Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne urządzenie, ale bez Windowsa się nie obejdzie, więc z miejsca odpada wersja z najmniejszym dyskiem. Do tego trzeba doliczyć 450zł za cenę samego Windowsa (jak ktoś chce się bawić w piraty, to proszę bardzo, ale to proszenie się o kłopoty), a wówczas cena nie wygląda już tak fajnie. 

Ogólnie to jestem bardzo ciekaw z wydajnością przy rozdzielczości 1280 x 800 (bądź 1280 x 720 w przypadku jakiegoś monitora). Przy tak niskiej jest szansa, że wszystkie obecne gry ruszą na max detalach.

Odnośnik do komentarza

@łom @Czoperrr nie zrozumieliście. Chodzi mi o rozwój i poprawę wydajności. Spodziewając się znaczącego skoku można się nieźle rozczarować. "Poprawa wydajności" to bardzo lepsze kompy co roku niż znacząca optymalizacja w tych emulatorach. Emu PS2 patrząc w porównaniu do np Dolphina wymagało nieporównywalnie więcej mocy względem mocy czystego PS2. Piszę to w kontekście emulacji w ręku bo miałem też wczesniej GPD Win 1 które było na Atomie. Obecne kompy prócz PS3 radzą sobie ze wszystkim innym praktycznie bez problemu.

Odnośnik do komentarza

@NemoKOF Zarówno PS2 jak i PS3 to zamotane sprzęty które miały rozwiązania wykorzystane tylko w ich przypadku (PS2 i np. ogarnięcie przezroczystych/maskowanych tekstur, PS3 i procesor który działał jak 1c/6t) dla tego trzeba było o wiele większej mocy żeby to emulować. Switch jest na TegrzeX1 która jest o wiele lepiej opisana i na pewno prostsza do ogarnięcia niż Cell. Po tym jak wprowadzili w Yuzu wielowątkowość która poprawiła wydajność o powiedzmy 60+% nie spodziewam się już takiego skoku (chyba że jakoś przejdą z 4 wątków na 8) ale jak będą rozwijać to w takim tempie jak teraz to może te 10-20% jeszcze da radę wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Shago napisał:

Fajne urządzenie, ale bez Windowsa się nie obejdzie,

No niewiem. Masa ludzi będzie używać tego urządzenia out of the box ze steam os czyli archlinuxem w tym ja. Steam na Linuxie odpala większość gier a ma być jeszcze zaktualizowany przy premierze SD.

Do goga no można używać minigalaxy. Emulatory pod Linuxem są wszystkie.

Jak ktoś chce zobaczyć kompatybilność a nawet które gry z jego biblioteki będą działały to polecam zalogować się kont steam na https://www.protondb.com/ jest to bezpieczne o czym informuje sam steam. W skrócie większość działa a w Valve z updatem włączy do tego gry multi które nie działają przez jakieś zabezpieczenia cziterskie jak np destiny.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Shago napisał:

Fajne urządzenie, ale bez Windowsa się nie obejdzie, więc z miejsca odpada wersja z najmniejszym dyskiem. Do tego trzeba doliczyć 450zł za cenę samego Windowsa (jak ktoś chce się bawić w piraty, to proszę bardzo, ale to proszenie się o kłopoty), a wówczas cena nie wygląda już tak fajnie. 

Ogólnie to jestem bardzo ciekaw z wydajnością przy rozdzielczości 1280 x 800 (bądź 1280 x 720 w przypadku jakiegoś monitora). Przy tak niskiej jest szansa, że wszystkie obecne gry ruszą na max detalach.

 

Szkoda ,że Valve nie chciało dodać klucza do Windowsa, MS dodaje za darmo klucz do urządzeń maks 8 calowych producentom. Raczej chcą promować swoje rozwiązanie, mi to nie przeszkadza bo mam jeszcze jedną wolną licencję. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Ukukuki napisał:

Szkoda ,że Valve nie chciało dodać klucza do Windowsa, MS dodaje za darmo klucz do urządzeń maks 8 calowych producentom. Raczej chcą promować swoje rozwiązanie, mi to nie przeszkadza bo mam jeszcze jedną wolną licencję.

Je nie jestem pewien czy to jeszcze działa...

