacząłem od sprzedaży PS4. W skrócie - nie bawiły mnie gierki. W połowie roku rozważałem powrót. Myślałem o Switch'u, ale na horyzoncie majaczyła nowa generacja. Naturalnym wyborem była kolejna konsola Sony. Ale z rozwojem sytuacji postanowiłem kupić mojego pierwszego Xboxa - wybór padł na Series X. Dziś uważam, że podjąłem świetna decyzję. Wróciła ta dawna radość z gier. Tak więc mój rok w grach zaczął się 10 listopada. Mimo to udało mi się skończyć (kolejność nieprzypadkowa):

1. Forza Horizon 4

2. Ori and The Blind Forest

3. Gears 5

4. Mafia DE

5. Halo 2

6. Halo 1

7. Untitled Goose Game

8. The Touryst

9. A Plague Tale Innocence

10. The Touring Test

11. Call of The Sea

12. Tell Me Why

 

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

U mnie w tym roku malutko

 

1 Thronebreaker: The Witcher Tales

2 Bioshock

3 Bioshock 2

4 Bioshock Infinite

5 Nioh 2 :wub:

6 TLOU 2 :bad:

7 Ghost of Tsushima

8 Doom Eternal :wub:

9 Ori and the Blind Forest

10 Ori and the Will of the Wisps :wub:

11 ponownie Doom Eternal (XSX)

12 Call of the Sea

13 Gears Tactics

14 Remnant From the Ashes

15 Slay the Spire 

 

i gdzieś tam jeszcze rozgrzebany Vampyr został. W przypadku gier jak Spire czy Remnant ciężko mówić o ukończeniu przez ich specyfikację no ale napisy końcowe po parę razy już widziałem :) i wcale nie tak mało gierek jak mi się wydawało ale jak widzę listy niektórych to niezłe z Was wariaty gierkowe. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gierki ukończone:

1. CoD: WW2 - słabizna, dobrze że kampania krótka 5/10

2. Helltaker - przyjemna krótka gierka 8/10

3. FF7 (wersja PC) - nadal 10-/10. Z modami wygląda całkiem ok (szczególnie tła w wysokiej rozdzielczości)

4. Zelda: BotW - bardzo dobra gra, zasłużone wyróżnienia 9/10

5. God of War (2018) - jedna z niewielu platyn jakie mam 9/10

6. Death Stranding - ładne widoczki, ciekawy koncept ale nie do końca wszystko zagrało (i za dużo maili do czytania) 7/10

7. Until Dawn - bardzo przyjemna przygodówka w stylu Walking Dead/Heavy Rain. Nie nudziłem się i ukończyłem parę razy 8/10

8. Resident Evil 6 - chciałem sprawdzić czy faktycznie taki crap. Dla fanów klasycznych RE beznadzieja, dla osób chcących postrzelać do zombiaków w arcedowym stylu (szczególnie w co-op) dobra gra. Czuć wagony kasy które poszły na grafikę i cutscenki 7/10

9. Valkyria Chronicles 4 - trochę słabsza od jedynki ale nadal bardzo dobra strategia turówa/RPG taktyczny 8+/10

10. Wolfenstein The New Order + Old Blood - bardzo dobre strzelaniny z paroma niedogodnościami (bronie zasłaniające pół ekranu, dropy FPS na PC) 7+/10

11.  Zone of the Enders: The 2nd Runner Mars - ograne dawno temu na PS2, ukończone ponownie na PS4 Pro. Gra nadal świetnie się trzyma, dynamiczny slasher robotami 9/10

12. Little Nightmares + dodatki - świetna platformówka w mrocznym sosie, dla fanów Limbo must play 8+/10

13. Mirror's Edge Catalyst - słabo w porównaniu do oryginału ale jak ktoś chce poskakać w FPP to można ograć 6/10

14.Tales of Berseria - średniak z ciekawymi postaciami i fabułą 6+/10

15. Dragon's Crown - jeden z najlepszych beat'em upów 9/10

 

Gierki porzucone:

1. Disgaea 1 (PC) - osoby porównujące tą grę do FF Tactics chyba nie wiedzą o czym mówią. Niedopracowany system walki i tragiczna kamera. Stracone 9zł

2. The Darkness 2 - jestem przy końcu ale nudny gameplay (wszystkie potyczki wyglądają tak samo) odrzucił mnie na dobre

3. The Division 2 (PS4 Pro) - strasznie 'sztywnie' wyglądająca i ruszająca się gra. Niby jest te 30 fps ale wygląda jak by się non stop cieło (i PS4 Pro wchodzi na wyższe obroty nawet jak nic się nie dzieje na ekranie i patrzy się w niebo). Do tego zbieranie non stop śmieci i zmiana ekwipunku co 10 min żeby zadawać więcej DMGu. Po tych 3-4 h bym dał 4/10

Edytowane przez łom
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, balon napisał:

Co ważne to tylko ukończone gierki, bez takich co zacząłem i po 1-2 h odpuściłem, ponieważ nie zassało. Moja złota zasada - nigdy nie gram na siłę, musi się podobać od początku.

