Skocz do zawartości

Dead Space (Remake)


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Remake Dead Space to coś bardziej na wzór remake’u pierwszego Residenta. Trzon gry i fabuła zostały te same, ale było sporo nowości w story i gameplayu. I tak, Issac ma mieć dodane kwestie dialogowe, maja zniknac ekrany wczytywania by opowiedziec gre w ciaglym ujeciu, a do tego maja do gry wrzucic jakies rzeczy, ktore byly pierwotnie wyciete w oryginale. The Last of Us: Part One to 1:1 z lepsza oprawa (i poprawionym AI), tak jak Spyro. To nie ten sam rodzaj remake’a.

 

Cytat

 “We started with the original level design of the original Dead Space. What's funny is that you can see some of the iterations that were made prior to ship by the team. In the first chapter, you can see some corridors that they wanted to do first in a certain way, and then you can understand why they changed it for technical constraints or [some other reason]."


Pewnie przez dysk. ;)

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Wredny napisał:

To czemu podśmiechujki z remake'ów TLoU i Horizona? :philosoraptor:

Ja generalnie jebie te wszystkie "niepotrzebne" remaki i oczywiście DS bliżej mojego serduszka ale ładnie tak zapomnieć, że TLOU już dostał wcześniej remaster, a remake jest tylko updatem graficznym (wykastrowanym z multi) za 3 bomby. DS chociaż z tego co obiecali ma być rozbudowany o dodatkowy content jak sidequesty czy więcej czasu poświęconego postaciom ważnym na przestrzeni całej serii (tak żeby gra była spójniejsza z sequelami, które na tamtym etapie nie były w planie). 

Cena wciąż mnie odstrasza na premierę jak za 20+ godzin grę, którą pewnie przejdę i odłożę na półkę. Prędzej ograłbym to w jakimś abonamencie Play Pro. Dobrze, że Callisto na tą chwilę zapowiada się w tym roku wyjść przed tą grą.

Odnośnik do komentarza

3,5 bomby? No to jednak pieniążki wędrują na konto typów od Callisto, wolę zapłacić mniej za oryginalny (powiedzmy, że silnie inspirowany pewną znaną marką xD) projekt niż remake gierki, w którą już grałem.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Bigby napisał:

 

To chyba jakieś 3 przejścia gry. :leo:

A możliwe. Niedawno skończyłem 3 a 1&2 lata temu ograne i trójka mi w sumie tyle zajęła na hardzie + poboczne rzeczy. Tak czy inaczej osranemu EA z trudnością przechodzi mi przez głowę płacić taki hajs, nawet za grę single. Niech se gadają, że ta forma grania umiera :down:

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

A możliwe. Niedawno skończyłem 3 a 1&2 lata temu ograne i trójka mi w sumie tyle zajęła na hardzie + poboczne rzeczy. Tak czy inaczej osranemu EA z trudnością przechodzi mi przez głowę płacić taki hajs, nawet za grę single. Niech se gadają, że ta forma grania umiera :down:

 

DS3 rzeczywiście jest na kilkanaście godzin. Poprzednie części spokojnie da się przejść w 6-8 godzin.

Odnośnik do komentarza

 

23 godziny temu, Wredny napisał:

choć oczywiście kupię day-one, żeby wysłać wiadomość, że chcę powrotu serii i ogólnie gier singlowych od EA.

 

Takie podejście to trochę myślenie życzeniowe. Spójrz na to z drugiej strony: wysyłasz wiadomość, że robienie remake'ów i oferowanie ich w pełnych kwotach to świetny pomysł na biznes.

 

 

W dniu 4.10.2022 o 18:22, Paolo de Vesir napisał:


Lore będzie to samo, wiec kulą w płot. Chyba, że ktoś wspomina, że snake w tej scence złapał się z jaja, a w oryginale drapał po głowie. :kekw:

 

A no to jak LORE jest takie samo, to nie ma tematu, w końcu to jedyna wartość MGSów. Właściwie to można przeczytać komiksową adaptację, tam chyba też jest wszystko zgodne z kanonem.

 

Tak serio to rozumiem, że nie znając serii może Ci się wydawać abstrakcją to, co piszę/piszą ludzie znający ją na wylot, ale sprowadzanie tego do absurdu i świadome pozbawianie się pewnych niezaprzeczalnych zalet oryginału (choćby legendarny OST) "na przekór boomerom" to już ignorancja i trochę zalatuje racjonalizowaniem sobie tego, że zwyczajnie nie chce się grać w starocia w brzydkiej oprawie xD. Czasami po prostu jak 9 na 10 osób ci mówi, że A jest lepsze, niż B, to mimo wszystko warto im zaufać.

Notabene TTS to gameplay'owo prawie takie samo drewno, jak oryginał (ot dodali FPP, co swoją drogą mocno ułatwia i tak łatwą grę), a strona wizualna po prawie 20 latach też szału nie robi, no także pomijając już naszą polemikę i osobistą ocenę, nie widzę za dużo obiektywnych plusów takiej decyzji.

 

Także kończę offtop i już eot z mojej strony

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...