Skocz do zawartości

Dead Space (Remake)


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie wygląda, no ale w sumie czemu miałoby być inaczej. Kiedyś się zagra.

 

  

W dniu 29.09.2022 o 18:57, Paolo de Vesir napisał:

Zamiar mam właśnie zacząć od TTS, nie mam porównania z oryginałem, a najwięcej hurr durrzenia słyszę od starych fanów, ale starych fanów czegokolwiek nie warto słuchać w ujęciu remake'ów. :lapka: 

 

Doskonałe podejście, a potem tacy sobie wyrabiają opinię o grze/serii na podstawie rimejku z zupełnie innej bajki, pozbawionego cech, które w głównej mierze zadecydowały o sukcesie i legendzie oryginału.

 

Pomijam to, że seria MGS z natury rzeczy ma tylko "starych fanów", więc nie wiem kogo innego w ogóle można by w tym kontekście słuchać. Ludzi, którzy zaczęli od piątki xD?

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

Doskonałe podejście, a potem tacy sobie wyrabiają opinię o grze/serii na podstawie rimejku z zupełnie innej bajki, pozbawionego cech, które w głównej mierze zadecydowały o sukcesie i legendzie oryginału.


Lore będzie to samo, wiec kulą w płot. Chyba, że ktoś wspomina, że snake w tej scence złapał się z jaja, a w oryginale drapał po głowie. :kekw:

Odnośnik do komentarza

Fajny trailer, ale byłby lepszy, gdyby w tle leciało subtelne "Twinkle twinkle little star" :sir:
Ta kolekcjonerka od LRG to pewnie bubel będzie, bo oni jak się za coś takiego biorą to podobno niezła tandeta wychodzi - niespasowany plastik, krzywo malowane itp.

Podobnie jak kilku przedmówców - jakoś brak u mnie jaranka, choć oczywiście kupię day-one, żeby wysłać wiadomość, że chcę powrotu serii i ogólnie gier singlowych od EA.
Po prostu zbyt wiele razy tą grę kończyłem (będzie z 7 przynajmniej), znam ją na pamięć, a do tego uważam, że mechanicznie i designersko trzyma się do dziś tak dobrze, że ten cały remake jest tak potrzebny jak przy TLoU czy innym Horizonie.
Remaster (4K/60) całej trylogii by dali i byłoby zajebiście.

Odnośnik do komentarza

The Last of Us ma prawie 10 lat, więc to praktycznie ten sam przedział, co Dead Space, ta sama generacja zresztą.
Wiadomo, że Horizona użyłem tu dla beki, ale sam wspomniałeś o 720p, bo w sumie oprócz tego (i 30fps) ciężko się czegoś w Dead Space przyczepić - mechanicznie, klimatycznie i designersko jest to tytuł wciąż jak najbardziej "dzisiejszy".

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Wredny napisał:

To czemu podśmiechujki z remake'ów TLoU i Horizona? :philosoraptor:

 

Może dlatego, że ten remake oferuje znacznie więcej niż TLOU i potencjalnie Horizon? ;) 

 

Mówimy tutaj o przejściu na nowy silnik, sporej poprawie grafiki z ray tracingiem na czele, rozwinięciu lore gry w oparciu o wydarzenia z DS2, DS3 i komiksów, dodano misje poboczne, niektóre postacie które wcześniej występowały jedynie w audiologach dostają swoje 5 minut, usunięto loadingi a całą Ishimurę można zwiedzić wzdłuż i wszerz od pierwszych minut gry. No i level design bierze te wszystkie zmiany pod uwagę i nie będzie 1:1 z oryginałem. 

 

O gameplayu się nie wypowiadam, bo mało widzieliśmy, ale czytałem, że połączy on rozwiązania z DS1 i DS2. Możliwe też, że zobaczymy parę stworków, które zadebiutowały w dwójce.

24 minuty temu, 20inchDT napisał:

Pewnie dlatego, ze jedna gra ma 5 lat, a druga 14 i na konsolach jest w 720p tak tylko zgaduję

 

15 lat gdy wyjdzie w przyszłym roku. Poza tym w Dead Space można grać tylko na Xboxie (w 720p) i PC.

 

Ewentualnie przymejmować i zagrać na zakurzonym PS3.

Odnośnik do komentarza

Oferuje więcej, bo wolisz Dead Space niż TLoU, to jedyny powód. Dla przypomnienia: TLoU też oferuje nowy silnik, też jest zrobiony od początku, też są zmiany pod lore z dwójki i też jest cała masa (MASA) bonusów. Ogólnie mam niezły ubaw z ludzi, którzy wylewają jad na Part 1 i zaraz obok piszą ileż by to zapłacili za remake ich ulubionej gry

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no @Bigby ładnie wyjaśnił i aż żal mi się zrobiło, że jakimś cudem nie mam już reakcji do rozdania, bo zasłużył na serduszko :wub:
Nie zagłębiałem się aż tak bardzo w stopień odświeżenia, a dzięki temu, co tu przeczytałem już wiem, że zakup day-one obowiązkowy.
No i sorry Homelander, ale serio - rzeczy, które wymienił Bigby (jeśli oczywiście się potwierdzą, bo w TLoU też miało być fhooy bajerów, a ostatecznie okazało się, że ni chuja) z automatu stawiają remake DS nad The Last of Us Part I.

Odnośnik do komentarza

 

11 minut temu, Wredny napisał:

Nie no @Bigby ładnie wyjaśnił i aż żal mi się zrobiło, że jakimś cudem nie mam już reakcji do rozdania, bo zasłużył na serduszko :wub:
Nie zagłębiałem się aż tak bardzo w stopień odświeżenia, a dzięki temu, co tu przeczytałem już wiem, że zakup day-one obowiązkowy.
No i sorry Homelander, ale serio - rzeczy, które wymienił Bigby (jeśli oczywiście się potwierdzą, bo w TLoU też miało być fhooy bajerów, a ostatecznie okazało się, że ni chuja) z automatu stawiają remake DS nad The Last of Us Part I.

 

O to właśnie się rozchodzi. Póki co opieram się na wszelkich dev blogach, dziennikach deweloperskich i wywiadach, gdzie wszystko to zostało potwierdzone i liczę, że nie polecą w chuja.

 

I jasne, cena nadal jest lekko zaporowa, a nie tak dawno przeczuwałem, że będzie bliżej 200 niż 300 zł. Niestety jest odwrotnie.

 

Ale ludziom na PC polecam wykupić w styczniu miesiąc EA Play Pro za 60 zł i ograć w premierę.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...