To oczywiście ma sens, ale personalnie daję grom więcej czasu. To znaczy po niektórych tytułach od razu czuć, że choćbym dał im 100 godzin, to mnie nie chwycą, ale w większości przypadków wykazuję się cierpliwością i wyrozumiałością mnicha popijającego herbatkę, dając grze co najmniej kilka godzin szansy. Myślę, że całkiem nieźle na tym wychodzę, bo gdybym miał oceniać czy chcę dalej grać na podstawie tylko pierwszej godziny, dwóch, to w tym roku pewnie odpuściłbym m.in.

Titanfall 2 (pierwsza czy druga misja jest dość przeciętna w porównaniu z dalszą częścią gry),

DMC2 (tu akurat byłaby dobra decyzja z porzuceniem tytułu, ale z pełną świadomością brnąłem dalej, bo chcę mieć serię skompletowaną)

Monster Boy and the Cursed Kingdom (początek pod względem gameplayu jest taki bez wyrazu, w ogóle tytuł według mnie dopiero po 8-10 godzinach pokazuje pazur)

Monster Hunter World (odbijałem się od poprzednich części i tu nie zapowiadało się na dłuższy związek, ale dałem grze więcej godzin na rozwój i zaprocentowało)

 

 

Edytowane przez Kmiot
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Kmiot napisał:

Titanfall 2 (pierwsza czy druga misja jest dość przeciętna w porównaniu z dalszą częścią gry),

Hehe dokładnie m.in. drugi Tytanowy janusz padł tego „ofiarą”. Spoko może jakbym miał 2 razy więcej czasu na granie to bym dawał więcej szans. Z drugiej strony każda z gier którą kończę podoba mi się i nie czuje żadnego poczucia straty.
 

No te 2h daje, no przy większych gierkach to i może do 3 dojadę. 

Odnośnik do komentarza

Moja lista ogranych gierek przedstawia się następująco koledzy ( i koleżanki Selene best waifu oczywiście :s159:)

 

Uncharted lost legacy- najlepsze uncharted jakie istnieje, pozdro

 

Abzu- grałem w to po pijaku i to było jedno z lepszych doświadczeń gierkowych w tym stanie, bardzo relaksująca rzecz coś w stylu journey ale to mi bardziej siadło

 

Bioshock 1/infinite- bio1 to mi się chyba nigdy nie znudzi, cudowna gra tv

 

Control:platinum:- no fajna strzelanka zabijanka w sumie ale chodziła jak gówno na amatorze 

 

Okami- przechodziłem drugi raz, dalej jedna z najlepszych gier w jakie grałem

 

Shadow Tactics- jestem na ostatniej misji i możliwe że nigdy już tej gry nie skończę xD ale jest super i polecam jak ktoś lubi takie zabawy

 

Metro exodus- spoko ale poprzednie części mi się bardziej podobały

 

Tlou2- całkiem spoko ale za długa, nie ma najlepszego Multi na świecie i ogólnie nie ma podjazdu do jedynki

 

Rise of The tomb raider-mega średniak, jak jeszcze raz zobaczę jak wezyr pisze że te reeboty są lepsze od uncharted to umrę xD

 

Judgment- w tym roku to moja jedyna skończona Yakuza :( no nawet spoko ale było kilka głupich i denerwujacych rzeczy

 

Kukamele 2- wolę jedynkę ale dwójeczka też świetna

 

Medievil :platinum:- remake mojej ukochanej gry z dzieciństwa zrobiony przez bandę partaczy, zostanę jednak przy wersji z psx  :reggie:

 

resident evil 7-super gierka ale pod koniec trochę siada klimat, no ale mam hajp na 8 dzięki temu że grałem więc wygranko 

 

days gone:platinum:-generyczna ubigierka z głupią fabułą, głupimi bohaterami i średnio wykonanym każdym elementem gameplayu. Jak ktoś uważa że ta gra jest lepsza od tlou 2 w czymkolwiek to niech się puknie w swój bezguściarski baniak :pawel:

 

death stranding:platinum:- perełka pana kojimy w sam raz na zakończenie generacji :3 uwielbiam i już tęsknię za powrotami do bazy żeby zrobić granaty z kupy i dupnąć sobie monsterka z bb  :(

 

Spyro 1:platinum:( i prawie 2 więc mi zaliczcie kurwa!) Super gierka, tęsknię za takimi produkcjami i liczę że zrobią 4 tak jak zrobili to z crashem, trochę za łatwa ale poza tym luksja.

 

 

Poza tym męczę mocno genshin impact i oczywiście gram w rdr2 xD kurde, teraz ogarnąłem że pierwszy raz od 10 lat nie przeszedłem rdr1 [*]

 

Edit. Co ja pierdole w ogóle. Oczywiście że przeszedłem xD jeszcze nie mam 30 lat a pamięć jak u jakiegoś Reda czy innego Kmiota  :(

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Forza Motorsport 7 - spędziłem 30h zaliczając karierę i jeżdżąc w kółko pięknymi samochodami, niczego nie żałuje

Untitled Goose Game - niezwykle sympatyczna gra o wrednej geśi

A Plague Tale: Innocence - czyli takie niskobudżetowe The Last of Us ze szczurami, co prawda brakuje trochę do poziomu gier Naughty Dogs ale to bardzo dobra gra

Bleeding Edge - w 10 godzin wbiłem calaka i zapomniałem, ale nie było to też najgorsze 10h w moim życiu

NieR:Automata BECOME AS GODS Edition - ot typowa 

Journey to the Savage Planet - pozytywne zaskoczenie, zabawna metroidvania o eksploracji obcej planety podana z humorkiem i dystansem. 

