Skocz do zawartości

Marvel's Guardians of the Galaxy


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.11.2021 o 15:44, KrYcHu_89 napisał:

Pytanie za 100 pkt: 

 

PC (RTX 3080) czy PS5? 

 

Jak wygląda optymalizacja na PC i wsparcie ultrawide? Na PS5 tryb 60fps jest tylko w 1080p z tego co słyszałem, trochę niska rozdziałka :/ Szkoda, ze nie przynajmniej coś koło 1440p, bo wtedy dla samej wygody brałbym PS5. 


Z optymalizacją jest bardzo dobrze. :good2: RTX 3080 ogarnia strażaków, strażników w rozdzielczości 4k przy wysokich ustawieniach grafiki w okolicy dziewięćdziesięciu klatek. Napisałem wysokich nie bez powodu. Jeżeli chodzi o poziom detali, jakość cieni oraz tekstur, to mamy tylko trzy opcje do wyboru - niskie, średnie i wysokie. Inaczej sprawa wygląda przy śledzeniu promieni. W tym wypadku dostępne jest włączenie bądź wyłączenie odbić na przezroczystych elementach. Kolejna opcja, to jakość samych odbić. Do wyboru masz: wysoki, bardzo wysoki i ultra.

Przy 3080 polecam ray tracing ustawić na poziomie wysokim, ponieważ karta zapewni okolice stabilnych 60 klatek. Przy ultra różnica nie jest aż tak znacząca w samej jakości, ale klatki lecą do okolic 40, a czasami i 30 k/s.

Wsparcie ultrawide jest. Problemem są sceny przerywnikowe. Proporcję 32:9 zamienia się na 16:9 (choć nie w każdej), ale podobno mają temu jakoś zaradzić.

Twój wybór zatem. Ja sercem jestem za konsolami. Jeżeli tylko jest taka możliwość (czy niemal zawsze), to wybieram wersję na konsole.
Niemniej jak już masz blachę wysokiej klasy, to wypada od czasu do czasu ją nakarmić, a MGotG to niezwykle smaczne danie.
Po roku na bieżącej generacji tak 60 klatek mnie rozpieściło, że 30 k/s sprawdzam dla zasady i zawsze stawiam na płynność.
Niestety umówmy się 1080p to trochę za niska wartość. Szkoda, że nie ogarnęli dynamicznej rozdzielczości przy 60 klatkach. :/

W każdym razie, której nie wybierzesz (chyba, że już to zrobiłeś), to życzę dobrej zabawy. :drinks:

 

 

Odnośnik do komentarza

Gierka skończona. Dla mnie GRA ROKU. Ciągła akcja sporadycznie przerywana chodzeniem, przekozackie dialogi, świetny dubbing, genialne postacie, na trudnym bywało trudno, audio dojechane w kosmos.

GRA IDEALNA na tle badziewia które dostajemy od jakiegoś czasu... Nie wiem kiedy ostatnio grałem w coś równie dobrego, a ogrywam każdy ex na xsx i ps5.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Sylvan Wielki napisał:


Z optymalizacją jest bardzo dobrze. :good2: RTX 3080 ogarnia strażaków, strażników w rozdzielczości 4k przy wysokich ustawieniach grafiki w okolicy dziewięćdziesięciu klatek. Napisałem wysokich nie bez powodu. Jeżeli chodzi o poziom detali, jakość cieni oraz tekstur, to mamy tylko trzy opcje do wyboru - niskie, średnie i wysokie. Inaczej sprawa wygląda przy śledzeniu promieni. W tym wypadku dostępne jest włączenie bądź wyłączenie odbić na przezroczystych elementach. Kolejna opcja, to jakość samych odbić. Do wyboru masz: wysoki, bardzo wysoki i ultra.

Przy 3080 polecam ray tracing ustawić na poziomie wysokim, ponieważ karta zapewni okolice stabilnych 60 klatek. Przy ultra różnica nie jest aż tak znacząca w samej jakości, ale klatki lecą do okolic 40, a czasami i 30 k/s.

Wsparcie ultrawide jest. Problemem są sceny przerywnikowe. Proporcję 32:9 zamienia się na 16:9 (choć nie w każdej), ale podobno mają temu jakoś zaradzić.

