Skocz do zawartości

Marvel's Guardians of the Galaxy


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, oFi napisał:

Marnie sie sprzedało? Forumek goty goty krzyczy od pierwszych stron, ludzie sa zachwyceni ogólnie. 

 

A to ze pare marud sie trafi w temacie to czysty błąd bezwzględny w statystyce. 

Ja pierdole xd 

 

Dobre opinie o jakiejś grze nie gwarantują dobrej sprzedaży. Wbij to sobie do głowy. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, suteq napisał:

Ja pierdole xd 

 

Dobre opinie o jakiejś grze nie gwarantują dobrej sprzedaży. Wbij to sobie do głowy. 

 

Myślę ze sporym problemem tu może być poprzednia gra, która wszyscy wiedzą jaka byla:

 

Cytat

But it’s easy to imagine a lot of potential players looking at Guardians of the Galaxy and thinking it’s just like that Avengers game they bounced off last year. Which is a real shame. This one is a fall blockbuster that shouldn’t be missed.

 

https://www.bloomberg.com/news/newsletters/2021-11-05/guardians-of-the-galaxy-video-game-stuck-in-avengers-shadow

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Skończone. Praktycznie wszystko w tej grze z wyjątkiem gameplayu i sterowania jest świetne - i to ciągnie cały tytuł. Fabuła, relacje, dialogi i muzyka. Grając, czułem się jakbym oglądał świetny sezon serialu o gotg. Nie pamiętam też kiedy tak źle sterowało mi się postacią w grze TPP, skoki i samo chodzenie sprawiało wrażenie mega ociężałego. Starcia raczej niezbyt skomplikowane i trochę chaotyczne, jeden raz na hardzie udało się zginąć podczas całej gry. Mnóstwo nawiązań do klasycznych historii kosmosu marvela, jak i tych nowszych. Czuć że twórcy naprawdę lubią materiał źródłowy i słuchali metalu z lat 80 (frotka Harrisa z Iron Maiden w prologu, pozdro dla kumatych). Jako sama gra to tak średnio bym powiedział, za to dla fanów marvela, szczególnie komiksów z których twórcy czerpią garściami, pozycja obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza

Do sterowania nic nie mam, jedynie zbyt często zdarzało mi się przypadkowo tego walkmana odpalać, więc z tym ułożeniem przycisków mam problem - cała reszta responsywna i bezproblemowa.
Gameplay słaby? Bo ja wiem? Taki trochę standard w grach akcji TPP, tyle że tu gierka miała ambicje być czymś więcej i dostaliśmy całkiem sporą warstwę narracyjną z absolutnie najlepiej napisanymi (i odegranymi) dialogami ever. Czegoś takiego jeszcze w gierkach nie było i tak jak fabularyzowanie side-questów w trzecim Wieśku, albo system Nemesis w Shadow of War/Mordor były elementami wyróżniającymi je z tłumu podobnych tytułów, tak właśnie te naturalne dialogi i zajebista chemia pomiędzy członkami ekipy Strażników to wręcz nowa jakość w gierkach dla dzieci.
Czy będzie to moje GOTY? Wciąż się zastanawiam, ale dziwi mnie, że niektórym tak łatwo przychodzi obalenie tej kandydatury z powodu rzekomo słabej walki czy ogólnie gameplayu, jednocześnie nie widząc problemu w tym, by ilustrowany audiobook w postaci Disco Elysium taka nagrodę otrzymał :reggie:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Wredny napisał:

Czy będzie to moje GOTY? Wciąż się zastanawiam, ale dziwi mnie, że niektórym tak łatwo przychodzi obalenie tej kandydatury z powodu rzekomo słabej walki czy ogólnie gameplayu, jednocześnie nie widząc problemu w tym, by ilustrowany audiobook w postaci Disco Elysium taka nagrodę otrzymał :reggie:

Ty naprawdę nie widzisz różnicy? xD

Disco Elysium to gra RPG, a nawet bym powiedział że książka przekuta w grę wideo. Nikt tam nie oczekuje wspaniałego gameplayu tylko historii, wyborów, twistów, niespodziewanych wydarzeń i to są główne trzony gry. Guardiansi to gra action-adventure. Gameplay w tej grze (a głównie to jest walka co by nie patrzeć) to jest główny trzon tej produkcji i ona ssie kule po całości. Więc tak, Disco Elysium bez problemu otrzymuje takie nagrody bo jest dobra w tym w czym miała być dobra, Guardiansi nie. Nie ma za co. :lapka: 

Odnośnik do komentarza

Nie wątpię, bo właśnie jedyny zarzut jest do gameplayu, cała reszta jest tip top, postacie, art design, soundtrack, dialogi i relacje miedzy postaciami(Drax najlepszy). Może gdyby gra była krótsza nie przypierdlalał bym sie tak do tego gameplayu, no ale przy tych 20h musiałem sobie robić przerwy po dłuższych starciach bo nie dałbym rady :reggie:

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.12.2021 o 16:02, Figuś napisał:

Choć tak, w założeniu jest podobnie jak w ME ale tak ze dwie klasy niżej i wiem skąd wzięły się porównania to tegoż po pokazach dla prasy przed premierą

 

Może w przypadku Andromedy można się pokusić o takie porównania (jetpack, ogólna płynność ruchu). Ale pisanie, że GotG jest dwie klasy niżej od drewna w trylogii to już mocne słowa, z którymi ciężko się zgodzić, no ja w każdym razie na pewno się nie zgadzam. No chyba, że podchodzimy do tego tak, że sama większa ilość opcji z automatu stawia ME wyżej niż Strażników.