Assassin's Creed IV: Black Flag - grałem w to kiedyś na xboxie 360, ale po kilku godzinach odpadłem, teraz po 7 latach wróciłem do gry i tym razem dałem skończyć. 

Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami Serce z Kamienia oraz Krew i Wino - po kilku latach przerwy od ukończenia podstawki wróciłem do świata Geratla, by raz jeszcze przeżyć tę historie i tym razem zaliczyć oba DLC, wspaniała to  była przygoda nie zapomnę jej nigdy.

Minecraft Dungeons - fajny hack'n slash skierowany głównie do młodszych graczy ale nawet taki stary byk jak ja bawił się nieźle

Ori and the Will of the Wisps - najlepsza gra w jaką grałem w minionym roku

GRID - kolejne wyścigi na mojej liście, podobał mi się agresywny model jazdy i dobre A.I, szkoda że po czasie wkrada się znużenie z powodu konieczności zaliczania ciągle tym samych tras,

Ryse: Son of Rome - zajęło mi to kilka lat ale w 2020 r. w końcu udało mi się ukończyć tę grę, co dużo o niej mówi.

ACE COMBAT 7: SKIES UNKNOWN - bardzo dobry arkejdowy tytuł o samolotach, charakterystyczne  japońskie odpały nadają mu tylko dodatkowego smaczku

Far Cry 5 - kolejna ubigierka w innej scenerii, niby grałem w to dziesiątki razy ale dalej wciąż potrafię czerpać przyjemność z tego schematu,

Bad North - interesująca gra logiczna z gatunku tower defense, bardzo silny syndrom "jeszcze jednej wyspy'

My Friend Pedro - efektowna gra o zabijaniu wszystkiego co się rusza, widać że pomysł na grę ma korzenie flashowe bo po czasie wkrada się pewna monotonia

Control - najlepsza gra Remedy od.... nie pamiętam kiedy. Cudowny klimat, zakręcona fabuła i świetny gameplay, wszystko to tutaj idzie w parze

Battletoads - przeciętna gra o ropuchach, gra pełna pomysłów niestety na każdy pozytywny przypada kilka tych gorszych.

The Dark Pictures Anthology: Man Of Medan - głupiutka gra o grupce nastolatków odwiedzających nawiedzony statek widmo. Fabuła jest tendencyjna jak to tylko możliwe, ale trudno nie oprzeć się wrażeniu że właśnie taki był zamysł, to miał być horror klasy B w konwencji samograja i moim zdaniem twórcom w 100% udało się oddać klimat tych tanich strasznych filmów o nastolatkach

Assassin's Creed Valhalla - około 100h godzin spędzonych w tym olbrzymim RPGu. Piękne widoki, kiepski system walki, całkiem ciekawe zadania poboczne, setki znaczników na mapie i .... eksploracja przypominająca Breath of the Wild.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kmiot napisał:

To oczywiście ma sens, ale personalnie daję grom więcej czasu. 

Ja też przeważnie nie daje grom więcej jak jeden wieczór, czyli od 2 do 4h. W takim czasie prawie porzuciłem death stranding, ale postanowiłem dać mu trochę więcej czasu bo strasznie długo się rozkręca. Oj jak było warto :banderas:

Odnośnik do komentarza

Ja w tym roku odpaliłem 60+ gier z czego zdecydowaną większość skończyłem. Nie dałem rady z gta 5 i rdr 2, ale teraz już wiem, że nie lubię gier rockstar i nie wiem jakim cudem skończyłem poprzednie części złodzieja samochodów. Najlepiej bawiłem się grając w:

- Pillars of Eternity gra dla fanów staro szkolnych crpg, jeżeli podobał wam się baldur, to i w to wsiąknięcie

- Middle-earth: Shadow of War po achievementach widzę, że skończyłem 10 stycznia. Jak dla mnie najlepszy asasyn z fajnym system nemesis i orkami, których można łapać jak pokemony

- Guacamelee 1 gram teraz w 2 i obie części to jedne z najlepszych metroidvanii. Piekna grafa, miodny gameplay i nawet zabawny humor. 10/10

- Yakuza 0, 1 , 2 wciągnąłem się w to gówno. Sam nie wiem czemu, bo nie dałem rady ani na ps2, ani na 3. Wszystko w tej grze jest takie średnie, ale razem tworzą interesującą mieszankę. System walki nie jest jakiś super, ale lubię takie bezmyślne nawalanko z super atakami, które posłałyby ludzi na wózek inwalidzki. No i ta fabuła xdd Fani anime i darcia ryja będą zadowoleni. Nie mogę się doczekać kolejnych części pod koniec stycznia.

- The Surge 2 i 1 (w tej kolejności je skończyłem) Co tu dużo mówić - bawiłem się lepiej niż w soulsach. Nie wiem czy to setting czy system levelowania czy podejście do tworzenia przeciwników. O ile w soulsach jest pełno wrogów na strzała, tak tutaj każdy wróg może nas szybko powalić i wymaga kilku pacnięć w głowę.