Twój wybór zatem. Ja sercem jestem za konsolami. Jeżeli tylko jest taka możliwość (czy niemal zawsze), to wybieram wersję na konsole.
Niemniej jak już masz blachę wysokiej klasy, to wypada od czasu do czasu ją nakarmić, a MGotG to niezwykle smaczne danie.
Po roku na bieżącej generacji tak 60 klatek mnie rozpieściło, że 30 k/s sprawdzam dla zasady i zawsze stawiam na płynność.
Niestety umówmy się 1080p to trochę za niska wartość. Szkoda, że nie ogarnęli dynamicznej rozdzielczości przy 60 klatkach. :/

W każdym razie, której nie wybierzesz (chyba, że już to zrobiłeś), to życzę dobrej zabawy. :drinks:

 

 

Kupilem na PC i czeka w kolejce do ogrania, może w 2021 jeszcze się uda:). 

Odnośnik do komentarza

Podłączę się do propsów, bo odpaliłem dziś pierwszy raz, ot tak na dłuższą chwilę, a wciągnęło mnie i wyłączyłem konsolę godzinę później, niż planowałem. Jestem na razie na początku, więc sporo przede mną, ale już na ten moment widać, że to idealne połączenie różnych fajnych patentów gameplay'owych, narracji i ogólnie budowania świata. Jest po prostu fajnie i cool, czysty fun. Wkurwiłem się jedynie, kiedy nie mogłem z jakichś przyczyn zebrać znajdźki (chyba kostiumu) w jednym miejscu w drugim chapterze, czyżby zależało to od wyborów dialogowych, czy po prostu za słabo kombinowałem?

 

A właśnie, te momenty "dylematów" mi nie pasują, nie lubię tego w grach, które nie są z założenia "interaktywnymi filmami" ala dzieła Quantic Dream, wprowadzają zamieszanie i poczucie "może trzeba było wybrać inaczej", bo nie wiem, czy będzie to miało wpływ na gameplay, czy to sztuka dla sztuki, a nie oszukujmy się, nie jest to raczej gierka, którą będę przechodził więcej niż raz. No ale to taki mały zgrzyt.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

. Wkurwiłem się jedynie, kiedy nie mogłem z jakichś przyczyn zebrać znajdźki (chyba kostiumu) w jednym miejscu w drugim chapterze, czyżby zależało to od wyborów dialogowych, czy po prostu za słabo kombinowałem?

 

Jesli chodzi o kostium, który jest za kratami, pod schodami to

 

Spoiler

pozniej w dalszych czapterach tam wrócisz po niego mając nowe skille

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, creatinfreak napisał:

Też czuję, że wpadnie tak samo jak tomby czy Avengers, ale był BF, nie mogłem się powstrzymać i kupiłem pudełko

W AAAvengers to chyba nikt nie chciał grać, więc szybko go dali. 
Brrr aż ciężko pisać o tym sztruclu w temacie tak dobrej singlowej gierki.

Odnośnik do komentarza

Tez wczoraj skończyłem, wspaniała gra. 19h w 4 wieczory, dawno nic mnie tak nie przyssało do konsoli. Wszystko zostało już napisane wyżej, wiec tylko napisze że w trakcie gry na XSX trafiłem na kilka mniejszych bugów (za 2 razy dość mocno poleciały klatki i z 5 razy musiałem załadować ostatni checkpoint bo interfejs się wieszał, nie dało się czegoś aktywować, albo wydać polecenia).

 

Czekam na kontynuację i więcej takich gier.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Już dawno tak nie było, aby gra wciągała mnie przez cały czas. Nie mam tu w ogóle poczucia "daleko jeszcze?" byle skończyć i wystawić w pchlim na weekend. No mega fajne to, aż kusi pozostać w tym uniwersum i muszę skołować obie części filmu (kiedyś widziałem, ale chętnie odświeżę). No i jest jeszcze ten samograj od Telltales, ale zdjęty z PSN, a pudełka są rzadkie i drogie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.12.2021 o 10:10, _Red_ napisał:

Już dawno tak nie było, aby gra wciągała mnie przez cały czas. Nie mam tu w ogóle poczucia "daleko jeszcze?" byle skończyć i wystawić w pchlim na weekend. No mega fajne to, aż kusi pozostać w tym uniwersum i muszę skołować obie części filmu (kiedyś widziałem, ale chętnie odświeżę). No i jest jeszcze ten samograj od Telltales, ale zdjęty z PSN, a pudełka są rzadkie i drogie.

 

Jeszcze masz masę świetnych komiksów ze Strażakami Galaktyki.

 

Proponuję zacząć od tego:

 

https://readcomiconline.li/Comic/Guardians-of-the-Galaxy-2008

 

:banana-santa:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...