 

A porównania wzięły się z prostego powodu: aktywna pauza i wydawanie poleceń kompanom, których "specjale" się co jakiś czas regenerują. Tylko tyle i aż tyle. Wśród gier AAA to raczej naturalne skojarzenie.

 

Mi tam gameplay pasował i trochę mnie zaskakują te zarzuty. W dzisiejszych czasach raczej nie robię sobie maratonów z żadną grą, więc takie sesje 2-3h (zazwyczaj jeden lub dwa chaptery) zlatywały mi bez poczucia monotonii, może z wyjątkiem końcowych rozdziałów, bo tam już faktycznie przesadzili z killroomami. Przeplatanie się poszczególnych rodzajów zabawy sprawia, że raczej ciężko się nudzić. Jasne, to nadal typowa gra "na raz", ale bez przesady, że to drugi Hellblade.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jezu ale to jest średnia gra. Tutaj ludzie nazywaja gierke goty to nawet nie stało obok inscryption czy pathfindera 2. Strasznie nużący gameplay im dalej tym nudniej. Humor i świat ratują gierkę. Takie 6/10.  Znowu słuchanie forumowiczów nie jest zbyt dobre. Reklamowali gierkę kupiłem w cyfrze przeszedłem ale kurde spokojnie mogłem poczekać aż trafi do gamepass. Polecam tym co jeszcze nie kupili poczekać. Ani fabuła jakaś dobra nie jest a gameplay nudny. Ładna wydmuszka z fajnymi dialogami. I tylko ten humor i klimacik mnie trzymał do końca. 

A porównywanie tego do disco elysium to trzeba być dzbanem. Disco Elysium jest wybornie napisaną grą z dużą iloscia zakończeń i odnóg. Klimatem, art stylem etc na najwyższym poziomie. A to to jest takie aaa jakich 100 na rynku bez krzty ORYGINALNOŚCI po prostu nudne na dłuższą metę. I grę miesiąc męczyłem aby skończyć. Nie trzymała mnie przy konsoli jak dobra gierka non stop a skakałem od niej do innych gierek. Lepsze gry ograłem w grudniu np shlerlock holmes chapter one czy właśnie genialne inscryption które polecam każdemu dla mnie GOTY 2021

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Disco pod względem pisarskim to inna liga w porównaniu z każdą grą.

Zachwytów nad Inscryption z kolei nie podzielam. Srogo się rozczarowałem i żadne twisty nie zrobiły na mnie wrażenia.

 

Cóż, nie każdemu się Guardiansi  spodobają. Ale nie ma też sensu umniejszać jakość tej gry i kwestionować jak dla kogoś może to być GOTY. :lapka:

 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, easye napisał:

Porównywanie Marvela do Disco czy jakiegoś Inscryption xDD brakuje fana sportowek by napisał, że FIFA lepsza.

 

 

to nie ja tutaj porównywałem do disco wyżej były odwołania że czemu disco dostało nagrody goty a marvel nie więc piszę disco to ORYGINALNA gra trzymająca przy kompie od początku do końca a Marvel to kalka 10000 podobnych pozycji. Czytaj ze zrozumieniem. Gra po prostu nie zasługuje na nagrody goty bo goty nie jest. Jest kompletnie bez jakiejś iskry czy pieprzu. Nudny AAA jak far cry 6. A hype tutaj niektórzy zrobili jak przy days gone. Tam też okazało się że lekki paździerz. Dla mnie goty to musi być gra która robi coś wybitnie a ta gra nic nie robi wybitnie niektóre rzeczy robi dobrze inne źle.  

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, blantman napisał:

Dla mnie goty to musi być gra która robi coś wybitnie a ta gra nic nie robi wybitnie niektóre rzeczy robi dobrze inne źle.  

 

A nie może całościowo po prostu dawać dobrej zabawy?

Musimy rozbierać gierkę na części pierwsze, żeby wyodrębnić to, co było "wybitne"?

No skoro tak to dialogi, interakcje i idealny timing w tzw "delivery", rzecz niezwykle trudna do uzyskania nawet w filmach, a co dopiero w gierkach, które mają przecież więcej zmiennych.

To jest właśnie to, co Guardiansi robią WYBITNIE.

A poza tym są po prostu fajną gierką, którą chłonie się jak dobry film i porównywanie tego do bezdusznych farkrajów jest zwykłym sk#rwysyństwem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...