- Hollow Knight kolejna metroidvania. Co zrobić - lubię je. Dosyć trudna, długa i z piękna, ręcznie rysowaną grafiką i cudownym ost. Czasem wkurwia, bo trzeba samemu szukać gdzie dalej iść, a przejście nie jest oczywiste. Nie dla osób, które lubią być prowadzone za rączkę.

- Streets of rage 4 jak ktoś ma gamepassa i nie zagrał, to trąba. Najlepszy 2d beat em up w jakiego grałem. Jak to wygląda i brzmi :wub: I ten responsywny gameplay

- Doom 2016 2 lata temu zrobiłem wszystkie achievy multi, a w tym roku postanowiłem w końcu przejść kampanie. Takie fpsy lubie.

- Destroy All Humans! Remake brakowało mi takich gier AA. Krótka, ale dzięki free days with gold udało się zrobić calaka w weekend

 

Nie grałem jeszcze w ori 2 i gears tactics, ale na pewno znalazłyby się na tej liście. Kończę też kampanię Gears 5 i jestem bardzo zadowolony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moja lista. Bez kolejności ukończenia. 

Gears 5 (pc) 

Dmc5 (Xbox One x) 

NFS payback (Xbox One x) 

COD BOCW (Xbox One x) 

Asgard Wrath (pc) 

HalfLife Alyx (pc) 

TLOU 2(ps4 pro) 

Ghost of tshushima (ps4 pro) 

Uncharted lost legacy (prosiak) 

Spider man Miles morales (ps5) 

Demons souls (ps5) 

Zelda Wind waker (wiiu) 

Zelda twilight Princess (wiiu) 

Zelda botw (switch) 

Zelda Links avaken (switch) 

Lugigis mansion (switch) 

Dark souls (switch) 

Demons souls (pc emu) 

 

To chyba tyle. Oby ten rok pozwolił pograć więcej. 

 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kmiot jakbyś określił faktyczny stan wersji Switchowej Foragera? Bo ciągle czytam, że w porównaniu do PC to inna gra, kompletnie zawalili, nie wyszły żadne update'y, a i sterowanie w kilku miejscach podobno kijowe względem peceta. No i tak czekałem na nigdy żeby się wgryźć w tę grę, rozdarty czy na serio się brać na pc, czy na Switchu. Czy ten patch który był na Switchu w lipcu, to on naprawił właśnie to, na co ludzie tak płakali, i teraz gra jest podobna do wersji pc pod względem zawartości? Sterowanie dotykowe zrobiono czy nie?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ogqozo napisał:

Kmiot jakbyś określił faktyczny stan wersji Switchowej Foragera? Bo ciągle czytam, że w porównaniu do PC to inna gra,

tl;dr - nie wiem, nie grałem na PC, więc brak mi porównania.

 

Niezbyt dobrze trafiłeś z tym pytaniem, bo nie grałem w wersję PC, więc kompletnie nie mam odniesienia. Nie wiem w jakim stanie update'ów jest wersja na PC, nie wiem jak tam rozwiązano sterowanie, nie zastanawiałem się nad tym zbytnio - wziąłem i ograłem na Switchu. Czy grało mi się dobrze? Tak. Czy gdybym wcześniej grał na PC, to teraz narzekałbym na wersję Switch? Prawdopodobnie tak, bo najpewniej wygodniej byłoby to ograć na klawa+myszka. Ale nie traktuj mnie jako wiarygodnego źródła, bo nie miałem styczności z obiema wersjami, bym mógł je jakkolwiek porównać.

 

Jakieś update'y jednak się ukazały od czasu, gdy w nią grałem (obecnie ver. 4.1.3). Odpaliłem teraz grę po miesiącach przerwy i na start dostałem parę przedmiotów, w menu głównym przy tytule gry pojawił się dopisek "Nuclear", ale nie chce mi się teraz w to zagłębiać. Sterowanie dotykowe jest, ale z tego co widzę, to wyłącznie na zasadzie klikania w menu/ekwipunku i szybkiego wyboru narzędzia w dolnym pasku. Grając i tak z dotyku nie korzystałem. Postacią nadal śmigamy gałką (prawa służy do rolek/uników).

 

Technicznie było raczej bez zarzutu poza jednym momentem w którymś dungeonie z laserami, gdzie z każdym odpalonym laserem fpsy w grze spadały o połowę. Odpaliłeś cztery naraz i grałeś w 5fps/s. Odpaliłeś piąty i już były to 3fpsy. Poważnie. Musiałem się cofać do poprzednich komnat i wyłączać zbędne lasery. Ale skoro przyszyły update'y to pewnie już to naprawili.

Odnośnik do komentarza

U mnie w tym roku 21 gier, w tym 1 nie ukonczona i 3 splatynowane. 

Nie ukonczylem Borderlandsow bo mi ta gra nie podeszla, myslalem ze to jakis solidny rpg bedzie a tu strzelanka i jeszcze mnie pierwszy boss elektryczny sponiewieral kilka razy to odinstalowalem. 