 

poza tym dając windę dają ci epic, gog, origin... a nie dając dają ci Steama tylko z którego maja % od sprzedaży. Nie dawanie Windowsa ma jak najbardziej sensu tutaj.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, maciucha napisał:

Ten jak wie że nie sprzeda na to ani pudełka, to od razu jaki zgryźliwy :nosacz3:

@Kmiot chciałem tylko cie poinformować, że na mocy nadanej mi przez samego siebie niniejszym DYSKWALIFIKUJE userke @maciucha z giveawaya e3 oraz giveawaya mensa-Czezky z powodu okazywania przez tego uzytkownika, raz za razem, POGARDY do przedmiotów mających fizyczna postac, a zatem zupełnie mu niepotrzebnych. Tak mi dopomóż @Rozi Hatfu. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, BrandonLee_z_TheCrow napisał:

Ja gram czasem na vicie w jrpgi, ale mając lapa (do disco elysium itd.) i series x nie widzę żadnego sensu dokupywania czegokolwiek. 

Switch to inna kwestia - tam są exy, move'y i w ogóle.

Spytam jeszcze raz: po co mini pecet do gier, kiedy w tej cenie kupisz gamingowego laptopa?

 

W łóżku na lapku ciężko się gra.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, BrandonLee_z_TheCrow napisał:

 

Spytam jeszcze raz: po co mini pecet do gier, kiedy w tej cenie kupisz gamingowego laptopa?

 

 

Mini pecet nie ma gałek, krzyżaka i triggerów z tyłu obudowy. Złap laptopa w obie dłonie i spróbuj nim grać jednocześnie xd

 

Argument pada wykluczam bo laptopa nie postawisz przed sobą leżąc w łóżku, chyba że jesteś ulańcem i postawisz na brzuchu ale wtedy system wentylacji z dołu laptopa kwiczy xd

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Dave Czezky napisał:

@Kmiot chciałem tylko cie poinformować, że na mocy nadanej mi przez samego siebie niniejszym DYSKWALIFIKUJE userke @maciucha z giveawaya e3 oraz giveawaya mensa-Czezky z powodu okazywania przez tego uzytkownika, raz za razem, POGARDY do przedmiotów mających fizyczna postac, a zatem zupełnie mu niepotrzebnych. Tak mi dopomóż @Rozi Hatfu. 

jakbym wiedział że tak zaboli to byłbym delikatniejszy :obama: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

idąc twoim tokiem to po co laptop jak (może nie teraz bo grafiki jeszcze drogie) jak możesz złożyć wydajniejszego PC. Ja chcę móc grać w trybie handheld. Mam już taki sprzęcik tylko sporo słabszy i to jeden z najlepszych moich zakupów w ostatnich paru latach. Lubię tak grać i żadna zapowiedź sprzętu mnie tak nie zelektryzowała od w sumie zapowiedzi switcha.

 

3DS to dla mnie platforma która przywróciła mi chęć do grania w ogóle, wczęśniej PS4 + okazjonalna FIFA to było jedyna co grałem przez parę lat.

 

Obecnie zamiast odpalać xboxa, siadam do fotela i gram na przenośniaku na którym akurat mam ochotę. Tak lubię.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, BrandonLee_z_TheCrow napisał:

Ja gram czasem na vicie w jrpgi, ale mając lapa (do disco elysium itd.) i series x nie widzę żadnego sensu dokupywania czegokolwiek. 

Switch to inna kwestia - tam są exy, move'y i w ogóle.

Spytam jeszcze raz: po co mini pecet do gier, kiedy w tej cenie kupisz gamingowego laptopa?

 

 

 

Gamingowego laptopa za 2500 zł? 

 

 

Ja GPD Win 2 używam na balkonie, w łóżku, na działce, jak spię u rodziców, na wakacjach, wyjazdach, delegacjach. Jak siedzę z lubą i ona ogląda serial ja gram przy tym rozmawiając razem. No jest multum sytuacji. No takie sprzęty mają masę zastosowań tylko większoś ludzi ma od tego telefon. Ja siedzę w tym trochę bardziej więc wole bardziej skomplikowane gierki, większą moc oraz fizyczne przyciski. 

 

 

Pamiętajcie ,że to nie jest masówka jak Switch. Valve robi sprzęt dla wąskiego grona odbiory co nawet widać po mocach przerobowych bo na niektóre wersje w USA termin dostawy to 3 kwartał 2022. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...