Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Rebirth


Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, SebaSan1981 said:

Straszliwie się ludzie hajpują tą grą. Poczekam z zakupem, po pierwszych, drugich i trzecich (obiektywnych!) wrażeniach na forumke - wtedy zdecyduję czy kupić. Wszak ostatni Final jaki przeszedłem to był FFIX i Tactics lata temu na psx więc jeśli ten będzie dobry to się skuszę.

Jak nie grales w Remake to troche po chuju chyba IMO

Odnośnik do komentarza

No, obejrzałem kawałek intra i pomyślałem, że naprawdę powinienem wrócić i skończyć Remake. Nawet sobie przypomniałem, dlaczego przestałem grać: grałem sobie spokojnie w wersję PS4, przyszła aktualizacja PS5, zainstalowałem, odpaliłem, sejwy się zaimportowały, trofea się odblokowały w nowej wersji i pomyślałem, a co z moimi trofeami z PS4? Już takie zostaną w połowie. I jakoś powietrze ze mnie uszło.

 

Właśnie instaluję wersję PS4 znowu, będę grał w tę.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Wredny napisał:

Przeszedłem remake na premierę i byłem zachwycony, ale czytałem już o Zacku czy Yuffie i mam pytanie - czy przed zagraniem w Rebirth mam zaliczyć Crisis Core i ten dodatek Integrade do remake'u (mam wersję PS4, a wiem, że ten dodatek tylko na PS5 - jest jakiś upgrade? standalone można kupić, czy jak?), żeby mieć lepsze rozeznanie?
Bo oryginał znam raczej ze słyszenia i może piętnastu minut własnoręcznego sprawdzania milion lat temu.
 


Daruj sobie CC, ta gra leży na każdej płaszczyźnie, szkoda czasu. I tak jak już ktoś pisał najpierw FFVII, inaczej za duzo spoilerów.
Intergrade moim zdaniem warto, bo Yuffie jest zayebista, a samo DLC ma kilka wątków i smaczków, które powrócą w przyszłości.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.02.2024 o 09:39, stoodio napisał:

Abstrahując już od technikaliów (gra wygląda cokolwiek średnio), intryguje mnie jedna kwestia - czy jest tu ktoś, kto nie zna oryginału i nie ma na nosie okularów nostalgii? Jak postrzega Remake oraz nadchodzący Rebirth? Czy to rzeczywiście będzie godny Final czy wszyscy padliśmy ofiarą naszych ciepłych wspomnień?


Ja nie mam żadnych wspomnień, dla mnie Remake to była nowa gierka i byłem zachwycony.
Już dawno wyrosłem z japońskich eRPeGów, bo ile można oglądać bandę dzieciaków, walczących z żelkami i ratujących świat, więc tym bardziej obawiałem się FFVIIR.
Ale okazało się, że tu ani nie ma jakiegoś cringe'u (jak u Kojimy np), postacie są fajnie napisane, autentycznie zagrane, a historyjka mocno wciąga i angażuje.
Mocno czekałem na Rebirth, no bo Remake się skończył cliffhangerem, więc tym bardziej człowiek czuł niedosyt.
 

10 minut temu, smoo napisał:

Intergrade moim zdaniem warto, bo Yuffie jest zayebista, a samo DLC ma kilka wątków i smaczków, które powrócą w przyszłości.


Ale musiałbym pewnie upgrade'ować pudełkową wersję PS4 do tej z PS5, bo osobno tego dodatku raczej nie odpalę. Chyba to też odpuszczę niestety, bo Rebirth tuż za rogiem i nie ma czasu.

  • Dzięki 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wredny napisał:

Przeszedłem remake na premierę i byłem zachwycony, ale czytałem już o Zacku czy Yuffie i mam pytanie - czy przed zagraniem w Rebirth mam zaliczyć Crisis Core i ten dodatek Integrade do remake'u (mam wersję PS4, a wiem, że ten dodatek tylko na PS5 - jest jakiś upgrade? standalone można kupić, czy jak?), żeby mieć lepsze rozeznanie?
Bo oryginał znam raczej ze słyszenia i może piętnastu minut własnoręcznego sprawdzania milion lat temu.
 

 

Dla mnie Crisis Core to słaba gierka i słaby wkład w tę historię, pisałem dużo obszerniej w temacie o nim. Dla mnie nic nie wnosi, tylko spacza historię, Remake momentami (tylko momentami) to robi imo, ale CC niczym nie wyrównuje.

 

Intermission mi się bardzo podobało również, natomiast to jest bardzo poboczna historia. Jest dużo odniesień do szerszego uniwersum FF7 i Remake'u, ale głównie jest to jakiś genesis Yuffie, nic z tego nie ma znaczenia dla głównego wątku w ogóle. Na koniec DLC jest jedna scena z głównej gry jak postaci z głównej ekipy wychodzą z Midgaru, całkiem spoko ale to głównie tyle.

 

Z tego co wiem to mając wersję PS4 trzeba kupić dodatek osobno, czyli najpierw upgrade do wersji PS5, wtedy zakup Intermission, wejdziesz na store to raczej ci powie. Save z Remake'u nie jest specjalnie potrzebny do czegokolwiek w Intermission, chociaż coś jest bo przejście dodatku na hardzie odblokowuje w głównej wersji najmocniejszego dodatkowego superbossa w symulatorze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Widziałem na /v/ wiadomą scenę i nie powiem, mistrz nomura przeszedł samego siebie.

 

Spoiler

sefirot spada w dół chce zajebac aeris i niby cloud go zatrzymuje ale nagle 2 rzeczywistości się mieszają i jednak mimo zablokowania ciosu aeris umiera

 

w trójce będzie wielkie wskrzeszanie, kingdom hearts 4 

 

Odnośnik do komentarza

Jutro będę miał to sobie dziś kontynuuję FF7Remake (NG+). Szybko leci bo przy levelu 39 pokonanie Airbustera zajęło może minutę. No tylko ten level design - dungeony są dokładnie tak nudne, jak je zapamiętałem. Lata się tymi prostopadłymi ścieżkami, ciągnie za wajchy i odblokowuje jakieś drzwi, błe. Mam nadzieję, że Rebirth robi to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pavlis napisał:

No i jak, gra ktoś? Ja już mam do odbioru :boski_miszcz:

Ograłem ch1 i przerwa na 2 dni niestety xD.

 

Co do ch1:

 

- sekcja ze skipem nie wpada od razu, także nie grzebcie za dużo w opcjach, wpadnie samo w odpowiednim momencie

 

- itemki też ładnie wpadają w odpowiednim momencie, miałem jedynkę i demo na dysku, ale podobno to nie jest wymagane i czyta same zapisy z dysku

 

- to samo z itemami z deluxe, wpadają dopiero po prologach 

 

 

@Wredny Polecam ograć jednak ten CC, albo przynajmniej poznać jego fabułę, bo Rebirth czerpie mocno z tego tworu :)

Odnośnik do komentarza

Nie powiem zazdroszcze co niektórym że już ograją dziś bo tytuł wydaje mi się idealny na ten moment dla mnie by nareszcie powróciła chęć do grania w giereczki. Pierwszy remake był świetny a tutaj ogrom świata na zwiastunach wręcz przytłacza. Ja sobie jeszcze poczekam bo widzę DHL napisał że są jakieś problemy z paczką i będzie opóźnienie 2-3 dni , nie zdziwie się jak znów jakiś śniady kolega ukradnie mi paczke jak swego czasu z FF XIII LR.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...