Splatynowalem Ghost of Tsushima, Days Gone i Sherlocka Holmesa. Ten Sherlock to samograj i platyna wpadajaca przy okazji to sie w sumie nie liczy. GoT taka solidna ubigierka, asasyn chinski ale o wiele przyjemniej sie te mape czyscilo. Days Gone to byla dziwna gra bo grajac w to odliczalem tylko czas zeby juz sie skonczylo, ale po skonczeniu gralem dalej czyszczac wszystko bo mnnie tak wciagnela ta gra. Z miejsca wskoczyla do mojego top 5 tej generacji, czekam az dorwe PS5 i zaczynam od nowa. 

Najlepsza gra w tym roku to jak dla mnie TLOU2, strasznie zenujaca sprawa z ta drama na premiere, nawet tutaj na forum sie obsrali niektorzy. Zaraz obok Nioh2. 

Najwieksze rozczarowanie chyba tej dekady w ogole to oczywiscie CP2077, szkoda strzepic ryja na tego kasztana, chyba bardziej niz CDP gardze tylko tymi dzbanami ktorzy mowia ze to jest gierka 10/10 czy 9/10 i w nic lepszego nie grali. 

Ogolnie duzo w tym roku ogralem open worldow - DG, GoT, AC, HZD, CP, cos tam jeszcze by sie pewnie znalazlo ale jednego jestem pewien, juz mam dosc tej formuly i strasznie mnie to meczy. Oby w tym roku nie bylo ani jednej takiej gierki.

Odnośnik do komentarza

Fajny temat, taki trochę pamiętniczek :usmiech:

 

Dziwny był to rok, dużo zmian zawodowo-życiowych, ale mimo pandemii czas był wypełniony na tyle, że już na gierki coraz mniej zostaje :pechowiec:

 

Więc jak już było grane to głównie nadrabianie zaległości:

- God of War - mimo, że stawiam pierwotną trylogię wyżej od nowej odsłony (wolę Kratosa jako uber-mocnego gościa, który spuszcza wpierdol wszystkiemu co się rusza) to bardzo doceniam za stronę techniczną, oprawę, detale, reżyserię, klimat no i wyzwanie, bo łatwo nie było. Rozczarował mnie ostatni akt, ale skłamałbym mówiąc, że nie czekam na kontynuację.

- Guacamelee! 2 - jedyneczkę ubóstwiam, tutaj mamy więcej tego samego plus troszeczkę nowego. Odsłona trochę bardziej casualowa i mniej zapadająca w pamięć, ale nie przeszkodziło to w przechodzeniu z uśmiechem na twarzy. Satysfakcja z pokonania fragmentu, który powtarzasz po kilkadziesiąt razy bezcenna.

- Spider-Man - trochę gra, trochę film interaktywny, dla fana komiksów pozycja obowiązkowa. Skoro w grze zamiast ogrywać główny wątek bujasz się bez celu po Nowym Jorku podziwiając widoczki to znaczy, że twórcy spisali się na medal.

- Far Cry 5 - wciągnęło mnie jak bagno, bo twórcy wzięli najlepsze elementy odsłon 3. i 4. i dali kompletny produkt, który broni się i fabularnie i gameplayowo. Wymaksowałem gierkę do końca i dało mi to bardzo dużo satysfakcji. Nawet umawiałem się na robienie pucharków online, czego raczej nie robię :rotfl:

- Dishonored 2 - pierwszą część wspominam bardzo pozytywnie. Dwójka już aż takiego wrażenia nie robi i wydaje mi się, że była łatwiejsza. Mimo wszystko ma ten niepodrabialny feeling gier od Arkane. Przeszedłem, ale tylko Emily i raczej nie wrócę jako Corvo.

- Call of Duty: WWII - film akcji w oprawie gierki. Miło było, ale zapamiętałem tylko akcję z walącą się dzwonnicą i w sumie tyle.

- Resident Evil 7 - jedna z niewielu gier, które mnie w ostatnich latach autentycznie przestraszyły. Wspaniała odsłona, która klimatem zbliżyła się do legendarnej już 4. odsłony. Mimo, że po pierwszym akcie ucieka trochę pary to za pierwszy level czapki z głów.

- Shadow of the Colossus - zaczęte jeszcze na PS2 lata temu i skończone dopiero teraz. Jest klimat, jest wyzwanie, jest historia, po prostu klasyka. Każdy powinien w to zagrać.

- Star Wars Battlefront II - podobnie jak CoD WWII niewiele z tego pamiętam, poza tym, że było w świecie SW.

- Oddworld: New 'n' Tasty - kolejny klasyk odświeżony po latach. Wg mnie zrobiono fenomenalną robotę. Zaimponowali mi poziomem pozytywnych zmian, bez gwałcenia materiału źródłowego. 

- Days Gone - dla mnie gra roku, spędziłem w growym Oregonie najwięcej czasu i bawiłem się świetnie w każdej minucie. Ważne żeby dać się grze rozkręcić, bo potrafi zrazić na początku, ale później to już tylko historia.

- Yoku's Island Express - bardzo miły przerywnik od strzelania i zabijania. Mega przyjemna platformówka/pinball dająca ogrom frajdy. Bawiłem się jak dziecko.

- Celeste - stawiam na podium obok Days Gone. Gra, która sprawiła, że odkryłem przyjemność w mierzeniu się z własnymi ograniczeniami i słabościami. 

 

Do tego trzy tytuły z PC, w które od dawna chciałem zagrać, ze względu na kreatywne mechaniki:

- Her Story, 

- Return of the Obra Dinn,

- Event[0]. 

Każdy z nich polecam żeby chociaż sprawdzić, ale od razu zaznaczam, że na pewno każdemu nie przypasują. Natomiast są to gry, które wnoszą dużo świeżości w aspekcie sterowania, opowiadania fabuły i kreatywności.

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Widzę temat w sam raz dla mnie :D

Od dwóch lat z rzędu staram się przechodzić jak najwięcej gier, a zeszły rok zakończyłem wynikiem 35 ukończonych tytułów. Poniżej tylko krótka lista co, na czym i kiedy :)

01. PS2 - Tekken 5 - 04.01
02. PSX - Resident Evil 2 - 07.01
03. PSX - Dino Crisis - 12.01
04. PSX - Tom and Jerry in House Trap - 17.01
05. PSX - Metal Gear Solid - 18.01
06. PSX - Crash Bandicoot 3 Warped - 19.01
07. PSX - Scooby Doo and the Cyber Chase - 19.01
08. PSX - Tekken 3 - 20.01
09. PSX - Disney's Donald Duck Quack Attack - 22.01
10. PSX - Disney/Pixar Monsters Inc. Scare Island - 23.01
11. PSX - Harry Potter and the Philosopher's Stone - 25.01
12. PSX - Spider-Man - 26.01
13. PSX - Spider-Man 2 Enter: Electro - 26.01
14. PSX - Ape Escape - 31.01
15. PSX - Resident Evil 3 Nemesis - 08.02
16. PS3 - Grand Theft Auto IV - 22.02
17. GB - Dr Mario - 10.03
18. PS2 - Grand Theft Auto Vice City - 11.03
19. GB - Kirby's Dream Land - 14.03
20. PS2 - Tony Hawk's Pro Skater 3 - 26.06
21. PC - Diablo - 09.10
22. X360 - Left 4 Dead - 10.10
23. X360 - Left 4 Dead 2 - 10.10
24. PC - Trucker - 11.10
25. XBOX - Grand Theft Auto III - 11.10
26. PC - Maluch Racer 2 - 14.10
27. PC - Diablo II Lord of Destruction - 27.10
28. X360 - Watch_Dogs - 08.11
29. XBOX - Ford Racing 2 - 15.11
30. PS2 - Lara Croft Tomb Raider: Legend - 28.11
31. PS2 - Def Jam Fight for New York - 29.11
32. PS4 - Watch_Dogs 2 - 13.12
33. PS4 - This War of Mine: The Little Ones - 20.12
34. PS4 - Tekken 7 - 21.12
35. PS4 - Grand Theft Auto V - 27.12

 

O niektórych grach mógłbym napisać więcej, o niektórych nieco mniej, ale grunt to fakt, że wszystkie z nich były dla mnie super zabawą. Oby ten nowy rok obfitował w kolejne perełki jak i powrót do kilku osobistych "klasyków", zwłaszcza tych z szarakowej listy :D

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Kmiot napisał:

tl;dr - nie wiem, nie grałem na PC, więc brak mi porównania.

 

Niezbyt dobrze trafiłeś z tym pytaniem, bo nie grałem w wersję PC, więc kompletnie nie mam odniesienia.

 

No bajer jest taki, że jak będę grał na Switchu, to też nie będę miał odniesienia, więc jeśli tak jest ok, to w sumie wystarczające.


To o co pytam, nie wymaga więc grania w tę samą grę na PC. Tylko dłuższego grania w tę. Ja np. mogę powiedzieć ostatnio, że jednak wolałbym chyba grać w Paradise Killera na PC, niż na Switchu. Nie do końca bowiem jest dla mnie wygodne ciągłe rozglądanie się prawą gałką w trybie handheld, a w tej grze nic innego się nie robi poza rozglądaniem się, więc jak już, to w sumie można by i grać na myszce i klawiaturze. Ponadto natura gry nie jest wybitnie przenośna, gra jest jednak głównie liniową opowieścią promującą orientację w trójwymiarowym, skomplikowanym terenie i nie pasuje jakoś specjalnie do krótkich sesji. Skakanie jest kijowe nawet na Switchu... To wszystko wiem bez grania dłużej na PC w tę grę. No ale ograłem na Switchu, bo już mi się nie chciało znowu zaczynać od początku. 

 

Offtop na temat bo Paradise Killer to gra w którą grałem w 2020 roku, zresztą jedna z lepszych. 

 

 

 

Muszę sobie chyba konto na tym Bombie założyć, bo w tym roku grałem w taką masę gier, że codziennie sobie kilka przypominam jak widzę tytuł i myślę "Boże, co za rok, grałem w tak dużo gier że większości nie pamiętam". W sensie na Filmwebie prawie każdy film oceniam po obejrzeniu (no, praaawie wszystkie jakie oglądam są), ale nie znalazłem takiej strony dla gier, tak wygodnej, przejrzystej i kompletnej.

 

Odnośnik do komentarza

@ogqozo to wal śmiało na Switchu, bo nie czułem, aby miała jakieś techniczne braki. Gra potrafiła mnie maksymalnie wciągnąć na kilkugodzinne sesje (często do rozładowania baterii), bo może w stosunku do PC brakuje jej zawartości, ale miodu dostarcza po samą szyję. Absolutne minimum rozpraszaczy, dialogów i przerywników - 99,5% czasu to rzeczywisty gameplay.

No i zaleta jest taka, że według mnie Forager bardzo pasuje do handheldowej natury Switcha.

A jeśli Ci siądzie wyjątkowo, to zawsze możesz się później zapoznać z bogatszą wersją PC.

 

@Quake96 bardzo ładny retro-zestaw. Ja to czasem chciałbym wrócić do niektórych gier z PSX/PS2, ale wiem, że większość tych powrotów skończyłaby się gwałtem na wspomnieniach. Koniec końców uznaję, że stare+dobre < nowe+potencjalnie dobre i sięgam po jakąś świeżynkę.

Odnośnik do komentarza

Miałem wcześniej walnąć jakieś podsumowanie ale tu wracanie do siebie po sylwku, tam powrót do pracy no ale chce coś walnąć, bo trochę się wydarzyło u mnie w tym roku.

 

Końcówka 2020 to u mnie nieoczekiwana zmiana obozu. Nigdy nie miałem sprzętu od zielonych ale zdążyłem trochę już docenić gamepassika na platformie pc, stąd też jeden z głównych powodów czemu to stoi obok mojego telewizora w salonie. Pogoniłem przy tym swoje PS4, na którym co prawda nie zdążyłem ograć wszystkiego co bym chciał i być może była to decyzja dosyć pośpieszna ale każdy, kto miał do czynienia z nextgenami wie jaką różnicę robi odpalanie gierek na nowych dyskach i ogólne obcowanie ze sprzętem na niekorzyść starych zabawek. Trudno najwyżej w przyszłości myślę, że wleci PS5 a swoją bibliotekę z czwórki zostawiam jak jest na półeczce i do tego czasu nic z nią nie mam zamiaru robić.

 

Star Wars Jedi: Fallen Order 41 godz 3+/6 PC 06.01.20
Remember Me 15 godz 2/6 PC 13.01.20
Chaos;Child 53 godz 5/6 PC 24.01.20
Black Mesa 17 godz 5/6 PC 27.01.20
Half Life 2 Mmod 13 godz 5/6 PC 03.02.20
Dragon Quest VIII 85 godz 44 min 6/6 3DS 06.02.20
Dragon Quest IX 56 godz 16 min 5+/6 DS 14.03.20
Doom Eternal 25 godz (?) 6/6 PC 26.03.20
Dragon Quest Heroes 44 godz 3+/6 PS4 29.03.20
Ys I 9 godz 3+/6 PC 12.04.20
Ys II 12 godz 4/6 PC 14.04.20
Dragon Quest Heroes II 54 godz 31 min 5/6 PS4 19.04.20
Legend Of Zelda: A Link To The Past 20 godz 4/6 NS 02.05.20
Okami 55 godz 12 min 5/6 NS 12.05.20
Legend Of Zelda: A Link Between Worlds 20 godz 49 mi 5/6 3DS 18.05.20
Bravely Default 94 godz 24 min 4/6 3DS 08.06.20
The Last Of Us 2 34 godz 36 min 4/6 PS4 27.06.20
A Way Out 6 godz 3/6 PC 28.06.20
Breath Of Fire 15 godz (?) 3/6 Android 29.06.20
Odin Sphere 69 godz 42 min 5/6 PS4 03.07.20
Ghost Of Tsushima 80 godz(?) 4+/6 PS4 27.07.20
Mafia 20 godz(?). 3/6 PC 30.07.20
Carrion (?) 5/6 PC 13.08.20
Dragon Quest XI S 177 godz 12 min 5+/6 NS 22.08.20
Rune Factory 70 godz (?) 3+/6 DS 04.09.20
Okami Den 26 godz 16 min 3+/6 DS 26.10.20
The Messenger + DLC 22 godz 12 min 4/6 NS 09.11.20
Black 8 godz 26 min 4/6 Xbox 29.11.20
Bloodstained: Ritual Of The Night 25 godz 17 min 3/6 NS 01.12.20
Ori And The Blind Forest 10 godz 27 min 5/6 Xbox 06.12.20
Halo: Combat Evolved 13 godz 49 min 3+/6 Xbox 07.12.20
Halo 2 12 godz 46 min 5/6 Xbox 13.12.20
Halo 3 8 godz 57 min 5/6 Xbox 15.12.20
Halo 3: ODST 7 godz 7 min 5/6 Xbox 20.12.20
Ori And The Will Of The Wisps 16 godz 27 min 6/6 Xbox 21.12.20
Full Throttle 3 godz 4/6 Xbox 21.12.20
Halo: Reach 7 godz 41 min 5+/6 Xbox 25.12.20
Halo 4 8 godz 27 min 3/6 Xbox 27.12.20
Titanfall 2 ? 5/6 Xbox 28.12.20
Hellblade: Senua's Sacrifice ? 3/6 Xbox 29.12.20

 

40 gierek ukończonych w tym roku, dla porównania w 2019 było 26 :teehee: 

Duża w tym "zasługa" pandemii i mojej zmiany pracy, przez co miałem więcej czasu na pierdzenie w stołek no i Xbox ze swoim gamepassem na koniec, gdzie średnia długość gierek typu Halo to około 8 godzin, gdzie zazwyczaj męczę odrobine dłuższe tytuły.

Mam nadzieję, że 2021 będzie równie obfity oraz że coś więcej ruszy ze smutnym Switchem, który siedzi teraz głównie w pokrowcu i muszę pamiętać od czasu do czasu żeby go podładować.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Skończyłem 12 gier w roku zeszłym, a raczej jego połowie, bo do maja 2020 nie posiadałem żadnego sprzętu. Pierwszy był PC, potem od dziewczyny prezent w postaci XOS. Gry starałem się opisywać w stosownym temacie lub statusach, ale tak na szybko postawię ocenę w skali 2-5 by opisać dać wam jakiś kontekst:

  • Gears 5 - 3.5
  • Titanfall 2 - 4.5
  • The Messenger - 4.0
  • Devil May Cry V - 3.5
  • Nier Automata - 2.5
  • Undertale - 4.5
  • Forza Horizon 4 - 4.0
  • Minecraft Dungeons - 4.0
  • Ori and the Will of the Wisps - 4.0
  • Vanquish - 3.0
  • DOOM Eternal - 4.0
  • DOOM 64 - 4.5
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1. Days Gone :platinum:

2. Uncharted 4

3. Batman: Return to Arkham (dwie gry)

4. MGS V: GZ

5. Guacamelee :platinum:

6. Nioh 2

7. TLoU 2

8. Ghost :platinum:

9. Jedi: Upadly Zakon :platinum:

10. Mark of the Ninja

11. Concrete Genie :platinum:

12. GoW III R 

13. Darksiders III

14. Call Of Duty MW2 :platinum:

15. Detroit

16. F1 2019

17. TLoU R (2x)

18. LittleBigPlanet

Do tego multi w Destiny 2 i Titanfall 2 oraz gierki coop Overcooked, Disc Jam, Wiedza to potega. Gierki stale ktorych nie usuwam

Guecamelee 2 mi ciazy nieskonczone przez zakup XsX. 

19. Ori BF 

20. Ori WotW :wub:

21. Mafia Edycja Ostateczna

22. Halo 5

23. Gears 4

24. Gears 5 + DLC

25. CoD BO CW

26. Forza Horizon 3

Tu tez troche h w D2 ktore po patchu wyglada i rusza sie bdb ;) 

Gierki ktore swiadomie jeszcze nie ogralem to Doom i Control. 

Ciesze sie ze udalo sie ograniczyc granie w D2 i pukac sobie od czasu do czasu. 

Edytowane przez Szymek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie 42 gry :obama:

PS4 Skyrim GOTY
PS4 The Messenger
PS4 Vampyr
PS4 Mass Effect Andromeda
Switch Luigis Mansion 3
PS4 Mutant Year Zero
PS4 Death Stranding
PS4 Star Wars The Fallen Order
PS4 Xcom 2
PS4 Dishonored Definitive Edition
PS4 Vanquish
PS4 Bayonetta
PS4 Days Gone
PS4 Titan Quest
PS4 The Evil Within 2
PS4 Nioh 2
PS4 Final Fantasy VII Remake
PS4 Uncharted Drakes Fortune Remastered
PS4 Uncharted Among Thieves Remastered
PS4 Uncharted Drake's Deception  Remastered
PS4 Doom Eternal
PS4 Resident Evil 3 Remake
Switch Xenoblade Chronicles Definitive Edition
PS4 The Last of Us Part 2
PS4 Ratchet and Clank  Redux
PS4 Wipeout Omega Collection
PS4 Ghost of Tsushima
PS4 Blasphemous
PS4 Yooka-Laylee and the Impossible Lair
Xone Streets of Rage 4
PS4 Batman Arkham Asylum Remaster
PS4 Dragon Ball Z:Kakarot
PS4 Transformers Devastation
PS4 Tony Hawk Pro Skater 1+2
PS4 Spelunky 2
Xone Battletoads
Xone Carrion
Xone Ori and the Will of the Wisps
Xone Double Kick Heroes
XSX Assasin's Creed Valhalla
PS4 Duke Nukem 3d 20th
XSX Cyberpunk 2077
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czytając wasze wpisy dochodzę do wniosku, że jednak ze mną nie jest tak źle. Gram praktycznie każdego wieczora i często mi się zdarza grać w weekend w środku dnia, a wciąż wydaje mi się, że grałem w mało gier. W 2020 roku zagrałem w 33 tytuły z czego ukończyłem 19. Udało mi się wbić 12 platyn i 2 gry wymaksowałem. Jest to wynik lepszy od tego w zeszłym roku. Grałem również w tylko jedną grę, która swoją premierę miała w 2020 i to był SnowRunner. Udało się nadrobić trochę zaległości (The Order 1886, Ghost Recon Wildlands, Control). Generalnie to był dobry rok. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...